Jump to content
Dogomania

Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.


Recommended Posts

Dnia 30.05.2022 o 08:22, mari23 napisał:

I jak zdrowie?

Odiś kochany i słodki, za wyjątkiem ataków na kurdupla Kasi to jest idealny 🙂 Szybko się uczy, mamy "umowę", bo on oczywiście jest zawsze pierwszy na łóżku, więc ja chcąc się położyć mówię "Odi, zejdź", on grzecznie schodzi i obok łóżka czeka na "komendę" chodź 😉 bo oczywiście śpi ze mną 🙂

Wydaje mi się, że schody mu jednak nie służą, on ma przecież problem z łapkami, a do tego jest długi, czasem zbiega szybko po schodach, a czasem schodzi po jednym schodku, jakby go coś bolało 😞

Wybieram się na rozmowę do wetki ale też proszę Was o decyzję "co dalej", bo on miał zalecenie TK lub MRI.

Dziękuję , lepiej!  Neosine , łykam do tej pory!  to jakiś wirus bo "dosłownie wszyscy"  którzy mieli kontakt z kolegą ,chorzy i podobne objawy...

... biedny Odiś!!! ... do łóżeczka nie może 😪

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.05.2022 o 12:21, Tyśka) napisał:

mari23, powtarzaj sobie, że to dla jego dobra. Może to Ci pomoże. 

I to też ogromny plus przy adopcji. Znaczy się, u mnie pies nie wchodzi na kanapę ani na łóżko, i takiego psa szukałabym do adopcji. 😉

Oj tam, Oj tam! coś trzeba z tego życia też mieć 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.06.2022 o 12:00, elik napisał:

Nie wiem kto bardziej lubi przytulanie w nocy, ja, czy Sonia   😋😋😋

dobre pytanie :)

Odi grzecznie schodzi i zostaje na posłanku, ale rano budzę się u jego boku 😉 i przyznam się  - poranek jest radośniejszy, niż wieczór :)

chciałabym ogłaszać Odisia, ale na jakie miasto?

edit: podmieniłam ogłoszenie po Buni, jest promowane do jutra, na Zieloną Górę.

https://www.olx.pl/d/oferta/karo-przyjaciel-ktory-poprawi-ci-humor-w-kazdej-sytuacji-CID103-IDP2lEl.html?bs=olx_pro_listing

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.06.2022 o 13:18, limonka80 napisał:

Rozumiem że to Odi na łóżku, a nie Ty na jego posłanku ? 😁

480729748_getattachmid543471mpid8min1uid2a33d0a6911a3b5c.jpg.1ebbd59f1cb9e3e2d20fa923eeb044af.jpg    A czemu by nie na legowisku  🙂  ?  Moja Sonia ma talkie duże, pozostałość z czasów, gdy mieliśmy czipsy, że czasem kładę się obok niej  🙂  Co prawda nogi mam poza legowiskiem ale to, co najważniejsze, przy Soni  🙂  Ale muszę przyznać, że Sonia zajmuje wyjątkowo dużo miejsca.

20220603_164858.jpg.401236f2ede175cee0dd6891cb831d53.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.06.2022 o 16:56, elik napisał:

A czemu by nie na legowisku  🙂  ? 

Nie mam nic przeciwko 🙂 , ja też czasem kładę się obok Dżekusia, zwłaszcza teraz, gdy zrobił się taki nieporadny a do tego jakoś tak zobojętniał  gdzie się kładzie .... Kiedyś nie miał najmniejszych wątpliwośći - łóżko ewentualnie kanapa , ale teraz wszystko mu jedno i często kładzie się na ziemi, a ja koło niego .... Tylko do nocnego spania zabieram go na łóżko, jak za dawnych, dobrych czasów, bo po nocy na ziemi chyba bym się już nie podniosła 😁

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.06.2022 o 13:18, limonka80 napisał:

Rozumiem że to Odi na łóżku, a nie Ty na jego posłanku ? 😁

Chyba nie mam innego wyjścia, tylko spać z nim na jego posłanku, bo inaczej wskakiwać nie przestanie.....

obawiam się tylko, że obudzę się sama na tym jego posłanku 😉😉😉

dzisiaj o 14.30 wizyta w gabinecie

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Odiś ( nie licząc reakcji na gabinetowego Mruczka) był bardzo grzeczny w gabinecie, mocz do badania został pobrany, dzisiaj podejdę zapytać.  Zaglądała trochę przez USG, wątroba wciąż wygląda "brzydko", ale Odi nie był na czczo, więc umówimy się na powtórkę USG. Pani doktor pytała, co neurolog powiedział.... w zaleceniach od doktora Bieżyńskiego był chyba neurolog i rezonans lub tomograf.

Link to comment
Share on other sites

Na konto Odisia wpłynęły poniższe kwoty:

   10,00 zł  od Nesiowata  deklaracja   VI  -  2.06.
   20,00 zł  od anica  deklaracja   VI  -  5.06.

Bardzo serdecznie dziękujemy 

2011800428_kwiatki15.jpeg.5c5b690146ada6736b14ebbeb70876cd.jpeg

oraz

  50,00 zł  od limonka80  deklaracja  VI  -  2.06.
   20,00 zł  od elik  deklaracja   VI  -  5.06.

Link to comment
Share on other sites

Dr Bieżyński  sugerował konsultację u neurologa/ Natomiast robienie rezonansu uznał za bezcelowe, bo oprócz wiedzy niczego nie zmieni.

Kiedyś mari pisała, że spyta swoją wetkę o neurologa w pobliżu, żeby nie wozić chłopaka do Wrocławia.

 

Link to comment
Share on other sites

 

 Skoro dr Bieżyński sugerował konsultację neurologiczną, to warto Odisia umówić. 

Mari mogę prosić żebyś zapytała wetkę czy zna jakiegoś ?

A odnośnie wątroby wetka coś sugerowała ? Suplementy, specjalną karmę ? Zamówimy dla Odisia co trzeba .... 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.06.2022 o 16:56, elik napisał:

480729748_getattachmid543471mpid8min1uid2a33d0a6911a3b5c.jpg.1ebbd59f1cb9e3e2d20fa923eeb044af.jpg    A czemu by nie na legowisku  🙂  ?  Moja Sonia ma talkie duże, pozostałość z czasów, gdy mieliśmy czipsy, że czasem kładę się obok niej  🙂  Co prawda nogi mam poza legowiskiem ale to, co najważniejsze, przy Soni  🙂  Ale muszę przyznać, że Sonia zajmuje wyjątkowo dużo miejsca.

20220603_164858.jpg.401236f2ede175cee0dd6891cb831d53.jpg

Szczęśliwie spokojna , uwielbiam takie foty! nic takiego , Domowa sielanka!  niewiele i tak wiele!!!🥰

Dnia 3.06.2022 o 17:24, elik napisał:

Chyba tak  🙂 

E-mail ciągle ten sam.

Eliczku , dziękuję i zabieram się do wysyłania! jutro część , zobaczysz i pomyślisz co z tym zrobić ?! zastanawiam się jak to wszystko poukładać ,żeby systematycznie wystawiać bazarki , pieniążki będą bardzo potrzebne! dużo pieniążków , zastanawiam się nad jakąś systematyczną współpracą ? żebyś wiedziała na co możesz liczyć , może tak zrobimy?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.04.2022 o 09:54, Poker napisał:

Wynik badania

niwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Wydział Medycyny Weterynaryjnej data badania: 26-04-2022

Katedra i Klinika Chirurgii

Pracownia Diagnostyki Obrazowej

50-366 Wrocław, pl. Grunwaldzki 51

NIP 896-000-53-54, REGON 000001867

Tel.: 0713205346

 

 

Opis zwierzęcia: Odi, pies, samiec, 7 lat, mieszaniec

Imię i nazwisko właściciela: Beata W

 

 

WYNIK BADANIA

 

RTG odcinka piersiowego oraz lędźwiowego kręgosłupa w projekcji dobrzuszno-dogrzbietowej oraz lewo-prawej: W odcinku lędźwiowym kręgosłupa pomiędzy kręgami L4-L5 uwidoczniono spondylozę dobrzuszną oraz prawostronnie boczną – zmiana najprawdopodobniej bez znaczenia klinicznego. Ponadto, pomiędzy kręgami L7-S1 uwidoczniono spondylozę dobrzuszną, mogąca sugerować rozwój zespołu końskiego ogona (cauda equina). Pozostałe kręgi odcinka lędźwiowego oraz piersiowego bez uchwytnych w badaniu zmian, prawidłowe dla wieku pacjenta. Przestrzenie międzykręgowe niezawężone. Nie stwierdzono mineralizacji krążków międzykręgowych. Obrys i struktura okolicznych tkanek miękkich prawidłowe.

 

W przypadku pojawienia się objawów sugerujących obecność zespołu końskiego ogona zalecana dalsza diagnostyka TK/MRI.

 

 

 

Radosław Sokalski

lekarz weterynarii

Cytuję, żeby nie trzeba było szukać. To radiolog zalecał.

Dnia 7.06.2022 o 10:39, Poker napisał:

Dr Bieżyński  sugerował konsultację u neurologa/ Natomiast robienie rezonansu uznał za bezcelowe, bo oprócz wiedzy niczego nie zmieni.

Kiedyś mari pisała, że spyta swoją wetkę o neurologa w pobliżu, żeby nie wozić chłopaka do Wrocławia.

 

Pytałam, nie zna, więc chyba najbliższy jednak we Wrocławiu 😞

Gdyby dało się zorganizować to tak, jak z doktorem Bieżyńskim, byłoby super, bo moje "małe zielone" coś ostatnio szwankuje, dzisiaj będę się umawiać z mechanikiem.

Dnia 7.06.2022 o 13:38, limonka80 napisał:

 

 Skoro dr Bieżyński sugerował konsultację neurologiczną, to warto Odisia umówić. 

Mari mogę prosić żebyś zapytała wetkę czy zna jakiegoś ?

A odnośnie wątroby wetka coś sugerowała ? Suplementy, specjalną karmę ? Zamówimy dla Odisia co trzeba .... 

 

W moczu Odisia nie ma nic niepokojącego. W wyglądzie narządów na USG nic się na lepsze nie zmieniło "zajrzały" wetki) , ale w wynikach nie widać złej pracy nerek czy wątroby. Wetka stwierdziła, że skoro w wynikach nic się nie dzieje, to nie ma potrzeby podawania leków, tylko trzeba co jakiś czas robić badania kontrolne.

Miał profilaktycznie wyczyszczone uszy, jest dobrze, właściwie nie było co czyścić :) uszyska wyleczone :)

Koopy ma ładne, choć "wyciskane" na siedząco, gubienie praktycznie się nie zdarza, nawet na widok kota 😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.06.2022 o 08:20, mari23 napisał:

W moczu Odisia nie ma nic niepokojącego. W wyglądzie narządów na USG nic się na lepsze nie zmieniło "zajrzały" wetki) , ale w wynikach nie widać złej pracy nerek czy wątroby. Wetka stwierdziła, że skoro w wynikach nic się nie dzieje, to nie ma potrzeby podawania leków, tylko trzeba co jakiś czas robić badania kontrolne.

Dziękujemy za dobre wiadomości 🙂 Odiś w całkiem niezłej formie. Tak myślę, żeby poczekać jeszcze z neurologiem...

Pomyślałam też żeby kupić Odisiowi dobry preparat na stawy - np. antinol i poobserwować czy chód jest stabilniejszy, czy stoi pewniej na łapach. To skuteczny preparat, bierze go mój Dżekuś i poprawa w sposobie poruszania się jest była znaczna, zanim jeszcze zaczął dostawać librelę.   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.06.2022 o 08:39, limonka80 napisał:

Dziękujemy za dobre wiadomości 🙂 Odiś w całkiem niezłej formie. Tak myślę, żeby poczekać jeszcze z neurologiem...

Pomyślałam też żeby kupić Odisiowi dobry preparat na stawy - np. antinol i poobserwować czy chód jest stabilniejszy, czy stoi pewniej na łapach. To skuteczny preparat, bierze go mój Dżekuś i poprawa w sposobie poruszania się jest była znaczna, zanim jeszcze zaczął dostawać librelę.   

https://www.olx.pl/d/oferta/karo-przyjaciel-ktory-poprawi-ci-humor-w-kazdej-sytuacji-CID103-IDP2lEl.html?bs=olx_pro_listing

Dostałam zniżkę i wypromowałam Odiego ( Karo ;)) Mam nadzieję, że to imię przyniesie mu szczęście, oddawałam kiedyś do adopcji Puszka z łańcucha, piesek w typie spaniela, zamieszkał w Wieliczce i ma na imię Karo - właśnie tacy ludzie, taki dom marzy mi się dla Odisia...

Co do stawów - popieram. On dość często liże sobie łapki, czasem kuleje na tylną i powoli schodzi po schodach, choć najczęściej pędzi radośnie jak tornado 😉  z moją Kasią w zabawie szaleją jak "dwa wariaty" , bo Odi w zabawie wydaje głośne, śmieszne dźwięki, co rozbawia Kasię do łez 😉 jest taki kochany i rozczulający, że będzie problem z oddaniem go.... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...