Jump to content
Dogomania

Odi, pies który nie ma w życiu szczęścia bardzo prosi o pomoc.


Recommended Posts

Dnia 30.03.2022 o 14:02, kiyoshi napisał:

PS. W pełni popieram wszystko o czym pisze Poker. Pośpiech i emocje są złymi doradcami. Trzymam kciuki. 

O czym pisze Poker,  co nie jest brane pod uwagę?

Zapytam wprost, bo nie ma co owijać w bawełnę. Ile dorzucisz się do tych badań i rehabilitacji?  No bo za darmo żaden wet tego nie zrobi, ani we Wrocławiu, ani nigdzie indziej. A póki co mamy 105 zł deklaracji, a na sam DT trzeba 300.
Rady muszą być skrojone na możliwości, bo inaczej to nie rady, tylko zbożne życzenia.

Link to comment
Share on other sites

Wyrażę swoje zdanie jak ja widzę całą sytuację. Do czasu zdiagnozowania Odiś powinien pozostać w miejscu nieodległym od ortopedy, a nie zostać wywieziony w Bieszczady.

Można spytać o miejsce LILUtosi i czy da radę się nim zaopiekować. 

Mogę spróbować wytłumaczyć kobiecie gdzie by przebywał Odi i dlaczego.

Trzeba się liczyć z tym, że piesio może zapuścić korzenie w hotelu na dłuższy czas.

Deklaracji jest mało. Może dałoby radę trochę kasy przeznaczyć od uzbieranej po odejściu ewu. W końcu to też " jej" pies.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja też widze to tak, że Odi powinien być zdiagnozowany we Wrocławiu, napisałam to jasno, że tam najlepiej, ale ja go nie zawiozę, bo z Krakowa za daleko. Kto może to zrobić? Ktoś kto mieszka we Wrocławiu.  Trzeba byłoby zdiagnozować jak najszybciej, ale trzeba zadzwonić, żeby ustalić termin. Ja nawet nie wiem gdzie dzwonić.

Decyzja co i kiedy robić, może być podjęta po zdiagnozowaniu psa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na konto Odisia wpłynęły poniższe kwoty:

  20,00 od Nesiowata  deklaracja   III + dodatek  -  28.03.
    5,00 od mdk8  deklaracja  III   -  28.03.

Bardzo serdecznie dziękujemy 

1232600781_kwiatki12.gif.9418d19355aafd5044f7efbb93109e1e.gif

 

oraz

  20,00 od elik  deklaracja   III  -  28.03.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.03.2022 o 15:18, elik napisał:

O czym pisze Poker,  co nie jest brane pod uwagę?

Zapytam wprost, bo nie ma co owijać w bawełnę. Ile dorzucisz się do tych badań i rehabilitacji?  No bo za darmo żaden wet tego nie zrobi, ani we Wrocławiu, ani nigdzie indziej. A póki co mamy 105 zł deklaracji, a na sam DT trzeba 300.
Rady muszą być skrojone na możliwości, bo inaczej to nie rady, tylko zbożne życzenia.

Wątek założyła Limonka, tylko dlatego napisałam swoje zdanie. Może dla niej będzie w jakiś sposób istotne. Z Tobą eliczku kochany nie mam zamiaru dyskutować. 

Link to comment
Share on other sites

No popatrz, popatrz. Czemu to tak jest, że jak się niektóre osoby pojawią na wątku to i kwasy zaraz też się pojawiają.

A o czym tu dyskutować i bez Twoich dobrych rad wiadomo, że pies musi być zdiagnozowany i dobrze byłoby, żeby we Wrocławiu, a reszta?  Reszta to tak, jak na to finanse pozwolą i jaką decyzję limonka80 podejmie. 

A jak nie chcesz komentarzy do swoich postów, to pisz na PW. Taką radę kiedyś usłyszałam od osóbki.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.03.2022 o 16:55, elik napisał:

No popatrz, popatrz. Czemu to tak jest, że jak się niektóre osoby pojawią na wątku to i kwasy zaraz też się pojawiają.

A o czym tu dyskutować i bez Twoich dobrych rad wiadomo, że pies musi być zdiagnozowany i dobrze byłoby, żeby we Wrocławiu, a reszta?  Reszta to tak, jak na to finanse pozwolą i jaką decyzję limonka80 podejmie. 

A jak nie chcesz komentarzy do swoich postów, to pisz na PW. Taką radę kiedyś usłyszałam od osóbki.

Jezu, jaka Ty jesteś wredna...wciąż się nie mogę nadziwić/....jakie kwasy? ani do Ciebie nie pisalam, ani Cie nie cytowałam ani w żaden sposób nie wymagałam Twojej żadnej reakcji, a Ty standardowo- zmieszasz człowieka z błotem na powitanie i jeszcze powiesz, że to Ciebie zmieszano...

Ogarnij się kobieto naprawde, a jak Ci się nudzi to może pomyśl nad jakimś bazarkiem- kaska się przyda dla pieska.

ps. dopiero pisałaś, że 9.04 piesek ma jechać w Bieszczady, teraz twierdzisz, że wszyscy sa zdogni że do diagnozy piesek ma być we Wrocławiu.  Dom wariatów.

 

ps2. WATEK ZAŁOŻYŁA LIMONKA WIĘC BĘDE CZEKAC AŻ TO ONA MNIE STĄD WYGONI JEŚLI FAKTYCZNIE TAK PRZESZKADZAM

Link to comment
Share on other sites

Ciągle nie mogę pojąć po chorobę ludzie biorą psy skoro ich na nie nie stać  jako zabawkę?

Jestem emerytką od ponad 20 lat a jakoś mogłam wydać ponad 5,5 tys. na ratowanie Emi i mimo, że się nie udalo nie żałuję.

I przez całe 54 lata posiadania psów nigdy nie żałowałam pieniędzy na psy. Moja mama się śmiała, że wydaję na nie dwa razy więcej niż na siebie i jakoś nie umarłam z glodu.

Koniecznie trzeba ratować Odisia zanim ta durna baba go nie wykończy psychicznie.

Nam odżywkę dobrą dla psów,, jakby się przydała to moglabym wysłać ale oczywiście jak Odi będzie w waszych rękach.

I może dam rade zaoferować jakąś niewielką stałą bo mam już inne stałe pomocowe a emerytura to emerytura a koszty utrzymania mieszkania są coraz wyższe.

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie dom wariatów. 

Konkretnych działań tu trzeba, a nie rad i krytyki tego, co ktoś już zaczął robić.

Porady co trzeba zrobić i krytyka tego co inni już zrobili, to najlepsza metoda na lansowanie się.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.03.2022 o 17:46, dwbem napisał:

Ciągle nie mogę pojąć po chorobę ludzie biorą psy skoro ich na nie nie stać  jako zabawkę?

Jestem emerytką od ponad 20 lat a jakoś mogłam wydać ponad 5,5 tys. na ratowanie Emi i mimo, że się nie udalo nie żałuję.

I przez całe 54 lata posiadania psów nigdy nie żałowałam pieniędzy na psy. Moja mama się śmiała, że wydaję na nie dwa razy więcej niż na siebie i jakoś nie umarłam z glodu.

Koniecznie trzeba ratować Odisia zanim ta durna baba go nie wykończy psychicznie.

Nam odżywkę dobrą dla psów,, jakby się przydała to moglabym wysłać ale oczywiście jak Odi będzie w waszych rękach.

I może dam rade zaoferować jakąś niewielką stałą bo mam już inne stałe pomocowe a emerytura to emerytura a koszty utrzymania mieszkania są coraz wyższe.

Chyba większość z nas tutaj bardziej dba o zwierzaki, niż o siebie.  Ja od stycznia wydałam na zdrowie moich psów ponad 2 tys. zł i choć mój pies też odszedł, nie żałuję. Dałabym kilka razy więcej, aby tylko żył.

Dzięki wielki za chęć pomocy Odisiowi  1376972673_dzikujlicznie.png.60550da69a375428d73b7730be46365a.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.03.2022 o 17:24, kiyoshi napisał:

Jezu, jaka Ty jesteś wredna...wciąż się nie mogę nadziwić/....jakie kwasy? ani do Ciebie nie pisalam, ani Cie nie cytowałam ani w żaden sposób nie wymagałam Twojej żadnej reakcji, a Ty standardowo- zmieszasz człowieka z błotem na powitanie i jeszcze powiesz, że to Ciebie zmieszano...

Dokładnie do lusterka mogłabyś to powiedzieć

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.03.2022 o 17:24, kiyoshi napisał:

ps. dopiero pisałaś, że 9.04 piesek ma jechać w Bieszczady, teraz twierdzisz, że wszyscy sa zdogni że do diagnozy piesek ma być we Wrocławiu.  Dom wariatów.

Do 9.04. jest jeszcze czas i trzeba go wykorzystać na to co teraz jest najważniejsze - umówienie wizyty u weta ortopedy. Jeśli będzie taka potrzeba toi termin wyjazdu można przesunąć. Jeszcze nie pojechał.

Link to comment
Share on other sites

Tu nie ma co się obrażać tylko pomyśleć co robić.

Poker nie pływa w obłokach, nie opowiada bajek..., widziała psa, wie co pisze!

Sytuacja jest trudna ale zawsze jest jakieś wyjście.

Odi jest młodym psem..., da się naprostować po przejściach w DS.

Nie tylko wizyta u ortopedy  ale  badanie krwi...,  sprawdzić nerki - nie wiemy od kiedy wyprowadzany jest 2 razy na dobę. Brak ruchu potęguje problemy z łapami.

 

Link to comment
Share on other sites

Jestem dopiero teraz, miałam dziś koszmarny dzień.

Bardzo proszę, nie kłóćmy się, sytuacja Odiego zarówno finansowa, zdrowotna jak i bytowa jest wystarczająco trudna. Wspierajmy się w działaniu, bo tylko tak uda się go odzyskać i mu pomóc, a bezwzględnie tej pomocy potrzebuje. 

Wzmianki o ,,gubieniu  kupki"  i zamykaniu na balkonie mnie zmroziły. dwa spacery - pewnie krótkie, karmienie kaszą jęczmienną też średnio...

Pani u której jest Odiś zdecydowanie nie jest dobrą opiekunką, i martwi mnie każdy kolejny dzień który Odiś i niej spędza.

Dnia 30.03.2022 o 15:36, Poker napisał:

Można spytać o miejsce LILUtosi i czy da radę się nim zaopiekować. 

Mogę spróbować wytłumaczyć kobiecie gdzie by przebywał Odi i dlaczego.

Trzeba się liczyć z tym, że piesio może zapuścić korzenie w hotelu na dłuższy czas.

Deklaracji jest mało. Może dałoby radę trochę kasy przeznaczyć od uzbieranej po odejściu ewu. W końcu to też " jej" pies.

Jestem oczywiście za zdiagnozowaniem Odisia, o tym by przeznaczyć na niego część pieniędzy zebranych dla Basi i Jej psów pisałam już na początku, prosiłam także darczyńców na wątku maleństw by wypowiedzieli się co do tego komu oprócz Gajki i Sabinki przeznaczyć zebrane środki, ale niewiele osób się wpowiedziało, więc rozumiem że zdają się na nasze decyzje.   

Czy diagnostyka Odisia miałaby mieć miejsce kiedy Odiś byłby już w hotelu u Lilutosi i mogłaby go zawieźć, czy musiałby być zdiagnozowany zanim tam trafi ?

Martwi mnie że tylko koszt pobytu u Lilutosi  - jest dużo wyższy niż u P. Kasi. 

A najbardziej martwi mnie, jak odebrać Odiego .... 

Link to comment
Share on other sites

Koszt u LILU jest wyższy, ale mieszka ok. 30 km od ortopedy. Chyba, że p. Kasia ma możliwość dowożenia psa od siebie, to nie ma sprawy.

Tak jak pisałam, mogę wziąć rozmowę z panią na siebie. Nie wiem co wskóram, ale może się uda. Jeżeli dacie mi zielone światło. Ale ta rozmowa może się dopiero odbyć , gdy będą konkrety odnośnie miejsca pobytu Odisia.

Nie wiem skąd się wzięła opinia, że kobieta wykańcza go psychicznie. Na pewno opiekuje się nim najlepiej jak potrafi , co nie oznacza, że wg naszych oczekiwań.

Piszemy o LILU, a wcale nie ma pewności, że ona ma  miejsce od zaraz.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.03.2022 o 20:20, limonka80 napisał:

Jestem dopiero teraz, miałam dziś koszmarny dzień.

Bardzo proszę, nie kłóćmy się, sytuacja Odiego zarówno finansowa, zdrowotna jak i bytowa jest wystarczająco trudna. Wspierajmy się w działaniu, bo tylko tak uda się go odzyskać i mu pomóc, a bezwzględnie tej pomocy potrzebuje. 

Wzmianki o ,,gubieniu  kupki"  i zamykaniu na balkonie mnie zmroziły. dwa spacery - pewnie krótkie, karmienie kaszą jęczmienną też średnio...

Pani u której jest Odiś zdecydowanie nie jest dobrą opiekunką, i martwi mnie każdy kolejny dzień który Odiś i niej spędza.

Jestem oczywiście za zdiagnozowaniem Odisia, o tym by przeznaczyć na niego część pieniędzy zebranych dla Basi i Jej psów pisałam już na początku, prosiłam także darczyńców na wątku maleństw by wypowiedzieli się co do tego komu oprócz Gajki i Sabinki przeznaczyć zebrane środki, ale niewiele osób się wpowiedziało, więc rozumiem że zdają się na nasze decyzje.   

Czy diagnostyka Odisia miałaby mieć miejsce kiedy Odiś byłby już w hotelu u Lilutosi i mogłaby go zawieźć, czy musiałby być zdiagnozowany zanim tam trafi ?

Martwi mnie że tylko koszt pobytu u Lilutosi  - jest dużo wyższy niż u P. Kasi. 

A najbardziej martwi mnie, jak odebrać Odiego ...

Przekonać Panią na wizytę u weta - żeby wet obejrzał psa i wykonał badanie krwi.

Zalecenia weta mogą przekonać do oddania Odiego.

Wizytę opłacić. 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.03.2022 o 07:04, Moli@ napisał:

Zalecenia weta mogą przekonać do oddania Odiego.

To rzeczywiście może skłonić, czy nawet zmusić panią do zrzeczenia się Odiego.  Ma obowiązek dbać o jego zdrowie, a jeśli nie może zadbać, to powinna się zrzec.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.03.2022 o 07:07, elik napisał:

To rzeczywiście może skłonić, czy nawet zmusić panią do zrzeczenia się Odiego.  Ma obowiązek dbać o jego zdrowie, a jeśli nie może zadbać, to powinna się zrzec.

Plus koszt leczenia, suplementów, karmy itp

W rozmowach z Panią trzeba kłaść nacisk na Jej zdrowie i duże koszty opieki nad psem.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...