Jump to content
Dogomania

Szczeniak-co na kleszcze


a.g.a

Recommended Posts

Hej

Potrzebuję małej porady. Mam 5-cio miesięcznego szczeniaka, którego trzeba zabezpieczyć przed kleszczami. Mój poprzedni pies był zabezpieczany głównie obrożą Kiltix ( bardzo dobrze się sprawdzała), ale zeszłej wiosny dostał jakby uczulenia na nią czy nie wiem co ( sierść na szyi zaczęła wypadać plus pojawiło się krwawienie, po usunięciu obroży objawy ustąpiły) i dostał zabezpieczenie w tabletce . Mój przygarnięty pies łajka, też dostał Kiltixa a ostatnio tabletkę...Niestety, mój erdel odszedł w listopadzie na raka żołądka i wystraszyłam się tych tabletek na kleszcze, bo nie wiem skąd ten nowotwór się wziął ( karma? tabletki na pasożyty? gdzieś na pewno zrobiłam jakiś błąd). Teraz trzęsę się nad szczeniakiem. Hodowca poleca preparat na skórę, weterynarz tabletkę, ja boję się obroży, żeby znowu coś się nie stało ( zresztą młody jest chyba za mały na taką obróż) i już nie wiem co zrobić, a wstrętne kleszcze zacierają odnóża....

Link to comment
Share on other sites

Moje psy od dawna noszą obroże Foresto i od paru lat nic się nie dzieje.A na tabletki się nie decydowałam, wolę truć pasożyty od zewnątrz bo przecież kleszcze nie są w żołądku więc po co truć psa. A rak zabił większość moich psów nawet w czasach kiedy nie było tych przeciwkleszczowych wynalazków.

Ale tabletek bym się bała, jednak obróżki są bezpieczniejsze ew. spray na sierść ale to wychodzi dużo drożej bo trzeba pryskać co kilka tygodni a Foresto wystarcza nawet na 8 mcy.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.03.2022 o 22:09, a.g.a napisał:

Hodowca poleca preparat na skórę

Bravecto w kroplach (spot on) stosuję od wielu lat,działa idealnie.Musisz tylko uważnie sprawdzić ile podać (uzgodnij z wetem,bo to w zależności od wagi ciała.Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...