Jump to content
Dogomania

Zmiana planów. Inny Rudy, duży i baardzo chory. Pewnie tak musiało być. Proszę o pomoc, to jeszcze pożyje, może i trawę powącha i potarza się radośnie. Proszę. Ma na imię DYLAN : )


Recommended Posts

Dnia 25.03.2022 o 09:11, rozi napisał:

Tak, ale ja na człowieka stosowałam (za radą pielęgniarki z hospicjum). Nie wiem jak na psie się sprawdzi.

Hydrożel to opatrunki, nie bardzo widzę możliwość przyczepienia psu.

Jest tez w tubce do smarowania na rany. Jest to najlepszy dla mnie środek na gojenie. I masz z ozonem do tego. Odleżyny jednak nie są świeże.  Bardziej do zmiękczenia czy natłuszczenia.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.03.2022 o 09:14, Jaaga napisał:

Jest tez w tubce do smarowania na rany. Jest to najlepszy dla mnie środek na gojenie. I masz z ozonem do tego. Odleżyny jednak nie są świeże.  Bardziej do zmiękczenia czy natłuszczenia.

Tak właśnie wyczytałam, ale sama się nie znam akurat na tym. Sudocrem też dobry, stosowałam na pupe psa który nosił pieluchy

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.03.2022 o 11:04, Tola napisał:

Dzwoniła Jagna, są po wizycie w lecznicy. Stan psa bardzo zły, ma wysoką gorączkę, Jaaga jak dojedzie to wszystko napisze😭Powiedziała, że to zamojski pies w najgorszym stanie😭

o mój Boże 😞 😞 jednak chory 😞 😞 oby to nic poważnego 😞 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.03.2022 o 09:14, Jaaga napisał:

Jest tez w tubce do smarowania na rany. Jest to najlepszy dla mnie środek na gojenie. I masz z ozonem do tego. Odleżyny jednak nie są świeże.  Bardziej do zmiękczenia czy natłuszczenia.

taki https://regen-sklep.pl/produkt/regen-gel/?gclid=Cj0KCQjw0PWRBhDKARIsAPKHFGhCHzQR6KqwFsM5oeN-hwOZtqQNDi889eouNt9UDLzqUO6SFHxHnjIaAt04EALw_wcB  ?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.03.2022 o 11:04, Tola napisał:

Dzwoniła Jagna, są po wizycie w lecznicy. Stan psa bardzo zły, ma wysoką gorączkę, Jaaga jak dojedzie to wszystko napisze😭Powiedziała, że to zamojski pies w najgorszym stanie😭

O rety 😞

 

Link to comment
Share on other sites

Niestety,  jest sporo problemow, nawet na Cimalgex mial dzis ponad 40 stopni. Dostal antybiotyki. Ma obrzęki na głowie, paskudną rane w uchu. Przednia lapa jest z silnym stanem zapalnym ścięgna, (obrzęk pokazywalam wczoraj na zdjeciu) stawy zmienione. Zapalenie oskrzeli juz długo bo tkanka bardzo jasna na RTG, do tego powiększone serce i szmery. Przemieszczone narządy wewnętrzne, np. powiekszona śledziona na miejscu pęcherza, powiekszona wątroba, zagazowane zapalone jelita. Bolesnosc w klatce piersiowej i bolesnosc jamy brzusznej.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Leczymy. Potrzebowalby diety Gastro Intestinal. To straszne, ze wszystkie przyjezdzaja z zapaleniem jelit i tak musza cierpieć. Dostal tez lek przeciwzapalny na stawy w zastrzyku. Witaminy i minerały do karmy. Z zamieszania, bo zrobiliśmy zator w przychodni,  zapomniałam wziąć probiotyk, ale dam mu z domu, a kupie w poniedziałek. W poniedziałek badanie krwi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O matko, mam nadzieję że się pozbiera biedaczysko, taki pogodzony z podłym losem poczciwina, aż złość w człowieku wzbiera że miał takie życie.

Zamówiłam dla niego karmę, co prawda tylko 7,5kg bo u mnie ostatnio bieda, ale ma być już jutro.

Trzymaj się psiaku....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.03.2022 o 13:15, limonka80 napisał:

O matko, mam nadzieję że się pozbiera biedaczysko, taki pogodzony z podłym losem poczciwina, aż złość w człowieku wzbiera że miał takie życie.

Zamówiłam dla niego karmę, co prawda tylko 7,5kg bo u mnie ostatnio bieda, ale ma być już jutro.

Trzymaj się psiaku....

Jesteś niezastąpiona. Myslałam, że na jutro nie dojdzie, gdyby zamówić, pytałam nawet w przychodni. Przypomniałam sobie, że mam 4 szt. 20 dkg puszeczki Intestinala, które dostałam od Poker. Własnie mu jedna dałam. Miał ją co prawda na jedno kłapniecie, ale i takna dziś bedzie. Od razu sie ożywił i wstał. Cały czas kładzie się w słońcu i wygrzewa. W przychodni wygladał jak na głupim jasiu, ale niestety taki jest jego stan. Już jest totalnie zrezygnowany i poddany. Aska7 była jego aniołem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.03.2022 o 14:14, konfirm31 napisał:

Jaaga, jak akceptujesz dla Rudasa ten Elastopad, to mu kupię na allegro. Jak pisałam, na odleżyny typu modzele - rewelacja. Jak tak, to wyślij mi adres na pw. 

Oczywiście ślicznie dziękuję. Juz wysyłam PW. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.03.2022 o 13:59, Ewa Marta napisał:

Ratunek zawdzięcza Aśce i Rudemu, który oddał mu miejsce...

Mam nadzieję, że i jemu uda się pomóc. W poniedziałek jedziemy na badanie krwi z Weną. Jesli bedzie ok, to operujemy. Może komuś się spodoba i znajdzie dom. Wtedy byłoby miejsce u nas. Na adopcję Andżeli tracę nadzieję. Niestety, mamy tylko jeden wybieg i w nim dwie budy. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Limonka jest cudowna! Dzięki, że kupiłaś karmę, ja już odliczam dni do końca miesiąca niestety i zastanawiam się dwa razy zanim coś kupię 😕 

Sposób "karmienia" w schronie chyba kwalifikuje się pod paragraf. To jest zabijanie psów na raty. Jakieś okoliczne sklepy albo hurtownie pozbywają się zepsutego żarcia i pewnie jeszcze chodzą w glorii i chwale, że pomagają schronisku.   

Oby udało się podreperować psiakowi zdrowie, chociaż na tyle, żeby pożył sobie spokojnie i bez bólu. Jaaga, wierzę, że pod Waszą dobrą opieką tak się stanie.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...