Jump to content
Dogomania

Mało wymagające rasy psów.


jimp

Recommended Posts

Cześć,

poszukuję ras psów, które spełniają poniższe wymagania:

- wymagające mało ruchu a więc opcje typu Husky oczywiście odpadają 😉

- wymagające mało wysiłku umysłowego a więc opcje jak border collie odpadają 😉

- rodzinne, idealnie jeśli nie wyróżniają jednego z domowników ale ten warunek jest opcjonalny

- jeśli chodzi o czesanie to nie musi być mało wymagający, tutaj opcje z długą sierścią również wchodzą w grę

- mające "końskie zdrowie", rzadko chorujące. Możliwie mało problemów genetycznych (typu dysplazja etc.)

- dużym plusem będzie posłuszeństwo, nieco niezależności jest ok ale nie tyle co  w Shiba, Husky

 

Jeśli chodzi o wielkość to powiedzmy, że dowolny. Zobaczmy ile zbierze się ras, które spełnią poniższe wymagania.
Co Wam przychodzi do głowy?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.03.2022 o 02:29, bou napisał:

Pluszak ze sklepu z zabawkami.

Tak już podejrzewałem po aktywności na stronie głównej, że to Forum upadło. Niestety większość ludzi poprzenosiła się na grupy fb a For z wartościowymi ludźmi coraz mniej.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tu jest jeszcze dużo wartościowych ludzi, też nie lubię FB ale jak zadajesz głupie pytania to dostajesz odpowiednie odpowiedzi. Też radzę pluszaka ze sklepu z zabawkami. Sama mam psy ponad 54 lata choć większość była i jest bardziej wymagająca .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.03.2022 o 14:23, dwbem napisał:

Tu jest jeszcze dużo wartościowych ludzi,

Raczej kółko wzajemnej adoracji.

 

Dnia 17.03.2022 o 14:23, dwbem napisał:

głupie pytania to dostajesz odpowiednie odpowiedzi

a co w tym pytaniu jest głupiego?

Stawianie wymagań jest głupie? Może dla kogoś kto kupuje psy tylko ze względu na wygląd, tak.

Kolejna osoba zaśmieca wątek i nic nie wnosi? To są Ci wartościowi ludzie?

No to poprzeczka leży bardzo nisko. Pamiętam jak to Forum wyglądało 10lat temu i wtedy ludzie dzielili się pomocą zamiast wykorzystywać je do leczenia swoich kompleksów.

 

Dnia 17.03.2022 o 14:23, dwbem napisał:

Sama mam psy ponad 54 lata choć większość była i jest bardziej wymagająca .

I co to wnosi do tematu skoro po 54latach posiadania psów nie masz nic do powiedzenia na ich temat?

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem w jakim jesteś wieku, ale jeśli masz dzieci, to też je tak zamawiałeś pod kątem własnych potrzeb? Czy może dopiero będziesz zamawiał? A partnerki / partnera też tak sobie dobierasz? Tak mądrze - "nie tylko po wyglądzie"?

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że wybierając sobie partnerki zawsze stawiałem wymagania. Dzieci to zawsze wynik takiego doboru. Podobnie rasy psów. Z krzyżówki jamnika i husky nie wyjdzie doberman. Że też ja musze takie rzeczy tłumaczyć na Forum o psach...

Wy jak rozumiem nie macie żadnych? Partnerka pierwsza lepsza, samochód pierwszy lepszy, pies? Też kto by się przejmował charakterem a później mamy takich debilnych właścicieli co trzymają Husky w bloku i uważają, że 2-3kilometrowy spacer to dla nich wystarczający wysiłek.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.03.2022 o 21:38, jimp napisał:

mające "końskie zdrowie",

wiesz co? Ty sobie po prostu konia spraw.Aaaa...też nie pasuje...wszystko co żywe jest bardziej lub mniej chorowite,vide - dzieci.To jednak pozostaje pluszak. 😛

podpisano:

bou,

szef TWA (towarzystwo wzajemnej ..etc.) na dogomanii.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A szkoda czasu na rozmowy z betonem. Powiem któremuś pracownikowi żeby mi przejrzał charakterystyki ras i wybrał te najbliższe moim wymaganiom.

Nic dziwnego, że taka mała aktywność na tym forum jak poziom przemądrzania się przebijacie elektrodę. Tylko  w przeciwieństwie do was tam niektórzy mają wiedzę.

Szkoda mi tych waszych psów, że mają takich dzbanów za właścicieli. Żegnam, dalej się taplajcie w tym swoim nielicznym już bagnie.

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.03.2022 o 22:00, jimp napisał:

Powiem któremuś pracownikowi żeby mi przejrzał charakterystyki ras i wybrał te najbliższe moim wymaganiom.

Jak dla mnie to jest post roku! :)))))

ps.tylko nie zapomnij,że się pożegnałeś...szkoda byłoby dalej sie kompromitować i popisywać arogancją...

Paaaa.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...