Jump to content
Dogomania

Prośba do dogomaniaków z Warszawy


Recommended Posts

Dnia 16.03.2022 o 09:05, Alaskan malamutte napisał:

Wczoraj koleżanka na dyżurze w punkcie recepcyjnym miala podobną sytuację.  Kobieta z malutkim dzieckiem, o niczym innym nie mówila tylko o powrocie. Nie chciala niczego, ani jeść ani pić..nic!! Uspokoila się dopiero wtedy jak zostal jej zaoferowany transport do Lwowa. 

 

Kobiety są wszechmocne.

U mnie wczoraj stało kilkanaścioro uchodźców, przy  zakładzie fotograficznym, podobno zdjęcia są potrzebne do nadania Pesel? Kobiety z wybitnie alkoholowym oddechem zaczepiały przechodniów o poczęstowanie papierosami...

W artykula na interii przeczytałam: "rzy osoby poszukują pracy, będę wdzięczna za wszelkie informacje czy polecenia: mężczyzna 37 lat, Ukrainiec, na Ukrainie pracował jako policjant."

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-ukraincy-w-polsce-szukaja-pracy-nie-chcemy-byc-bezuzyteczni,nId,5888606#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Matki z dziećmi wracają, artyści stają do walki, a policjant, obeznany przecież z bronią, itp, chce pilnować porządku w Polsce...

Smutne to i zagmatwane

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcie jest robione za darmo,

Dnia 16.03.2022 o 10:33, kajtek napisał:

Kobiety są wszechmocne.

U mnie wczoraj stało kilkanaścioro uchodźców, przy  zakładzie fotograficznym, podobno zdjęcia są potrzebne do nadania Pesel? Kobiety z wybitnie alkoholowym oddechem zaczepiały przechodniów o poczęstowanie papierosami...

W artykula na interii przeczytałam: "rzy osoby poszukują pracy, będę wdzięczna za wszelkie informacje czy polecenia: mężczyzna 37 lat, Ukrainiec, na Ukrainie pracował jako policjant."

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-ukraincy-w-polsce-szukaja-pracy-nie-chcemy-byc-bezuzyteczni,nId,5888606#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Matki z dziećmi wracają, artyści stają do walki, a policjant, obeznany przecież z bronią, itp, chce pilnować porządku w Polsce...

Smutne to i zagmatwane

Zdjęcia są darmowe i robione w miejscu gdzie nadają PESEL.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.03.2022 o 10:33, kajtek napisał:

Kobiety są wszechmocne.

U mnie wczoraj stało kilkanaścioro uchodźców, przy  zakładzie fotograficznym, podobno zdjęcia są potrzebne do nadania Pesel? Kobiety z wybitnie alkoholowym oddechem zaczepiały przechodniów o poczęstowanie papierosami...

W artykula na interii przeczytałam: "rzy osoby poszukują pracy, będę wdzięczna za wszelkie informacje czy polecenia: mężczyzna 37 lat, Ukrainiec, na Ukrainie pracował jako policjant."

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-ukraincy-w-polsce-szukaja-pracy-nie-chcemy-byc-bezuzyteczni,nId,5888606#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Matki z dziećmi wracają, artyści stają do walki, a policjant, obeznany przecież z bronią, itp, chce pilnować porządku w Polsce...

Smutne to i zagmatwane

 

Dnia 16.03.2022 o 12:39, pyra napisał:

Policjant? 37 lat?. Przecież go nie wypuścili bo tam od 18 do 60 lat mobilizacja! Skąd on się wziął w Polsce? Nielegalnie uciekł? Tam kobiety biorą broń i walczą a on szuka posady w Polsce? Nie do wiary....

Sądzę, że nie nam to oceniać... 

  • Like 2
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Moi sąsiedzi chcą pomóc rodzinie. Nie wiem jaką kwotę chcą przeznaczyć na zakupy.

Jak będziesz wiedziała np jakie soki piją dzieci, co by było potrzebne do jedzenia to napisz. Mam zostawić im listę.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.03.2022 o 21:17, Jo37 napisał:

Moi sąsiedzi chcą pomóc rodzinie. Nie wiem jaką kwotę chcą przeznaczyć na zakupy.

Jak będziesz wiedziała np jakie soki piją dzieci, co by było potrzebne do jedzenia to napisz. Mam zostawić im listę.

Dzięki wielkie. Podziękuj serdecznie sąsiadom. Na razie też czekam na wytyczne. Anka nie chce im się narzucać, i tak codziennie ktoś tam jest i jeszcze doposaża mieszkanie w różne sprzęty. Nie mają spokoju. Może jutro - pojutrze jakieś konkrety będą. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.03.2022 o 20:58, rozi napisał:

Restauracja La Strada, Żoliborz, Felińskiego blisko kościoła, codziennie 12-14 oferuje posiłki dla rodzin z Ukrainy.

Widzę ogłoszenie na szybie.

Widziałam dziś, jak to działa.

Podeszła grupka osób, szef wyszedł do nich (nieśmiało podeszli), zapisał ile obiadów, musieli chyba poczekać chwilę.

Link to comment
Share on other sites

Wieści od rodziny niewiele, bo Anka nie chce im się narzucać z odwiedzinami, ale kupiłam dziś trochę takich rzeczy, które łatwo podgrzać czy przygotować, bo panie mają pewnie sporo urzędowych spraw do załatwiania teraz, czyli gotowych dań w słoikach, past kanapkowych, musli z owocami i mleka, batonów zbożowych, makaronu, warzyw w słoiczkach itp. Zawsze coś sobie wybiorą z tego. Rachunek wrzucę jutro. 

Przyszła paczka od Tianku - bardzo bardzo dziękuję ❤, jutro rozpakuję i wszystko razem podrzucę do Anki. 

Mam nadzieję, że uda im się urządzić jakoś, że dzieci pójdą do szkoły. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.03.2022 o 22:28, agat21 napisał:

Wieści od rodziny niewiele, bo Anka nie chce im się narzucać z odwiedzinami, ale kupiłam dziś trochę takich rzeczy, które łatwo podgrzać czy przygotować, bo panie mają pewnie sporo urzędowych spraw do załatwiania teraz, czyli gotowych dań w słoikach, past kanapkowych, musli z owocami i mleka, batonów zbożowych, makaronu, warzyw w słoiczkach itp. Zawsze coś sobie wybiorą z tego. Rachunek wrzucę jutro. 

Przyszła paczka od Tianku - bardzo bardzo dziękuję ❤, jutro rozpakuję i wszystko razem podrzucę do Anki. 

Mam nadzieję, że uda im się urządzić jakoś, że dzieci pójdą do szkoły. 

To znaczy że zostają na dłużej? Bo jeśli tylko na chwilkę, i mają zamiar jechać do Niemiec czy innego kraju, to lepiej dla nich aby nie wyrabiały sobie peseli. Dzisiaj rozmawiałam z prawnikiem u nas w punkcie. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.03.2022 o 22:43, Alaskan malamutte napisał:

To znaczy że zostają na dłużej? Bo jeśli tylko na chwilkę, i mają zamiar jechać do Niemiec czy innego kraju, to lepiej dla nich aby nie wyrabiały sobie peseli. Dzisiaj rozmawiałam z prawnikiem u nas w punkcie. 

One chyba nie mają dokąd jechać dalej. Chcą wrócić do domu. Na razie pewnie będą tutaj próbować się urządzić. A co prawnik mówi? Że pesel w razie czego przekreśla możliwość wyjazdu do innego kraju? Ja słyszałam zapewnienia, że nie będzie to przeszkadzać. W jakiejś audycji słyszałam.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.03.2022 o 23:12, agat21 napisał:

One chyba nie mają dokąd jechać dalej. Chcą wrócić do domu. Na razie pewnie będą tutaj próbować się urządzić. A co prawnik mówi? Że pesel w razie czego przekreśla możliwość wyjazdu do innego kraju? Ja słyszałam zapewnienia, że nie będzie to przeszkadzać. W jakiejś audycji słyszałam.

Nie będzie przeszkodą w wyjeżdzie ale może być w uzyskaniu socjalu w innym kraju..

Link to comment
Share on other sites

Gdyby panie chciały jechać dalej to mam linki o mieszkaniach, BE, FR, , trochę UK  DE, na FB są też strony pomocowe z info,

Pociągi darmowe Www Berlin i potem dalej

Np. w BE rejestracja ( to co PESEL w PL) wiaze sie z nabyciem praw do opieki med., do zasiłku i potem dana dzielnica czy gmina będzie dostawać środki z budżetu,   potem będzie uzyskanie statusu uchodźcy, w danym kraju, co pewnie trudno zmienic

tu chyba wszelkie info

https://www.facebook.com/groups/683793819641997

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Witajcie, nie odzywam się, bo ostatnio mało mam wieści o rodzinie. Anka rzadko teraz tam bywa, chce dać im więcej prywatności i poczucia, że mają spokój i czas na zorganizowanie sobie życia. Wiem tylko tyle, że już nie mówią, że zaraz wracają. Chyba zaczyna do nich docierać, że tak szybko się to wszystko nie skończy 😞 

Serdeczne dzięki za dotychczasową pomoc, dam znać jak tylko czegoś nowego się dowiem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wieści od Anki o rodzinie. Oczywiście nigdzie nie wyjechali, nie wrócili do domu, chociaż to ich marzenie. Panie trochę się zaczęły urządzać, wychodzić, robić zakupy, poznają powoli Warszawę. Spotykają też sporo innych rodzin z Ukrainy, widać, że im to bardzo pomaga, że czują się trochę pewniej. Starsi chłopcy mają lekcje online ze swoich szkół ukraińskich. Uparcie też twierdzą, że nie potrzebują pomocy, że dostają pieniądze od rodziny, że kupują wszystko, co im potrzebne. Mąż jednej z nich jest zawodowym żołnierzem w armii ukraińskiej. Szukają jakiegoś mieszkania na wynajem, ale wiadomo, że w tej chwili w Warszawie to marzenie. Wygląda na to, że jeszcze przez dłuższy czas będą w mieszkaniu u Anki.

W tej sytuacji może macie sugestie jak wykorzystać pozostałe pieniądze? Może przekazać komuś innemu, kto ma Ukraińców w potrzebie?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.04.2022 o 20:19, Poker napisał:

A może te pieniądze przeznaczyć chociaż na pokrycie kosztów zużycia prądu, gazu, śmieci i czynszu, jeżeli koleżanka nie zamierza ubiegać się o wyrównanie 40 zł dziennie od osoby.

Może masz rację. Ale poczekajmy jeszcze chwilę, bo w czasie wspólnej wycieczki po Warszawie Ance udało się trochę więcej dowiedzieć. Rodzina chce wracać jednak. Nie wrócą do domu, bo tam teraz w okolicy latają rakiety (Mikołajów), ale znaleźli miejsce u znajomych pod Lwowem. Myślę, że dla nich bycie tutaj to jest naprawdę konieczność, mimo, że jest im tu dobrze i spokojnie. Ale jednak obco. 

Jeśli rodzina wyjedzie, przyjedzie pewnie następna. 

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj rodzina wyjechała do Ukrainy. Wieczorem Anka była na hali expo na Pradze, gdzie są uchodźcy, i rozmawiała z wolontariuszkami. Dzisiaj rano w pracy opowiadała mi. Jest zdruzgotana tym, co zobaczyła. Bardzo trudno było wybrać kolejną rodzinę, która przyjedzie do mieszkania. Zostawiła to wolontariuszkom. Dziś rano ma przyjechać trzydziestokilkuletnia kobieta z czworgiem dzieci w wieku 4 - 12 lat i matką. Anka na razie nie wie nawet z jakiej miejscowości pochodzą i co przeżyli. Dzisiaj wieczorem pojedzie do mieszkania poznać się z nimi i dowiedzieć co i jak. Rano przyjmie ich w mieszkaniu syn Anki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...