Jump to content
Dogomania

Dzika, zwyczajna kundelka MELCIA po 4 latach tułaczki i bezdomności mogła spokojnie pomieszkiwać u Jaaga, PROSZE O POMOC, NIE MA KOMPLETU DEKLARACJI


Recommended Posts

Dnia 29.05.2022 o 22:34, Tyśka) napisał:

W czerwcu pojawi się Fejsbukowy bazarek dla Sabinki i podopiecznych Marty (w tym dla Melci). Jak będzie gotowy to podeślę tutaj link z próbą o zaglądanie i udostępnianie dalej.

                    🐕‍🦺🍀

Link to comment
Share on other sites

Zaktualizowałam rozliczenie Melci, jest na minusie 309zł.

Marta właśnie w niedzielę uratowała jedną sunię (rok, 8 kg, biała w łatki) z przytuliska, w którym zginął tragicznie inny psiak i wykastrowała ją na własny koszt wczoraj. Okazało się, że była szczenna, wiec kastracja w ostatniej chwili. Do tego kastruje bezdomne koty, również na własny koszt plus ma innych podopiecznych, m.in. zasiedziały w DT Brego, suczka mix labradorka... także wiem, że jest wdzięczna za wsparcie, jakie Melcia dostaje tutaj. Nie ma głowy i nie potrafi prosić o pieniądze. Dziękuję w swoim i Jej imieniu za pomoc Meluni ♡.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.06.2022 o 18:32, Tyśka) napisał:

Zaktualizowałam rozliczenie Melci, jest na minusie 309zł.

Marta właśnie w niedzielę uratowała jedną sunię (rok, 8 kg, biała w łatki) z przytuliska, w którym zginął tragicznie inny psiak i wykastrowała ją na własny koszt wczoraj. Okazało się, że była szczenna, wiec kastracja w ostatniej chwili. Do tego kastruje bezdomne koty, również na własny koszt plus ma innych podopiecznych, m.in. zasiedziały w DT Brego, suczka mix labradorka... także wiem, że jest wdzięczna za wsparcie, jakie Melcia dostaje tutaj. Nie ma głowy i nie potrafi prosić o pieniądze. Dziękuję w swoim i Jej imieniu za pomoc Meluni ♡.

A nie może jakoś naciskać gmin? Na te sterylki i kastracje. Wiadomo, że stale pojawiają się tam kolejne biedy, a prywatna osoba z własnych środków tego nie ogarnie. Nie da rady Marta stale wyręczać gminy w opiece nad bezdomnymi zwierzętami. Wykończy się finansowo i wypali psychicznie. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.06.2022 o 20:02, Jaaga napisał:

A nie może jakoś naciskać gmin? Na te sterylki i kastracje. Wiadomo, że stale pojawiają się tam kolejne biedy, a prywatna osoba z własnych środków tego nie ogarnie. Nie da rady Marta stale wyręczać gminy w opiece nad bezdomnymi zwierzętami. Wykończy się finansowo i wypali psychicznie. 

Tam gdzie się da to tak, ale nie wszędzie zgadzają się robić kastracje gdzie indziej niż u weta gminnego (a ma opinie jakie ma) albo wet odmawia aborcyjnej. I w takich sytuacjach już Marta stara się sama opłacać ze swioich albo uzbieranych funduszy. Wiadomo, że sama nie udźwignie wszystkiego. Nie da się.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.06.2022 o 20:14, Tyśka) napisał:

Tam gdzie się da to tak, ale nie wszędzie zgadzają się robić kastracje gdzie indziej niż u weta gminnego (a ma opinie jakie ma) albo wet odmawia aborcyjnej. I w takich sytuacjach już Marta stara się sama opłacać ze swioich albo uzbieranych funduszy. Wiadomo, że sama nie udźwignie wszystkiego. Nie da się.

No, racja. Zoja przyjechała do nas na sterylke aborcyjną,  bo lokalny wet ma jakieś dziwne poglady na terminy możliwości robienia tego zabiegu i stwierdził, że za późno.  Jej opiekunka była przekonana, że sunia musi juz urodzić. Na szczęście nie musiała. Tacy niedouczeni czy olewacze tylko przyczyniają się do rozmnażania bezdomności, bo jak suka urodzi, to mało kto uspi ślepy miot i kolejna 5-7 niechcianych szczeniąt do wciskania innym.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Dnia 6.07.2022 o 20:33, Tyśka) napisał:

Kaj wygląda tu jak szpic średni, cudny! A Melcia jaka wyluzowana.

Widocznie taka perspektywa wyszła kiedy leży, bo Kaj jest naprawdę spory, taki między 25-30 kg. Melcia go chyba najbardziej lubi i najcześciej z nim się bawi. 

chciałam potwierdzić, że otrzymałam czerwcową oplate 350 zł, dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W związku z tym, że w najbliżym czasie nie przyjedzie żaden dorosły pies do nas, to pieniądze spadkowe po Borysie ,które przekazałam Rudemu (*) w kwocie 429,65 zł chciałabym przeznać na pomoc w opłaceniu pobytu dzikiej Meli.

Odliczałabym po100 zł miesięcznie w kolejnych miesiącach i w ostatnim resztę.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.07.2022 o 12:42, Jaaga napisał:

W związku z tym, że w najbliżym czasie nie przyjedzie żaden dorosły pies do nas, to pieniądze spadkowe po Borysie ,które przekazałam Rudemu (*) w kwocie 429,65 zł chciałabym przeznać na pomoc w opłaceniu pobytu dzikiej Meli.

Odliczałabym po100 zł miesięcznie w kolejnych miesiącach i w ostatnim resztę.

Jaka niespodzianka... ♡ Melcia musi być Ci naprawdę bliska. Dziękuję w imieniu Marty.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.07.2022 o 12:45, Tyśka) napisał:

Jaka niespodzianka... ♡ Melcia musi być Ci naprawdę bliska. Dziękuję w imieniu Marty.

Mela to napradę fajna sunia, a Marta robi i tak więcej,niż jedna osoba da radę. Pierwotnie zakładałam,że Mela zostanie u nas po śmierci naszego psa, ale sytuacja nam się pogorszyła i nie jestem w stanie zaopiekować się kolejnym psem na lata. To chociaż ile dam radę, odciąże Martę. I niezmiennie  mam nadzieję, że skoro Gaja znalazła swój dom, to i na Melcię też może ktoś gdzieś czeka. Na razie jest bezpieczna i chyba szczesliwa u nas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.07.2022 o 13:00, Jaaga napisał:

Mela to napradę fajna sunia, a Marta robi i tak więcej,niż jedna osoba da radę. Pierwotnie zakładałam,że Mela zostanie u nas po śmierci naszego psa, ale sytuacja nam się pogorszyła i nie jestem w stanie zaopiekować się kolejnym psem na lata. To chociaż ile dam radę, odciąże Martę. I niezmiennie  mam nadzieję, że skoro Gaja znalazła swój dom, to i na Melcię też może ktoś gdzieś czeka. Na razie jest bezpieczna i chyba szczesliwa u nas.

Jesteś przekochana. Rozumiem Twoja decyzję, ściskam i życzę wszystkiego dobrego! 🌺

Ja tez wierzę, że na Melcię przyjdzie pora i odnajdzie swojego człowieka, dlatego ją ogłaszam. 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...