Jump to content
Dogomania

Fela potrzebuje przyjaciół


Recommended Posts

Dnia 26.02.2022 o 16:56, Jo37 napisał:

Psiaki z Ukrainy powinny mieć  pierwszeństwo.

Tylko nie wiadomo kiedy psy będą mogły bezpiecznie ruszyć w drogę, a hoteliki żyją z pobytu psów. Zaoferowałam Oli DT dla małego młodego pieska, gdyby akurat taki stracil w Polsce miejsce hotelikowe. Więcej nie dam rady udźwignąć. Ola jest strzępem nerwów.  Nie udalo sie wydostać syna Mariny.

Link to comment
Share on other sites

Będę dokładać się do utrzymania piesia z Ukrainy. Gdyby trafiło więcej psów, to też pomogę.

Może to jest według niektórych osób okrutne, ale młodsze psy mają na ogół większe szanse na adopcje i tym samym będzie miejsce na kolejne biedy.

W nadzwyczajnych sytuacjach zawsze ratowałabym najpierw dzieci, młodzież, młodych ludzi,a dopiero starych.

Fatalnie, że nie udało się z synem Mariny. Czy oni są na miejscu? Coś wiadomo jakie są ich losy?

Link to comment
Share on other sites

Jeden z  wpisów Oli 😢 Schronisko w Dnieprze leży 1300 km od granicy polskiej (wschodnia bombardowana część Ukrainy). Po drodze są bombardowania, strzały, zniszczone mosty. W nocy nie można podróżować. Psy normalnie są transportowane w kennelach. Są zestresowane, lękliwe, niektóre gryzą w takiej sytuacji, niektóre mają problem z socjalizacją, na smyczach będą chciały uciekać w panice. Jeden z psów, który miał do nas przyjechac jest niewidomy. Na granicy czekają tysiące ludzi. To nie jest takie proste, żeby tam pojechać i przekazać ludziom po jednym psie. Dodatkowo w schronisku zostały 3 kobiety, w tym Marina. Muszą zająć się 650 psami i 200 kotami. Muszą porąbać drzewo, potrzebne do grzania i gotowania. Muszą ugotować posiłki zwierzętom i je roznieść, podać leki. O sprzątaniu już nie myślę. Do schroniska nie ma drogi dojazdowej. Leży na odludziu, wsród pól. Marina sama ma dziecko. Kliniki weterynaryjne zamkniętę.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.02.2022 o 19:24, Tianku napisał:

W tym momencie bezpieczniej jest chyba w schronisku 😞

Tak, dlatego Marina nie chce ryzykować teraz i tak bardzo liczy na miejsca, kiedy da się już wydostać jakieś zwierzęta. 

 

Dnia 26.02.2022 o 18:02, Poker napisał:

Może to jest według niektórych osób okrutne, ale młodsze psy mają na ogół większe szanse na adopcje i tym samym będzie miejsce na kolejne biedy.

W nadzwyczajnych sytuacjach zawsze ratowałabym najpierw dzieci, młodzież, młodych ludzi,a dopiero starych.

Fatalnie, że nie udało się z synem Mariny. Czy oni są na miejscu? Coś wiadomo jakie są ich losy?

Wg tego co wczoraj mówiła mi Ola, syn jest w domu, gdzie maja 30 psów i Marina stale krąży między domem a schroniskiem. Już przyjęli pierwsze psie ofiary z okolic lotniska.

Ola tez chce wydostać młodziki. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.02.2022 o 11:44, wiolhelm170 napisał:

Ja się nie wtracam.Nie chce się nikomu wpychać.

Nie wpychasz się. Pies jest pies. Każdemu trzeba pomóc. Póki nie wiadomo kiedy psy od Mariny będą mogły przyjechać, chyba warto działać już na rzecz suni, która może wyjechać zaraz. Jeśli nie jest wysterylizowana, to przecież można to zrobić po opuszczeniu schronu. Może od razu rezerwować dla niej miejsce w jakiejś lecznicy. Jest niedługo w schronisku, nie zdążyła jeszcze w pełni odczuć jego "uroków", więc chyba po wstępnych badaniach można to zrobić? Tolu, czy Zea mogłaby pomóc opłacić sterylkę suni? Po otrzymaniu pensji wpłacę 100 zł na ten cel. Może ktoś jeszcze się dorzuci? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.02.2022 o 12:05, agat21 napisał:

Nie wpychasz się. Pies jest pies. Każdemu trzeba pomóc. Póki nie wiadomo kiedy psy od Mariny będą mogły przyjechać, chyba warto działać już na rzecz suni, która może wyjechać zaraz. Jeśli nie jest wysterylizowana, to przecież można to zrobić po opuszczeniu schronu. Może od razu rezerwować dla niej miejsce w jakiejś lecznicy. Jest niedługo w schronisku, nie zdążyła jeszcze w pełni odczuć jego "uroków", więc chyba po wstępnych badaniach można to zrobić? Tolu, czy Zea mogłaby pomóc opłacić sterylkę suni? Po otrzymaniu pensji wpłacę 100 zł na ten cel. Może ktoś jeszcze się dorzuci? 

 

Dnia 27.02.2022 o 21:05, Poker napisał:

Ja mogę się dorzucić, ale obawiam się, że schron nie wyda suni bez sterylki.

Poker ma rację, schronisko nie wyda suni bez sterylki, jeśli jej jeszcze nie miała.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.03.2022 o 20:20, wiolhelm170 napisał:

Słuchajcie moi drodzy.Okazalo się , że Fela została oddana właścicielom.Czy zgadzacie się przenieść swoje deklaracje na nową suczkę? Niech będzie też Fela

Jasne! Ratuj jakąkolwiek! Byle ratować! 

Link to comment
Share on other sites

Z Ukrainy przyjeżdżają do mnie tylko psiaki niepełnosprawne, m.in. trójłapki. Niestety nikt z nas nie wie, kiedy transport będzie znowu możliwy, ale jestem przygotowana na ich przyjazd. W lutym udało się wyadoptować od nas 5 psów. Aktualnie czekam na Felcię i dwa inne psiaki z Zamościa. Dogomania ma u nas zniżkę, więc cena za dobę to 12 zł w tym jest sucha karma.

  • Like 5
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...