Jump to content
Dogomania

Agresja dwóch psów w domu


Kasia T.

Recommended Posts

Witajcie, już nie wiem co mam robić..... jestem załamana i bezradna. Mam dwa psy shih tzu, kiedy pierwszy miał 2 lata kupiliśmy drugiego ( szczeniaka). Kiedy drugi skończył rok zaczęła się gehenna. Początki zlekceważyłam, bo młody warczał na starszego, jednak starszy nie reagował. Pewnego dnia po warczeniu młodszego nastąpił atak starszego...... ataki na początku były bardzo częste, właściwie musiałam pilnowała raczej izolować je od siebie. Postanowiłam zaprosić behawioryste, który po obserwacji stwierdził, iż to walka o dominacje. Dostałam kilka wskazówek i rzeczywiście po dostosowaniu się do nich agresja znacząco się zmniejszyła. W ten sposób żyliśmy sobie w względnej harmonii, aż do teraz. Od kilku tygodni ataki znowu się nasiliły. To co teraz zauważa to to, iż młodszy jak wskoczy na kanale to natychmiast szuka wzrokiem starszego i zaczyna warczeć. Czy atak nastąpi czy też nie zależy tylko od starszego. Czasami starszy odpuszcza kiedy mówi. do niego coś co go zainteresuje, a czasami dobiega do warczącego młodszego i zaczynają się gryźć. Kiedy to się dzieje  natychmiast wychodzę z pokoju, chwila i przestają bo mnie nie ma. To co jeszcze zauważyłam, to to że jak młodszy idzie obok starszego to ciągle zachodzi mu drogę...... Nie wiem jak mam postępować. Czasami mam tego już dosyć, ani prośbą ani groźbą. Proszę pomóżcie 🙏

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...