Jump to content
Dogomania

ZAKOŃCZONY, ROZLICZAM Dla Jadziuni, Diany i Micha do 20.02.2022 r. godz 22:00


elik

Recommended Posts

Dnia 13.02.2022 o 12:30, KrystynaS napisał:

Pięknie, słonecznie chyba wszędzie. Witam wszystkich

Tak, dzisiaj chyba w całym kraju jest taka piękna pogoda. Mi już zaczął się marzyć wyjazd na działkę. Niestety na to trzeba jeszcze poczekać tak z 2,5 miesiąca. Teraz nie możemy tak wcześnie przeprowadzić się na działkę z uwagi na chorótkiego Alfinka. Z nim możemy pojechać dopiero jak już będzie pewna ciepła pogoda. Cushung mocno przerzedził mu kudełki i biedaczek szybko marznie, a i z racji wieku jest bardziej wrażliwy na chłód, niż dawniej.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.02.2022 o 12:42, Isiak napisał:

Ja też nie mam. Albumiki są warsztatowe, gdzie instruktorka prowadziła za rękę i pokazywała co, gdzie i jak przykleić 🙂  A ponieważ zostały z warsztatów wycięte króliki z balonikami, to postanowiłam je wykorzystać na kartki. I pudełka to tez moja inwencja.

I kto tu mówi o braku talentu? 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.02.2022 o 12:44, elik napisał:

 Teraz nie możemy tak wcześnie przeprowadzić się na działkę z uwagi na chorótkiego Alfinka. Z nim możemy pojechać dopiero jak już będzie pewna ciepła pogoda. Cushung mocno przerzedził mu kudełki i biedaczek szybko marznie, a i z racji wieku jest bardziej wrażliwy na chłód, niż dawniej.

A to może zakup mu ubranko, bardzo fajne są teraz. Albo zrób na drutach z wełny taki sweterek/ pulowerek. Byłoby mu ciepło

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.02.2022 o 13:06, KrystynaS napisał:

A to może zakup mu ubranko, bardzo fajne są teraz. Albo zrób na drutach z wełny taki sweterek/ pulowerek. Byłoby mu ciepło

Alfinek ma kubraczków do wyboru, do koloru, ale jednak tylko grzbiecik osłonięty, a doopinka, nózięta i kawałek brzuszka niestety bez osłony.   Musi być ciepło, żebyśmy mogli przeprowadzić się już na stałe do jesieni. Myślę, że jeśli w przyszły weekend będzie też ta ciepło, to zabierzemy psiaki jadąc uzupełnić kotkom karmę. Przez całą zimę jeździmy bez psiaków, bo uzupełnienie karmy w kilku miejscach zajmuje nam około 2 godzin. My czasem zmarzniemy, a co dopiero psiaczki. Łapki by im zamarzły, a zostawianie ich w samochodzie nie miałoby sensu. Na pełnię szczęścia jeszcze trochu musimy poczekać  🙂  

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.02.2022 o 13:20, KrystynaS napisał:

A zatem czekamy na wczesną, ciepłą wiosnę

Z utęsknieniem czekamy. Mamy już dość miasta i jego uciążliwości. Jakoś w młodszym wieku łatwiej to znosiłam, teraz bardzo mi ciążą wszystkie konieczności wynikające z życia w mieście.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.02.2022 o 13:24, elik napisał:

Z utęsknieniem czekamy. Mamy już dość miasta i jego uciążliwości.

No to pomyśl o tych, którzy mają tylko miasto i żadnej odskoczni, tacy skazani na miasto. I pomyśleć, że kiedyś miasto to było marzenie tysięcy "niemiejskich" ludzi, robili wszystko żeby zamieszkać w mieście, w blokowisku.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.02.2022 o 13:34, KrystynaS napisał:

No to pomyśl o tych, którzy mają tylko miasto i żadnej odskoczni, tacy skazani na miasto. I pomyśleć, że kiedyś miasto to było marzenie tysięcy "niemiejskich" ludzi, robili wszystko żeby zamieszkać w mieście, w blokowisku.

I teraz pewnie żałują.
Ja, odkąd sama o sobie decydowałam, wyprowadzałam się coraz dalej od centrum. Jestem po czwartej przeprowadzce i wreszcie mieszkam na "kraju mesta"  🙂 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.02.2022 o 12:44, elik napisał:

Mi już zaczął się marzyć wyjazd na działkę. Niestety na to trzeba jeszcze poczekać tak z 2,5 miesiąca. Teraz nie możemy tak wcześnie przeprowadzić się na działkę z uwagi na chorótkiego Alfinka.

Też się nie mogę doczekać otwarcia sezonu działkowego. Zaczniemy, jak już nie będzie temperatury poniżej zera w planach.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.02.2022 o 14:56, Radek napisał:

Też się nie mogę doczekać otwarcia sezonu działkowego. Zaczniemy, jak już nie będzie temperatury poniżej zera w planach.

My musimy poczekać na temperatury koło 20 stopni. Poniżej 20 mogą się zaziębiać.   9 i 11 lat to już nie takie młode psiaki.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.02.2022 o 17:32, Radek napisał:

Jak jest chłodno, dawkujemy Gajuce pobyt na świeżym powietrzu.

W naszym przypadku to byłoby trudne do realizacji. Jak jesteśmy na działce, to nie da się usiedzieć w domu, bo ręce świerzbią do roboty, której na wiosnę jest multum. Jak ich zostawiamy w domu, to jest awantura na cały regulator, łącznie z usiłowaniem sforsowania drzwi. W Krakowie gdy wychodzimy bez psiaków - na zakupy, czy inksze przyjemności, to czekają spokojnie.  Nie słyszą nas. A na działce słyszą, czują i chcą być razem z nami.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...