Jump to content
Dogomania

Brakuje 270 zł/mies. :( Pomóżcie utrzymać dziką Sabinkę uratowaną przez Ewu.


Recommended Posts

Dnia 16.01.2022 o 22:50, Jaaga napisał:

Obiecuje, że to ostatni wpis nie na temat, ale jest super, podchodzi, jest zainteresowana czlowiekiem i kontaktem z nim, choć lękliwa. To nie jest dziki pies, mimo ze tyle była sama. Dziwne, że nie udało się jej nigdzie umieścić. Chyba zrobila postępy mimo tych łapankowych perypetii.

Ona do niedawna przyparta do muru gryzła - jak Sabinka. I dłużej niż Sabinka nie dawała się złapać (Sabinkę po prostu nikt wcześniej nie próbował łapać; dziewczyny o jej istnieniu dowiedziały się przy ostatnich szczeniakach). Jednak nadal żaden hotel nie ma odwagi podjąć się opieki nad Melcią. Dlatego dziewczyny nauczone doświadczeniem nie planowały dawać szansy Sabince i pozostałym dzikom suniom, dopóki mają tą. Jedynie chciały wyłapać szczeniaki dzikunek, a za jakiś czas złapać sunie na sterylki i po rekonwalescencji wypuścić z powrotem w miejsce bytowania. Akurat się udało, bo jedną dziką mamę sama z siebie wzięła Fundacja, a Sabince dała szansę ewu. 
Być może Sabinka się nieco ucywilizuje i też nie będzie gryźć, i stanie się bardziej adopcyjna... na razie ciężko mi w to uwierzyć. Tak samo jak w adopcję tej małej.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.01.2022 o 21:24, Tyśka) napisał:

Dziękuję, bardzo chętnie 🙂 Już daję znać Marcie. 

Ja mogę spróbować poprosić jeszcze organizację tomaszowską o założenie zrzutki dla Sabinki i ją poudostępniam na FB.

Ja też mogę podzielić się fantami, mam je od ewu. Bluzeczki sweterki są dobrej jakości ale w większości to małe rozmiary i na dogo niezbyt idą.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.01.2022 o 23:01, Tyśka) napisał:

Ona do niedawna przyparta do muru gryzła - jak Sabinka. I dłużej niż Sabinka nie dawała się złapać (Sabinkę po prostu nikt wcześniej nie próbował łapać; dziewczyny o jej istnieniu dowiedziały się przy ostatnich szczeniakach). Jednak nadal żaden hotel nie ma odwagi podjąć się opieki nad Melcią. Dlatego dziewczyny nauczone doświadczeniem nie planowały dawać szansy Sabince i pozostałym dzikom suniom, dopóki mają tą. Jedynie chciały wyłapać szczeniaki dzikunek, a za jakiś czas złapać sunie na sterylki i po rekonwalescencji wypuścić z powrotem w miejsce bytowania. Akurat się udało, bo jedną dziką mamę sama z siebie wzięła Fundacja, a Sabince dała szansę ewu. 
Być może Sabinka się nieco ucywilizuje i też nie będzie gryźć, i stanie się bardziej adopcyjna... na razie ciężko mi w to uwierzyć. Tak samo jak w adopcję tej małej.

Rozmawialam wtedy z Ewu, bardzo przeżywała, ze nie zdażyla pomóc temu szczeniaczkowi Sabinki. Po tym nie dziwie się, że zaopiekowała się w tych emocjach jego mamą.  Nasza śląska psia rzeczywistość jest jednak calkiem inna od tej na wschodzie kraju. Tu nie ma takich sytuacji i problemów. Dlatego dziewczynom tez się nie dziwie, bo wiem ze Marina na Ukrainie rowniez sterylizuje takie suni i wypuszcza z braku innej możliwości.  Sabinka  ma super szczęście, że tyle osób jest gotowych jej pomóc. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.01.2022 o 23:03, Aldrumka napisał:

Ja też mogę podzielić się fantami, mam je od ewu. Bluzeczki sweterki są dobrej jakości ale w większości to małe rozmiary i na dogo niezbyt idą.

Skoro się nie sprzedają to możesz wysłać. Nie wiem kiedy dokładnie Marta znajdzie czas, ale fanty przyjmie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.01.2022 o 23:19, Tyśka) napisał:

Skoro się nie sprzedają to możesz wysłać. Nie wiem kiedy dokładnie Marta znajdzie czas, ale fanty przyjmie.

Jeszcze je raz wystawię i potem ...

też można stopniować na wstępie może Poker wyśle 🙂

Może podaj nam obu adres na pw .

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.01.2022 o 09:14, MALWA napisał:

Gdzie obecnie przebywa Sabinka ?

Sabinka jest w DT (nie znam miejscowości) i miała być zabrana w połowie stycznia. Nie robi tam żadnych postępów. O kosztach też na razie nic nie wiemy. Dzisiaj dziewczyny będą kontaktować się z panią Aleksandrą także z prośbą o odsunięcie zabrania suczki o kilka dni.

Link to comment
Share on other sites

W Jastrzębiu jest Pethouse prowadzony przez trenerkę, niestety koszt od 800zł (bez jedzenia). Tyle tylko, że bliżej. 

A może pani Jola Sołek, u której była Abi od Zagrodowego Psa przyjęłaby suczkę? Tylko chyba w przypadku Abi to dzięki Sowie było miejsce w hotelu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.01.2022 o 18:28, Ewa Marta napisał:

Mam w sumie dobrą wiadomość. Pani Ewa z Krakowa ma komplet psiaków, ale powiedziała, że jeśli nie będzie żadnego miejsca dla Sabinki, to ona może ją przyjąć awaryjnie do siebie. Jeśli tak się stanie, to dopóki nie odda jakiegoś psiaka będzie prosiła o szukanie jej innego miejsca, ale nie chce, żeby maleńka wylądowała w schronisku czy na ulicy, więc wbrew rozsądkowi przyjmie ją do czasu znalezienia innego miejsca. 

Magda ma zadzwonić do Pani Aleksandry i poprosić jeszcze o kilka dni zwłoki w odbiorze Sabinki. Może zdarzy się cud i będzie jakieś inne miejsce, ale jak się nie znajdzie, to sunia może pojechać do Pani Ewy. Na to bardzo liczyła Basia...

U Pani Ewy koszt to 12 zł za dobę plus karma i wet.

 

 

Magda ze Stowarzyszenia chce skorzystać z powyższej możliwości. Stara się o transport na jutro.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.01.2022 o 16:11, Aldrumka napisał:

Magd ze Stowarzyszenia chce skorzystać z powyższej możliwości. Stara się o transport na jutro.

myśle, że to dobra decyzja na początek.

Ustawiłam stały przelew na koniec miesiąca...tą moja skromną dyche:( to tyle co nic, ale ...grosz do grosza

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.01.2022 o 16:11, Aldrumka napisał:

Magd ze Stowarzyszenia chce skorzystać z powyższej możliwości. Stara się o transport na jutro.

Cudownie. Jeśli Pani Ewa ma adopcyjne pieski to może warto zaoferować pomoc w ogłoszeniach. Jak będę jeszcze na chodzie to pomogę.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.01.2022 o 16:21, Tyśka) napisał:

Cudownie. Jeśli Pani Ewa ma adopcyjne pieski to może warto zaoferować pomoc w ogłoszeniach. Jak będę jeszcze na chodzie to pomogę.

Ogłaszam dla p. Ewy pieska, ale może będzie chciała jeszcze jakiegoś ogłaszać.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.01.2022 o 17:16, elik napisał:

Też wbrew rozsądkowi, ale dla psiaka Basi dam 10,00 zł miesięcznie. Więcej, chociaż chcę, nie jestem w stanie zadeklarować.
Proszę o nr konta.

 

Dnia 18.01.2022 o 18:17, jankamałpa napisał:

Dam chociaż 10 zł stałej. Poproszę o numer konta.

Bardzo dziękujemy, konto podam wieczorem.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję i ja Wam ♡ Aldrumka podjęła się założenia wątku niełatwej suni, za co Ją podziwiam. 😘 💓 W grupie będzie na pewno raźniej. Wierzę, że Sabinka u Pani Ewy się trochę otworzy. 

Marta z Biłgoraja zrobi bazarek na fb, ale nie wie czy da radę w lutym czy później, bo nałożyło jej się trochę problemów prywatnych, ale najdalej w marcu będzie bazarek. Fanty możecie wysłać już teraz albo później, jak Wam wygodniej. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...