Jump to content
Dogomania

Brakuje 270 zł/mies. :( Pomóżcie utrzymać dziką Sabinkę uratowaną przez Ewu.


Recommended Posts

Dnia 13.01.2022 o 21:16, agat21 napisał:

No tak, ale co było robić jak się okazało, że ona aż tak dzika? Wypuścić ją, żeby dalej żyła dziko narażona na głód, mróz, kolejne szczeniaki, myśliwych lub innych zwyroli? 😞

Nie no masz rację, myślę głośno z bezsilności 😞 Jej przydałoby się dobrze ogrodzone miejsce, nawet i początkowo buda, ale teren bezpieczny, z codzienną michą. Taki dom jak ma Abi od ZPP to marzenie. 😞 

elik, dziękuję że tym się zajęłaś. Nie wiedziałam, jakie warunki ma Pani Kasia, ale o niej pomyślałam, bo za parę dni będzie trzeba gdzieś zabrać Sabinkę, a nie wiadomo dokąd.

Link to comment
Share on other sites

Jestem po rozmowie z p.Kasią. Obecnie ma komplet psów na DT i przyjęcie kolejnego psa stwarzałoby spore trudności. Potwierdziła moje obawy odnośnie ogrodzenia, ale powiedziała, że gdy wypuszcza na wybieg psa, który mógłby zrobić podkop, nie zostawia go bez dozoru. Proponuje szukać hotelu i równocześnie ogłaszać sunię z zastrzeżeniem, że ...   opis jej zachowania.
W końcu powiedziała, ze w ostateczności, jeśli nie znajdzie się dla niej miejsca, to w imię dotychczasowej współpracy przyjmie sunię, ale na prawdę w ostateczności, jeśli nie znajdzie się dla niej jakiegoś miejsca. Mam podesłać zdjęcia suni. 

EDIT
Jednak zadzwoniła i powiedziała, że jeszcze się zastanowi i powiadomi mnie o ostatecznej decyzji.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.01.2022 o 11:08, Tyśka) napisał:

Dziękuję, elik ❤️ 

Pisałam Marcie biłgorajskiej o sytuacji... niestety, ona też nie ma pomysłu co do hotelu lub DT. 😞 

Mi nie ma za co  🙂 To od P. Kasi zależy co dalej. P. Kasia ma dobre serce więc myślę, że przyjmie małą, jak się dowie, że wszystkie starania zawiodły.
Gdzie znajdę kilka zdjęć na jednej stronie?

EDIT
Już widzę  🙂  Wątek jest świeżutki, ma tylko 3 strony.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.01.2022 o 11:15, elik napisał:

Mi nie ma za co  🙂 To od P. Kasi zależy co dalej. P. Kasia ma dobre serce więc myślę, że przyjmie małą, jak się dowie, że wszystkie starania zawiodły.
Gdzie znajdę kilka zdjęć na jednej stronie?

Na drugiej stronie tego wątku są 2 "aktualne" i pierwsze w klatce

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.01.2022 o 11:21, Aldrumka napisał:

Na drugiej stronie tego wątku są 2 "aktualne" i pierwsze w klatce

Dzięki już pobrałam  🙂

Czy ma ktoś kontakt do obecnego DT suni?  Jeśli tak, to dobrze byłoby poprosić ją o kilka nowych zdjęć, żeby faktycznie można było ją ogłaszać.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.01.2022 o 10:43, Tyśka) napisał:

Czy wiecie może czy wet przy okazji sterylizacji wykorzystał narkozę i zrobił prześwietlenie łapki, tej wiecznie przykurczonej?

Rtg chyba nie było, wet chyba stwierdził, że z taką się urodziła, ale głowy nie dam. Nie pamiętam już dobrze co Basia mówiła.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.01.2022 o 11:51, agat21 napisał:

Rtg chyba nie było, wet chyba stwierdził, że z taką się urodziła, ale głowy nie dam. Nie pamiętam już dobrze co Basia mówiła.

Warto zapytać DT.  Może mieć wiedzę w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.01.2022 o 11:30, elik napisał:

Dzięki już pobrałam  🙂

Czy ma ktoś kontakt do obecnego DT suni?  Jeśli tak, to dobrze byłoby poprosić ją o kilka nowych zdjęć, żeby faktycznie można było ją ogłaszać.

Kontakt ma Magda. Nie sądzę, żeby udało się dostać zdjęcia, bo Pani chce się suni pozbyć i nie współpracuje:( 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.01.2022 o 12:19, Ewa Marta napisał:

Kontakt ma Magda. Nie sądzę, żeby udało się dostać zdjęcia, bo Pani chce się suni pozbyć i nie współpracuje:( 

No cóż, szkoda, bo z takimi zdjęciami szkoda sobie głowę zawracać ogłaszaniem suni.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.01.2022 o 11:01, elik napisał:

Jestem po rozmowie z p.Kasią. Obecnie ma komplet psów na DT i przyjęcie kolejnego psa stwarzałoby spore trudności. Potwierdziła moje obawy odnośnie ogrodzenia, ale powiedziała, że gdy wypuszcza na wybieg psa, który mógłby zrobić podkop, nie zostawia go bez dozoru. Proponuje szukać hotelu i równocześnie ogłaszać sunię z zastrzeżeniem, że ...   opis jej zachowania.
W końcu powiedziała, ze w ostateczności, jeśli nie znajdzie się dla niej miejsca, to w imię dotychczasowej współpracy przyjmie sunię, ale na prawdę w ostateczności, jeśli nie znajdzie się dla niej jakiegoś miejsca. Mam podesłać zdjęcia suni. 

EDIT
Jednak zadzwoniła i powiedziała, że jeszcze się zastanowi i powiadomi mnie o ostatecznej decyzji.

To czekamy na tę decyzję.

Innych zdjęć też nie będzie. Sabinka miała być zabrana w połowie miesiąca ... Na razie taktycznie Stowarzyszenie nie odzywa się do p. A. Opiekującej się sunią

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.01.2022 o 21:32, Aldrumka napisał:

To czekamy na tę decyzję.

Innych zdjęć też nie będzie. Sabinka miała być zabrana w połowie miesiąca ... Na razie taktycznie Stowarzyszenie nie odzywa się do p. A. Opiekującej się sunią

Bardzo mi przykro.  Niestety przed chwilą otrzymałam SMS, że na razie nie da rady, bo obiecała pomoc innym psiakom. Może na wiosnę, jak jej zachowanie się nie poprawi i nic nie znajdzie, to spróbuje. P. Kasia napisała, że jest Jej przykro, ale na chwilę obecną nie da rady.

Szkoda. Nie odmówiła od razu więc miałam nadzieję, że przyjmie sunię  😞 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.01.2022 o 21:51, elik napisał:

Bardzo mi przykro.  Niestety przed chwilą otrzymałam SMS, że na razie nie da rady, bo obiecała pomoc innym psiakom. Może na wiosnę, jak jej zachowanie się nie poprawi i nic nie znajdzie, to spróbuje. P. Kasia napisała, że jest Jej przykro, ale na chwilę obecną nie da rady.

Szkoda. Nie odmówiła od razu więc miałam nadzieję, że przyjmie sunię  😞 

Podejrzewalam, że tak będzie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.01.2022 o 22:07, Tyśka) napisał:

I co teraz? 😞

Może trzeba pozapraszać na wątek?

To nie zaszkodzi, a może pomóc. Może ktoś z dogomaniaków zdecyduje się. Do wiosny już nie tak daleko. Może wtedy coś się zwolni u P Kasi?  Może Cymusia wyadoptujemy.

Link to comment
Share on other sites

  • Aldrumka changed the title to Pomóżcie znaleźć miejsce dla dzikiej Sabinki uratowanej przez Ewu, musi opuścić DT .
Dnia 14.01.2022 o 23:25, Aldrumka napisał:

Ok. Pewnie masz większą skuteczność.

Nie wiem czy mam 🙂 Chcę pomóc.

Deklaracje będą potrzebne, bo myślę, że będzie ciężko znaleźć hotelik z doświadczeniem nad dzikuskami tańszy niż te 25zł/msc. Alaskan może zapytać panią Violettę, u której jest Max... pani Viola pracuje z psami i dzikusy jej niestraszne (nie jest to hotel przechowalnia, ale faltyczna praca z psem) - ale to koszt 800zł miesięczne. Nawet jeśli Sabinka trafiłaby tam do momentu aż zwolni się u Pani Ewy to trzeba mieć zaplecze finansowe.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.01.2022 o 07:51, Tyśka) napisał:

Nie wiem czy mam 🙂 Chcę pomóc.

Deklaracje będą potrzebne, bo myślę, że będzie ciężko znaleźć hotelik z doświadczeniem nad dzikuskami tańszy niż te 25zł/msc. Alaskan może zapytać panią Violettę, u której jest Max... pani Viola pracuje z psami i dzikusy jej niestraszne (nie jest to hotel przechowalnia, ale faltyczna praca z psem) - ale to koszt 800zł miesięczne. Nawet jeśli Sabinka trafiłaby tam do momentu aż zwolni się u Pani Ewy to trzeba mieć zaplecze finansowe.

Właśnie to samo przyszło mi w nocy 🙂 do głowy - pytanie o hotelik gdzie jest Max.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...