Jump to content
Dogomania

Brakuje 270 zł/mies. :( Pomóżcie utrzymać dziką Sabinkę uratowaną przez Ewu.


Recommended Posts

Magda mi odpisała. U Pani Ewy nie ma miejsca dla Sabiki, ale przyjmie ja jak tylko jakieś się zwolni. Niestety tam, gdzie jest może być tylko do połowy stycznia 😞 Zaproponowałam, żeby zapytała o tymczasowe miejsce w hotelu, gdzie jest już jedna sunia Ewu  gdzie był Mustafa. Tą sunię, która została właścicielka hotelu przejęła na własne utrzymanie, ale Sabinka mogłaby być u niej odpłatnie. Magda ma zapytać.

Aldrumko podam Ci zaraz na PW numer do niej (zgodziła się). Najlepiej napisz do niej najpierw smsa informując że to Ty prowadzisz wątek Sabinki, żeby Cię Magda skojarzyła. Ona nie zawsze może odebrać, więc często kontakt jest smsowy. Ja oczywiście nadal mogę się kontaktować jak będzie potrzeba, ale lepiej chyba mieć bezpośredni kontakt.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.01.2022 o 11:36, Ewa Marta napisał:

Magda mi odpisała. U Pani Ewy nie ma miejsca dla Sabiki, ale przyjmie ja jak tylko jakieś się zwolni. Niestety tam, gdzie jest może być tylko do połowy stycznia 😞 Zaproponowałam, żeby zapytała o tymczasowe miejsce w hotelu, gdzie jest już jedna sunia Ewu  gdzie był Mustafa. Tą sunię, która została właścicielka hotelu przejęła na własne utrzymanie, ale Sabinka mogłaby być u niej odpłatnie. Magda ma zapytać.

Aldrumko podam Ci zaraz na PW numer do niej (zgodziła się). Najlepiej napisz do niej najpierw smsa informując że to Ty prowadzisz wątek Sabinki, żeby Cię Magda skojarzyła. Ona nie zawsze może odebrać, więc często kontakt jest smsowy. Ja oczywiście nadal mogę się kontaktować jak będzie potrzeba, ale lepiej chyba mieć bezpośredni kontakt.

 

ok. dziękuję  skontaktuję się z Magdą Oby ten hotelik zechciał przyjąć Sabinkę.

Link to comment
Share on other sites

  • Aldrumka changed the title to Deklaracje b. potrzebne- Dzika Sabinka uratowana z okolic Biłgoraja do tej pory pod opieka Basi-ewu.
Dnia 13.01.2022 o 11:16, MALWA napisał:

Zagladam na watek. Zrozumialam tak, ze Sabinka  zostala znaleziona z dwoma szczeniakami. Jeden odszedl, a drugi ? Co z nim ? 

Pytam, bo w poscie mowa tylko o Sabince...

 

 

Tu jest wątek Sabinki dzikiej jeszcze suczki, której trzeba znaleźć nowe miejsce. Udało się złapać tylko jednego jej szczeniaka i już znalazł dom.

Szczeniaki (już tylko suczki) z mamą Gają, którymi opiekowała się ewu są u Jaagi (wątek, na którym byłaś przed chwilą)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.01.2022 o 11:16, MALWA napisał:

Zagladam na watek. Zrozumialam tak, ze Sabinka zostala znaleziona z dwoma szczeniakami. Jeden odszedl, a drugi ? Co z nim ? 

Pytam, bo w poscie mowa tylko o Sabince...

 

 

Drugi pojechał z Sabinką i dzięki ewu znalazł wspaniały dom🙂

EDIT: Pisałyśmy jednocześnie z Aldrumką.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.01.2022 o 11:54, Aldrumka napisał:

Dzięki Tysiu, ja w drodze, za szybko przeczytałam i odpowiedziałam nie zupełnie na temat.

Też pewnie nie masz pomysłu na nowe miejsce dla Sabinki.

Nie mam pomysłu. Po przebojach z hotelikami (w sumie z jednym) nie mam zaufanego miejsca 😭 Od dawna szukam hoteliku innej dzikusce, bez rezultatu.

Jeszcze pomyślałam że może jakimś cudem Pani Kasia, u której elik ma podopiecznych, zgodziłaby się na przyjęcie Sabinki do czasu aż zwolni się DT u Ewy. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.01.2022 o 11:45, Poker napisał:

To może do czasu znalezienia sensownego lokum umieścić ją w schronie? Jeżeli dotychczasowa opiekunka nie chce jej.

Tylko które miejscowe schronisko jest godne zaufania? Nie wszystkie są złe,  niektóre naprawdę fajnie pracują z psami - ale nie znam tych lokalnych:(. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.01.2022 o 20:54, Tyśka) napisał:

Czy jest szansa na jakiekolwiek zdjęcia Sabinki z obecnego miejsca? Jakieś aktualniejsze? I czy wiadomo, czy Sabinkę widział weterynarz? Wrzucę post na fb... Na ile dam radę to będę błagać jakieś fundacje o pomoc.

Tysiu, z tego, co mi Basia o niej mówiła, to weterynarz musiał sunię widzieć, bo ona nawet miała sterylkę. Ale nic się nie zmieniło w jej zachowaniu, Basia się tym gryzła 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.01.2022 o 21:04, agat21 napisał:

Tysiu, z tego, co mi Basia o niej mówiła, to weterynarz musiał sunię widzieć, bo ona nawet miała sterylkę. Ale nic się nie zmieniło w jej zachowaniu, Basia się tym gryzła 😞

Nie wiedziałam, że jest wysterylizowana. Tyle dobrze. 

Ja zaczęłam się zastanawiać czy ona się ucywilizuje... czy nie uszczęśliwiamy ją w zamknięciu na siłę. Martwię się 😞 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.01.2022 o 21:07, Tyśka) napisał:

Nie wiedziałam, że jest wysterylizowana. Tyle dobrze. 

Ja zaczęłam się zastanawiać czy ona się ucywilizuje... czy nie uszczęśliwiamy ją w zamknięciu na siłę. Martwię się 😞 

No tak, ale co było robić jak się okazało, że ona aż tak dzika? Wypuścić ją, żeby dalej żyła dziko narażona na głód, mróz, kolejne szczeniaki, myśliwych lub innych zwyroli? 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.01.2022 o 21:16, agat21 napisał:

No tak, ale co było robić jak się okazało, że ona aż tak dzika? Wypuścić ją, żeby dalej żyła dziko narażona na głód, mróz, kolejne szczeniaki, myśliwych lub innych zwyroli? 😞

Przynajmniej szczeniaki już jej nie grożą, bo jest wysterylizowana, ale cała reszta niestety, tak  😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.01.2022 o 20:47, Tyśka) napisał:

Nie mam pomysłu. Po przebojach z hotelikami (w sumie z jednym) nie mam zaufanego miejsca 😭 Od dawna szukam hoteliku innej dzikusce, bez rezultatu.

Jeszcze pomyślałam że może jakimś cudem Pani Kasia, u której elik ma podopiecznych, zgodziłaby się na przyjęcie Sabinki do czasu aż zwolni się DT u Ewy. 

@elik czy myślisz, że taki cud mógłby się zdarzyć, czy mogłabyś o to zapytać ?

Link to comment
Share on other sites

  • Aldrumka changed the title to Bardzo potrzebne miejsce i deklaracje Dzika Sabinka uratowana z okolic Biłgoraja do tej pory pod opieka Basi-ewu.
Dnia 13.01.2022 o 20:47, Tyśka) napisał:

...

Jeszcze pomyślałam że może jakimś cudem Pani Kasia, u której elik ma podopiecznych, zgodziłaby się na przyjęcie Sabinki do czasu aż zwolni się DT u Ewy. 

 

Dnia 13.01.2022 o 22:22, Aldrumka napisał:

@elik czy myślisz, że taki cud mógłby się zdarzyć, czy mogłabyś o to zapytać ?

Poprosiłam P. Kasię o telefon. Ja nie dzwonię, bo tam często nie ma zasięgu. Wysyłam SMS z prośbą o telefon. Jak oddzwoni to porozmawiam o możliwości przyjęcia Sabinki na DT, ale obawiam się, że to nie jest dobre miejsce dla dzikuska. Teren nie ma dobrego ogrodzenia. W większości ogrodzenie jest symboliczne, mające za zadanie zaznaczyć granice posesji, bez podmurówki. Mały pies bez problemu przedostanie się na drugą stronę.
Cz pytać pomimo to?  

20201210_165552.jpg.72064a977e8255f99b243bcc0bbb870c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.01.2022 o 09:50, elik napisał:

 

Poprosiłam P. Kasię o telefon. Ja nie dzwonię, bo tam często nie ma zasięgu. Wysyłam SMS z prośbą o telefon. Jak oddzwoni to porozmawiam o możliwości przyjęcia Sabinki na DT, ale obawiam się, że to nie jest dobre miejsce dla dzikuska. Teren nie ma dobrego ogrodzenia. W większości ogrodzenie jest symboliczne, mające za zadanie zaznaczyć granice posesji, bez podmurówki. Mały pies bez problemu przedostanie się na drugą stronę.
Cz pytać pomimo to?  

 

Zapytaj proszę, lepszy dobry człowiek i spacery na uwięzi niż schronisko.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.01.2022 o 10:13, Aldrumka napisał:

Zapytaj proszę, lepszy dobry człowiek i spacery na uwięzi niż schronisko.

Zgadzam się z Tobą, tylko żeby upilnowali sunię, żeby im nie zwiała z domu.  Dorośli może, ale tam jest też chłopiec w wieku około 9 lat.

Wysłałam SMS-a z prośbą o pilną rozmowę. P. Kasia oddzwoni jak tylko będzie mogła. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...