Jump to content
Dogomania

Brakuje 270 zł/mies. :( Pomóżcie utrzymać dziką Sabinkę uratowaną przez Ewu.


Recommended Posts

Dnia 31.03.2022 o 21:58, Aldrumka napisał:

niezupełnie 🙂

deklaracje 340 zł  ale oprócz 12 zł x liczba dni trzeba mieć na karmę i podklady; właśnie poprosiłam limonka80  o dofinansowanie ze zbiórki

           Malenki chocby kramik czaruje dla Sabinki
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.03.2022 o 23:56, Aldrumka napisał:

Sabinka nadal unika kontaktu z panią Ewą. Przebywa na piętrze w zacisznym miejscu, również tam śpi w nocy. Mądrala przybiega do swojego pokoju tylko na jedzenie, Już kilka razy zrobiła ku i si na kanapę, w kocykach wygryza dziury. Najchętniej je suche wymieszane z puszką.

Jak mi jej żal... a czy feromony albo leki nie pomogłyby na to gryzienie? 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.04.2022 o 21:54, Tyśka) napisał:

Jak mi jej żal... a czy feromony albo leki nie pomogłyby na to gryzienie? 

Teraz dostaje Kęsy uspokajające (polecone przez koleżankę p. Ewy) ale nie widać poprawy. Wczoraj rozmawiałyśmy o feromonach. Obróżki z nimi p. Ewa stosowała u innego pieska bez rezultatu, z dyfuzora to za duża przestrzeń i chyba trzeba byłoby zamykać w Sabinkę w jednym pokoju a tego nie chcemy. Czy ktoś ma dobre doświadczenie z takimi obróbkami ?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.04.2022 o 22:05, Aldrumka napisał:

Obróżki z nimi p. Ewa stosowała u innego pieska bez rezultatu

Tak jak w przypadku ludzi, że nie na każdego człowieka dany lek wpływa jednakowo, tak i u psiaków. Różnie psy reagują na feromony. To, że jednemu nie pomogły, wcale nie znaczy, że i u drugiego nie zadziałają. Moim zdaniem dobrze byłoby sprawdzić.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.04.2022 o 22:05, Aldrumka napisał:

Teraz dostaje Kęsy uspokajające (polecone przez koleżankę p. Ewy) ale nie widać poprawy. Wczoraj rozmawiałyśmy o feromonach. Obróżki z nimi p. Ewa stosowała u innego pieska bez rezultatu, z dyfuzora to za duża przestrzeń i chyba trzeba byłoby zamykać w Sabinkę w jednym pokoju a tego nie chcemy. Czy ktoś ma dobre doświadczenie z takimi obróbkami ?

Z tego co pamiętam z seminarium o farmakoterapii to lepszym wyborem od obróżki jest wywieszenie bodaj szmatki nad legowiskiem albo zakrapianie z jednego boku szelek. Chodzi o to, aby pies nie był ciągle narażony na wąchanie zapachu, ale by po niego sięgał kiedy potrzebuje. Może warto rozważyć ze specjalistą też leki, nawet psychotropy. Marcelek WiosnaA dzięki nim funkcjonuje...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.04.2022 o 23:09, Tyśka) napisał:

Z tego co pamiętam z seminarium o farmakoterapii to lepszym wyborem od obróżki jest wywieszenie bodaj szmatki nad legowiskiem albo zakrapianie z jednego boku szelek. Chodzi o to, aby pies nie był ciągle narażony na wąchanie zapachu, ale by po niego sięgał kiedy potrzebuje. Może warto rozważyć ze specjalistą też leki, nawet psychotropy. Marcelek WiosnaA dzięki nim funkcjonuje...

A zapomniałam o Marcelku ..

Mam ten kłopot, że się nie znam więc trudno mi coś sugerować, ale poczytam i spróbuję 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.04.2022 o 23:09, Tyśka) napisał:

Z tego co pamiętam z seminarium o farmakoterapii to lepszym wyborem od obróżki jest wywieszenie bodaj szmatki nad legowiskiem albo zakrapianie z jednego boku szelek. Chodzi o to, aby pies nie był ciągle narażony na wąchanie zapachu, ale by po niego sięgał kiedy potrzebuje. Może warto rozważyć ze specjalistą też leki, nawet psychotropy. Marcelek WiosnaA dzięki nim funkcjonuje...

 No właśnie "funkcjonuje" ;(

Nim poda się leki psychotropowe lepiej 100 razy się zastanowić....

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.04.2022 o 18:26, Aldrumka napisał:

Moli a Ty masz doświadczenie z feromonami u lekliwrch, dzikich psiaków

Dla Julki kupowałam obroże - wyciszała..., dość droga "przyjemność" a małpy w trakcie zabaw  szybko niszczyły.

Raz kupiłam w dyfuzorze (do sprawdzenia) - maluchy / dziadeczki jak aniołki aż dziwnie było ,)

Jak dla mnie - były za spokojne..., odłączyłam i przeniosłam do dronów. Drony też były takie "rozmemłane" - mniej się bawiły, więcej spały

 

Dzikusom nie podawałam feromonów ani uspokajaczy 

ps

Julce podaję ziołowe tabletki uspokajające - kiedy mam zamknąć ją na kilka godzin w kojcu (jak wyjeżdżam do Białego), działają - spokojnie czeka / nie demoluje kojca, nie szczeka (wiem od sąsiadów)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję. Właśnie jest obawa, że dyfuzor działałby na inne psy s na nią może nie. 

Może jeszcze trzeba czekać, a tak bardzo czekamy na minimalny choć postęp. Po próbie wyjścia z domu jest krok wstecz tzn. z ręki opiekunki nic nie bierze a to już było z miesiąc temu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.04.2022 o 20:28, Aldrumka napisał:

Dziękuję. Właśnie jest obawa, że dyfuzor działałby na inne psy s na nią może nie. 

Może jeszcze trzeba czekać, a tak bardzo czekamy na minimalny choć postęp. Po próbie wyjścia z domu jest krok wstecz tzn. z ręki opiekunki nic nie bierze a to już było z miesiąc temu.

"Po próbie wyjścia z domu" ?

Psy jak ludzie... gdy się czegoś boją często po pierwszym podejściu rezygnują..., nie trzeba rezygnować ale ponawiać .

Raz  krok do przodu... potem dwa w tył i znowu do przodu. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.04.2022 o 08:22, Moli@ napisał:

"Po próbie wyjścia z domu" ?

Psy jak ludzie... gdy się czegoś boją często po pierwszym podejściu rezygnują..., nie trzeba rezygnować ale ponawiać .

Raz  krok do przodu... potem dwa w tył i znowu do przodu. 

Próba wyjścia - skrótowo napisałam. To było wyjście na smyczy do ogródka i ona koniecznie chciała się uwolnić. Boi się też odgłosów ulicy jak okno jest uchylone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...