Jump to content
Dogomania

Brakuje 270 zł/mies. :( Pomóżcie utrzymać dziką Sabinkę uratowaną przez Ewu.


Recommended Posts

Dnia 13.10.2022 o 09:22, Poker napisał:

Tak sobie myślę czy nie zmienić miejsca pobytu Sabinki?  Nieraz się zdarzało, że taka zmiana  przynosiła dobre efekty.

Wiem, że są trudności w znalezieniu miejsca.

Nie znalazłyśmy innego miejsca wcześniej - nie wiem czy teraz nie jest jeszcze trudniej :(. 

Bardzo trudno sobie wyobrazić fizyczne przeniesienie Sabinki. Na razie rezygnujemy ze szczepienia bo doprowadzenie jej do weta wydaje się niemożliwe.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.10.2022 o 22:30, Aldrumka napisał:

Nie znalazłyśmy innego miejsca wcześniej - nie wiem czy teraz nie jest jeszcze trudniej :(. 

Bardzo trudno sobie wyobrazić fizyczne przeniesienie Sabinki. Na razie rezygnujemy ze szczepienia bo doprowadzenie jej do weta wydaje się niemożliwe.

Ja też mam pod opieką wycofana sunie przez 4 lata zeby ją zaszczepić  to byla cala akcja nalpierw dostawala lek a potem szybko zazstrzyk. A w tym roku w październiku po raz pierwszy pozwoliła do siebie podejść  i pogłaskać. Mozemy ją już głaskać chociaż nadal jest spieta. Osoba która szczepila przyjeżdżała do domu.  Czy nie może ktoś inny dac zastrzyku musi wet w przychodni?

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi sie, że lepiej dla Sabinki byłoby, gdyby została tam gdzie jest.

Brak ewentualnego miejsca to jedno, ale nawet gdyby się znalazło, to mała będzie jeszcze bardziej straumatyzowana zmianą. Nie znam Pani Ewy osobiście, ale Basia wiele razy  o niej mówiła, bardzo jej ufała i ceniła, umieściła tam przez lata wiele lękowych psów. Większość z nich otworzyła się na tyle, że mogły pójść do adopcji.

Czy tak będzie z Sabinką nie wiem, ale nie zmieniałabym jej miejsca pobytu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.10.2022 o 09:53, agat21 napisał:

A czy to szczepienie jest absolutnie konieczne? Sunia i tak nie wychodzi, nie ma kontaktu z obcymi psami, po co ją męczyć i dodatkowo stresować? 

Tak właśnie zdecydowałyśmy :), wszystkie psy w domu  zaszczepione a Sabinka nie wychodzi .. 

Napisałam o tym, żeby pokazać różnorodność problemów. 

Dnia 15.10.2022 o 00:22, Poker napisał:

Czy ona gryzie?

Ugryzła raz przy próbie wyjścia na smyczy, ale też potem już nie było takich prób.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U Sabinki, niestety, drobny regres. W domu 2 nowe pieski. Ona bardzo szybko się przemieszcza, przebiega jeden pobiegł, pogonił za nią i ... niestety Sabinka zaczęła siusiać do posłania 😞

To nie pierwsi nowi lokatorzy ale .. niestety tak się stało. Teraz w nocy ma zamknięte drzwi sypialni Pani 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.11.2022 o 00:00, Poker napisał:

Może jednak zmienić miejsce pobytu chociaż nie jest to proste.

Nie nazwałabym tego " nie prostym", ale wręcz niemożliwym. Kto weźmie takiego psiaka? Oprócz hoteli prowadzonych przez behawiorystów, którzy za miesiąc u siebie każą płacić tysiące? 😔

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.11.2022 o 00:09, agat21 napisał:

Nie nazwałabym tego " nie prostym", ale wręcz niemożliwym. Kto weźmie takiego psiaka? Oprócz hoteli prowadzonych przez behawiorystów, którzy za miesiąc u siebie każą płacić tysiące? 😔

Nie, po prostu inny hotelik lub dt. Chodzi o zmianę miejsca pobytu. U niej się utrwalają niekorzystne mechanizmy zachowań.  A opiekunka chyba też już nie przekroczy barier, bo też się przyzwyczaiła.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.11.2022 o 01:55, Poker napisał:

Nie, po prostu inny hotelik lub dt. Chodzi o zmianę miejsca pobytu. U niej się utrwalają niekorzystne mechanizmy zachowań.  A opiekunka chyba też już nie przekroczy barier, bo też się przyzwyczaiła.

 

Pewnie jest w tym wiele racji, ale możliwości zmiany słabe.

Może jednak coś się w niej przełamie tu.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.11.2022 o 20:02, Poker napisał:

Jaka duża jest Sabinka?

Wg zaocznego opisu Tyśki :Jest nieduża, do połowy łydki około, ma z 38 cm w kłębie;

Nie potwierdzałam tego u Opiekunki - może spytam przy okazji;

Poker bardzo dziękuję za wpłatę deklaracji z wyprzedzeniem 🌹 🌹🌹

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...