Jump to content
Dogomania

Brakuje 270 zł/mies. :( Pomóżcie utrzymać dziką Sabinkę uratowaną przez Ewu.


Recommended Posts

Dnia 19.04.2022 o 11:27, Tyśka) napisał:

Nadarabiam wieści... i tak sobie myślę, że może udałoby się uzbierać na konsultację z trenerem behawiorystą dla Sabinki? Może ktoś na żywo podpowiedziałby jakiś konkret? Ona jest w Krakowie?

Dzięki Tysiu, że myślisz o Sabince

Link to comment
Share on other sites

Ja stosuje dyfuzor i wcale nie działa tak, ze inne psy stają się mniej aktywne czy ospałe. To samo mialam przy kotach.  Tylko dzikusy uspokajały się i wyluzowywały. Melcia tez była miesiąc na dyfuzorze. Ma sens w zamkniętym pomieszczeniu. Normalne psy normalnie się zachowują, przecież to są tylko feromony, a nie jakiś środek uspokajajacy. U dzikiego Jimmiego stosowałam obrożę co miesiąc i nie było rezultatu. Zależy od psa. Amely była miesiące na dyfuzorze i byłam zadowolona. Stala się bardziej otwarta, mniej zestresowana. Teraz mam 3 dzikie psy w domu. Melę gdybym wziela na smycz, to też balaby się, gryzła ją, mnie i wycofała się.  Luzem na terenie ogrodu super chodzi, przychodzi na wołanie po imieniu,  współpracuje, byle jej nie dotykać. Wydaje mi się, że taki sposób uczenia życia psiaka małymi krokami bardziej sprawdza się, niz zrobienie raz czegoś na siłę i mierzenie się potem z ogromnym krokiem do tyłu.  Mela jest tyle samo u nas, co Sabinka w nowym miejscu i bardzo fajnie funkcjonuje jak na swoje możliwości. Nauczyła się załatwiać na zewnątrz, podchodzi pod drzwi, żeby pokazać, że chce wyjść. Podchodzi do miski, kiedy jest głodna, bezstresowo kontaktuje się z innymi psami.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze co do zalatwiania się do legowiska, to pojawil się ten problem z dziką Adą.  Naraz zaczęła to robić tylko do legowisk. Okazało się, że zrobil jej się guz na listwie mlecznej. Po operacji przytyla, wyładniała i zaczęła załatwiać się normalnie. Czasem wiec warto psa dobrze zbadać, bo takie zachowanie moze wynikać z choroby. Ada gryzie przy próbie dotykania jej. Kupilam więc rękawice spawalnicze i w nich sobie Adę dokladnie pooglądałam, a potem z rękawicami pojechaliśmy do przychodni.

Link to comment
Share on other sites

@Jaaga bardzo dziękuję za dzielenie się doświadczeniem :).

Czy stosujesz feromony jakiejś konkretnej firmy?

Sabinka załatwia się na podkłady, ale jak drzwi od sypialni są otwarte (przez zapomnienie) wpada tam i brudzi nr łóżku. Do ogródka raz wybiegła za psami i bardzo szybko przestraszona wróciła do domu. 

Teraz za radą wetki dostanie Zylkene i myślimy o feromonie. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.04.2022 o 09:03, kiyoshi napisał:

Zaglądam do Sabinki...

Czy coś juz wiadomo w sprawie tego obiecanego bazarku na fb który miał sie odbyć dla suni??

ps. ja wygląda sytuacja finansowa suni?

Nie wiem kto obiecywał bazarek na Facebooku. 

Dziękuję Ci za fanty zrobię tu bazarek. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.04.2022 o 20:11, Aldrumka napisał:

Nie wiem kto obiecywał bazarek na Facebooku. 

Dziękuję Ci za fanty zrobię tu bazarek. 

Koleżanki od Tyski z tego Stowarzyszenia co wylapalo sunie.... 

 

Fanty których nie sprzedaż na dogo mogłyby mimo ty o sprzedać się dobrze na fb dlatego tak bardzo przydałby się tam bazarek.... 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.04.2022 o 11:02, kiyoshi napisał:

Koleżanki od Tyski z tego Stowarzyszenia co wylapalo sunie.... 

 

Fanty których nie sprzedaż na dogo mogłyby mimo ty o sprzedać się dobrze na fb dlatego tak bardzo przydałby się tam bazarek.... 

 

A dzięki zapytam @Tyśka) czy książki też przesyłać, i przypomnę o adresie bo zapomniała mi podać 

Link to comment
Share on other sites

To nie stowarzyszenie wyłapało sunię, lecz dwie prywatne osoby (działają we dwie, chociaż jedna jest bardziej z doskoku). Już mi Marta odpisała co i dokąd, więc podsyłam namiary do wysyłki. Sabinka będzie dołączona do bazarku podopiecznych Marty, bo z pieniędzmi krucho.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.04.2022 o 20:03, Aldrumka napisał:

@Jaaga bardzo dziękuję za dzielenie się doświadczeniem :).

Czy stosujesz feromony jakiejś konkretnej firmy?

Sabinka załatwia się na podkłady, ale jak drzwi od sypialni są otwarte (przez zapomnienie) wpada tam i brudzi nr łóżku. Do ogródka raz wybiegła za psami i bardzo szybko przestraszona wróciła do domu. 

Teraz za radą wetki dostanie Zylkene i myślimy o feromonie. 

Adaptil. Mela też jak uciekła, to tylko zrobila siku i wróciła z psami. Od tamtego czasu już w domu się nie zalatwia. Może jednak Pani pozwoli Sabince na wychodzenia z psami. Jak się przekona, to może ruszy do przodu. U mnie Zylkene nic nie pomogło. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.04.2022 o 13:11, limonka80 napisał:

Ja mam sporo książek, też mogłabym wysłać lub porobić zdjęcia i wysłać dopiero gdyby się sprzedały, zawsze parę złotych więcej ....

Jeśli możesz zrobić zdjęcia  i to mogę te książki najpierw dołączyć do kolejnego bazarku do wspólnej kasy dla piesków Basi - Ewu (z fantów przysłanych mi w listopadzie, Twoich i za dokładam)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...