Jump to content
Dogomania

"Lewiatanowe" lepsze od Chappi???


metaxa

Recommended Posts

Dziś spacerując po spożywczym z ciekawości chwyciłam paczkę Chappi i przeczytałam skład (oczywiście "min.4% kurczaka..."), poczym wziełam do ręki paczkę .... hmmm...... "Karmay dla Psów" -wyprodukowano dla lewiatan i jakież moje zdziwienie bylo jak dopczytałam się, że w żarciu tym jest coś koło 25% mięsa??? Co prawda ten skład był bardzo "powierzchowny" bo było napisane coś takiego : zboża-30%, mięso z kurcząt(chyba??) -25% (...) Co było dalej nie pamiętam.
Czyli, paradoskalnie, wychodzi na to że takie tanie żaracie jest "lepsze" (??) od paskudnego Chappi??:shake::shake:
Zapewne zarcie lewiatanowe nie ma absolutnie zadnych witamin itd ale ze skladu wynika ze miesa jest wiecej.. Czy możliwe jest to że skład jest... "oszukany" ??

Link to comment
Share on other sites

A jaka cena jest tego żarcia za kg?
Na pewno nie jest to dobra karma, ale mozliwe, ze lepsza od chappi, bo w tym przypadku raczej nie tracą na reklamy.
W lidlu jest tez całkiem 'niezła' karma. Taka zielona w 3kg workach. Moim zdaniem 10x lepsza od chappi.

Link to comment
Share on other sites

dokładnie nie wiem jaka cena ale napewno są to jakieś grosze.. Owszem napewno nie jest to dobra karma poweidziałabym nawet ze beznadziejna ale...wychodzi na to ze lpsza ode chappi.. żal poprstu, wielu ludzi oglądając reklamy "wierzy" w doskonałość chappi i pedigree:shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 10 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

[quote name='sabusia']ktora karma jest lepsza chappi czy karma z lidla ?
chappi czy karma z tesco? jak myslkicie? jak juz to jaka lepiej kupic?[/QUOTE]

To pytanie typu "zdrowsze jest żarcie z McDonaldsa czy BurgerKinga? :razz:
Lepsze od tego syfu już będą Wasze zlewki z obiadu...

Link to comment
Share on other sites

Ja niestety padłam ofiarą syfu takiego jak Pedigree, było jak mniemałam 'najlepsze' (o zgrozo) i niekiedy też Chappi.... odkąd moja psina do mnie trafiła faszerowałam ją tym syfem (:aangry:)
mniej więcej po tym jak już skończyła 1,5 roku wbito mi do głowy jak robię źle, teraz kupuje jakościowe karmy nie te najdroższe (to głównie cena dla mnie wcześniej cechowała markowe karmy), ale na pewno nie karmy ze zwykłego marketu tylko z zoologika, zaczęłam patrzeć na skład.
[QUOTE]
ktora karma jest lepsza chappi czy karma z lidla ?
chappi czy karma z tesco? jak myslkicie? jak juz to jaka lepiej kupic?[/QUOTE]
Żadną, taka karma (marketowa) ma tylko 4% mięsa, co za tym idzie reszta oprócz zbóż to konserwanty które nie mają wartości odżywczych czyli karmimy wtedy psa 'fastfoodem'
Dobra karma wcale nie musi być droga, tak jak ja myślałam że Pedigree jest super bo najdroższe z marketu (nie patrząc na firmówki) Oczywiście dobra karma będzie droższa od Chappi, Pedigree, Darling itd, bo jednak płacimy za jakość i gwarancje zdrowego psa:D a to że psu smakuje taka karma to proste i logiczne, fast food jest o wiele smaczniejszy niż zdrowy obiad, ale czy zdrowy??... wystarczy poszukać obejrzeć skład i testować,...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='westie_justa']Ja niestety padłam ofiarą syfu takiego jak Pedigree, było jak mniemałam 'najlepsze' (o zgrozo) i niekiedy też Chappi.... odkąd moja psina do mnie trafiła faszerowałam ją tym syfem (:aangry:)
mniej więcej po tym jak już skończyła 1,5 roku wbito mi do głowy jak robię źle, teraz kupuje jakościowe karmy nie te najdroższe (to głównie cena dla mnie wcześniej cechowała markowe karmy), ale na pewno nie karmy ze zwykłego marketu tylko z zoologika, zaczęłam patrzeć na skład.

Żadną, taka karma (marketowa) ma tylko 4% mięsa, co za tym idzie reszta oprócz zbóż to konserwanty które nie mają wartości odżywczych czyli karmimy wtedy psa 'fastfoodem'
Dobra karma wcale nie musi być droga, tak jak ja myślałam że Pedigree jest super bo najdroższe z marketu (nie patrząc na firmówki) Oczywiście dobra karma będzie droższa od Chappi, Pedigree, Darling itd, bo jednak płacimy za jakość i gwarancje zdrowego psa:D a to że psu smakuje taka karma to proste i logiczne, fast food jest o wiele smaczniejszy niż zdrowy obiad, ale czy zdrowy??... wystarczy poszukać obejrzeć skład i testować,...[/QUOTE]
tak zgadzam sie ale jak glodny pies ma wybor jakies resztki z obiadu i to rzadko a np chappi za 33 zl za 10 kg to chyba lepsze to chappi? nie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sabusia']tak zgadzam sie ale jak glodny pies ma wybor jakies resztki z obiadu i to rzadko a np chappi za 33 zl za 10 kg to chyba lepsze to chappi? nie?[/QUOTE]

Właśnie nie :roll:
Chyba każde resztki są lepsze od takiej karmy - przynajmniej są świeże. Resztki z typowego polskiego obiadu - jakieś ścinki z gulaszu z sosem, ziemniaki pure, trochę zupy jarzynowej - to jak królewski posiłek dla psa w porównaniu z taką syfiastą karmą.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

20% to białko surowe a mięsa jest tylko 4%, i są witaminy. Można powiedzieć że karmy są porównywalne. Różnią się tylko ceną. Za 3 kg karmy lewiatan trzeba zapłacić ok 9zł. A co do karmy z Lidla trzeba uważać! Faktycznie orlando jest dobrą karmą, ale tylko w 3 kg opakowaniu. Te duże worki mają diametralnie inny skład.

Pozdrawiam kundelhusky

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

jest to karma porównywalna do jedzenia dla nas w mc donalds poprostu fast food dla psa i tyle :) do tego ma dużo sztucznych barwników!!!
mam psa alergika musimy omijać barwniki po tej karmie pies mi się strasznie drapał! bylismy nad morzem postanowilismy ze wzgledu na pogode zostac dlużej i kupilismy tą karmę bo tylko ta była w sklepie bo mam sie skończyła i suńka była do końca wyjazdu na lekach odczulających!!! wiec alllergikom nie polecam!

Link to comment
Share on other sites

nie ma wielkiej różnicy czy to Chappi czy jakaś marka własna marketu - jakość nadal marna, za 5zł/kg po prostu nie da się wyprodukować wysokobiałkowej karmy bazującej na dobrym źródle białka

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...