Jump to content
Dogomania

Serca


Czeska18

Recommended Posts

Witam kochani. Potrzebuje pomocy i Waszej wiedzy. 

Mam pieska, ok 7 letniego. U nas mieszka prawie 6. Piesek zawsze był chudy i mimo starań nie przytył. Najpierw był na suchej + tania puszka ale z biegiem lat coraz lepiej nam się zaczęło powodzić i zaczęliśmy mu kupować lepsze jedzenie. Zauważyliśmy, że po sklepowym mokrym ma miękki stolec więc przestawiliśmy się na gotowanie serc z makaronem (z ryżem nie może, też biegunka). Serc niestety też za dużo nie może jeść chyba ponieważ jeśli je za dużo to też się kończy biegunką. Dostaje więc suchą (rano i wieczorem) odrobinkę ponad zalecaną dawkę odmierzone + ok.4 x w tygodniu serca z makaronem.  Serca gotuje jednego dnia i mrozem w paczkach.

Zależy mi, żeby trochę nabrał na wadze. Ważył zawsze 15-15.5 a po chorobie (chorował na wątrobę ok miesiąc i był na hepaticu) już 14.5 i od kilku miesięcy nie nabiera na wadze. Chce żeby dostawał to czego potrzebuje, bo chociaż wet uznał, że taka jego uroda to czuję, że powinno być lepiej. Nie stać mnie jeszcze na Barfa, proszę więc o propozycje w średnim przedziale cenowym. Proszę o odpowiedzi na moje pytania.

1. Czy karma Briantos sucha jest odpowiednia dla psa? Jeśli nie czy ktoś coś poleci sprzedawanego w paczkach 12-15 kg?

2. Czy odmrażane (wcześniej ugotowane) serca mają odpowiednie wartości odżywcze?

3. Czy pies ( i kot - kot je też serca, ale wagę ma ok) może jeść serca codziennie?

4. Jak obliczyć ile serc dziennie razem z karma suchą? Jeśli by dostawał codziennie to bym mu zmieniła ilość suchej według zaleceń producenta. Chodzi o to, że nie mogę znaleźć informacji ile pies powinien dostawać tego gotowanego z suchą karma. Gdzieś znalazłam, że 2-3% masy ciała psa dorosłego. Czy to dobry trop? W tym przypadku raczej 3 by było, bo pies bardzo ruchliwy. 

Proszę o pomoc mądre głowy, bo nie wiem już skąd mam wziąć odpowiedzi. Buziaki 

Link to comment
Share on other sites

Jaswoje psy całe życie karmię mięsem wołowym oczywiście z dodatkiem warzyw i makaronu, ryżu lub parzonych płatków błyskawicznych. Co kilka dni urozmaicam kurczakiem lub indykiem gotowanym albo gotowanymi sercami i żołądkami drobiowymi.

Serc codziennie raczej nie doradzam. Czy to są serca drobiowe czy inne?

Suchej karmy moje psy nie lubią, bardzo rzadko łaskawie zjedzą i to dobrą. Chętnie jedzą puszki szczególnie Rocco.

Link to comment
Share on other sites

To dobrze ale radzę jednak trochę urozmaicać innym mięsem. Ja kupuję tanie mięso wołowe dla psów i od czasu do czasu jak są w promocji ćwiartki kurczaka albo skrzydla i podudzia indyka. Oczywiście gotuję i obieram z kości i daję z warzywami i ryżem lub makaronem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...