Jump to content
Dogomania

Skaling a powikłania po narkozie


Magdajasiu123

Recommended Posts

Wczoraj mój jamnik prawie 14 letni miał usuwany kamień nazębny w pełnej narkozie. Nie wiem jaki dostał lek i jaką ilość tragicznie to znosi. Zabieg miał obstawiam w okolicach godz 15 a o 17.30 odebrałam pieska merdającego ogonem. Noc była nieprzespana. Pies popiskiwał, mruczał, nie mógł znaleźć odpowiedniej pozycji. Zauważyłam że zbyt mało operował pyszczkiem, nie lizał, nie mlaskał, nie ziewał. Ewidentnie coś go bolało. Z samego rana wbiłam się z buta do przychodni, bo dodatkowo ślinotok i stan otępienny plus powyższe objawy nie mijały. Lekarz go zbadał, obejrzał, stwierdził że podejrzewał paraliż  nerwu szczękowego ale jednak jest wszystko dobrze. Dostał jakiś lek przeciwbólowy i relaksacyjny na sen.  Pies ma problem z obraniem pozycji wiec lek nasenny tylko tym bardziej go otępił. Wczoraj troszkę zjadł pożywienia, wody mało pije, załatwia się normalnie. Wet powiedział że jeśli objawy nie miną to powinnismy się zgłosić dziś po południu do „naszego” weta który robił zabieg. Eh obecnie czekam. Nie wiem już jak mam pomóc mojej psince. Porównując do zeszłorocznej narkozy gdzie miał usuniętą śledzionę i był kastrowany to znosi obecną bardzo źle.

czy ktoś miał podobnie? Jakieś rady?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.12.2021 o 11:25, Magdajasiu123 napisał:

Wet powiedział że jeśli objawy nie miną to powinnismy się zgłosić dziś po południu do „naszego” weta który robił zabieg.

To jedyna sensowna rada.Trzymajcie się.

Link to comment
Share on other sites

Jak zawsze nieoceniona bou…dziękuje 

zastrzyki zaczęły lekko działać dopiero w południe. Widać że psina ma więcej sił bo chodzi po łóżku a w nocy trzeba było mu pozycje zmieniać ale popiskuje nadal. Pyszczek sztywno trzyma ale nie zabiera gdy podnoszę wargi by zajrzeć w zęby. Pozycje jakąś sobie obrał -  na „waruj” i odpoczywa. Trudno mi będzie określić czy za dwie godziny stan jego się poprawił z powodu leków czy z powodu mijającego stanu po znieczuleniu. A człowiek chciał dobrze a wyszło jeszcze gorzej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...