Jump to content
Dogomania

MARO MA DOM!!!


Recommended Posts

Mamy ogromny problem z Barytonem i nie bardzo mam czas na bieżąco pisac.  Mam nowe zdjęcia Maro na FB, jak ktoś może, to prosiłabym o wstawienie tutaj.

Jutro mamy z Maro jechac do lekarza na badania. Kup nadal tak samo dużo i nieciekawej konsystencji. Raz jasne, raz takie szare mimo tego samego jedzenia. Lekarka zasugerowała, że nalezy go zbadać w kierunku choroby trzustki, podobno typowej dla tej rasy. Ma miec jutro pobieraną krew w tym kierunku i badany kał. Po rozmowie z Evą z fundacji, diagnozowanie i leczenie pokryję z jego puli pieniędzy na karmę. Nie bardzo wiem, jaką karmę kupić, skoro nie wiemy, czy jest zdrowy, a Eva juz dopytywała się o rozliczenie. Nikt też nie zaadoptuje psa, który mu w ciągu nocy zrobi 5 kup. Jesli uważacie inaczej i mam kupić karmy, a leczenie z pieniędzy tu zebranych, to dajcie znać.

Od kąpieli, kiedy została zmyta skorupa brudu i moczu bardzo sie wygryza. Idzie i w ruchu wydrapuje tylnymi łapami boki lub siada i wygryza grzbiet. Ma go już cały czas ośliniony. Nie wiem, co to jest, ale wiele psów z tego schroniska tak ma. Tylko Kokos miał zeskrobiny, posiew i wyszedł grzyb. jednak badanie trwa miesiąc. Maro zaczął serię leku przeciwzapalnego i antybiotyku, które dostał też Borys na początku przy wygryzaniu się i jemu pomogły. Mam nadzieję, że tu też tak się stanie. Gdyby nie te problemy zdrowotne, to moznaby go już ogłaszać. Jednak musimy poczekać, bo nie wiadomo co ludziom mówić.

No i już rozbisurmanił się chłopak. Nie jest takim aniołkiem. Upatrzył sobie Lindę do nękania i musze ich pilnować. Za to na zdjeciach nie ma juz nic z tego chudego, osowiałego i umęczonego psa, jakim był w schronisku. Nawet urody jakby nabrał. Na początku Andrzej powiedział, że ma taką dziwną głowę i ukosne oczy jak nasz nieżyjący już łysy szczurek dumbo Żelek-Kisielek. No i miał trochę rację. Teraz Maro nie przypomina już uszastego szczurka. Pogryziony nos nie jest tak opuchnięty, zostały tylko szramy. Uszy są wysoko uniesione.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.01.2022 o 19:33, Ewa Marta napisał:

Maro może być na coś uczulony, dlatego się wygryza. Mój Baloo jestvuczulony na kurczaka, zboża i drożdże piwne. Ich iminacja z diety zakończyła drapanie, gryzienie i wygryzanie.

Tez biorę to pod uwagę, ale problem zaczął się dopiero po kąpieli. Kąpany był w zamowionym szamponie leczniczym, wiec raczej to nie reakcja na kosmetyk. Tak samo miały juz trzy inne psy z tego schroniska. U Oliego przerabialam wszystkie możliwe diety, a wydrapywał rany jak Borys. Dziś już nie drapał się przy mnie. Oby tak zostało. Lekarka zasugerowała jeszcze podać Advocate. Tylko nie miala tego dużego, musiała zamówić. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.01.2022 o 21:03, Aska7 napisał:

Pierdoła i szaleństwo ?

Nie taki juz pierdoła, klapie zębami przy zastrzyku, a do uszu to juz w ogóle nie pozwala się zbliżyć. Choć dzis zachował zimna krew. Maxim jak zwykłe wypuszczony pobiegł od razu do zagrody, żeby robić wściekły raban przed nią.  Zawsze wypuszczałam normalnie owczarki, ale dzis tak rozjuszyl Andżele, ze wypadła i ścięły się na poważnie. Maxim nie popuścił. Dobrze ze nioslam pranie do powieszenia, zarzuciłam jedna poszwe na jednego głowę, druga na drugiego i odcianelam Andzele do kojca.  Maxima zabralam do domu, ona ochłonęła i za chwile wyszła. A Maro w tym czasie stał nieruchomo w kojcu przy otwartych drzwiach i wyszedł dopiero, kiedy psy się uspokoiły po zabraniu Maxima. Dobrze wiedzieć, że nie jest konfliktowy.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.01.2022 o 14:09, Alaskan malamutte napisał:

Jaaga, jeśli jest jakaś faktura, rachunek do opłacenia, to proszę pisz albo prześlij mi na maila

Nic nie ma, bo jak tu napisalam, fakturę wezmę na maltańczykowa fundację. Dzis doszło jedzonko od Aska7 i Maro juz wsunął sporą porcję. Przyszly wyniki z badań w kierunku chorob trzustki i jest ok. Czekamy jeszcze na laboratoryjne badanie kału w kierunku pasożytów.  Lekarka uważa że trzeba mu kupić teraz Gastro Intestinal i powinien jesc ją 2 mies.  Skoro to nie trzustka, to prawdopodobnie efekt kiepskiego żywienia w schronisku i pasożytów, co razem upośledza wchłanianie. Poczekam, ile wyjdzie jutro faktura w przychodni i zamówię jeden worek intestinala. W tej  chwili więc tylko czekam na wynik z badania kału. I jeśli nie zrobi laboratorium badania też na lamblie, to zrobimy test kontrolnie. Można już zacząć myśleć o ogłoszeniach. Moze ktoś ma talent do napisania wzruszającego tekstu?

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam dla Maro Gastro Intestinal. Niestety, karmy są droższe w sklepach czy na Allegro, niż np. na Bitibie. Prosiłam Evę z fundacji, żeby tam zrobiła zakupy na fundację dla obojga, niestety nie miała czasu.Juz mam tam konto prywatne na swój mail, wiec nie dałabym rady uzyskać faktury na fundację. Szkoda, bo byłaby zniżka na worku nawet ok 20 zł. Nie dosć ze ceny są najniższe, to jeszcze taniej w dwupakach, a do tego dodatkowy rabat za zakupy powyżej okreslonej ceny.

image.png.1d9ec9d61965af960b4baa5d21613a24.png

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.01.2022 o 10:31, Jaaga napisał:

Kupiłam dla Maro Gastro Intestinal. Niestety, karmy są droższe w sklepach czy na Allegro, niż np. na Bitibie. Prosiłam Evę z fundacji, żeby tam zrobiła zakupy na fundację dla obojga, niestety nie miała czasu.Juz mam tam konto prywatne na swój mail, wiec nie dałabym rady uzyskać faktury na fundację. Szkoda, bo byłaby zniżka na worku nawet ok 20 zł. Nie dosć ze ceny są najniższe, to jeszcze taniej w dwupakach, a do tego dodatkowy rabat za zakupy powyżej okreslonej ceny.

image.png.1d9ec9d61965af960b4baa5d21613a24.png

Na jakie konto zwrócić za karmę?

Link to comment
Share on other sites

Dostałam fakturę za leczenie Maro, ale nie obejmowała wszystkiego, więc zwróciłam się o korektę, żeby nie tworzyć kolejnych faktur. Test na lamblie wczoraj wykonany w przychodni wyszedł ujemny. Jeszcze czekamy na laboratoryjne badanie kału w kierunku pasożytów.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...