Jump to content
Dogomania

Ilość karmy


Franio

Recommended Posts

Mam 1 kilogramowego, dwumiesięcznego kundelka.
 

Karmię go na sucho Acana Small Breed Puppy około 60 gram dziennie rozłożone na 4 posiłki [zalecenia z etykiety].

Chciałabym wprowadzić karmę mokrą i nie wiem czy dobrze obliczyłam. 
 

Myslalam o przyjęciu takiego systemu:

1 posiłek - 15 gram karmy suchej

2 posiłek - 15 gram karmy suchej

3 posiłek - karma mokra (9 gram?)

4 posiłek - karma mokra (9 gram?).


Według moich obliczeń czysto teoretycznie powinnam dawać mu 9 gram karmy mokrej na posiłek? 

Z drugiej strony wydaje mi się to strasznie mało i dlatego mam wątpliwości co do swoich obliczeń. 
Widziałam tez w Internecie informacje ze karmy mokrej trzeba dawać więcej niż suchej więc mam coraz większe wątpliwości co do tych 9 gram. 

Karma mokra to Brit Pate & Meat Chicken & Turkey for puppies 

Prosze o sugestie w temacie.

Zdaje sobie sprawę ze do każdego pieska trzeba podchodzić indywidualnie ale chciałabym uzyskać teoretyczną pomoc 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Jakie jest dawkowanie na puszce karmy mokrej? I czy dobrze patrzysz na dawkowanie? Np mój pies jako dorosły osiągnie wagę 28 kg. Dawkowanie Royal Canin Medium Puppy ( taką karmą karmiłam przez pierwsze 2 tygodnie po odebraniu szczeniaka z hodowli) to 240 gr w wieku 2 miesięcy na dobę. Dawkując karmę patrzysz na wagę docelową i obecny wiek psa, a nie na wagę obecną

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Cytat

Jakie jest dawkowanie na puszce karmy mokrej? I czy dobrze patrzysz na dawkowanie? Np mój pies jako dorosły osiągnie wagę 28 kg. Dawkowanie Royal Canin Medium Puppy ( taką karmą karmiłam przez pierwsze 2 tygodnie po odebraniu szczeniaka z hodowli) to 240 gr w wieku 2 miesięcy na dobę. Dawkując karmę patrzysz na wagę docelową i obecny wiek psa, a nie na wagę obecną

Dokładnie tak. Ja przeliczam wszystko z etykiet w stosunku do masy mojego psiaka. Traktuję jego dietę lepiej niż moją 😄

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...