Jump to content
Dogomania

Udało się Cymuniek ma super Opiekunów. Cymek z krzywym zgryzem wygląda, jakby cały czas sie śmiał, ale wcale nie jest mu do śmiechu :( Z taka urodą zostanie w schronie do końca swoich dni, jeśli mu nie pomożemy! Ale my mu pomożemy, bo jak nie my to kto?


elik

Recommended Posts

Dnia 13.09.2022 o 19:30, elik napisał:

Żadna fatyga, cieszyłabym się, że mogę pomóc, a teraz cieszę się, że maluszek ma DS  🙂  

🙂 Dziękuję.

Dnia 13.09.2022 o 19:31, elik napisał:

Wizytę w Katowicach zrobi mąż Jaaga prawdopodobnie w sobotę.,
Bardzo serdecznie dziękuję 
1784603028_BeDzikujCi.png.e5ce15c3b0b21888b57fbe92a3aad20c.png

Trzymam kciuki.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.09.2022 o 19:30, elik napisał:

Żadna fatyga, cieszyłabym się, że mogę pomóc, a teraz cieszę się, że maluszek ma DS  🙂  

Przepraszam za zamieszanie aleee... nagle zmiana planów. Sunia jedzie do DS ale pod  Poznań, a DS nie ma jak pojechac na Podkarpacie. Czy mogłabyś jednak zapytać pani Kasi o pomoc w transporcie? 

.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.09.2022 o 23:55, Tyśka) napisał:

Przepraszam za zamieszanie aleee... nagle zmiana planów. Sunia jedzie do DS ale pod  Poznań, a DS nie ma jak pojechac na Podkarpacie. Czy mogłabyś jednak zapytać pani Kasi o pomoc w transporcie? 

Chodzi o takiego psiego bobasa.

received_5412913168786065.thumb.jpeg.5db20d128d318960b0bea03609b27163.jpeg

 

Będę wdzięczna jak zapytasz. Brzdąc waży zaledwie 2,6kg. Dostała dzisiaj pierwsza dawkę na robale. Ogłaszam też ja na fb ale nie wiem czy ktoś będzie jechał...

Śliczna sunieczka   ❤️
Tysiu moje pytania są więc aktualnie - czy ktoś dowiezie sunię do hotelu i czy będzie jechała w transporterku. Pani Kasia na bank o to zapyta.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.09.2022 o 10:42, elik napisał:

Śliczna sunieczka   ❤️
Tysiu moje pytania są więc aktualnie - czy ktoś dowiezie sunię do hotelu i czy będzie jechała w transporterku. Pani Kasia na bank o to zapyta.

Trafiła wraz z dwiema siostrami w ub weekend do Polski z Rumunii, znajoma specjalnie po nie pojechała (tzn po inna psią rodzinę ale ich już nie było, więc pomogła tym). W Rumunii usypia się zwierzęta 14 dni po tym jak trafią do schroniska.  

Kasia (aktualny dt) ją podwiezie do Pani Kasi. Z transporterkiem nie wiem. Jak będzie trzeba bezwzględnie tranporterek (choć sunia to podobnie aniołek i dużo spi, w przeciwieństwie do siostr) to będziemy kombinować (jest sporo czasu), bo te która Kasia ma to pożyczyła z tomaszowskiego Stowarzyszenia. Ale ogarniemy jak będzie trzeba.  🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.09.2022 o 10:58, elik napisał:

Zapytam panią Kasię i jeśli się zgodzi, to następnie zapytam Panią Anitę od Cymusia, czy syn mógłby zabrać do Poznania też tą suczkę  🙂

Dziękuję.  W Poznaniu jak nie odbierze ją właścicielka (bo mieszka jakieś 130km od Poznania) to ja odbiorę i u nas sunia przenocuje. 

Edit. Jeśli sie zgodzą i synowi Pani Anity byłoby łatwiej podjechać do Środy Wlkp niż do Poznania (mieszkamy tuż przy trasie katowickiej) to tak też może być:).

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.09.2022 o 11:03, Tyśka) napisał:

Dziękuję.  W Poznaniu jak nie odbierze ją właścicielka (bo mieszka jakieś 130km od Poznania) to ja odbiorę i u nas sunia przenocuje. 

Edit. Jeśli sie zgodzą i synowi Pani Anity byłoby łatwiej podjechać do Środy Wlkp niż do Poznania (mieszkamy tuż przy trasie katowickiej) to tak też może być:).

Trasę do Gliwic mamy załatwioną. Pani Kasia zgodziła się podwieźć maleńką, tylko prosi o uzgodnienie szczegółów, a to zrobimy, gdy Pani Anita także zgodzi się podwieźć sunię do Poznania.
Muszę jeszcze dopytać Cię, bo nie do końca jest to dla mnie jasne, czy Ty proponujesz, żeby syn Pani Anity zboczył z trasy do Poznania, żeby gdzieś zawieźć sunię?
   

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.09.2022 o 16:48, elik napisał:

Trasę do Gliwic mamy załatwioną. Pani Kasia zgodziła się podwieźć maleńką, tylko prosi o uzgodnienie szczegółów, a to zrobimy, gdy Pani Anita także zgodzi się podwieźć sunię do Poznania.
Muszę jeszcze dopytać Cię, bo nie do końca jest to dla mnie jasne, czy Ty proponujesz, żeby syn Pani Anity zboczył z trasy do Poznania, żeby gdzieś zawieźć sunię?
   

Dziękuję.

Jeżeli mu wygodniej to tak. Jeśli jedzie bezpośrednio do Poznania to rzecz jasna odbiór w Poznaniu. Myslalam ze może nie chce się pchać do centrum.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.09.2022 o 17:06, Tyśka) napisał:

Dziękuję.

Jeżeli mu wygodniej to tak. Jeśli jedzie bezpośrednio do Poznania to rzecz jasna odbiór w Poznaniu. Myslalam ze może nie chce się pchać do centrum.

Tysiu ja nie wiem w jakim rejonie Poznania jest ulica, na której Pani mieszka. Zapytam.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.09.2022 o 12:58, Tyśka) napisał:

Jakieś wieści z nowego domu?

Na Cymusia czekała wyprawka       

18_09_2022.jpeg.0f7f941e6510c60df402e931627df7ac.jpeg

Wczoraj w drodze do domu, a także w domu, Cymuś był bardzo spokojny.  Po przybyciu do DS, Cymuś  położył się i znieruchomiał zapatrzony w drzwi wejściowe. Może spodziewał się, że za chwilę pojawi się w nich Pani Kasia?  Pani Anita napisała, że Cymuś wydaje się być lekko zdezorientowany więc dają mu spokój, żeby oswoił się z nowymi zapachami, otoczeniem i nowym rytmem dnia. 

Dzisiaj rano dostałam SMS-a, że Cymuś powolutku akceptuje nową sytuację i nawet zaczyna machać ogonem    😃   

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.09.2022 o 14:57, Radek napisał:

Miłe wieści. Aż się cieplej na sercu zrobiło. 

Cymuś był u Pani Kasi od 25.12.ubr. Przerz ten czas przyzwyczaił się i pokochał Ją więc nie będzie mu lekko zapomnieć i przywiązaić się do nowej rodziny, ale czas i miłość nowej rodziny pozwola mu sie przełamać.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.09.2022 o 15:02, elik napisał:

Cymuś był u Pani Kasi od 25.12.ubr. Przerz ten czas przyzwyczaił się i pokochał Ją więc nie będzie mu lekko zapomnieć i przywiązaić się do nowej rodziny, ale czas i miłość nowej rodziny pozwola mu sie przełamać.

To spory kawałek czasu, więc Cymuś ma prawo tęsknić.

Ale szybko zorientuje się, że tutaj nie musi się dzielić miłością;).

Życzę Cymusiowi dużo radości w nowej rodzinie.

Czy imię zostaje?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.09.2022 o 15:02, elik napisał:

Cymuś był u Pani Kasi od 25.12.ubr. Przerz ten czas przyzwyczaił się i pokochał Ją więc nie będzie mu lekko zapomnieć i przywiązaić się do nowej rodziny, ale czas i miłość nowej rodziny pozwola mu sie przełamać.

Myślę, że szybciej, niż później zrozumie, że to jego miejsce na ziemi. Najważniejsze, żeby miał spokojny początek. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.09.2022 o 17:42, Tola napisał:

To spory kawałek czasu, więc Cymuś ma prawo tęsknić.

Ale szybko zorientuje się, że tutaj nie musi się dzielić miłością;).

Życzę Cymusiowi dużo radości w nowej rodzinie.

Czy imię zostaje?

Też myślę, że Cymuś szybko zrozumie, jakie szczęście go spotkało...

szczęścia, piesku! ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.09.2022 o 14:42, elik napisał:

Na Cymusia czekała wyprawka       

18_09_2022.jpeg.0f7f941e6510c60df402e931627df7ac.jpeg

Wczoraj w drodze do domu, a także w domu, Cymuś był bardzo spokojny.  Po przybyciu do DS, Cymuś  położył się i znieruchomiał zapatrzony w drzwi wejściowe. Może spodziewał się, że za chwilę pojawi się w nich Pani Kasia?  Pani Anita napisała, że Cymuś wydaje się być lekko zdezorientowany więc dają mu spokój, żeby oswoił się z nowymi zapachami, otoczeniem i nowym rytmem dnia. 

Dzisiaj rano dostałam SMS-a, że Cymuś powolutku akceptuje nową sytuację i nawet zaczyna machać ogonem    😃   

 

Dnia 20.09.2022 o 18:48, elik napisał:

Tu oba psiaczki jeszcze w samochodzie męża Pani Kasi.

IMG-20220919-WA0001.jpg.8b2f6f831516d5660cd3acfca2a77bf0.jpg

 

Dnia 21.09.2022 o 09:34, mari23 napisał:

Też myślę, że Cymuś szybko zrozumie, jakie szczęście go spotkało...

szczęścia, piesku! ❤️ 

                                  200 Tatty teddy ideas in 2022 | tatty teddy, teddy, blue nose friends

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.09.2022 o 08:00, Radek napisał:

Myślę, że szybciej, niż później zrozumie, że to jego miejsce na ziemi. Najważniejsze, żeby miał spokojny początek. 

Prosiłam, żeby nie narzucali się Cymusiowi z czułościami, żeby poczekali, aż on sam do nich przyjdzie i poprosi o głaski. A przyjdzie na pewno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kochani, zdaję sobie sprawę z tego, że wszystkim nam jest teraz bardzo ciężko, ale może ktoś z Was mógłby przenieść swoją deklarację na psa z zamojskiego schroniska, który bardzo potrzebuje pomocy.

Myślę o tym psiaku z zamojskiego schroniska

IMG-20220920-WA0026.thumb.jpg.3604a4b333c6d8d97bfcafa070d45017.jpg.9a15e3e9854dff62a1b167a58f2f03b7.jpg

Na wątku zamojskim Jaaga  pisze o nim tak:

Cytat

To jest pies, którego juz kilka razy pokazywała tutaj Tola w ciągu ostatnich miesięcy. Teraz wygląda juz jak żywy szkielet.  Wczesniej biegał niestrudzenie wzdłuż siatki, dzis juz nie byl w stanie. Pewnie ma lamblie, bo stopniowo chudł i "wysychał" i może cos jeszcze. To duży, raczej młody pies. Dzis wlasnie o nim znowu mowilysmy z Tolą.  Moim zdaniem, jeśli schronisko nie leczy go czy nie oddziela, to powinni humanitarnie uśpić.  Niestety, ale on bardzo cierpi umierając na raty, a będzie jeszcze bardziej, kiedy osłabnie na tyle, ze go psy zagryzą. Straszny los go czeka 😥

Bardzo serdecznie proszę o pomoc dla tego psiaka. Trzeba mu znaleźć miejsce w hotelu i zdiagnozować go, a to bez środków finansowych nie będzie możliwe. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o przeniesienie na niego deklaracji.

Link to comment
Share on other sites

W nagrodę dla nas wszystkich widok Cymusia w jego domku  🙂 

Resized_received_3309624576026333.jpeg.ce8cac0bd3a7b8fbdddc8d450aef4678.jpeg 

Resized_received_811278463342939.jpeg.be15af72d38c98ab8f5ad5983f96a4e4.jpeg

Pani Anita pisze, że aklimatyzacja Cymusia przebiega bardzo dobrze. Na razie jest jeszcze strachliwy przeogromnie, ale spokojny, cieszy się na głaski, reaguje na hasło spacer, na spacerach grzeczny.  Pani Anita powiedziała: "Po prostu ideał".

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...