Jump to content
Dogomania

Udało się Cymuniek ma super Opiekunów. Cymek z krzywym zgryzem wygląda, jakby cały czas sie śmiał, ale wcale nie jest mu do śmiechu :( Z taka urodą zostanie w schronie do końca swoich dni, jeśli mu nie pomożemy! Ale my mu pomożemy, bo jak nie my to kto?


elik

Recommended Posts

Bardzo piękny psiak, chociaż ja osobiście nie przepadam za takimi "przyciętymi pod linijkę" - tak, jak nie lubię idealnych trawniczków o wysokści 2 cm nad ziemią i klombiczków w dziwnych kształtach. Ale wiem, że jest wielu amatorów takiego właśnie wyglądu psiaków i może to pomoże znaleźć dom Cymusiowi. Oby! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.03.2022 o 08:58, Tyśka) napisał:

Tysiu, bardzo serdecznie dziękuję     1641956945_BeDzikujCi.png.cbaa9be72bb9a8de591d61b0855a7225.png     Wyróżniłam, żeby było bardziej widoczne.

Cymek.png.cf2dac42fd45bfa02b65293c975ce8ca.png

 

Jak będzie wiadome do kiedy jest wyróżnione to bardzo proszę daj znać na wątku Cymusia.

Mam prośbę - usuń informację, że jest w Bieszczadach. To może zniechęcać, bo z tamtego miejsca do każdego miejsca jest daleko, a Pani Kasia jeździ na trasie Bieszczady - Śląsk i do tej pory wszystkie psiaki było dowiezione prawie do samego DS.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.03.2022 o 00:39, agat21 napisał:

Bardzo piękny psiak, chociaż ja osobiście nie przepadam za takimi "przyciętymi pod linijkę" - tak, jak nie lubię idealnych trawniczków o wysokści 2 cm nad ziemią i klombiczków w dziwnych kształtach. Ale wiem, że jest wielu amatorów takiego właśnie wyglądu psiaków i może to pomoże znaleźć dom Cymusiowi. Oby! 

Cymuś jest śliczny i w wersji "rozczochranej", i "pod linijkę" ❤️ 

a trawniki i klombiki też wolę w naturalnym ukształtowaniu :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.03.2022 o 22:15, Radek napisał:

Czasem krety wspomagają naturalne ukształtowanie trawnika 😉 

Mamy na to sposób.  Na szpikulec do grilowania kiełbaski pozbawiony drewnianej rękojeści, wbija się w kretowisko szpikulcem skierowanym ku dołowi. Na pręt nakłada się półlitrową, metalową puszkę z usuniętym (całkowicie) jednym dnem. Przy najmniejszym podmuchu wiatru, puszka obija się o pręt wydając przy tym "metalowy" odgłos i wprawiając pręt w wibracje, które przekazywane są do ziemi. Krety to wrażliwe zwierzątka i nie lubią takich hałasów.  Wynoszą się daleko od takich nieprzyjemnych odgłosów.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.03.2022 o 22:15, Radek napisał:

Czasem krety wspomagają naturalne ukształtowanie trawnika 😉 

mieszkam bardzo blisko Odry, niestety nie tylko krety goszczą w moim ogródku 😞

Dnia 28.03.2022 o 22:32, elik napisał:

Mamy na to sposób.  Na szpikulec do grilowania kiełbaski pozbawiony drewnianej rękojeści, wbija się w kretowisko szpikulcem skierowanym ku dołowi. Na pręt nakłada się półlitrową, metalową puszkę z usuniętym (całkowicie) jednym dnem. Przy najmniejszym podmuchu wiatru, puszka obija się o pręt wydając przy tym "metalowy" odgłos i wprawiając pręt w wibracje, które przekazywane są do ziemi. Krety to wrażliwe zwierzątka i nie lubią takich hałasów.  Wynoszą się daleko od takich nieprzyjemnych odgłosów.

W porównaniu z karczownikami krety to milutkie stworzonka w ogrodzie, kopczykami dekorują krajobraz, ale niczego nie podgryzą przynajmniej...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.03.2022 o 08:20, mari23 napisał:

W porównaniu z karczownikami krety to milutkie stworzonka w ogrodzie, kopczykami dekorują krajobraz, ale niczego nie podgryzą przynajmniej...

Dekoracje można podziwiać dopóki nie trzeba kosić trawy. Trzeba najpierw zlikwidować kopczyki, żeby można było wjechać kosiarką  🙂 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.03.2022 o 22:32, elik napisał:

Krety to wrażliwe zwierzątka i nie lubią takich hałasów.  Wynoszą się daleko od takich nieprzyjemnych odgłosów.

Nie lubią też, jak nad głową biegają psy 🙂 Gdy nasze psiaki biegają na działce, kretowiska się nie pojawiają. 

Dnia 29.03.2022 o 08:20, mari23 napisał:

W porównaniu z karczownikami krety to milutkie stworzonka w ogrodzie, kopczykami dekorują krajobraz, ale niczego nie podgryzą przynajmniej...

Krety to w ogóle fajne zwierzątka. 

Dnia 29.03.2022 o 08:23, elik napisał:

Dekoracje można podziwiać dopóki nie trzeba kosić trawy. Trzeba najpierw zlikwidować kopczyki, żeby można było wjechać kosiarką  🙂 

Zawsze przed koszeniem biorę grabie. Przyzwyczaiłem się. Na swój sposób lubię te "nasze krety". 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.03.2022 o 12:05, Radek napisał:

Zawsze przed koszeniem biorę grabie. Przyzwyczaiłem się. Na swój sposób lubię te "nasze krety". 

Ja też lubię kreciki i dlatego przeganiam je z naszej działki, bo już 2 razy kotki przyniosły mi martwego krecika  😞 Ciągle coś znoszą. Myszkę jeszcze jestem w stanie przeboleć, ale jap przyniosą ptaszka, to je od morderców wyzywam i straszę, że przegonię, jeść nie dam, jak jeszcze jednego ptaszka przyniosą. One jednak za nic maja moje ostrzeżenia i nadal znoszą  te swoje trofea łowieckie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.03.2022 o 17:29, Radek napisał:

U nas nie można Gajulki zostawić bez nadzoru, właśnie z powodu kretów. Na początku sezonu, zanim się wyniosą pod wpływem psów, nasza mała mordka próbuje polować. 

Nasi kochani czworonożni przyjaciele, to niestety urodzeni łowcy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...