Jump to content
Dogomania

Nasz Michu ma DOM :) MICHU już poza schroniskiem. Bardzo potrzebuje kasy na hotel i weta.


mdk8

Recommended Posts

Dnia 9.01.2022 o 12:33, Ewa Marta napisał:

 

Podołać musisz.

Wyjątkowo nie zgadzam się z Tobą.  Nie musi. Jak nie da rady, to nie. Przede wszystkim ważniejsze jest bezpieczeństwo rezydentów i samej AnnyB.

Ale mam nadzieję,że jego zachowanie nie budzi lęku u opiekunki i poczuje, że nie jest najważniejszy, to się uspokoi.

Mocno trzymam kciuki

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.01.2022 o 13:28, Poker napisał:

Wyjątkowo nie zgadzam się z Tobą.  Nie musi. Jak nie da rady, to nie. Przede wszystkim ważniejsze jest bezpieczeństwo rezydentów i samej AnnyB.

Ale mam nadzieję,że jego zachowanie nie budzi lęku u opiekunki i poczuje, że nie jest najważniejszy, to się uspokoi.

Mocno trzymam kciuki

Źle się wyraziłam. Chodziło mi o wsparcie Ani, że skoro się nie boi psów, to podoła. Ania napisała Martwie sie troche czy podołam.. i ja odpisałam, że musi w sensie, że da radę. 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.01.2022 o 13:28, Poker napisał:

Wyjątkowo nie zgadzam się z Tobą.  Nie musi. Jak nie da rady, to nie. Przede wszystkim ważniejsze jest bezpieczeństwo rezydentów i samej AnnyB.

Ale mam nadzieję,że jego zachowanie nie budzi lęku u opiekunki i poczuje, że nie jest najważniejszy, to się uspokoi.

Mocno trzymam kciuki

Też mam taka nadzieję, a ponadto liczę na to, że chęć zwrócenia na siebie uwagi to prośba o pomoc. Prawdopodobnie boli go ucho/uszy i w ten sposób prosi o pomoc.
Ja też bardzo boję się o Anię i Jej psy.
Jestem Jej ogromnie zobowiązana, że pomimo dużego pogorszenia komfortu życia, nadal chce pomóc psu i w pierwszej kolejności, przed ewentualna zmianą miejsca pobytu, chce zbadać i ewentualnie leczyć go, gdy będzie taka potrzeba. 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo przykra sytuacja. Ania jest bardzo dzielna i wspaniała, że zdecydowała się pomóc Michowi, mimo ograniczonej przestrzeni. Pierwszy dzień w tak różnym miejscu, niż to, w którym spędzał ostatnio życie, to dla niego na pewno ogromny stres i próba ustawienia się jak najlepiej w hierarchii. On w gruncie rzeczy może już być naprawdę słaby i dlatego od razu próbuje wywalczyć sobie odpowiednie miejsce w stadzie, póki jeszcze daje radę. A co powiecie na próbę zaproszenia dobrego behawiorysty, który na miejscu oceniłby sytuację i ocenił, czy Micho nadaje się czy się na pewno nie nadaje do stada Ani? Wiem, że teraz wszyscy są w emocjach, Aniu - bardzo Ci współczuję i domyślam się, jak się denerwujesz. Ale może przynajmniej na razie pomogłoby to w funkcjonowaniu stada w domu, zanim znajdziemy inne miejsce Michowi? Sowa, nie myśl, że deprecjonuję Twoje umiejętności (wprost przeciwnie), ale wiadomo, że przez telefon wielu rzeczy nie widać i trudno jest w pełni ocenić sytuację. Może pomysł głupi, nie wiem, ale tak głośno myślę.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Andżela zachowuje się całkiem podobnie. Tez chciałaby mieć nas, a głównie mnie na wyłączność. Od początku warczy i zaczepia inne psy, blokuje przy mnie, zebym nie miała z nimi kontaktu. Nie pozwalam jej na to i to działa.

Nie mam jednak opcji wysłać jej gdzie indziej, więc sobie musimy radzić. Oddzielam ją na wszelki wypadek od małych psów. Kiedy ścina się z Maximem lub stoi jak bocian nad żabą nad Lindą na wózku, wkraczam  i interweniuję. Z Maximem zresztą musimy reagować tak samo.

Na pewno doskwierają mu uszy, Maro odetchnął po czyszczeniu i podaniu leku. Jednak Michu powinien i tak być na końcu hierarchii stada jako nowo przybyły. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja chciałam Cię AniuB przeprosić za całą tę sytuację, w której obecnie jesteś. Bo to wszystko przeze mnie. To ja do Ciebie wysłałam smsa, czy znasz może hotelik, który by przyjmował duże starsze psy, a potem zdjęcia Micha . Od tego wszystko się zaczęło, a teraz jesteś w takiej trudnej sytacji. Martwię się bardzo. Nigdy już nie postąpie tak jak na tym wątku to był mój błąd.  Nie wiem co teraz, może by zrobić ogłoszenie na OLX na Kraków albo na FB pokazać, że szkamy DS albo DT już z tymi zdjęciami  z domu i z hotelu?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.01.2022 o 14:14, jankamałpa napisał:

Ja chciałam Cię AniuB przeprosić za całą tę sytuację, w której obecnie jesteś. Bo to wszystko przeze mnie. To ja do Ciebie wysłałam smsa, czy znasz może hotelik, który by przyjmował duże starsze psy, a potem zdjęcia Micha . Od tego wszystko się zaczęło, a teraz jesteś w takiej trudnej sytacji. Martwię się bardzo. Nigdy już nie postąpie tak jak na tym wątku to był mój błąd.  Nie wiem co teraz, może by zrobić ogłoszenie na OLX na Kraków albo na FB pokazać, że szkamy DS albo DT już z tymi zdjęciami  z domu i z hotelu?

Janka Ty nic złego nie zrobiłaś przecież.Zapytalas się osoby która działa w psim środowisku o poradę i wysłałaś zdjęcie żeby lepiej wiedziała jaki hotelik wchodzi w grę.Wyszlo kiepsko ale Ty nie zrobiłaś nic złego z nie dręcz się.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.01.2022 o 14:14, jankamałpa napisał:

Martwię się bardzo. Nigdy już nie postąpie tak jak na tym wątku to był mój błąd.  Nie wiem co teraz, może by zrobić ogłoszenie na OLX na Kraków albo na FB pokazać, że szkamy DS albo DT już z tymi zdjęciami  z domu i z hotelu?

Jeśli nie będziemy sobie nawzajem pomagać w znajdowaniu hoteli, domów dla psiaków, czy w czymkolwiek, to żaden z psiaków nie opuści schroniska, bo same nie jesteśmy w stanie podołać więc proszę nie mów, że już nigdy...

Jeśli chodzi o ogłaszanie, to ja Micha ogłaszam od dawna. Ogłoszenie jest wypromowane do 11.01. Trzeba byłoby teraz nieco przeredagować tekst.  Nie miałam o niego ani jednego zapytania.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tak, masz rację Elu, trzeba sobie pomagać i dzielić informacjami, spostrzeżeniami i doświadczeniami, aby uniknąć popełniania błędów. 

Jak szukałam miejsca dla Maxa miałam duży kłopot. Max też początkowo trafił w nieodpowiednie miejsce. Teraz mam nadzieję, że będzie dobrze. 

Pomyślałam, że może zadzwonić do p. Marzeny Mularczyk z hoteliku Wilcze Sioło. Ona co prawda specjalizuje się w owczarkach niemieckich, ale ma do czynienia z dużymi psami. Ja tam miałam zarezerwowane miejsce dla Maxa, ale zrezygnowałam. Może warto spróbować? Dopytać? może ona coś doradzi?

 Wilcze Sioło | Facebook

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.01.2022 o 12:33, Ewa Marta napisał:

Zdecydowanie musisz być w stosunku do niego chłodna, ale też swoich przy nim za bardzo nie przytulać. Nie wiem co na to Sowa, ale ja bym mu nie pozwalała dowolnie wybierać sobie miejsca, tylko pokazałabym jedno posłanie i ucząc smaczkami wdrożyła komendę "na miejsce" 

Podołać musisz. Elik pisała, że masz doświadczenia z dużymi psami, więc się ich nie boisz. 

 

Ewa Marta, ja jestem chlodna do Micha, ale tez chce zeby wiedzial ze jestem przyjaznie nastawiona, wiadomo - w ogole nie zamierzam go przytulac, ale podrapuje go po glowie jak przechodze, mowie do niego milo, na wiecej sobie nie pozwalam poki co. Wczoraj nawet zabronilam podchodzic do siebie moim psom zeby nie prowokowac glupich akcji. Moje psy sa izolowane od Micha i tak juz prawdopodobnie pozostanie. Szkoda generowac toksyczne sytuacje. Jesli chodzi o duze psy, to sporo ich u siebie w ciagu 15 lat tymczasowalam jak tez adoptowalam, ogolnie nie boje sie duzych psow, wszystkie bez wyjatku lądowaly pod prysznicem pierwszego dnia i funkcjonowaly w stadzie od razu, nawet jesli na uboczu z wlasnej woli, ale nie w izolacji. Tu wyszlo troche inaczej, bo Michu od razu wszedl z przytupem w stado. Wykapany tez jeszcze nie jest. I to nie tak, ze ja się Micha boje, bo on jest posluszny na ile molos posluszny byc moze:D, nie wykazuje zadnej agresji w stosunku do mnie, ale widac ze jest zachowawczy i oceniam, ze na chwile obecna nie na wszystko sobie pozwoli wiec troche sie martwie jak bede mu sama czyscic np uszy. Dodatkowo jak to prawdziwy molos nie pokazuje po sobie emocji, natomiast merda do mnie ogonem, podstawia glowe ( ale tylko troche:)) do glaskania. Byc moze gdyby Michu trafil do mnie jako jedyny w ogole nie byloby tej dyskusji, ale wszyscy wczoraj podswiadomie bylismy w stresie, to na pewno tez nie pomoglo psom. Na razie zrobimy porzadek ze zdrowiem Micha, bo leczenie uszu jest przewlekle, chcialabym tez go troche odkarmic, chociaz dzis juz takiego entuzjazmu do suchej karmy nie bylo:D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.01.2022 o 14:14, jankamałpa napisał:

Ja chciałam Cię AniuB przeprosić za całą tę sytuację, w której obecnie jesteś. Bo to wszystko przeze mnie. To ja do Ciebie wysłałam smsa, czy znasz może hotelik, który by przyjmował duże starsze psy, a potem zdjęcia Micha . Od tego wszystko się zaczęło, a teraz jesteś w takiej trudnej sytacji. Martwię się bardzo. Nigdy już nie postąpie tak jak na tym wątku to był mój błąd.  Nie wiem co teraz, może by zrobić ogłoszenie na OLX na Kraków albo na FB pokazać, że szkamy DS albo DT już z tymi zdjęciami  z domu i z hotelu?

Rany boskie jankamaupa, ales wymyslila!:D Bardzo dobrze ze napisalas do mnie, bo Michu wymagal pomocy, a mnie jego los bardzo poruszyl. Sytuacja moze jest trudna i nietuzinkowa, ale na razie dajemy rade, wczoraj zachowanie Micha bylo faktycznie zupelnie inne niz masy innych tymczasowiczow ktorych tutaj mialam, ale to ZADNA TWOJA WINA!!:D Jutro wizyta u wet- i jak pisze Jaaga, na pewno Michowi przyniesie ulge. Powoli się tu jakos ogarniemy, a przede wszystkim Micha, szczególnie zdrowotnie.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.01.2022 o 15:54, Alaskan malamutte napisał:

Tak, masz rację Elu, trzeba sobie pomagać i dzielić informacjami, spostrzeżeniami i doświadczeniami, aby uniknąć popełniania błędów. 

Jak szukałam miejsca dla Maxa miałam duży kłopot. Max też początkowo trafił w nieodpowiednie miejsce. Teraz mam nadzieję, że będzie dobrze. 

Pomyślałam, że może zadzwonić do p. Marzeny Mularczyk z hoteliku Wilcze Sioło. Ona co prawda specjalizuje się w owczarkach niemieckich, ale ma do czynienia z dużymi psami. Ja tam miałam zarezerwowane miejsce dla Maxa, ale zrezygnowałam. Może warto spróbować? Dopytać? może ona coś doradzi?

 Wilcze Sioło | Facebook

Marzena Malarczyk nie bedzie miala miejsca na pewno niestety:(, znam Marzene, pytalysmy o miejsce dla psow z Grudziadza ale jest zapsiona na maxa:(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.01.2022 o 16:12, AniaB napisał:

Rany boskie jankamaupa, ales wymyslila!:D Bardzo dobrze ze napisalas do mnie, bo Michu wymagal pomocy, a mnie jego los bardzo poruszyl. Sytuacja moze jest trudna i nietuzinkowa, ale na razie dajemy rade, wczoraj zachowanie Micha bylo faktycznie zupelnie inne niz masy innych tymczasowiczow ktorych tutaj mialam, ale to ZADNA TWOJA WINA!!:D Jutro wizyta u wet- i jak pisze Jaaga, na pewno Michowi przyniesie ulge. Powoli się tu jakos ogarniemy, a przede wszystkim Micha, szczególnie zdrowotnie.

Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.01.2022 o 14:06, agat21 napisał:

Bardzo przykra sytuacja. Ania jest bardzo dzielna i wspaniała, że zdecydowała się pomóc Michowi, mimo ograniczonej przestrzeni. Pierwszy dzień w tak różnym miejscu, niż to, w którym spędzał ostatnio życie, to dla niego na pewno ogromny stres i próba ustawienia się jak najlepiej w hierarchii. On w gruncie rzeczy może już być naprawdę słaby i dlatego od razu próbuje wywalczyć sobie odpowiednie miejsce w stadzie, póki jeszcze daje radę. A co powiecie na próbę zaproszenia dobrego behawiorysty, który na miejscu oceniłby sytuację i ocenił, czy Micho nadaje się czy się na pewno nie nadaje do stada Ani? Wiem, że teraz wszyscy są w emocjach, Aniu - bardzo Ci współczuję i domyślam się, jak się denerwujesz. Ale może przynajmniej na razie pomogłoby to w funkcjonowaniu stada w domu, zanim znajdziemy inne miejsce Michowi? Sowa, nie myśl, że deprecjonuję Twoje umiejętności (wprost przeciwnie), ale wiadomo, że przez telefon wielu rzeczy nie widać i trudno jest w pełni ocenić sytuację. Może pomysł głupi, nie wiem, ale tak głośno myślę.

agat21, ja rozmawialam dzis z Sową, Michu prawdopodobnie wykazuje typowe zachowania molosa, chociaz mialam tu molosy o kompletnie innym usposobieniu, ale byly tez dwie suki mastino ktore przesladowaly inne psy, tego nie da sie naprostowac. I to nie tak, ze Michu ma zniknac ode mnie juz, teraz, natychmiast, wrecz przeciwnie, chcialabym go postawic tu na nogi i przeleczyc co się da, ale powoli szukac mu lokum docelowego, czy to hotelu czy tez domu stalego, przy czym wlasnie moja rola jako dt polega na poznaniu psa, i dobraniu odpowiedniego domu,a poki co Michu jest za krotko i nie da sie jednoznacznie powiedziec jaki naprawde jest. Mysle ze dopiero za min tydzien, dwa bedzie mozna ocenic czy potrzebny jest behawiorysta czy tylko dom bez innych zwierzat.

  • Like 3
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.01.2022 o 16:02, elik napisał:

Moje ogłoszenie Micha, wyróżnione do 11.01.

https://www.olx.pl/d/oferta/piekny-lagodny-psiak-szuka-domu-chocby-tymczasowego-CID103-IDMYMk4.html?bs=olx_pro_listing

Bardzo proszę o sugestie odnośnie tekstu ogłoszenia. Zmiany wymaga opis charakteru Micha.

Podałam nr telefonu do Martusi.

Może w tytule opuścić to slowo łagodny, a napisać piękny psiak dla miłośników Molosów i w treści też się odnieść , że to piekny psiak z silnym charakterem, posiada cechy molosowatych - dla miłośników rasy i że obecnie przebywa w Krakowie w DT. Nie wiem co jeszcze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.01.2022 o 16:23, jankamałpa napisał:

Może w tytule opuścić to slowo łagodny, a napisać piękny psiak dla miłośników Molosów i w treści też się odnieść , że to piekny psiak z silnym charakterem, posiada cechy molosowatych - dla miłośników rasy i że obecnie przebywa w Krakowie w DT. Nie wiem co jeszcze.

Dzięki  🙂  Dobra zmiana na początek, może coś jeszcze?

Link to comment
Share on other sites

Aktualny tekst ogłoszenia.

Piękny, duży psiak dla miłośników molosów szuka domu.

Ten duży, piękny pies niedawno przebywał za schroniskowymi kratami. Jest bardzo spragniony kontaktu z człowiekiem. Był lubiany przez pracowników schroniska i nazwany był przez nich Miśkiem. Z wielką nadzieją podbiegał do siatki na widok ludzi, jednak przestał już wierzyć, że człowiek go stamtąd zabierze. Schudł i zmizerniał, był smutny, zrezygnowany, nie podchodził do ogrodzenia... pilnie szukamy dla niego domu tymczasowego lub stałego, bardzo prosimy o ratunek dla tego biedaka. Jest to pies o silnym charakterze, posiada cechy molosowatych. Szukamy ludzi o dobrym sercu, którzy pomogą nam odmienić, a raczej uratować jego życie.
Pies jest wykastrowany i zaszczepiony, ma około 8 lat. Obecnie przebywa w domu tymczasowym w Krakowie. Możliwa jest pomoc w transporcie.

Kontakt w sprawie adopcji wyłącznie telefoniczny.

 

Co można zmienić?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.01.2022 o 17:20, rozi napisał:

pilnie szukamy dla niego domu tymczasowego lub stałego,

dopisałabym "u miłośników/znawców molosów, ponieważ pies posiada cechy charakterystyczne dla tych ras"

Czy jakoś tak.

To jest w tytule, ale można i w treści zamieścić.

Piękny, duży psiak dla miłośników molosów szuka domu.

Ten duży, piękny pies niedawno przebywał za schroniskowymi kratami. Jest bardzo spragniony kontaktu z człowiekiem. Był lubiany przez pracowników schroniska i nazwany był przez nich Miśkiem. Z wielką nadzieją podbiegał do siatki na widok ludzi, jednak przestał już wierzyć, że człowiek go stamtąd zabierze. Schudł i zmizerniał, był smutny, zrezygnowany, nie podchodził do ogrodzenia... pilnie szukamy dla niego domu tymczasowego lub stałego u miłośników/znawców molosów, ponieważ pies posiada cechy charakterystyczne dla tych ras. Bardzo prosimy o ratunek dla tego biedaka. Szukamy ludzi o dobrym sercu, którzy pomogą nam odmienić, a raczej uratować jego życie.
Pies jest wykastrowany i zaszczepiony, ma około 8 lat. Obecnie przebywa w domu tymczasowym w Krakowie.
Możliwa jest pomoc w transporcie.

Kontakt w sprawie adopcji wyłącznie telefoniczny.

Niezależnie od ogłoszenia musimy szukać mu innego lokum.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...