Jump to content
Dogomania

Nasz Michu ma DOM :) MICHU już poza schroniskiem. Bardzo potrzebuje kasy na hotel i weta.


mdk8

Recommended Posts

Dnia 9.12.2021 o 06:36, jankamałpa napisał:

A to 30 zl z jedzeniem to za drogo? Kto jest decyzyjny w sprawie wyboru hoteliku?

Jest upust :) Rozmawiałyśmy właśnie z Myngey, koszt za dobę: 25 złotych w tym karma. Koszty weterynaryjne wiadomo, że w razie problemów zdrowotnych my pokryjemy. Myngey przyjechałaby po niego do Zamościa, pies będzie w domu, nie w kojcu. Co Wy na to? Kto jest "decyzyjny" ? 😉

wątek PDT:

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.12.2021 o 06:23, agat21 napisał:

Tutaj nie ma nikogo, kto zajmie się tym psem. Nikogo, kto dzwoni do podrzucanych propozycji hoteli i pyta o miejsce. Nikt nie chce brać na siebie odpowiedzialności za psa, który może już dożywotnio siedzieć w hotelu. Taka jest prawda. Fundusze pewnie by się i znalazły. I to nawet pewnie spore.

To jest koszt 750 - 775 zł na miesiąc. A na jaka kwotę są  deklaracje?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.12.2021 o 19:04, mari23 napisał:

z ostatniego zestawienia było 275zł/m-c deklaracji plus Monika z Katowic deklarowała 25 zł, to razem 300 zł deklaracji

Czyli nie ma choćby połowy potrzebnej kwoty. Dużej kwoty. Więc nie ma się co dziwić, że nie ma osoby, która podejmie się odpowiedzialności za psa. Też mam kilka psów na głowie, jednak podjęłabym się odpowiedzialności za tego biedaka, ale nie w przypadku, gdy w grę wchodzi tak duża kwota do wydania miesięcznie tylko za sam hotel. Wydatki na opiekę weterynaryjną z pewnością także będą duże. Żadna odpowiedzialna osoba, z niezbyt zamożnym portfelem, nie podejmie się tego zadania, a tylko odpowiedzialnej osoby tu potrzeba, bo co będzie, jeśli podejmie się opieki nad psem, a w pewnym momencie zabraknie kasy na hotel???  Chyba, że jest jakiś anonimowy sponsor, który będzie wspomagał utrzymanie psa, ale to trzeba powiedzieć, może ktoś się zdecyduje przyjąć tego psiaka pod opiekę. A jeśli nie ma takiego dobroczyńcy, to nie ma co podgrzewać temperatury, bo i tak większości z nas ten pies spędza sen z powiek.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mnie nie tylko on spędza, bo widziałam trzy psy (do suniek nie zaglądałam), które wyglądały gorzej niż tragicznie. Takie Feniksowate czyli łeb spuszczony, uszy na boki, tylne łapy podkurczone i żebra do policzenia. Nie wiem czy przeżyją zimę. Przykro : (

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.12.2021 o 19:20, elik napisał:

Czyli nie ma choćby połowy potrzebnej kwoty. Dużej kwoty. Więc nie ma się co dziwić, że nie ma osoby, która podejmie się odpowiedzialności za psa. Też mam kilka psów na głowie, jednak podjęłabym się odpowiedzialności za tego biedaka, ale nie w przypadku, gdy w grę wchodzi tak duża kwota do wydania miesięcznie tylko za sam hotel. Wydatki na opiekę weterynaryjną z pewnością także będą duże. Żadna odpowiedzialna osoba, z niezbyt zamożnym portfelem, nie podejmie się tego zadania, a tylko odpowiedzialnej osoby tu potrzeba, bo co będzie, jeśli podejmie się opieki nad psem, a w pewnym momencie zabraknie kasy na hotel???  Chyba, że jest jakiś anonimowy sponsor, który będzie wspomagał utrzymanie psa, ale to trzeba powiedzieć, może ktoś się zdecyduje przyjąć tego psiaka pod opiekę. A jeśli nie ma takiego dobroczyńcy, to nie ma co podgrzewać temperatury, bo i tak większości z nas ten pies spędza sen z powiek.

Elu, jeśli zdecydowałabyś się wziąć psiaka pod opiekę, to taka wiadomość pomoże zebrać deklaracje, na pewno. Trzeba zmienić tytuł, że pies ma szanse na pomoc, na wyjazd ze schronu do hotelu i że brakuje 400 czy 500 zł deklaracji. To jest konkret. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.12.2021 o 19:26, Aska7 napisał:

Mnie nie tylko on spędza, bo widziałam trzy psy (do suniek nie zaglądałam), które wyglądały gorzej niż tragicznie. Takie Feniksowate czyli łeb spuszczony, uszy na boki, tylne łapy podkurczone i żebra do policzenia. Nie wiem czy przeżyją zimę. Przykro : (

Bardzo przykro  😞  I wyć sie chce i wyję, bo nie mogę temu zaradzić, ale nie mam pretensji do nikogo, jeno do siebie niebogo. Do siebie, że nie mam do dyspozycji milionów, żeby wykupić wszystkie podłe schrony i zapewnić bezdomnym biedakom godne warunki  1614493562_pacz3.gif.71c4957c1e3c906c0eb19fc51864cdf3.gif

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.11.2021 o 12:24, elik napisał:

Deklaracje stałe:

  15,00 zł  -  Gabi 79   
 
20,00 zł  -  mari23  
 100,00 zł  -  Asia znajoma mari23  
   10,00 zł  -  Nesiowata  
 
  10,00 zł  -  elik   
 
  20,00 zł  -  hamam  
 
  30,00 zł  -  wiolhelm170
(szorstka) 
  10,00 zł -  kikou    
   60,00 zł  -  Anna G-R  
 
              -  Livka  

= = = = = = = = = = = = = = = =
 275,00 zł + 1 x coś

Deklaracje jednorazowe:

   100,00 zł  -  maarit   
 
    92,00 zł  -  na koncie Alaskan malamutte  
 
  500,00 zł  -  od córki Figunia na koncie Fundacji ZEA    
   
100,00 zł  -  od  mari23 na koncie Fundacji ZEA     
             
       -  ze Staruszkowej Skarpety – mari23

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
 792,00 zł + 1 x coś

 

Cytuję, bo może ktoś jeszcze do tej listy chciałby się dopisać...

dodatkowo Monika z Katowic deklaruje 25 złotych...ze Staruszkowej Skarpety 200 lub 300 złotych na badania by było...a pobyt w hotelu może się przedłużyć...

Z takim "kapitałem" z miejsca raczej nie ruszymy, elik ma rację.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.12.2021 o 19:40, agat21 napisał:

Elu, jeśli zdecydowałabyś się wziąć psiaka pod opiekę, to taka wiadomość pomoże zebrać deklaracje, na pewno. Trzeba zmienić tytuł, że pies ma szanse na pomoc, na wyjazd ze schronu do hotelu i że brakuje 400 czy 500 zł deklaracji. To jest konkret. 

Nie Agatko. Nie mogę przyjąć na siebie takiej odpowiedzialności, bo nie mam pewności, czy choćby 500 złotych uda się zebrać na hotel. A  przecież doskonale wiemy, że na hotelu rzecz się nie kończy. Do tego musimy dołożyć opiekę weterynaryjną, a że psiak jest zrujnowany, to wet będzie kosztował drugie tyle miesięcznie i to przez jakiś czas.

Zabrać psa z hotelu to pestka, ale co będzie z nim, jak nie będzie kasy na zapłacenie hotelu? Co będzie jak właścicielka powie, żeby psa zabrać?  Gdzie?  Do schronu?  To już lepiej byłoby go uśpić.

Link to comment
Share on other sites

Deklaracje stałe:

  15,00 zł  -  Gabi 79   
 
20,00 zł  -  mari23  
 100,00 zł  -  Asia znajoma mari23  
   10,00 zł  -  Nesiowata  
 
  20,00 zł  -  elik  
 
  20,00 zł  -  Agnieszka znajoma elik 
  
20,00 zł  -  hamam  
 
  30,00 zł  -  wiolhelm170
(szorstka) 
  10,00 zł -  kikou    
   60,00 zł  -  Anna G-R  
   25,00 zł  -  Monika z Katowic 
   20,00 zł  -  jankamałpa
   50,00 zł  -  Iwona z Sosnowca, znajoma Toli
               -  Livka  

= = = = = = = = = = = = = = = =
 400,00 zł + 1 x coś

Deklaracje jednorazowe:

   100,00 zł  -  maarit   
 
    92,00 zł  -  na koncie Alaskan malamutte  
 
  500,00 zł  -  od córki Figunia na koncie Fundacji ZEA    
   
100,00 zł  -  od  mari23 na koncie Fundacji ZEA     
   
200,00 zł  -  ze Staruszkowej Skarpety – mari23
      50,00 zł  -  jankamałpa
    100,00 zł  -  agat21

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
 1.142,00 zł 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.12.2021 o 19:42, agat21 napisał:

Mam od kolegi pieniądze na najbliższy miesiąc hotelowania Uffinki, ale może naiwnie wierzę, że uda mi się jej znaleźć szybciej dom. 100 zł z tej kasy wpiszcie na biedaka. 

Do stałych, czy jednorazowych?

Link to comment
Share on other sites

Podniosę swoją deklarację z 10, na 20. Więcej nie dam rady, bo na dogo mam sporo do płacenia, a w domu psiaka chorego za zespół cushinga - mega wydatki na weta, karmę i leki.

 

Byłoby dobrze, żeby Livka określiła swoją wpłatę.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.12.2021 o 19:46, elik napisał:

Nie Agatko. Nie mogę przyjąć na siebie takiej odpowiedzialności, bo nie mam pewności, czy choćby 500 złotych uda się zebrać na hotel. A  przecież doskonale wiemy, że na hotelu rzecz się nie kończy. Do tego musimy dołożyć opiekę weterynaryjną, a że psiak jest zrujnowany, to wet będzie kosztował drugie tyle miesięcznie i to przez jakiś czas.

Zabrać psa z hotelu to pestka, ale co będzie z nim, jak nie będzie kasy na zapłacenie hotelu? Co będzie jak właścicielka powie, żeby psa zabrać?  Gdzie?  Do schronu?  To już lepiej byłoby go uśpić.

Czyli teraz ja źle zrozumiałam 😞 A już myślałam, że jest realna szansa.. 😣

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.12.2021 o 23:29, agat21 napisał:

Czyli teraz ja źle zrozumiałam 😞 A już myślałam, że jest realna szansa.. 😣

Agatko, jak mogłaś tak zrozumieć?  Chcieć, a móc, to dwie zazwyczaj daleko różne sprawy, a ja nie jestem bujającym w obłokach małolatem, który startuje z motyką na księżyc i mając na uwadze dobro tego psa, nie chciałabym, aby ktokolwiek tak postąpił. Ogromnie boli mnie jego niedola, ale nie chciałabym jej jeszcze pogłębić nieodpowiedzialną decyzją.         

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.12.2021 o 09:55, Tola napisał:

Moja znajoma - Iwona z Sosnowca, deklaruje 50 zł stałej dla Misia. 

Świetnie, zapisałam.

Zapisuję w nadziei, że im będzie bliżej tej stawki, im mniej będzie brakowało do potrzebnej kwoty, tym więcej osób zdecyduje się dorzucić kilkanaście, kilkadziesiąt złotych i dobrniemy do tej na razie nieosiągalnej kwoty.           

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...