Jump to content
Dogomania

Nasz Michu ma DOM :) MICHU już poza schroniskiem. Bardzo potrzebuje kasy na hotel i weta.


mdk8

Recommended Posts

Dnia 17.05.2022 o 21:02, AniaB napisał:

Niech bedzie najszczesliwszy, wygral zycie, naprawde.. 

Żeby mu jeszcze tylko domek z ogródkiem i dobrymi, mądrymi ludziami znaleźć, to moje marzenie.          

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.05.2022 o 09:52, elik napisał:

Żeby mu jeszcze tylko domek z ogródkiem i dobrymi, mądrymi ludziami znaleźć, to moje marzenie.          

Jest nas tu więcej takich marzycielek, więc inaczej być nie może, w końcu te nasze marzenia się spełnią a my będziemy ryczeć przed monitorami, ze szczęścia Michowego rzecz jasna. Choć on już teraz szczęśliwy ❤️ 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry. Dotarły gryzaki i karma. U nas wszystko ok. Z każdym dniem chłopak coraz więcej wyluzowany. 

Chciałam zwrócić uwagę na jego problemy zdrowotne które zauważyłam. Pierwsza sprawa, to to że chłopak jak idzie to tak jakby podkurczał tyłek do kupania. Wiem że był diagnozowany w tym kierunku i że ma tam jakieś zwyrodnienia. 

Druga sprawa , ma łamiącą i wypadającą sierść oraz nie do końca twarde kupy. Zrobiłam w dniu przyjazdu test na gardie, który był negatywny. I są dwie opcję. Dobrze by było zbadać kał na resztę pasożytów albo potraktować aniprazolem 3 dni i po 14 dniach kolejne 3 dni. wtedy wyjdzie 4,5 tabletki x 6 dni+27 tabsów. Lub kupie jakiś Drontal po jednej. W sumie chłopak ma apetyt i zjadłby konia z kopytami. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.05.2022 o 08:15, LILUtosi napisał:

Dzień dobry. Dotarły gryzaki i karma. U nas wszystko ok. Z każdym dniem chłopak coraz więcej wyluzowany. 

Chciałam zwrócić uwagę na jego problemy zdrowotne które zauważyłam. Pierwsza sprawa, to to że chłopak jak idzie to tak jakby podkurczał tyłek do kupania. Wiem że był diagnozowany w tym kierunku i że ma tam jakieś zwyrodnienia. 

Druga sprawa , ma łamiącą i wypadającą sierść oraz nie do końca twarde kupy. Zrobiłam w dniu przyjazdu test na gardie, który był negatywny. I są dwie opcję. Dobrze by było zbadać kał na resztę pasożytów albo potraktować aniprazolem 3 dni i po 14 dniach kolejne 3 dni. wtedy wyjdzie 4,5 tabletki x 6 dni+27 tabsów. Lub kupie jakiś Drontal po jednej. W sumie chłopak ma apetyt i zjadłby konia z kopytami. 

No ten chód to on chyba bedzie mial juz taki:((, on ma zwyrodnienia na calym kregoslupie plus przestawiona miednice:((

Kupy moze poprawia sie jak bedzie dluzej jadl karme jedna, ale faktycznie dobrze by przebadac kal, bo u mnie mial te kupy nie najgorsze ale idealne tez nie byly, zrzucalam to na karb nadwrazliwosci żołądkowej, bo u mnie nawet moje psy czesto przy podawaniu nowych przekasek mialy problemy trawienne, niemniej warto sie przyjrzec doglebniej sprawie. Szczegolnie ze siersc moze rzeczywiscie nie jest miekka, natomiast ja widzialam duza poprawe siersci w stosunku do tego z jaka przyszedl, ale idealna nie jest i sie sypie, chociaz u molosow o tej porze roku to sie bbb czesto zdarza ze oblatuja jak choinki:D..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.05.2022 o 08:52, Aska7 napisał:

 

Chyba lepiej badanie kału na początek, bo może nie będzie jednak czego zabijać.

Też myślę, że lepiej byłoby zbadać kał, bo może miękki kał jest z powodu karmy, czy przekąsek i nie ma potrzeby podawać mu tabletek, które nie są obojętne dla wątroby.  

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.05.2022 o 17:51, elik napisał:

Nie dostałaś wyników badań?

Wszystkie wyniki wszelkich badan Miszkowych sa na pewno w ksiazeczce Miszka, ale nie pamietam czy wyniki przeswietlenia byly w formie wydruku czy wetka tylko wysylala mailem. Jesli byl wydruk to jest na pewno wlozony w ksiazeczce.

Jesli natomiast byl tylko mail to raczej LiluTosi ich nie znajdzie tam. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.05.2022 o 07:15, LILUtosi napisał:

U nas wszystko ok. Z każdym dniem chłopak coraz więcej wyluzowany. 

Rewelacyjne wiadomosci!!😍 

Czyli normalnie juz mozesz podchodzic do niego? Czy jeszcze ma te swoje humory, ktore w sumie to nie wiem za bardzo od czego zalezaly..?

No i czy radosc z nowych gryzakow byla???😄

Link to comment
Share on other sites

Pozwole sobie tutaj napisac co LiluTosi mi dzis napisala nt Misiulka:

Nie burczy juz, jak LiluTosi przychodzi rano to Miszek skacze z radości; podskakuje jak Lilu niesie karmę i daje jej buziaka w reke❤.. 

A do tego dzis zrobil pierwsza piekna kupe:D

 

Jak szybko sie ogarnal emocjonalnie, przeciez on jest tam niecaly tydzien a czuje sie jak u siebie! To mnie przeogromnie, przeogromnie cieszy! 

A te jego buziaki przy karmieniu sa rozczulajace!:))

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

LiluTosi zaprosila w sobote Misia do domu;, obejrzal wszystko, obwąchal, po czym na wejsciu do pokoju ją ogulgotał..

Taki ten nasz Misiulek wlasnie jest.

I tak sobie myslimy, ze:

albo w schronie go gnebili albo jeszcze wczesniej wymuszał to co chciał charczeniem.

Bo on nie ucieka tylko stoi lub lezy i charczy, jakby okopywal sie i ostrzegal.

Link to comment
Share on other sites

Na koncie Micha zameldowały się poniższe kwoty:

  100,00 od Anny G-R  deklaracja  V  -  20.05.
    20,00 od  mdk8 deklaracja  V  -  27.05.
    40,00 od  ona03 deklaracja  V-VIII  -  29.05.
    10,00 od  kikou deklaracja  VI  -  31.05.
    250,00 od Panio Zuzanny z Krakowa deklaracja  V  -  31.05.
    20,00 od Kaas1  deklaracja  V  -  31.05.

Bardzo serdecznie dziękuję  

794678584_kwiatki15.jpeg.3b689ffa3f1ebfff23d35a5b78980875.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...