Jump to content
Dogomania

Nasz Michu ma DOM :) MICHU już poza schroniskiem. Bardzo potrzebuje kasy na hotel i weta.


mdk8

Recommended Posts

Dnia 15.05.2022 o 20:23, elik napisał:

Aniu kochana serdecznie Ci dziękuję.

Po zastanowieniu wybrałam te:

GROOMER SHOP - fajne zabawki a jest taniej:

https://groomershop.pl/kong-corestrength-bone

https://groomershop.pl/kong-squeezz-dental-stick-m

Dziekuje Keyuta i elik!  Tak sie ciesze ze Misio dostanie taka małą wielka radosc!❤❤

On jest wyjatkowo zwiazany z zabawkami, maja dla niego jakas wartosc ewidentnie, bo u mnie byla na poczatku taka sytuacja wlasnie z zabawka.

Wszystkie byly pochowane, zeby nie bylo spięć, a Michus znalazl jednego zapomnianego gumowego donuta pod podnozkiem. Madko, co sie dzialo, nosil go, pilnowal, polozyl kolo siebie w legowisku! Ja cala w strachu, bo to jedyna dostepna zabawka byla, reszta schowana, wiec juz goń myślowa, ze Karat na pewno bedzie chcial ta zabawke zabrac sobie. 

No wiec jak tylko nadarzyla sie okazja to porwalam i schowałam. 

No i wtedy rozpocząl sie dopiero armageddon! Michu szlochał,  plakal, skomlił, biegal po calym mieszkaniu i szukal tego peknietego gumowego donuta:(((.. Myslalam ze mi serce peknie. 

Potem wielokrotnie jak jakakolwiek zabawka wpadla mu pod sofe ( jak juz zabawki byly ogolnodostepne) to plakal zeby ja mu wyjąć i dac. 

Byl tu u mnie tylko jeden psiak ktory mial podobne uwielbienie dla zabawek - terierek z Radys. Ten z kolei swirowal na punkcie pileczek, jak ktoras mu wpadla gdzies to robil takie zamieszanie straszliwe, ze lecialam i wyciagalam. Tyle ze te pileczki wpadaly gdzies co chwile.. 🙈🤣

Reszta jakos nie ma az tylu emocji.. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.05.2022 o 21:04, AniaB napisał:

No i wtedy rozpocząl sie dopiero armageddon! Michu szlochał,  plakal, skomlił, biegal po calym mieszkaniu i szukal tego peknietego gumowego donuta:(((

Michu to taki kochany dzieciak  1143584576_serce8.gif.0481f800c8576a2e53e021ecd091cd6b.gif

Link to comment
Share on other sites

  

Dnia 15.05.2022 o 21:04, AniaB napisał:

Dziekuje Keyuta

Ja także dziękuję.   Keyuta obiecała przysłać na zabawki dla Micha stówkę, a przysłała sto piździesiąt  🙂

spacer.png    spacer.png

Jeśli pozwolisz Keyuta, to na razie kupię Miszkowi 2 zabawki za około 100,00 zł, a jak te zmoże, to kupię następną.  Ok?

 

Link to comment
Share on other sites

Hej, postaram się nadrobić od początku.

Michu zaraz po wyjeździe Ani zdecydowanie się obraził i bardzo mnie "znielubiał". Warczał, pokazywał swój starty garnitur zębopaszczękowy, gulgotał. Wszystkie te zachowania raczej bez jeżenia, ale z machaniem ogona. Dziwne te jego zachowania. Podchodzę ze smaczkiem do furtki i on bierze przez ogrodzenie, bierze drugi smaczek i nagle trzeciego już nie bierze bo przypomniało mu się że mnie nie lubi i od nowa bulgotanie. Posiedziałam trochę przy ogrodzeniu z nim aby oswoił się z moim zapachem i moją obecnością. Gdy zaczęło się ściemniać chciałam sprawdzić jaki jest zakres jego niewidzenia i czy ma to związek z jego niepewnością i lękiem którą właśnie przejawia(filmik). Podeszłam miedzy innymi z kubkiem herbaty i wtedy Michu wyraźnie się zainteresował co niosę i czy to przypadkiem nie coś dla niego do jedzenia. Kubek postawiłam na ziemi a on wodził wzrokiem za moją ręką z kubkiem, co by dowodziło że widzi i z daleka i z bliska. 

Ania wklei filmik na którym widać test machania ręką a przy okazji pełną gamę jego zachowań. Należy przyjąć że powieli je w każdym domu do którego pójdzie. Są to zachowania ewidentnie lękowe. Być może będąc w schronisku pracownicy bojąc się tak wielkiego psa żeby wejść do kojca odstraszali go np polewając wodą lub kijem czy straszeniem i przyjął postawę obronną. W każdym bądź razie nie jest to pies dla idiotów. te zachowania u Ani się wyciszały i jest szansa że przy stabilnym miejscu pobytu psa, Michu się wyciszy. 

 

ps. Michu tu też pilnuje swojej zabawki i ma ją zawsze gdzieś w zasięgu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kiedy zdecydowałam iśc z nim na spacer, podeszłam ze smaczkiem, otworzyłam i normalnie zapiełam. Michu na smyczy już zachowywał się klarownie. Poszliśmy na spacer o za teren i też wszystko elegancko. Wrócił z powrotem do kojca. Był jeszcze dwa razy puszczony na ogród i tymi spacerami widać że bardzo się cieszy. W swoim tempie może wszystko sobie powąchać, obsikać, nikt go nie angażuję. Idealny dla niego byłby dom z ogrodem, bez dzieci i starszych zniedołężniałych ludzi. Dom znający i akceptujący wyrażanie emocji poprzez warczenie. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nawet moja gówniara Tyćka, 4,9 kg żywej wagi wyraża swoje emocje warczeniem , bulgotaniem i nie wiadomo jeszcze jakimi dźwiękami. Już przywykliśmy do tego.

Pewnie i do bulgotów Micha też można się przyzwyczaić i nie przejmować się nimi.

 

Link to comment
Share on other sites

Mój pies szczeka i gulgocze na wszystkich, którzy wchodzą do domu. Przestaje jak zaczynają do niego mówić 😁. Taki ma system witania gości 😉. Tylko na mnie i na nasze wnuki nie szczeka .

Trzymam kciuki za Micha ale wydaje mi się jednak to zbyteczne😊, bowiem trawka, koledzy i cierpliwy człowiek obok to jest to o czym marzą psy . Będzie dobrze 👍

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.05.2022 o 22:12, LILUtosi napisał:

Kiedy zdecydowałam iśc z nim na spacer, podeszłam ze smaczkiem, otworzyłam i normalnie zapiełam. Michu na smyczy już zachowywał się klarownie. Poszliśmy na spacer o za teren i też wszystko elegancko. Wrócił z powrotem do kojca. Był jeszcze dwa razy puszczony na ogród i tymi spacerami widać że bardzo się cieszy. W swoim tempie może wszystko sobie powąchać, obsikać, nikt go nie angażuję. Idealny dla niego byłby dom z ogrodem, bez dzieci i starszych zniedołężniałych ludzi. Dom znający i akceptujący wyrażanie emocji poprzez warczenie. 

A wraca na zawolanie? Czy olewa i musisz go przyprowadzac? 

Spacery swobodne po trawie to cos o czym dla Miska marzylam..:)).. a on to juz w ogole w raju:D

Tu u mnie sam beton, jeszcze nie bylo strasznych upalow a jemu juz bylo goraco i dyszal. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.05.2022 o 23:06, AniaB napisał:

Spacery swobodne po trawie to cos o czym dla Miska marzylam..:)).. a on to juz w ogole w raju:D

Myślę, że choćby z tego powodu Michu szybko zaakceptuje sytuację i przestanie gulgotać. Dobrze, że LILUtosi nie boi się tego gulgotania.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.05.2022 o 22:20, Poker napisał:

Nawet moja gówniara Tyćka, 4,9 kg żywej wagi wyraża swoje emocje warczeniem , bulgotaniem i nie wiadomo jeszcze jakimi dźwiękami. Już przywykliśmy do tego.

Pewnie i do bulgotów Micha też można się przyzwyczaić i nie przejmować się nimi.

 

Warczenie, czy gulgotanie pieseczka o wadze 4,9 kg, to jednak nie to samo co warczenie, gulgotanie psiurka ważącego 40 kg  🙂 
Przy wadze 4,9 kg można się przyzwyczajać, jest na to czas, ale przy wadze 40 kg strach może nie dawać czasu na przyzwyczajenie się.  I tego się boję, że Miszko może z powodu warczenia wracać z adopcji. Nie wiem czy jest szansa na "odzwyczajenie" Miszka od tego procederu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.05.2022 o 10:13, Ewa Marta napisał:

Bardzo Michowi kibicuję. Mam nadzieję, że szybko przyzwyczai się do nowego życia. 

 

I oby zrozumiał, że zmiany nie muszą oznaczać czegoś złego, groźnego.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.05.2022 o 10:13, Ewa Marta napisał:

Bardzo Michowi kibicuję. Mam nadzieję, że szybko przyzwyczai się do nowego życia. 

 

Pisalam króciutko z Lilutosi- Michu bardzo cieszy sie na miske z jedzeniem:D i juz jej nie wywala, wiec lęki mu przeszly, je tabletki z ręki, przywoluje LiluTosi szczekaniem:D, nie zlosci sie juz:D.. 

Mysle ze dla niego podstawa to bezpieczenstwo. Ten psiak pewnie swoje przezyl jako wielki samiec, a takim naprawde nie jest latwo:((, dlatego gdy zorientowal sie ze jest bezpieczny, miske pelną kuchnia regularnie wydaje:D, a do tego nie ma strasznych odglosow, za to mnostwo trawy i swobodnego łazenia, to strach odpuscil❤ A jesli jeszcze nawet nie calkiem, to w duzej mierze.

 

Tak sie ciesze z tych wiadomosci, i rowniez z tego ze Michu trafil do LiluTosi❤.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.05.2022 o 11:16, elik napisał:

Michu dostanie wkrótce ulubione zabawki do gryzienia.

Zamówienie

750985035_michuzabawki.png.ae733ae6d537f2d04b56dfd34989be86.png

Przelew

608903990_michu9728.png.38b8d0db341e90c8b2e250c4e4e2f7f8.png

Zabawkiii!! ❤ 

Ode mnie dostal jedna gumowa, i jak pisala LiluTosi, pilnuje jej bardzo, wiec teraz radosci bedzue co niemiara, w dodatku to beda tylko jego zabawki, od poczatku nowe, i nie bedzie musial sie nimi z nikim dzielic:D.. 

Ech dzieci, dzieci:D

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fajny ten psiur 😍, obejrzałam filmik ze szczekaniem i mam wrażenie, że on szczeka na „niezbyt poważnie” pomimo, że zęby na wierzchu. Jak tylko przestaje szczekać to mimika i oczy (spojrzenie) nie są groźne 😁
 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.05.2022 o 11:59, Keyuta napisał:

Fajny ten psiur 😍, obejrzałam filmik ze szczekaniem i mam wrażenie, że on szczeka na „niezbyt poważnie” pomimo, że zęby na wierzchu. Jak tylko przestaje szczekać to mimika i oczy (spojrzenie) nie są groźne 😁
 

No na mnie wlasnie teraz to szczekanie tez juz nie robi wrazenia, bo wiem co ono oznacza i znam Miszonka, ale na poczatku jak przyszedl do mnie i zaczal odstawiac takie akcje to wesolo nie bylo:D.. Nawet juz nie myslalam o sobie, bo on nie atakowal w ogole, tylko szczekal z oddali, ale balam sie ze jak do akcji wkrocza moje psy, ktore ogolnie sa naprawde spolegliwe i nietoksyczne- to moglo byc groznie. Szczególnie ze wszystko na 60 m2...:D 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.05.2022 o 11:59, Keyuta napisał:

Fajny ten psiur 😍, obejrzałam filmik ze szczekaniem i mam wrażenie, że on szczeka na „niezbyt poważnie” pomimo, że zęby na wierzchu. Jak tylko przestaje szczekać to mimika i oczy (spojrzenie) nie są groźne 😁
 

też mam takie wrażenie :) on tak "na wszelki wypadek", jakby chciał ostrzec : "nie rób mi krzywdy, bo groźny jestem"

Na OLX Micha miałam "zapytanie" od Raflk Czy pies jest szczepiony ma na imię mich

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...