Jump to content
Dogomania

Nasz Michu ma DOM :) MICHU już poza schroniskiem. Bardzo potrzebuje kasy na hotel i weta.


mdk8

Recommended Posts

Dnia 8.05.2022 o 13:12, Poker napisał:

Na pewno Ania podobnie  robi, ale napiszę jak ja robiłam , gdy miałam pod opieką  w DT 3 kolejne , kompletnie niewidome psy,w tym jednego głuchego w 99 %.

Zawsze, już z daleka,  idąc do nich mówiłam spokojnym głosem. Potem dawałam rękę do powąchania i dopiero wykonywałam inne czynności. Zdawało to egzamin w 100 %.

Te " moje" na szczęście nie reagowały nerwowo na ruch uliczny. Być może Michu nawet jak kiedyś widział, nie miał z nim kontaktu i dlatego biedak miota się na ulicy.

Tak, dokladnie, ja tez na poczatku mowilam do Micha spokojnie i lagodnie, a takze zostawialam go w spokoju gdy tego potrzebowal, zeby przyzwyczail sie do mojej obecnosci i faktu ze nic mu nie grozi.

Potem, gdy Miszek sie juz ze mna oswoil, a trwalo to moze z miesiac, zastosowalam - i stosuje do dziś- zimny wychow:D , czyli brak sentymentow i konfrontacje z normalnym zyciem i bodzcami. Czyli na przyklad siadalam energicznie kolo niego, zeby widzial ze nic sie zlego nie dzieje, zamiatalam miotla, odkurzaczem  zmiotka coraz blizej niego- dzis jest kompletnie znieczulony na miotle, chociaz na poczatku pare razy rzucil sie na nią, zaczynalam czesac, dotykac stopą ogona, tyłu, ciagnac lekko za uszy, szelescic mu nad glowa torebkami, upuszczac przedmioty, czyli po prostu przyzwyczajac go do normalnych czynnosci i odglosow zycia. Dzis Michu ma na wiele rzeczy w domu wywalone, nie boi sie czesania, energicznego zamachniecia sie reką nad nim, i wielu innych rzecxy ktore poczatkowo wywoływały u niego lęk i ucieczke lub charczenie. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.05.2022 o 21:35, AniaB napisał:

zastosowalam - i stosuje do dziś- zimny wychow:D , czyli brak sentymentow i konfrontacje z normalnym zyciem i bodzcami. Czyli na przyklad siadalam energicznie kolo niego, zeby widzial ze nic sie zlego nie dzieje, zamiatalam miotla, odkurzaczem  zmiotka coraz blizej niego- dzis jest kompletnie znieczulony na miotle, chociaz na poczatku pare razy rzucil sie na nią, zaczynalam czesac, dotykac stopą ogona, tyłu, ciagnac lekko za uszy, szelescic mu nad glowa torebkami, upuszczac przedmioty, czyli po prostu przyzwyczajac go do normalnych czynnosci i odglosow zycia. Dzis Michu ma na wiele rzeczy w domu wywalone, nie boi sie czesania, energicznego zamachniecia sie reką nad nim, i wielu innych rzecxy ktore poczatkowo wywoływały u niego lęk i ucieczke lub charczenie. 

brawo.gif.6a6acbb38da02dc860cb5a1875c78077.gif Bardzo dobrze. Dzięki temu Michu nie reaguje strachem na odgłosy domu  🙂 

Link to comment
Share on other sites

Metamorfoza Micha zachwyca, obecny w niczym nie przypomina tego biedaka ze schroniskowego boksu.

Michu w schronisku tak bardzo  posypał się w ciągu ostatnich miesięcy, myślę że wtedy zaczął mieć problemy ze wzrokiem.

Można to prześledzić na zdjęciach i wpisach na zamojskim - z psa energicznego, który cały czas był na wybiegu stał się niepewnym biedakiem, który ledwo wychodził w budynku.

Wtedy nie rozumiałyśmy, skąd ta zmiana.

Myślę, ze ciężko będzie znależć dom psu tej postury i w tym wieku, ale nie jest to niemożliwe;  trzeba marzyć i wierzyć, ze gdzieś jest ten człowiek dla Micha, że wszystko co się tutaj zadziało prowadzi do szczęśliwego zakończenia.

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.05.2022 o 13:30, Ewa Marta napisał:

Ciągle myślę o tej przeprowadzce Micha i tak mi go szkoda 😞 Ja wiem, że nie ma wyjścia, ale to będzie dla niego stres 😞 

Też  mi to siedzi na wątrobie. Bardzo mi żal Micha, ale niestety nie ma wyjścia  😞  

Na kilka dni wróciłam do Krakowa. Teraz tak już będzie  -  kilka dni w Krakowie, kilka na działce. Ech los wędrowca.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.05.2022 o 13:30, Ewa Marta napisał:

Ciągle myślę o tej przeprowadzce Micha i tak mi go szkoda 😞 Ja wiem, że nie ma wyjścia, ale to będzie dla niego stres 😞 

EwaMarta :(( Na pewno nie da sie uniknac stresu, ja sama bardzo przezywam ta sytuacje:((, tyle czasu przeciez bylismy tu razem, tyle razem doswiadczen przeszlismy i sytuacji, przelamywania lodow, co bardzo wiaże:((, ale mysle i wierze w to, ze Misiowi bedzie juz duzo latwiej sie zaadaptowac w nowym miejscu, nie jest juz obolały, zmarnowany i niedozywiony, ma silę i wiekszy spokoj wewnetrzny. Idzie do dobrego, przyjaznego miejsca; jestem pewna ze spokojnie wkomponuje sie w stado a jego dni beda ciekawsze niz u mnie. Bo tak naprawde to duzy fajtlapa, ktory u mnie jest chyba na koncu stada:D. a w hoteliku jest wiecej psiakow, a tym samym wiecej okazji do zabaw; jak by nie spojrzec u mnie jego dni sa naprawde nudne. 

Chociaz nie ukrywam ze strasznie mi sie chce o niego plakac, bo przyzwyczailam sie bardzo do jego obecnosci, jego prob okazywania przywiązania, a nawet jego chrapania, ktore daje takie uspokojenie ze wokol nic sie nie dzieje:D, to ciesze sie tez ze psina bedzie miala szanse na jednak duzo wieksza normalnosc niz u mnie jako trzeci pies w bloku na ruchliwym osiedlu.

Bede bardzo wypatrywac wiadomosci od mojego Miszonka, jesli LiluTosi pozwoli to bede chciala byc również z Nią w kontakcie telefonicznym.. To bardzo bardzo kochany pies, chociaz skrzywdzony i  bojazliwy,  ale jestem pewna ze pod fachowym okiem LiluTosi zyska wiecej spokoju niz u mnie.

  • Like 3
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Miszek uwielbia ten ponton, czesto bardzo tam sypia, byc moze czuje sie bezpiecznie otoczony z kazdej strony brzegiem. Wieczorem zajmuje szybko w nim miejsce:D i spi kazda noc; jesli LiluTosi sie zgodzi to dam Miszkowi identyczne legowisko, uzywane rowniez przez Miszka na poczatku pobytu u mnie,  zeby latwiej mu bylo zasypiac. 

Jest juz wyprane.

20220509_170315.jpg

Dzieciaki🥰❤❤

20220509_195857.jpg

  • Like 6
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.05.2022 o 12:53, AniaB napisał:

To badanie wzroku bylo jednak wazne- dziekuje Wam bardzo ze jednak podjelyscie temat, 230 zl nie jest mala kwota, ale przynajmniej wiadomo vo sie z Michem dzueje i skad niektore zachowania. 

A będzie cd. tematu"wzrok"u LiluTosi czy będzie odpuszczony?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.05.2022 o 06:24, Tyśka) napisał:

Aniu, wspaniale piszesz o Misiu. Czuć miłość i Twoją dobroć 🙂

Oj Tysiu❤, no wzruszylam sie❤ - dziekuje za te serdeczne slowa..

Ja kocham duze psy, duze psy schroniskowe w szczegolnosci, a juz duze samce schroniskowe wywoluja u mnie od razu chec pomocy i opieki. 

Dlatego stan Micha,  gdy go zobaczyłam w hotelu, zalamal mnie kompletnie. Do tego teraz ta informacja, ze Michus ma problemy z widzeniem, rozwalila  mnie dodatkowo. Wczuwajac się w taka sytuacje, wyobrazcie sobie ze tracicie ostrosc widzenia a ktos daje Was do jakiegos schroniska dla bezdomnych; nie widzicie, nie wiecie kto jest przyjacielem a kto chce Was okrasc lub pobic. Straszne uczucie! 

Poza tym rozczula mnie w Misku jego niezaradnosc, fajtlapowatosc i kompletny brak ogarniecia podstawowych spraw:D. Musze pilnowac zeby go Keria nie okradla z zarcia, bo sam miski nie broni; zabawkami rzadzi Karat, a Misiol moze je zabrac tylko wtedy gdy leżą i nikt sie nimi nie bawi; gdy przeciagalam z nim sznurek to nie widze w nim woli walki:D- sznurek ciagnal lekko i zaraz puszczał.  Karat go czasem opierniczy szczekaniem, bo np juz spi a Michu chce przejsc niepostrzezenie kolo jego pontona- wtedy Miszek staje taki zdezorientowany i boi sie przejsc albo sie wycofuje. I jak go nie kochac???😀 I jak go nie chronic??? 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z LULUtosi, żeby przed przyjęciem Micha uzgodnić wszystkie sprawy, jakie mogą mieć miejsce. Jak już pisałam,koszt pobytu w hotelu będzie wynosił 500,00 zł/m-c + karma. Michu w tej chwili je wysokokaloryczną, drogą karmę, ale, jak mówi Ania, boczki już mu się zaokrągliły więc obecnie może zadowoli się karmą równie dobrą, ale nie tak kaloryczną np którąś z marki Josera. 
Aniu, czy Michowi zostanie coś karmy, którą dostaje u Ciebie, żeby ewentualnie na początku mieszać dotychczasową i nową, żeby organizm powoli przyzwyczajał się do zmiany karmy.
Jeśli chodzi o ewentualną konsultację okulistyczną Micha w klinice wrocławskiej, zalecana przez dr Stafanowicza u dr Kucharczyk lub Cisło, LILUtosi zna osobiście dr Kucharczyk i uzgodniłyśmy, że po przyjeździe i aklimatyzacji skonsultuje Micha u dr Kucharczyk.

To już w tę sobotę Miszka czeka przeprowadzka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Na konto Micha wpłynęły poniższe kwoty:

  20,00 od mari23  deklaracja  V  -  4.05.
  15,00 od  Tianku deklaracja  V  -  4.05.
  25,00 od Monika z Katowic  deklaracja  V  -  5.05.
  50,00 od Ania75  deklaracja  V  -  10.05.
 

Bardzo serdecznie dziękuję  

tulipany.jpg.d9a93793de96655650f80bb8bc3e8a18.jpg

Link to comment
Share on other sites

Juz dzis pisalam elik wielka moja prosbe, ale zapytam jeszcze tutaj: moze ktos mialby gumowa zabawke gryzak dla duzego psa, ktory lezy niepotrzebny i moglby podarowac Miszkowi? U nas byl taki jak na drugim zdjeciu, niestety Michu tak pracowal nad nim w ostatnich dniach, ze zostal tylko ten smetny patyczek ze srodka. Sznurki tak nie ciesza Miszka (szczególnie ze lubi pożreć nitki) jak gumowe gryzaki. Ja mu podaruje jedna taka wieloelementowa zabawke gumowa, ale on najchetniej odstresowuje sie wlasnie na takich dluzszych waskich.. 

Screenshot_20220511-212858_Allegro.jpg

Screenshot_20220511-213023_zooplus.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.05.2022 o 10:55, elik napisał:

Rozmawiałam z LULUtosi, żeby przed przyjęciem Micha uzgodnić wszystkie sprawy, jakie mogą mieć miejsce. Jak już pisałam,koszt pobytu w hotelu będzie wynosił 500,00 zł/m-c + karma. Michu w tej chwili je wysokokaloryczną, drogą karmę, ale, jak mówi Ania, boczki już mu się zaokrągliły więc obecnie może zadowoli się karmą równie dobrą, ale nie tak kaloryczną np którąś z marki Josera. 
Aniu, czy Michowi zostanie coś karmy, którą dostaje u Ciebie, żeby ewentualnie na początku mieszać dotychczasową i nową, żeby organizm powoli przyzwyczajał się do zmiany karmy.
Jeśli chodzi o ewentualną konsultację okulistyczną Micha w klinice wrocławskiej, zalecana przez dr Stafanowicza u dr Kucharczyk lub Cisło, LILUtosi zna osobiście dr Kucharczyk i uzgodniłyśmy, że po przyjeździe i aklimatyzacji skonsultuje Micha u dr Kucharczyk.

To już w tę sobotę Miszka czeka przeprowadzka.

Cieszę się z konsultacji😃

Przeprowadzka😓

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.05.2022 o 06:24, Tyśka) napisał:

Aniu, wspaniale piszesz o Misiu. Czuć miłość i Twoją dobroć 🙂

dokładnie to samo pomyślałam. Wchodzę tu ciągle, czytam.... i przez łzy napisać nic nie potrafię....

Aniu.... ❤️❤️❤️ 

My wszystkie, a najbardziej sam Michu bardzo, bardzo Ci DZIĘKUJEMY !!!!!

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.05.2022 o 07:18, UlaFeta napisał:

Cieszę się z konsultacji😃

Przeprowadzka😓

Co zrobić samo życie, ale nie smuć się zawczasu, myślę, że Michu szybko się zaaklimatyzuje i będzie dobrze  🙂.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.05.2022 o 14:24, Keyuta napisał:

Zasponsoruję gryzaki dla wielkopsa. Podczytuję wątek po cichu ☺️ . Przeleję 100 zł na gryzaki, czy może tak być ? Jeśli tak to poproszę konto. 

Oczywiście że tak, nie może być lepiej   741453209_BeDzikujCi.png.76e0d0498b12684cfe3c275a758de484.png              696255774_dziki-2.jpg.43ec4725948ffe11673024660d2f454c.jpg    

Nr konta podam zaraz na PW.
Soreczki, że tak z doskoku, ale znowu jesteśmy na działce więc więcej mnie jest tam, a tu mniej, ale jestem 
🙂  

Link to comment
Share on other sites

11.05. na konto Micha wpłynęły poniższe kwoty:

 100,00 od  P. Joanny znajomej mari23  deklaracja 
 100,00 od  hamam deklaracja  V-IX
  20,00 od  Agnieszki mojej znajomej  deklaracja  V
 

Bardzo serdecznie dziękuję  

1a122.jpg.8b9b78d2a198efb7dd36f527863980a5.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.05.2022 o 10:09, mari23 napisał:

dokładnie to samo pomyślałam. Wchodzę tu ciągle, czytam.... i przez łzy napisać nic nie potrafię....

Aniu.... ❤️❤️❤️ 

My wszystkie, a najbardziej sam Michu bardzo, bardzo Ci DZIĘKUJEMY !!!!!

Nosz dziewczyny, naprawde mnie zawstydzacie..🙅‍♀️❤❤

Dla Micha nie zrobilam w sumie nic szczegolnego:D, zasadniczo sporo tu u mnie bylo chudzielcow na tymczasie, dlatego mam praktyke w tuczeniu:D, ale rowniez bylo sporo grubasow z Radys- wiec i odchudzanie idzie mi niezle:D. Rowniez zaropialych oczu, uszu, wybroczyn alergicznych bylo troche, byl nawet kolega z 12 cm glistami oraz inny z tegoryjcem, a takze sunia z nosówką; to standard schroniskowy, wiec leczenie rowniez mam tu opanowane:D

A reszta, coz, nic poza zwykla codziennoscia. A, nie,  przepraszam, oduczylam Micha polowania na ptaki, bo dostawal nadmocy jak je widzial, oczywiście nadal tez by chcial ale wie ze mu nie wolno:D.. 

Jedynie rzeczywiście nie mialam dotychczas psa sfrustrowanego i niedowidzacego, dlatego poczatki byly niełatwe, ale i sytuacja psa byla nietuzinkowa.. 

Ale poniewaz Misio ma dobry charakter to wszystko potoczylo sie ku lepszemu:D

Co do przeprowadzki, to niestety zawsze jest zawirowanie i stres dla wszystkich, mysle ze nawet wiozac Misia udzieli mu sie moje zdenerwowanie i emocje:((, ale jak dostaniemy filmik czy zdjecia z Misiem łażacym sobie swobodnie po trawie albo wirującym z innymi psiakami po wybiegu to napiszecie: kurde bez sensu tyle czasu ten Misiek dusił sie u AniB,  a teraz szczesliwy i beztroski:D.. 

Bo u mnie nie biegal nigdy swobodnie bez smyczy, na łace nawet chodzil na ugietych lapach, wiec strach byloby go puscic luzem,; gdyby sie czegos przestraszyl to byloby cienko ze zlapaniem go, bo Michu sile ma, a teraz po wsparciu na stawy to wskakuje na sofe jak koza, a po schodach pruje do gory az milo..

Wazne tez jest, ze bedzie możliwość dalszej konsultacji wzroku, bo jednak to ma duzy wplyw na Misiowe zachowanie i da nam tez moze wskazowki jak go dalej prowadzic pod wzgl zachowania i jak mu ulatwic i odstresowac najmozliwiej codziennosc.

Jesli natomiast sytuacja bedzie wymagala przezimowania Misia to jak najbardziej powitam go u siebie na jesieni, o ile bedzie to mialo sens i zmiana nie przysporzy mu znowu stresu.

Chociaz mialam tu taki pierwowzor Misia- Torinka ze Szczytow, identyczny tylko pregowany, juz dawno w ds, i nieraz podczas wyjazdow opiekunki spedza tu u mnie kilka dni - to przychodzi jak do siebie:D; skurczybyk idzie do mieszkania jak po sznurku:D..

A to Torinek, prawie jak Misio:D

 

20210827_053203.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...