Jump to content
Dogomania

Nasz Michu ma DOM :) MICHU już poza schroniskiem. Bardzo potrzebuje kasy na hotel i weta.


mdk8

Recommended Posts

Bylam z Miszonkiem dzis u weta- u dr Stefanowicza z Retiny. No i coz:(, Miniu ma niewielka zacme, natomiast niestety ma niekorzystne zmiany w siatkowce, ktore sa prawdopodobnie efektem nieleczonego stanu zapalnego w przeszlosci. Dr nie byl w stanie dzis ocenic w jakim procencie Miszek widzi, ale nie jest to niestety duzy procent; aby cokolwiek stwierdzic dokladniej potrzebne sa zaawansowane badania. Na koncu wypisu sa podane namiary na klinike we Wroclawiu, jedyna chyba ktora moze wykonac szczegolowa diagnostyke oraz podac zastrzyk z preparatu ktory moze zatrzymac postep choroby ew minimalnie nawet wzrok poprawic, ale cudownego odzyskania widzenia nie ma sie oczywiscie co spodziewać.  Na chwile obecna nie ma koniecznosci wprowadzania doraznego leczenia, bo nie ma w sieatkowce zadnego stanu zapalnego,  natomiast choroba jako taka jest mocno ekspansywna - i jest prawdopodobne ze Miszus niebawem moze przestac widziec zupelnie. 

To wszystko sa naturalnie scenariusze przedstawone przez dr Stefanowicza na podstawie jego wiedzy i doświadczenia; aby postawic bardziej szczegolowa diagnoze potrzebne sa dalsze badania.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jutro napisze bardziej szczegolowo o Miszonku i jego zyciu i zachowaniach, natomiast po dzisiejszym badaniu utwierdziłam sie w moim przekonaniu, ze Miszek nie widzac dobrze/ prawie nie widzac (?) musi naprawde byc w stresie i strachu caly czas , bo nie umie rozpoznac z jakimi zamiarami ktos do niego podchodzi oraz co sie wokol niego dzieje; to musi byc bardzo obciazajace i wykańczające.  Dlatego Michu absolutnie nie powinien mieszkac w zadnym ruchliwym osrodku miejskim, z duza iloscia bodźców dzwiekowych, ktorych nie rozumie i ktore go przerażają. Ja widzę za kazdym razem jak go to męczy..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Aniu za wizytę i za relację.
Ropzmawiałam z Ania już wcześniej, ale jestem na działce i niemiałam jak napisać.
Biedny ten Miszopnek. Płakać się chce  😞 
Wet proponuje wizuytę we Wrocławiu, ale czy jest szansa na poprawę wzroku?
Co o tym sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.05.2022 o 22:01, elik napisał:

Dziękuję Aniu za wizytę i za relację.
Ropzmawiałam z Ania już wcześniej, ale jestem na działce i niemiałam jak napisać.
Biedny ten Miszopnek. Płakać się chce  😞 
Wet proponuje wizuytę we Wrocławiu, ale czy jest szansa na poprawę wzroku?
Co o tym sądzicie?

Jesli moge. 

Sa dwa mozliwe tory dzialania. Pierwszy to dalsza diagnostyka we wskazanej klinice; wtedy bedzie wiadomo w jakim procencie Miszku widzi, bedzie mozna podac zastrzyk powstrzymujacy dalsze niszczenie siatkowki. Badanie jest w narkozie, wiec tez o tym dodatkowo warto wiedziec. 

I drugi - zostawic jak jest i obserwowac. Michu wg inf od dr Stefanowicza na chwile obecna nie ma dolegliwosci bolowych z tytulu oczu, nie cierpi. Wczoraj Micha wizyta kosztowala sporo nerwow i stresu, przerazenia (badanie oczu nie jest bolesne ale jest wykonywane w duzej bliskosci i do tego Michu musial byc unieruchomiony przez asystentke), wiec na razie moze dac mu chwile odpocząć. 

Mysle ze dla niego ustotne byloby teraz, zeby mial swoj azyl i spokojne otoczenie, gdzie moglby sobie pomalutku zyc bez stresu i strachu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.05.2022 o 05:13, AniaB napisał:

Jesli moge. 

Sa dwa mozliwe tory dzialania. Pierwszy to dalsza diagnostyka we wskazanej klinice; wtedy bedzie wiadomo w jakim procencie Miszku widzi, bedzie mozna podac zastrzyk powstrzymujacy dalsze niszczenie siatkowki. Badanie jest w narkozie, wiec tez o tym dodatkowo warto wiedziec. 

I drugi - zostawic jak jest i obserwowac. Michu wg inf od dr Stefanowicza na chwile obecna nie ma dolegliwosci bolowych z tytulu oczu, nie cierpi. Wczoraj Micha wizyta kosztowala sporo nerwow i stresu, przerazenia (badanie oczu nie jest bolesne ale jest wykonywane w duzej bliskosci i do tego Michu musial byc unieruchomiony przez asystentke), wiec na razie moze dac mu chwile odpocząć. 

Mysle ze dla niego ustotne byloby teraz, zeby mial swoj azyl i spokojne otoczenie, gdzie moglby sobie pomalutku zyc bez stresu i strachu.

Warto zapytać Molly,czym jej pies był leczony i jakie są rezultaty.

Badanie w narkozie😓I Wrocław daleko.Kto miałby jechać?

Ale z drugiej strony, warto by było wiedzieć w jakim procencie widzi.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.05.2022 o 06:12, UlaFeta napisał:

Warto zapytać Molly,czym jej pies był leczony i jakie są rezultaty.

Badanie w narkozie😓I Wrocław daleko.Kto miałby jechać?

Ale z drugiej strony, warto by było wiedzieć w jakim procencie widzi.

W przyszłym tygodniu Ania zawiezie Micha do Lilutosi więc Wrocław nie będzie już tak daleki. Na pewno nie od razu po przyjeździe, bo zmiana otoczenia i najbliższej osoby będzie już wystarczająco dużym stresem, ale może warto sprawdzić co można dla Micha zrobić.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Podczytuję wątek Micha.

Myślę, że można by poprosić tę klinikę z Wrocławia o wizytę zaoczną tłumacząc prośbę  problemami emocjonalnymi Micha

Przesłać dokumentację i zadać pytanie co da jego badanie oprócz wiedzy.

Robić stresujące i kosztowne badanie tylko , żeby wiedzieć w jakim procencie on widzi, wydaje mi się mało sensowne.

Natomiast , gdyby była szansa na zabieg wstrzymujący postęp choroby, należałoby rozważyć badanie i potem leczenie.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.05.2022 o 08:06, Poker napisał:

Podczytuję wątek Micha.

Myślę, że można by poprosić tę klinikę z Wrocławia o wizytę zaoczną tłumacząc prośbę  problemami emocjonalnymi Micha

Przesłać dokumentację i zadać pytanie co da jego badanie oprócz wiedzy.

Robić stresujące i kosztowne badanie tylko , żeby wiedzieć w jakim procencie on widzi, wydaje mi się mało sensowne.

Natomiast , gdyby była szansa na zabieg wstrzymujący postęp choroby, należałoby rozważyć badanie i potem leczenie.

Moja koleżanka miała podawanie zastrzyki w oko.To nie był jeden,ale seria.

Widzenie się poprawiło,na tyle, że może pracować i ślepota nie postepuje.Ale nie wiem jak to się ma w stosunku do zwierząt.

Super pomysł z konsultacją zdalną.👍

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.05.2022 o 08:06, Poker napisał:

 

Przesłać dokumentację i zadać pytanie co da jego badanie oprócz wiedzy.

Robić stresujące i kosztowne badanie tylko , żeby wiedzieć w jakim procencie on widzi, wydaje mi się mało sensowne.

Natomiast , gdyby była szansa na zabieg wstrzymujący postęp choroby, należałoby rozważyć badanie i potem leczenie.

Dokladnie zapytalam wczoraj o to samo doktora Stefanowicza. 

Dalsza diagnostyka pozwoli stwierdzic na jakim etapie sa zmiany w siatkówce, na ile aktywnie te zmiany sie rozprzestrzeniaja /gdyz choroba jest ekspansywna na reszte zdrowych komorek / i ew podac preparat w iniekcji ktory zmiany zatrzyma. Jak zrozumialam wczoraj - w najgorszym scenariuszu lawinowe zniszczenie komorek moze prowadzic do jaskry. Natomiast oczywiscie to tylko wariant. 

I mysle tak jak Ty, zeby faktycznie poprosic o konsultacje zaoczna (nomen omen:D) i ew potem podjac decyzje co dalej. 

W Retinie zabieg moglby zostac również wykonany ale zrozumialam ze i tak preparat leczniczy musialby byc podany we Wrocławiu, bo tu nie maja takich mizliwosci. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.05.2022 o 08:19, UlaFeta napisał:

Moja koleżanka miała podawanie zastrzyki w oko.To nie był jeden,ale seria.

Widzenie się poprawiło,na tyle, że może pracować i ślepota nie postepuje.Ale nie wiem jak to się ma w stosunku do zwierząt.

Super pomysł z konsultacją zdalną.👍

I wydaje mi sie ze to moze byc podobna sytuacja z tym podaniem zastrzyku, ze to wlasnie w oko sie podaje. Nie wiem ile zastrzykow mialby ew dostac Miszek, dr powiedzial tylko ze we Wrocławiu podaja zastrzyk na te zmiany. Moze jest tez wlasnie seria. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.05.2022 o 06:12, UlaFeta napisał:

Warto zapytać Molly,czym jej pies był leczony i jakie są rezultaty.

Badanie w narkozie😓I Wrocław daleko.Kto miałby jechać?

Ale z drugiej strony, warto by było wiedzieć w jakim procencie widzi.

 

 

 

 

 

Flapi była konsultowana - traci wzrok 😞 Ze względu na wiek i zmiany nowotworowe na ścinie żołądka (usunięto operacyjnie) wetka okulistka zleciła dwa rodzaje kropli do oczu + preparat witaminowy. Po roku - nadal widzi.

Flap zna teren, ma wyśmienity węch / słuch.... jest  w swoim domu ze swymi ludźmi którym ufa!

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Wizyta zaoczna jest świetnym wyjściem. Dzięki Poker  🙂  

Zadzwonię do kliniki i zorientuję się co da się w tej kwestii zrobić jeśli dostanę zgodę na wizytę zaoczną, to będę Cię Aniu prosić o przesłanie e-mailem dokumentacji z wizyty u dr Stefanowicza. W zależności od opinii z Wrocławia będziemy się zastanawiać, co możemy dalej zrobić.   

EDIT
Aniu, czy mogłabyś przesłać mi na e-mail skan pierwszej strony karty informacyjnej? Z postu nie mogę doczytać wszystkiego, a prosząc o wizytę zapewne będę musiała poinformować weta, jakie są ustalenia dr Stefanowicza.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.05.2022 o 09:54, Moli@ napisał:

Flapi była konsultowana - traci wzrok 😞 Ze względu na wiek i zmiany nowotworowe na ścinie żołądka (usunięto operacyjnie) wetka okulistka zleciła dwa rodzaje kropli do oczu + preparat witaminowy. Po roku - nadal widzi.

Flap zna teren, ma wyśmienity węch / słuch.... jest  w swoim domu ze swymi ludźmi którym ufa!

 

 

 

 

Dnia 7.05.2022 o 10:09, Moli@ napisał:

Z Michem jest problem..., duży pies który potrafi warknąć, co się z nim stanie gdy oślepnie przed znalezieniem DS 😞

Za chwilę zmieni miejscówkę - stres.

♥️♥️♥️Dzięki za odzew.♥️♥️♥️

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.05.2022 o 12:45, elik napisał:

Wizyta zaoczna jest świetnym wyjściem. Dzięki Poker  🙂  

Zadzwonię do kliniki i zorientuję się co da się w tej kwestii zrobić jeśli dostanę zgodę na wizytę zaoczną, to będę Cię Aniu prosić o przesłanie e-mailem dokumentacji z wizyty u dr Stefanowicza. W zależności od opinii z Wrocławia będziemy się zastanawiać, co możemy dalej zrobić.   

EDIT
Aniu, czy mogłabyś przesłać mi na e-mail skan pierwszej strony karty informacyjnej? Z postu nie mogę doczytać wszystkiego, a prosząc o wizytę zapewne będę musiała poinformować weta, jakie są ustalenia dr Stefanowicza.

Elu wszystko dostalas wczoraj na maila. Faktura oraz obie strony wypisu. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.05.2022 o 10:09, Moli@ napisał:

Z Michem jest problem..., duży pies który potrafi warknąć, co się z nim stanie gdy oślepnie przed znalezieniem DS 😞

Za chwilę zmieni miejscówkę - stres.

Dokladnie tak niestety to wyglada:((.. On ma juz na ten moment bardzo slaby wzrok wg mnie, natomiast węch i sluch doskonaly. Mysle sobie ze jak u LiluTosi bylby w spokojnym otoczeniu to moze sie wyciszy i uspokoi. Paradoksalnie Michu lgnie do psiakow, lubi zabawy, do tego motoryka mu sie bardzo poprawila, na sofe wskakuje jak mlody bog:D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.05.2022 o 13:46, AniaB napisał:

Elu wszystko dostalas wczoraj na maila. Faktura oraz obie strony wypisu. 

Dostałam tylko fakturę i odpisałam Ci, że jeśli możesz, to proszę o skan, albo czytelniejszą fotkę, bo na tej niewiele widać. To zrzut ekranu z poczty e-mail.

retina.png.98e401b222fc8e4d35ddc195c4fae6dd.png

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.05.2022 o 16:39, elik napisał:

Dostałam tylko fakturę i odpisałam Ci, że jeśli możesz, to proszę o skan, albo czytelniejszą fotkę, bo na tej niewiele widać. To zrzut ekranu z poczty e-mail.

retina.png.98e401b222fc8e4d35ddc195c4fae6dd.png

Elu wyslalam ponownie mail z wypisem. Zmniejszylam ciezar zdjec teraz, wiec moze dotrze tym razem. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.05.2022 o 18:23, AniaB napisał:

Elu wyslalam ponownie mail z wypisem. Zmniejszylam ciezar zdjec teraz, wiec moze dotrze tym razem. 

Tak Aniu  🙂 Teraz dotarł. Dziękuję  🙂  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...