Jump to content
Dogomania

Nasz Michu ma DOM :) MICHU już poza schroniskiem. Bardzo potrzebuje kasy na hotel i weta.


mdk8

Recommended Posts

Dnia 22.01.2022 o 23:16, UlaFeta napisał:

Dziękuję za informację.

To nic nowego, tą informację podałam do wiadomości na wątku od razu, gdy Ania zgodziła się przyjąć Micha na DT.
Za ciasny, ciemny boks w hotelu Amok płacilibyśmy 600,00 zł /m-c.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

To moze jeszcze gwoli wyjasnienia tej sytuacji ja dopowiem: Micha nie planowalam brac ani na bdt ani na pdt. Kiedy z poczatkiem grudnia wydalam do domu stalego moja tymczasowiczke terierke ze schronu w NT, ktora zabralam sama do siebie i sama tez utrzymywalam, jak robie to z kazdym psem bezdomnym od 13 lat, chcialam zejsc troche z kosztow i zabrac do siebie ktoregos z psow ktore mam na swoim utrzymaniu w hotelu. Myslalam o Dianie z Podlasia, ktora mam w hotelu juz od wrzesnia i zastanawialam sie jak ją tu sprowadzic tanio do siebie spod Trojmiasta. Wtedy poznalam osobiscie Micha bedac u niego z wizyta w hotelu Amok - chudego, skurczonego, cuchnacego stanem zapalnym uszu, z biegunka. Pies mnie bardzo wzruszył i stwierdzilam ze sprobuje go choc troche ogarnac w domu, bo tak zaniedbanego psa naprawde trudno leczyc w hotelu, gdzie trzeba regularnie pielegnowac uszy, podawac leki, jezdzic na badania. I zdecydowalam ze " w zamian " za utrzymanie Diany zabiore do siebie Micha. Diana kosztuje mnie miesiecznie ponad 500 zl, 300 zl hotel i 220 zl karma, gdyz na chwile obecna musi dostawac bezzbozowego Purizona. I tak Michu po prostu utrzymuje Diane w hotelu k Redy. Nie biore tych pieniedzy dla siebie, gdybym nie musiala oplacac lokum dla trzech psow, Micha zabralabym do siebie za darmo łącznie z zarciem, jak robie to zazwyczaj. 

  • Like 6
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

I przepraszam wszystkich za off ale musze bo sie uduszę: przytaczajac jedna z wypowiedzi laureata nagrody Nike Radka Raka, ktory z wyksztalcenia jest weterynarzem: Na studiach nikt nie ostrzegl nas, ze oprocz pomocy zwierzetom będziemy miec rowniez kontakt z ludzmi.... 

  • Like 6
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Natomiast moze faktycznie zbyt malo piszę o aktualnej syt Miszka u nas, co pewnie wywoluje dezorientację, za co przepraszam, ale nie zawsze mam czas niestety, pracuje intensywnie przez 8 godzin, potem trzeba ogarnąć to i tamto, o trzech duzych psach nie wspomnę, zycie:D.

Dlatego kilka slow aktualizacji: Michu w ostatnim czasie staje się psem coraz bardziej wesolym, socjalnym, kochanym. Wie ze moi dostaja jedzenie jako pierwsi na tarasie i nie pcha się do nich tylko czeka na swoja porcje podskakując i kręcąc sie wesolo. Gdy zjada staram sie mu nie przeszkadzać ale przygotowuje leki, robie sobie herbate, on na to w ogóle nie reaguje, nie burczy i nie broni miski. Natomiast wiadomo- nie ruszam go i nie próbuję nic zabierac.  

Z psami ogolnie jest juz naprawde fajnie, Michu juz od jakiegoś czasu nie jest oddzielony, wczoraj zajął kanape na srodku, ale Keria musi, no musi spac w swoim narozniku, wiec na bezczelnego wlazla na niego, rozepchala zadkiem miejsce, polozyla ogon na nim i tak spali. 

Oczywiście Michu ja ocharczal troszke dla przyzwoitosci ale teraz juz rozpoznajemy ze to tylko tak na pokaz. Spal bardzo mocno, a gdy zaczelam zbierac sie z Karatem na spacer obudzil sie i jeszcze lezac zaczal na mnie burczec, jednak jest najprawdopodobniej tak jak tu pisaly dziewczyny - on ma problem z rozpoznaniem sytuacji,  ma slabszy wzrok, z racji wieku slabszy refleks i odstrasza asekuracyjnie. Potem zaraz przyszedl do mnie i sie przymilal. 

Dodatkowo po schronisku psy moga miec rozne reakcje obronne- Keria nasza 1,5 roku byla w Radysach i mimo ze jest u nas 5 lat nadal gdy spi a ktoś ja delikatnie nawet muśnie w tylna lapke lub ogon to reaguje nerwowo szczekaniem i awanturka. Oberwalo sie nieraz i Karatowi i mojemu TZtowi i mnie:D...

Nie chcialam za duzo tu pisac o tych postępach Micha bo juz kilka razy odtrabilam sukces a potem niestety sie nastroj posypal. Niemniej wg mnie wszystko zmierza w dobrym kierunku, psy smakolyki dostaja razem, nie ma zadnych walk, klotni, kazda glowa trzyglowej hydry czeka cierpliwie na swoj przydział. 

I zeby bylo tez jasne: ja absolutnie nie chce sie Miszka pozbyc! Przeniesienie go do hotelu kojcowego byloby dla mnie bardzo bolesna okolicznoscia i emocjonalnie niezmiernie trudne. Dlatego nie poddaje się, chociaz w trzech pierwszych dniach pilam tylko poslodzona herbate, nic nie jadlam, schudlam 3 kilo i bylam zielona ze stresu. 

Teraz jest naprawde nie najgorzej, mam nadzieję ze taki status sie juz utrzyma, oby.. Miszku ma oczywiście jeszcze swoje napady frustracji, kiedy to szarpie kocyk, a legowisko ciagnie przez pol pokoju. To zdarza mu sie tylko wieczorem i coraz rzadziej. Sprobuje nagrac filmik przy okazji,  moze jak zobaczycie to bedziemy w stanie zdiagnozowac przyczynę takiego zachowania. 

Nie pozwala rowniez odebrac sobie zagarnietych rzeczy, jedynie smakolyki sa w stanie go odciagnac od zdobyczy, np poduszki ozdobnej, koca ludzkiego:D, skarpetki potrzebnej. Wtedy mozna szybko rzecz zabrac i schowac. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.01.2022 o 21:41, elik napisał:

Te leki Michu dostał od wetki.

Resized_20220121_170906.jpeg.d6d6932e8cda44b5294c5aa02374ce41.jpeg

 

 

Dostał i powinien przyjmować zgodnie z zaleceniem.

To jest dość silny lek..., podawany najczęściej po zabiegach operacyjnych czy w ostrym stanie zapalnym.

Raczej nie jest podawany długo..., niektórzy zalecają robienie przerw w trakcie podawania

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.01.2022 o 21:20, rozi napisał:

Aniu, no ale co

Twój Miszek i serduszka, a ma jechać do hotelu i ja nie rozumiem. Co ma z nim być w końcu.

Rozi, nie widzisz, że AniaB robi wszystko żeby pomóc psu..., opisuje bardzo dokładnie zachowanie psa

Dziwisz się, że nadal nie może jednoznacznie odpowiedzieć czy Michu zostaje u Niej?

Ile osób zdecydowałoby się żyć od tygodni w stresie / w strachu o własne psy....,  - nie kazać zabierać psa od razu?

Nie można zapominać, że psy są w mieszkaniu - bloku..., a nie w domu z wieloma pomieszczeniami/ podwórkiem / kojcem gdzie w razie potrzeby można psy rozdzielić!

Kiedyś padło określenie - wartościowy dogomaniak..., dla mnie właśnie AniaB jest wartościową dogomaniaczką.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.01.2022 o 11:31, elik napisał:

Aniu, wetka mówiła, że Mich powinien dostawać jakieś specyfiki  bodajże na stawy. Oczywiście z zapamiętaniem zdałam się całkowicie na Ciebie.
Czy pamiętasz co to miało być?

Ja wlasnie sie juz zbieram do napisania o praeparatach i lekach dla Micha, bo to jest wazne i pilne.

Jesli chodzi o leki to wg naszej rozmowy wczorajszej - jakby co to mnie prosze eliku popraw -zrozumialam ze cimalgex na 16 dni dla Micha (2 listki) u tych wetow Michowych kosztowalby 140 zł. Koszt rimadylu bylby nizszy ale czy go chcemy w ogole. Nie wiem jaka chcecie podjac decyzje ws cimalgexu, ja bym optowala jednak za nim, natomiast trzeba by sie zdecydowac dzis, bo jutro bysmy go zamowily / zarezerwowaly u wetki i ja bym go sobie odebrala. 

Dzis podaje Michowi ostatnia dawke Rheumocamu, teraz bedzie mial 2 dni przerwy i potem od srody moglybysmy zastartowac z cimalgexem. 

 

Co do preparatow wspomagajacych

poniewaz wetka zalecila aby Michu dostawal cos z czarcim pazurtem, chondroityna i glukozamina to jest taki tandem tabletek arthrophos i arthrodol - 90 tabl na 45 dni dla Micha by wystarczylo, koszt naprawde wydaje mi sie przyzwoity, 60 zł za zestaw

Tabletki polecila mi nawet poznana na ląkach pani, ktora ma adoptowana sunie huski po wypadku - uszkodzony kregoslup, bardzo chwalila arthrodol, czarci pazur dziala przeciwzapalnie i przeciwbolowo.

https://zoopers.pl/psy/zdrowie/witaminy-i-suplementy/dolfos-arthrofos-90-tabletek-+-arthrodol-90-tabletek/19895/t?utm_source=google_merchant&utm_medium=cpc&utm_campaign=google_merchant&gclid=CjwKCAiAlrSPBhBaEiwAuLSDUPUZbkqyBFf0gVBefn3718DbLAY6XZ93RryeDwbxAXDYQa8A4gZP09PhoClT8QAvD_BwE

DOLFOS ARTHROFOS 90 TABLETEK + ARTHRODOL 90 TABLETEK

Kompleksowe wsparcie stawów w dwóch produktach - ArthroFos oraz ArthroDol.
Zaburzenia w funkcjonowaniu stawów zdarzają się u sporej ilości psów, szczególnie w okresie intensywnego wzrostu, podczas urazów lub jako konsekwencja starzenia się. Są również rasy, które mają naturalne predyspozycje do problemów ze stawami, np. owczarki niemieckie. By skutecznie wesprzeć ich funkcjonowanie, należy podać preparat Dolfos ArthroFos, który zawiera cztery istotne składniki - glukozaminę, chondroitynę, witaminę C oraz miedź. To one usprawniają działanie stawów. Glukozamina i chondroityna są niezbędnymi składnikami mazi stawowej oraz chrząstki stawowej, a ich zadanie to prawidłowe odżywienie stawu. Witamina C uczestniczy w syntezie kolagenu, który stanowi główny składnik chrząstki stawowej. Miedź niezbędna jest do prawidłowego funkcjonowania tkanki chrzęstnej stawów, zaś ostatni składnik - mangan - wspomaga regenerację chrząstki.


Główne zalety produktu:

  • Wspiera prawidłowe funkcjonowanie stawów
  • Poprawia produkcję mazi stawowej
  • Witamina C biorąca udział w syntezie kolagenu, będącego głównym składnikiem chrząstki stawowej
  • Regeneruje chrząstkę dzięki zawartości miedzi

  Zaburzenia w funkcjonowaniu stawów zdarzają się u sporej ilości psów, szczególnie w okresie intensywnego wzrostu, podczas urazów lub jako konsekwencja starzenia się. Są również rasy, które mają naturalne predyspozycje do problemów ze stawami, np. owczarki niemieckie. By skutecznie wesprzeć ich funkcjonowanie, należy podać preparat Dolfos ArthroDol, który zawiera dwa istotne składniki - Harpagophytum procumbens (Czarci pazur), który wspomaga ruchliwość (pracę układu mięśniowo-szkieletowego) psów i jest szczególnie polecany do stosowania u psów odczuwających ból, oraz MSM (metylosulfonylometan) czyli organiczny związek siarki, niezbędny do odbudowy stawów, przyspieszający procesy regeneracji tkanki mięśniowej, łącznej właściwej i chrzęstnej.

Główne zalety produktu:

  • Wspiera funkcjonowanie stawów
  • Odpowiedni dla psów odczuwających ból, dzięki czarciemu pazurowi
  • MSM pomagający w odbudowie i regeneracji stawów, tkanki mięśniowej, łącznej właściwej i chrzęstnej                                                                                                                                                     

Tu jeszcze kombajn trzech preparatow, ale nie wiem czy jest sens

https://allegro.pl/oferta/dolfos-arthrofos-arthrodol-arthrocollagen-po-90tab-7181812598?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_supermarket_animals_pla_ss&ev_adgr=Animals&ev_campaign_id=14318117469&gclid=CjwKCAiAlrSPBhBaEiwAuLSDUGqA76gCHqNrQhwuneXME_57Gu_tLqBr779cQgNBgCjdDKtMtos_yhoCrp0QAvD_BwE

 

Mozna tez kupic ten slawny arthroflex w plynie za 150 zł, 500 ml, to na miesiac wystarczy, nie wiem tylko czy nie placi sie tu za marke.

https://www.ceneo.pl/9768968?se=weCK8jkvUejdMwMEh_uQwq8MyUcF_Qmx&gclid=CjwKCAiAlrSPBhBaEiwAuLSDUGfp8gQE_-fvXMXsnKgYPoOUOSwyJoEqUK9HkVf_0UsapeX6xzNyyBoCI-MQAvD_BwE

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.01.2022 o 12:50, Tianku napisał:

Zamawiajcie nie ma sie co tyle zastanawiac 

Tylko myslę na głos czy od razu właczyc cimalgex i suple razem czy jednak wprowadzic osobno bo jakby byly jakies sensacje żołądkowe to nie będzie wiadomo po czym

 

Dokladnie, racja! Najpierw moze w tej syt. by dostal cimalgex i ew kupie oslonowo cos na zoladek a po np tygodniu wlaczylabym suplementy arthro. Prawie Michu niebawem skonczy zazywac Hemovet na anemie to by sie tabletki tylko zmienily:D

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.01.2022 o 12:11, AniaB napisał:

jakby co to mnie prosze eliku popraw

Przepraszam, ale na mnie w tych sprawach nie można liczyć. Mój Alfik zażywa tylko 7 leków, a i tak musiałam zrobić sobie tabelkę, żeby spamiętać co z czym i kiedy. Całkowicie musisz polegać na tym, co zapamiętałaś u weta.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.01.2022 o 13:01, AniaB napisał:

Dokladnie, racja! Najpierw moze w tej syt. by dostal cimalgex i ew kupie oslonowo cos na zoladek a po np tygodniu wlaczylabym suplementy arthro. Prawie Michu niebawem skonczy zazywac Hemovet na anemie to by sie tabletki tylko zmienily:D

Czyli co i ile mam zamówić u wetki, a co i ile w necie?

Bardzo proszę o link do tego co kupić w necie. Chciałabym sama to zrobić, chodzi o fakturę na mnie do rozliczenia.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.01.2022 o 14:28, elik napisał:

C czyli co i ile mam zamówić u wetki, a co i ile w necie?

Bardzo proszę o link do tego co kupić w necie. Chciałabym sama to zrobić, chodzi o fakturę na mnie do rozliczenia.

Jako suplementy ja bym kupila ten zestaw, moze jest na allegro do kupienia pojedynczo w zoona, bo wiem ze oni maja dobre ceny 

https://zoopers.pl/psy/zdrowie/witaminy-i-suplementy/dolfos-arthrofos-90-tabletek-+-arthrodol-90-tabletek/19895/t?utm_source=google_merchant&utm_medium=cpc&utm_campaign=google_merchant&gclid=CjwKCAiAlrSPBhBaEiwAuLSDUPUZbkqyBFf0gVBefn3718DbLAY6XZ93RryeDwbxAXDYQa8A4gZP09PhoClT8QAvD_BwE

 

To samo na Allegro mozna zamowic osobno:

Arthrodol
https://allegro.pl/oferta/dolfos-arthrodol-czarci-pazur-na-stawy-90-tab-10943536099

Oraz Arthrofos
https://allegro.pl/oferta/arthrofos-na-stawy-psa-90-tab-dolfos-11461695664

A u wetki zamowilabym jeden lub dwa listki CIMALGEX 80 , na 8 lub 16 dni. 

Link to comment
Share on other sites

Zamówiłam oba preparaty na Allegro u jednego dostawcy, a że mam Allegro Smart, nie ma opłaty za przesłanie. Cena zestawu byłaby o 2,00 zł niższa - 60,98 zł, ale trzeba byłoby zapłacić za przesłanie, przez co w sumie koszt byłby wyższy.

Zamówienie

536422236_czarcipazurdlaMicha.png.426fa9067c5ddfb8d0e71069efc02f52.png

Przelew

1385303579_czarcipazutprzelew.png.53e86b343e66e00996d9a81adecaaf48.png

Faktura

Będzie po dostarczeniu zamówienia.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.01.2022 o 18:39, Ewa Marta napisał:

Podzielimy się z Ellig kasą, którą dostalyśmy od wspaniałej osoby Doroty dla psiaków do dowolnego wykorzystania. Dołożymy 100 zł do zakupu cimalgexu. Bardzo poproszę o numer konta do wpłaty.  Zrobię przelew jutro.

Dziewczynki bardzo serdecznie dziękuję Wam za Waszą pomoc do Micha, tym większą, iż wiem ile macie bezdomniaczków pod swoją opieką.
Proszę podziękujcie także wspaniałej Pani Dorocie. To wielki dar mieć taką wspaniałą, empatyczną Osobę.

 

887684114_dzikuj8.gif.ca142440e8f3a18994b268d888ccd022.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...