Jump to content
Dogomania

Nasz Michu ma DOM :) MICHU już poza schroniskiem. Bardzo potrzebuje kasy na hotel i weta.


mdk8

Recommended Posts

Dnia 21.01.2022 o 18:07, Moli@ napisał:

"lek przeciwbolowy i przeciwzapalny lub np cimalgex" prawdopodobnie (opinia wetów w Białym) najbezpieczniejszy ale i tak trzeba podawać przy nim leki osłonowe na żołądek / wątrobę i kontrolować morfologię - po dłuższym stosowaniu może wywołać anemię 😞 

Mam psa na tym leku (Szagi)

Przy witaminach z grupy B dobrze robić przerwy bo może wystąpić świąd skóry

 

Zdecydowanie tak! Przy cimalgexie trzeba podawać osłonowo omeprazol (do kupienia w aptece pod różnymi nazwami np. polprazol). Dla psa wielkości Micha to nawet 2 tabletki dziennie. W ostatnią sobotę zawoziłam do weta niechodzącą sunię bezdomnych. Dostała 3 zastrzyki (Melovem, Catosal i Vecort), a do domu właśnie cimalgex z omeprazolem. Po 2 dniach podniosła się i czuje się dużo lepiej. Mam też inne doświadczenia z cimalgexem i zawsze pozytywne.

Dnia 21.01.2022 o 19:55, elik napisał:

Termin odpowiedzi już upłynął, muszę dać odpowiedź, a nie mam wsparcia z Waszej strony. Myślę, że  nie chcecie się wypowiadać, bo każdy boi się odpowiedzialności, gdyż nie ma odpowiedniej ilości kasy. Podejmę się i teraz odpowiedzialności, bo nie ma innego wyjścia. Zarezerwuję miejsce w tym hotelu od 7.02. ale bardzo liczę na to, że pomożecie zbierać co miesiąc brakująca ilość pieniędzy.
Rozmawiałyśmy jeszcze z Anią i jeśli do wiosny Michu nadal będzie bezdomny, a w  hotelu wyrównają jego humorki, to Ania przyjęłaby go znowu na wiosnę, jak już będzie ciepło. A może z ładnymi fotkami znajdziemy mu coś fajnego?  🙂 

 

Elu, trudno doradzać cokolwiek nie znając psa i hoteliku i nie mając innej propozycji rozwiązania problemu. Ja nie chcę się odzywać, bo nie mam już możliwości wsparcia finansowego. Jednak nie zdecydowałabym się chyba na umieszczenie go w małym kojcu, bo tam będzie głównie leżał nie mając co robić. Spacery nawet 3 dziennie nie zaspokoją potrzeby rozruszania stawów. W mieszkaniu cały czas może się przejść, poruszać. Ania napisała dzisiaj, że może zaczekać u niej na bezpieczne miejsce, ale też nie wiem, czy sytuacja nie zmieni się nagle jak kilka dni temu. Rozumiem jej rozterkę, bo z jednej strony biedny Michu, z drugiej biedne jej psiaki. Tu nie ma dobrego rozwiązania na już 😞

 

  • Like 3
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  

Dnia 21.01.2022 o 21:02, Ewa Marta napisał:

... Ania napisała dzisiaj, że może zaczekać u niej na bezpieczne miejsce, ale też nie wiem, czy sytuacja nie zmieni się nagle jak kilka dni temu. Rozumiem jej rozterkę, bo z jednej strony biedny Michu, z drugiej biedne jej psiaki. Tu nie ma dobrego rozwiązania na już 😞

 

 

Dnia 21.01.2022 o 19:23, AniaB napisał:

natomiast Michu moze poczekac u mnie az bedzie dla niego bezpieczne i mozliwie komfortowe miejsce. 

Aniu, czy mogłabyś doprecyzować, co rozumiesz pod pojęciem bezpieczne i możliwie komfortowe miejsce?  Czy ten hotel z kojcami wewnętrznymi jest według Ciebie takim miejscem?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.01.2022 o 21:02, Ewa Marta napisał:

Zdecydowanie tak! Przy cimalgexie trzeba podawać osłonowo omeprazol (do kupienia w aptece pod różnymi nazwami np. polprazol). Dla psa wielkości Micha to nawet 2 tabletki dziennie. W ostatnia sobotę zawoziłam do weta niechodząca sunię bezdomnych. Dostała 3 zastrzyki (Melovem, Catosal i Vecort), a do domu właśnie cimalgex z omeprazolem. Po 2 dniach podniosła się i czuje się dużo lepiej. Mam inne doświadczenia z coimalgexem i zawsze pozytywne.

Elu, trudno doradzać cokolwiek nie znając psa i hoteliku i nie mając innej propozycji rozwiązania problemu. Ja nie chcę się odzywać, bo nie mam już możliwości wsparcia finansowego. Jednak nie zdecydowałabym się chyba na umieszczenie go w małym kojcu, bo tam będzie głównie leżał nie mając co robić. Spacery nawet 3 dziennie nie zaspokoją potrzeby rozruszania stawów. W mieszkaniu cały czas może się przejść, poruszać. Ania napisała dzisiaj, że może zaczekać u niej na bezpieczne miejsce, ale też nie wiem, czy sytuacja nie zmieni się nagle jak kilka dni temu. Rozumiem jej rozterkę, bo z jednej strony biedny Michu, z drugiej biedne jej psiaki. Tu nie ma dobrego rozwiązania na już 😞

 

Jestem podobnego zdania.

Jeśli Michu miałby  jeszcze czas na szukanie miejsca, to też odradzałabym właśnie ze względu na zbyt małe boksy. Myślę jednak, że i w innych hotelach wymiary boksów będę podobne.

Micha ratuje Dt, tylko gdzie znależc kolejny:(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.01.2022 o 21:13, Tola napisał:

Jestem podobnego zdania.

Jeśli Michu miałby  jeszcze czas na szukanie miejsca, to też odradzałabym właśnie ze względu na zbyt małe boksy. Myślę jednak, że i w innych hotelach wymiary boksów będę podobne.

Micha ratuje Dt, tylko gdzie znależc kolejny:(

Martusiu, ja też to wiem, ale masz taki?   No właśnie. 

Jeśli Michu miałby...  a ma?

Jak tak dalej pójdzie, to Michu nie będzie miał miejsca nigdzie.

Odnoszę wrażenie, że jest miejsc do wyboru, do koloru. Długi czas było poszukiwane miejsce dla Micha i znalazło się w hotelu Amok. Czy coś się zmieniło w sytuacji ilości wolnych miejsc w DT, czy hotelach?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.01.2022 o 21:35, elik napisał:

Martusiu, ja też to wiem, ale masz taki?   No właśnie. 

Jeśli Michu miałby...  a ma?

Jak tak dalej pójdzie, to Michu nie będzie miał miejsca nigdzie.

Odnoszę wrażenie, że jest miejsc do wyboru, do koloru. Długi czas było poszukiwane miejsce dla Micha i znalazło się w hotelu Amok. Czy coś się zmieniło w sytuacji ilości wolnych miejsc w DT, czy hotelach?

Elu, prosiłaś o wypowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.01.2022 o 21:02, Ewa Marta napisał:

Elu, trudno doradzać cokolwiek nie znając psa i hoteliku i nie mając innej propozycji rozwiązania problemu. Ja nie chcę się odzywać, bo nie mam już możliwości wsparcia finansowego. Jednak nie zdecydowałabym się chyba na umieszczenie go w małym kojcu, bo tam będzie głównie leżał nie mając co robić. Spacery nawet 3 dziennie nie zaspokoją potrzeby rozruszania stawów. W mieszkaniu cały czas może się przejść, poruszać. Ania napisała dzisiaj, że może zaczekać u niej na bezpieczne miejsce, ale też nie wiem, czy sytuacja nie zmieni się nagle jak kilka dni temu. Rozumiem jej rozterkę, bo z jednej strony biedny Michu, z drugiej biedne jej psiaki. Tu nie ma dobrego rozwiązania na już 😞

 

Dokładnie tak. Brak alternatyw, brak możliwości dołożenia się do kosztów i brak własnych doświadczeń z danym miejscem mnie powstrzymują przed mówieniem, co trzeba by zrobić. 

Sama miałam przykre doświadczenia przejechania się na poleceniach od znajomych w sprawie hotelu, nie tego konkretnego, innego, ale od tamtej pory nie wypowiem się na temat miejsca, które osobiście nie odwiedziłam i nie poznałam właścicieli. Za domowym hotelem lub DT będę się rozglądać dla Micha, ale nie wiem czy coś znajdę. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.01.2022 o 21:44, Tola napisał:

Elu, prosiłaś o wypowiedzi.

Martusiu, prosiłam od 8 godzin. Nie było odzewu, a jak napisałam, że zarezerwowałam, to są dyskusje na nie. Patrzysz Martusiu z pozycji - chciałabym, a nie tego co jest dostępne.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie daje Michowi konkretnej daty do ktorej moze byc u mnie, jesli mialby trafic do hoteliku w Brynicy to i tak przez najblizsze 2 tygodnie - do 07.02. jest u mnie nadal, czekajac na miejsce. 

Mam nadzieje ze Michu gdy poczuje sie lepiej zdrowotnie to jeszcze złagodnieje a nie bedzie bardziej dożarty:D.

Moze zatrzymajmy jeszcze ta rezerwacje w tym hoteliku chociaz przez kilka dni w razie pogorszenia sytuacji u mnie, a sprobujmy z ogloszeniami ze zdjeciami; a moze udaloby sie ustawic w kolejce do kolezanki LiluTosi, ktora prowadzi domowy tymczas? Ja sprobuje tez dopytac na fb- w grupie radysowskiej byla p Kasia Sieto, ona ma psiaki w domu i rowniez pracuje z nimi.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.01.2022 o 21:15, Ewa Marta napisał:

Ile waży Michu, czy wetka mówiła, który Cimalgex byłby dobry dla niego? 80 mg chyba za duży, bo dostają go psy powyżej 30 kg. 

Michu waży w zaleznosci od gabinetu:D 36 lub 37 kg. Tak ze ten cimalgex dla psow powyzej 30 kg bedzie wlasnie dla niego. 

A wiesz moze jaka cena tego cimalgexu? Na pewno na poczatek warto byloby sprobowac z dawka na tydzien- dwa, zeby zaobserwowac jak on sie po tym leku czuje i czy jest jakas poprawa. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.01.2022 o 22:06, AniaB napisał:

Ja nie daje Michowi konkretnej daty do ktorej moze byc u mnie, jesli mialby trafic do hoteliku w Brynicy to i tak przez najblizsze 2 tygodnie - do 07.02. jest u mnie nadal, czekajac na miejsce. 

Mam nadzieje ze Michu gdy poczuje sie lepiej zdrowotnie to jeszcze złagodnieje a nie bedzie bardziej dożarty:D.

Moze zatrzymajmy jeszcze ta rezerwacje w tym hoteliku chociaz przez kilka dni w razie pogorszenia sytuacji u mnie, a sprobujmy z ogloszeniami ze zdjeciami; a moze udaloby sie ustawic w kolejce do kolezanki LiluTosi, ktora prowadzi domowy tymczas? Ja sprobuje tez dopytac na fb- w grupie radysowskiej byla p Kasia Sieto, ona ma psiaki w domu i rowniez pracuje z nimi.

 

Rezerwację trzeba zatrzymać oczywiście, bo jak się nic nowego nie wydarzy do 07.02, to Michu będzie musiał tam jechać.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.01.2022 o 22:20, elik napisał:

Aniu w moim imieniu pytała o miejsce LILUtosi, nie ma wolnych miejsc.

Aaa, czyli to Kasia Sieto jest ta znajoma LiluTosi:))? A moze cos sie u niej zwolni? Moze warto by sie ustawic w kolejce chociażby? Nie na juz natychmiast, ale moze akurat bedzie szansa niebawem?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.01.2022 o 22:19, Tola napisał:

Rezerwację trzeba zatrzymać oczywiście, bo jak się nic nowego nie wydarzy do 07.02, to Michu będzie musiał tam jechać.

To nie rozumiem po co ta cała dyskusja o małych kojcach... jakby trzeba było obrzydzić mi ten hotelik, bo ja chcę Micha dać tam i tylko tam.  Przecież to oczywista oczywiskość, że jeśli coś lepszego się trafi, to Michu pojedzie do tego lepszego. Też nie uważam tego hotelu za szczyt marzeń, ale za realne i w miarę dobre, a o niebo lepsze od Amoku miejsce dla Micha.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.01.2022 o 22:25, AniaB napisał:

Aaa, czyli to Kasia Sieto jest ta znajoma LiluTosi:))? A moze cos sie u niej zwolni? Moze warto by sie ustawic w kolejce chociażby? Nie na juz natychmiast, ale moze akurat bedzie szansa niebawem?

U Kasi Sieto nie ma szans na miejsce w najbliższej przyszłości, a w dalszej nie wiadomo. Michu jest w kolejce u LILUtosi.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.01.2022 o 22:10, AniaB napisał:

Michu waży w zaleznosci od gabinetu:D 36 lub 37 kg. Tak ze ten cimalgex dla psow powyzej 30 kg bedzie wlasnie dla niego. 

A wiesz moze jaka cena tego cimalgexu? Na pewno na poczatek warto byloby sprobowac z dawka na tydzien- dwa, zeby zaobserwowac jak on sie po tym leku czuje i czy jest jakas poprawa. 

Nie znam aktualnej ceny, bo faktura była na całość  ale w internecie w wielu miejscach piszą, że 15 zł za tabletkę. Czasem ktoś odsprzedaje tabletki po swoim psiaku na allegro albo olx za pół ceny, ale aktualnie nie widzę ofert. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.01.2022 o 22:51, Ewa Marta napisał:

Nie znam aktualnej ceny, bo faktura była na całość  ale w internecie w wielu miejscach piszą, że 15 zł za tabletkę. Czasem ktoś odsprzedaje tabletki po swoim psiaku na allegro albo olx za pół ceny, ale aktualnie nie widze ofert

Ja znalazlam takie - miesieczna kuracja 206 zl, co prawda niedostepna ale daje obraz cenowy.  Moze zapytamy w takim razie wetki ile dla Micha u nich by kosztowal ten lek? Mamy zamowic na tydzien lub dwa na probe? Dziewczyny ktore go stosuja - ile placicue u siebie? 

Screenshot_20220122-034925_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

Krotko podsumowujac sytuacje Micha:

- leczenie: prośba wielka o decyzje ws preparatu suplementujacego arthrophlex, aptophlex, tavletek etc oraz leku cimalgex  - lek jest na zamowienie i trzeba go pewnie zaawizowac ze 2 dni wczesniej

- hotelowanie- zostawmy prosze rezerwacje na razie w Brynicy, zobaczymy jak sytuacja bedzie sie rozwijac u mnie wraz z poprawa samopoczucia Micha. Bede dawac znac, Michu zrobil duzy postep in plus od momentu swojego przyjscia do mnie, a to dopiero dwa tygodnie. Natomiast pytanie jak syt by wygladala w nowym dt lub ds, czy historia z nieufnoscia nie powtorzy sie znow od poczatku. Dlatego praca z behawiorysta moze by pozwolila stępic Miszkowe humorki. Wezmy pod uwage ze idzie wiosna, lato, pies nie bedzie- zakladam - siedzial w boksie tylko na wybiegu, do boksu by wracal pewnie na noc, a lato w bloku tez nie jest marzeniem kazdego psa. Jak pisala elik- na jesien, gdy Michu by przepracowal swoje nieufnosci z behawiorysta, moglby wrocic do mnie, oczywiście jesli nie znalazloby sie innego dt lub ds:)).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...