Jump to content
Dogomania

Agresja ze strachu


pawel086

Recommended Posts

Cześć.

Mam mega problem z prawie rocznym psiakiem. Jest to kundelek średniej wielkości, ale masywny. Nie wiem już jak mam ją oduczyć agresji i zwalczyć u niej lęk przed innymi psami. Nie radzę sobie, pierwszy raz mam z czymś takim styczność. 

Mój pies od zawsze był strachliwy, jako malutki szczeniak bał się wszelkich zabaw z innymi psami. Nie wiem dlaczego niby nie doznał żadnych traumatycznych przeżyć. Wzięłam go od znajomej, która dobrze zajmuje się zwierzętami. Nie mam pojęcia dlaczego tak się zachowuje. 

Moja sunia tylko z jednym żyje w zgodzie i bardzo się lubią, bawią ze sobą. Są jak siostry. To pies koleżanki. Niestety wobec innych psów jest agresywna, ujada jak szalona przez to spacery z nią są dla mnie udręką a nie przyjemnością... Wystarczy, że pojawi się inny pies to zaczyna się dramat. 

Puszczam ją czasem ze smyczy, bo jest to piesek, który potrzebuje sporo ruchu, ale tylko wtedy, gdy na horyzoncie nie ma nikogo. I ze strachem, że zaraz gdzieś pojawi się jakiś pies i będzie masakra... Nie słucha mnie wtedy kompletnie, wpada w amok, ujada, podbiega, nie gryzie tylko chorobliwie ujada i wyje jakby ze strachu, bo krzywdy nie robi. Często miałam przez to problemy z właścicielami innych psów... i wcale się nie dziwię... Boję się, że któregoś pięknego dnia podleci do takiego psa, który zrobi jej krzywdę. Dlatego wybieram odludne miejsca no, ale i w takich może pojawić się inny pies. 

Nie mam pojęcia już co robić. Dodam, że mam też kota i ich relacja jest normalna. Bawią się, śpią razem. Myślę nad szkoleniem, ale po pierwsze to nie wiem czy byłoby mnie stać na coś takiego a po drugie moja sunia od początku jest ciężka do nauki. Nie chce słuchać. Proszę doradźcie mi jak poradzić sobie z problemem? 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...