Jump to content
Dogomania

Max ma dom!!! Zamieszkał w Lublinie! MAX od 01.01.2022r w hoteliku DIVIA. Dramat Maxa..Znaleziony jako szczeniak z wrośniętą kolczatką a teraz groźba śmierci głodowej na łańcuchu!!Pomocy!!!


Recommended Posts

Na tarasie znalazłam takiego malutkiego ptaszka..był oszołomiony, leżał nóżkami do góry..żył. Szybciutko wlożyłam do pudełeczka, postawiłam wysoko, aby pies nie dostał...Ptaszek trzy godziny siedział w pudełku, kiedy zajrzałam, chciał wyfrunąć. Otworzyłam pudełko, ptaszek przysiadł na baliku...siedział tak z godzine po czym odfrunął...

Taki śliczny, malutki cudaczek

20211103_101726.jpg

20211103_101739.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Musiał być czymś oszołomiony. Ptaki tak mają, że w stresie siedzą i nie ruszają się.

Raz nasz kocio Bonusek złapał na balkonie pisklaka i schował się z nim w pysku pod biurko. Na szczęście zauważyliśmy i udało mi się ptaszka oswobodzić. posadziłam go na gałęzi drzewa, siedział ze dwie godziny i w końcu poleciał. A kot już więcej na wiosnę nie miał wstępu na balkon.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.11.2021 o 21:52, Poker napisał:

Musiał być czymś oszołomiony. Ptaki tak mają, że w stresie siedzą i nie ruszają się.

Raz nasz kocio Bonusek złapał na balkonie pisklaka i schował się z nim w pysku pod biurko. Na szczęście zauważyliśmy i udało mi się ptaszka oswobodzić. posadziłam go na gałęzi drzewa, siedział ze dwie godziny i w końcu poleciał. A kot już więcej na wiosnę nie miał wstępu na balkon.

Być może uderzył w okno tarasowe...nie wiem...Na szczęście nie połamał skrzydełek, nic sobie nie uszkodził. 

My mamy na działce kawałeczek swojego lasu, jest mnóstwo ptaków, różnorodnych. Koty wiejskie nie maja do nas wstępu, Zew bardzo tego pilnuje. 

Link to comment
Share on other sites

Alaskan, ja te 50 zł przeniosłam na bazarek dla niego, żeby go podkręcić. Nie wpisuj ich więc tutaj, bo będzie manko 🙂

Podziwiam znawstwo ptaków.  Za nic nie  mogę się nauczyć gatunków.

U nas w parku lata mały ptaszek, mniejszy od wróbla, kowalik.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.11.2021 o 08:34, Poker napisał:

Alaskan, ja te 50 zł przeniosłam na bazarek dla niego, żeby go podkręcić. Nie wpisuj ich więc tutaj, bo będzie manko 🙂

Podziwiam znawstwo ptaków.  Za nic nie  mogę się nauczyć gatunków.

U nas w parku lata mały ptaszek, mniejszy od wróbla, kowalik.

Dobrze, poprawię, tylko muszę mieć dostęp do laptopa..

Edit:

Już usunięte.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.11.2021 o 11:21, Alaskan malamutte napisał:
Jeśli Max okaże się łagodny do psów, to pani Edyta pryjmie do siebie Maxa. Koszt to 450zł miesiąc
 

Tak czy inaczej najpierw musisz sprawdzić jaki ma stosunek do innych psów u siebie. W tej cenie jest karma?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.11.2021 o 08:36, Sowa napisał:

Ale piórka pełzacza mają przypominać korę drzewa, więcej brunatnych plam, a gość Alaskan jest niewiarygodnie niebieski... Dobra, poszukam ornitologa wśród znajomych, bo mi to ptaszydełko nie da spokoju...

A to ornitolodzy na dogo nie są wiarygodni....

Kolor piórek będzie zależał od światła. Poszukaj zdjęć na googlu 😉

No i chętnie poznamy opinie tych prawdziwych ornitologow także daj znac

Link to comment
Share on other sites

Są wiarygodni na pewno, ale ja nie wiem, kto na Dogo jest ornitologiem. Sama jestem tylko ptakolubem.

Zdjęć na googlu szukałam, z niebieskim kolorem nie znalazłam. Zobaczyłam pełzacza leśnego i ogrodowego, szukałam dalej, aż w końcu google pokazały mi pełzacza gothic, brrrrr.

Link to comment
Share on other sites

Ptaszek przepiękny, ale przy jego okazji i okazji jego nieszczęśliwego wypadku poproszę aby zawsze mieć na uwadze, że jak ma się duże okna w domu, na tarasie czy elewację szklaną, to są specjalne folie do szkła, które zapobiegają rozbijaniu się ptaków o szyby. Niestety w Polsce setki tysięcy ptaków giną corocznie w wypadkach zderzeń z szybami. One nie widzą ich tak, jak my widzimy. Jest to koszmarna pułapka dla nich. I wcale szyba nie musi być jakaś bardzo duża. Poczytajcie proszę o tym.

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...