Jump to content
Dogomania

Niestety! Kolejny dramat i kolejna wyrzucona jak śmieć sunia z sześcioma maleństwami !! :(( Nie ma nic. Tylko nas. Jest już bezpieczna u Jagi, ale na jej utrzymanie nie ma ani grosza. POMOCY! - Psiaczki w DS :))


agat21

Recommended Posts

Pożegnałyśmy Basię ....

Pożegnałyśmy Ją od wszystkich nas  - dogomaniaków dla których był Kimś wyjątkowym.

Patrzyłam na Jej czarno-białe zdjęcie stojace obok urny i myślałam tylko o tym, że już więcej się nie zobaczymy, już nie porozmawiamy, nigdy nie zadzwoni do mnie i nie powie podekscytowanym głosem -  " jest super dom do sprawdzenia, jedziemy "  już nigdy nie dostanę mandatu za przekroczenie szybkości zawożąc szczeniaka do nowego domu, już nigdy nie prześle mi zdjęć psów którym znalazła dom, a które mają teraz szczęśliwe życie .....

Dużo tych nigdy, których tak będzie brakować ....  

Bardzo dziękuję, że tu jesteście, Wasze wsparcie dużo znaczy .....

Bardzo dziękuję Eli, za to że była tam wczoraj ze mną, myślałam że to ja będę tą silniejszą, ale było odwrotnie....

Elu, z Tobą było dużo, dużo łatwiej, dziękuję .....

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.01.2022 o 10:04, limonka80 napisał:

Bardzo dziękuję Eli, za to że była tam wczoraj ze mną, myślałam że to ja będę tą silniejszą, ale było odwrotnie....

Elu, z Tobą było dużo, dużo łatwiej, dziękuję .....

Bożenko, jak widziałaś, siły we mnie nie było żadnej  😞 
Nie będę opisywać, co czułam, bo nie potrafię.

I ja Tobie Bożeno dziękuję. Dziękuję, że przywiozłaś mnie z dworca, odwiozłaś i wsadziłaś do pociągu.

Mi też było dużo łatwiej dzięki Twojej obecności. Nadal mam doła psychicznego  😞 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.01.2022 o 10:38, elik napisał:

Pożegnanie niektórych osób z rodziny nie walnęło mnie tak, jak wczorajsze pożegnanie Basi.

Tak bywa. Znałam ją tylko z rozmów telefonicznych a tak trudno mi się pozbierać. Całe życie jest niesprawiedliwe.Ludzie, którzy chcą i czynią dobro tak szybko znikają.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wiazanka piekna.

Elu i Bozenko, dziekuje za to, ze bylyscie na pogrzebie Basi rowniez w naszym imieniu. 

Dobrze, ze mialyscie obok siebie, bo w trudnych, emocjonujacych chwilach mozna sie wesprzec.

Mam nr tel do Basi i wszystkie sms, ktorych nie kasuje....

Mialam to szczescie, ze poznalam Basie osobiscie, kiedy to 4 lipca 2016 r. przywiozla do mnie Tosieñke. Tosie mam do dzis.....

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.01.2022 o 21:43, Aldrumka napisał:

Czy to będzie pokryte z tego co zostało wpłacone na konto Twojego męża ?

Tak, to zostało rozliczone z pieniędzy zbiórkowych na koszt ich pobytu. Pisałam o tym, niestety w powodzi wpisów związanych z pogrzebem, może to Ci umkneło. 

Link to comment
Share on other sites

Elu, Bożenko, ja również bardzo Wam dziękuję, że w imieniu nas wszystkich pożegnałyście Basię.

Dostałam nowe zdjęcia pieska Freda, którego rodzina dogomaniackiej Florci adoptowała za pośrednictwem Basi.

Zawsze od razu przesyłałam Basi zdjęcia i informacje, tak bardzo się cieszyła, a teraz.....

Serce boli, łzy lecą.............

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dla Basi i Jej psiaków :

Ewa Marta -   50zł

alma591      -  30zł

kiyoshi        - 100zł

Gabi79       -   10zł

Isiak           -   50zł

limonka80  -   50zł

konfirm31  -    50zł

Mdk8         -    30zł

Nesiowata  -   30zł

MikAga        -  50zł

Anula           -  50zł

Livka            - 50zł

Mazowszanka13 - 50 zł

Jo37             - 30zł

Tianku          - 50zł

seramarias   - 100zł

Jaaga           - 30 zł 

danyww       -  50zł

elficzkowa   -  50zł

Keyuta         - 200zł

Poker           -  50zł

Moli@          - 100zł

Onaa            -   10zł

Ellig              -  30 zł

Alaskan malamutte - 30 zł

Mari23         -  50zł

p.Jolanta siostra elficzkowej -50zł

maarit           - 50zł

Sara2011      - 50zł

jankamałpa   - 30zł

Tyśka            - 20zł

p. Anna GR   - 50zł

Hamam         - 100zł

Aldrumka      -  30zł

p.Jurek opiekun Lucjusza - 500zł

Malagos         - 30zł

Ona03           -  50zł

Togaa            - 50zł

Elik                - 50 zł

Figunia         -  50zł

Jadrann       - 100zł

Dwbem       -   50zł

Nesiowata   -  10 zł (druga wpłata)

Betka         -     50zł (poprzednio błędnie wpisałam 100zł)

stąd zmiana w podliczeniu, prawidłowo jest :

razem :            2700 zł    

W poprzednim podliczeniu błędnie wpisałam wpłatę Betki - zamiast 50, wpisałam 100 zł -

Przepraszam za pomyłkę i dziękuję za czujność 🙂

Doszły kolejne wpłaty 

Bogusik     -        100zł 

Agat21      -          40zł

Malwa      -          100zł

Olena84            - 20 zł

mariola.lasz    -    100zł

Sowa               -     50zł

Jaguska          -     50zł

razem :         3160 zł 

Wydatki :

 14.01.2022r.   250 zł  sterylizacja Gajki

 15.01.2022r.    200 kwiaty dla Basi

pozostało :     2710 zł  

nowe wpłaty:  

Terra             -     50 zł

Mruczka       -     50zł

Wiosnaa       -      50zł

Dorcia01       -    100zł

stan konta :     2960 zł                                                                                                                                                                        na 17.01.22r.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ustaliłyśmy z Limonka80, że rozliczenie powyższej zbiórki przenosimy na wątek Maleństwa ze schronu , będzie służyła nie tylko tej rodzince.

https://www.dogomania.com/forum/topic/142458-maleństwa-ze-schronu-błagają-o-ratunek/?do=findComment&comment=17851464

Gaja będzie opłacana  jak dotąd przez Stowarzyszenie  (Jaaga wystawia faktury), któremu pomożemy deklaracjami, odnotowywanymi na tym wątku. Szczeniaczki utrzymywane będą ze zbiórek.

Rozliczenie Jaagi ze I zbiórki kopiuję aby było przejrzyście

Ewa Marta - 100 zł - wpłacone
agat21 - 100 zł- wpłacone
Limonka80 - 100 zł - wpłacone
Tianku - 30 zł - wpłacone
Aldrumka - 70 zł - wpłacone
Nesiowata - 30 zł - wpłacone
Jankamałpa - 50 zł - wpłacone
Poker - 100 zł - 230 zł ( z bazarkiem) - wpłacone
Alaskan Malamutte - 50 zł - wpłacone
Lipsik - 50 zł- wpłacone
Elik - 50 zł - wpłacone
Kropka73 - 100 zł - wpłacone
Tola - 50 zł - wpłacone
Ellig - 100 zł - wpłacone
Anula - 100 zł - wpłacone
Mruczka 150 zł - wpłacone

Razem na konto wpłynęło 1.210 zł

Z kwoty, która wpłynęła 1.210 zł odejmuję opłatę grudniową 829 zł. Zostaje na ten moment  381 zł na styczeń. 

 Za 3 szczeniaki, które pojechały koszt utrzymania w styczniu wyniósł 208 zł, zostało więc 173 zł. 

Jak Limonka80 rozpocznie post z deklaracjami i rozliczeniem poprosimy Agat21 o zrobienie linku z pierwszej strony

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.01.2022 o 16:55, Aldrumka napisał:

Ustaliłyśmy z Limonka80, że rozliczenie powyższej zbiórki przenosimy na wątek Maleństwa ze schronu , będzie służyła nie tylko tej rodzince.

Gaja będzie opłacana  jak dotąd przez Stowarzyszenie  (Jaaga wystawia faktury), któremu pomożemy deklaracjami, odnotowywanymi na tym wątku. Szczeniaczki utrzymywane będą ze zbiórek.

Rozliczenie Jaagi ze I zbiórki kopiuję aby było przejrzyście

Ewa Marta - 100 zł - wpłacone
agat21 - 100 zł- wpłacone
Limonka80 - 100 zł - wpłacone
Tianku - 30 zł - wpłacone
Aldrumka - 70 zł - wpłacone
Nesiowata - 30 zł - wpłacone
Jankamałpa - 50 zł - wpłacone
Poker - 100 zł - 230 zł ( z bazarkiem) - wpłacone
Alaskan Malamutte - 50 zł - wpłacone
Lipsik - 50 zł- wpłacone
Elik - 50 zł - wpłacone
Kropka73 - 100 zł - wpłacone
Tola - 50 zł - wpłacone
Ellig - 100 zł - wpłacone
Anula - 100 zł - wpłacone
Mruczka 150 zł - wpłacone

Razem na konto wpłynęło 1.210 zł

Z kwoty, która wpłynęła 1.210 zł odejmuję opłatę grudniową 829 zł. Zostaje na ten moment  381 zł na styczeń. 

 Za 3 szczeniaki, które pojechały koszt utrzymania w styczniu wyniósł 208 zł, zostało więc 173 zł. 

Jak Limonka80 rozpocznie post z deklaracjami i rozliczeniem poprosimy Agat21 o zrobienie linku z pierwszej strony

Aldrumko, rozumiem ze chodzi Ci o zabezpieczenie finansów Sabinki i jesteś w tym jak widac bardzo skuteczna, ale naprawdę nigdzie ani ja ani nikt nie wspominał, ze pieniądze na koncie Limonki80 są tylko na potrzeby Gajki i jej dzieci. Nie płaciło też, ani nie miało jej pod opieką nigdy stowarzyszenie, jak piszesz. Rodzinką zaopiekowała się Basia jako osoba prywatna. Prosiła o fakture na Stowarzyszenie, żeby szło rozliczyc legalnie pieniądze. Pani Magda w imieniu stowarzyszenia opłaciła jej jedną fakturę, zakladając że Basia jej zwróci z dogomaniackich wpłat po powrocie do zdrowia. Stało się inaczej, jak nikt z nas nie zakładał.

Może zadzwoniłabyś lub napisałabyś do mnie, zanim podejmujesz tu decyzje, żeby dowiedziec się jak wyglądała i wygląda sytuacja Gaji i szczeniąt? Mam nadzieje, że powiadomiłaś Stowarzyszenie, że mają odtąd opłacać faktury i psy sa ich? Przepraszam, ale najpierw między postami dotyczącymi pogrzebu wyskoczyłas z pytaniem, czy szczeniaki są opłacone ze zbiórki na konto mojego męża, choc to jasno zaznaczyłam. Czuję dyskomfort i niesmak. Ziemia jeszcze nie osiadła :(

Oczywiście przenieście  temat finansówna wątek maleństw. Napisz mi tylko jeszcze prosze, z jakich to zbiórek mają być teraz utrzymywane córki Gaji? Chodzi Ci o tą resztę z dgomaniackiej zbiorki?  o żadnych innych nie wiem. Chyba jesteś lepiej poinformowana, skoro napisałaś? Czyli z tego, co przeczytałam wynika, że Gajki pobyt ma opłacać Stowarzyszenie (300 zł )po odliczeniu 150 zł stałych deklaracji. Szczeniaki mają być opłacane z tych nieznanego mi pochodzenia zbiórek.

Przepraszam, ale  ja jeszcze nie mogę bez emocji 😞 Róbcie zreszta co chcecie i co ustaliłyście ze sobą. tylko poinformujcie stowarzyszenie.

Link to comment
Share on other sites

@Jaaga przepraszam, chodziło mi tylko o uporządkowanie finansów i zgodnie z wcześniejszymi sugestiami zostawienie wątku rodzince, umożliwienie limonka80 rozliczenia bez ciągłego kopiowania zbiórki. Pani Magda ze Stowarzyszenia powiedziała mi , że będą finansować Gaję (Sabinki nie mogą bo DT nie wystawiają faktur). Zrozumiałam, że tak było więc nie kontaktowałam się z Tobą. Zbiórki były 2 i o nich wszyscy wiedzą. Przeniesienie rozliczenia jest tylko techniczne pieniądze będą dostępne dla wszystkich psiaków. Nie ma tu żadnej rywalizacji, nie  podejmowałam żadnych decyzji finansowych. Zebrałam informacje. Poprzednio zrozumiałaś, że przeoczyłam post. Uwierz, że jestem daleka od "przedsiębiorczości"  jaką mi przypisujesz, a lubię przejrzystość.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@Jaaga ja dodam tylko, że przeniesienie rozliczeń na wątek maleństw jest spowodowane między innymi tym, że pośród ustaleń finansowych tu na wątku gubią się inne informacje. Po śmierci Basi emocje były wielkie i dużo się tu na wątku działo. Pora teraz uporządkować sytuację i oddać wątek psiej rodzince.

Potwierdzam, że Magda powiedziała, że koszty utrzymania Gaji, które zostaną po odliczeniu deklaracji jakie są na nią zbierane (nie wiem ile, ale wiem, że jakieś były) pokryje Stowarzyszenie. Dziewczyny bardzo dużo zawdzięczają Basi  i chcą pomóc. Poza tym nie chcą zostawić nas na dogo z całym utrzymaniem. Nie wiedziałam, że ta informacja do Ciebie nie dotarła. W sumie też ponoszę za to winę, bo wiedziałam o tym i mogłam zadzwonić, ale trochę się różnych spraw u mnie pokomplikowało i wyleciało mi z głowy.

Aldrumka chciała uporządkować sprawy rozliczeń i przenieść je na neutralny wątek - a w sumie wątek Basi, na którym prosiła o pomoc dla wielu psiaków. To nie ma nic wspólnego z zabezpieczaniem finansów Sabinki. 

Ponieważ Magda mówiła o Sabince, Aldrumka założyła (słusznie wg mnie), że maluszki będą opłacane z pieniędzy zebranych przez Limonkę i z tej resztki, która została na koncie Twojego męża.  Nie mam pomysłu jak podzielić te pieniądze na maluszki i na Sabinkę, ale wierzę, że choćby z szacunku do Basi nikt tu się za łby nie weźmie i wszystko będzie ustalone. Zbiórka na wieniec i psiaki Basi przez Limonkę dotyczyła wszystkich podopiecznych, więc bądź spokojna - maluszki mają tam swoją pulę.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.01.2022 o 17:50, Jaaga napisał:

Oczywiście przenieście  temat finansówna wątek maleństw. Napisz mi tylko jeszcze prosze, z jakich to zbiórek mają być teraz utrzymywane córki Gaji? Chodzi Ci o tą resztę z dgomaniackiej zbiorki?  o żadnych innych nie wiem. Chyba jesteś lepiej poinformowana, skoro napisałaś? Czyli z tego, co przeczytałam wynika, że Gajki pobyt ma opłacać Stowarzyszenie (300 zł )po odliczeniu 150 zł stałych deklaracji. Szczeniaki mają być opłacane z tych nieznanego mi pochodzenia zbiórek.

Przepraszam, ale  ja jeszcze nie mogę bez emocji 😞 Róbcie zreszta co chcecie i co ustaliłyście ze sobą. tylko poinformujcie stowarzyszenie.

Ja nie rozumiem, myślałam że tak będzie po prostu łatwiej śledzić rozliczenie ..... przeniesienie rozliczenia to tylko techniczna zmiana, nie ma wpływu na sposób podziału zebranych tu środków....

Niezależnie od tego czy będą jeszcze inne źródła finansowania, ze zbiórek, środków fundacyjnych, czy innych, Gaja i jej maluchy są beneficjentami naszej zbiórki tak samo jak Sabinka.

Dla Gajki i jej dzieci nie zabraknie pieniędzy, jeśli zebrane tu fundusze się skończą, a Gajka dalej nie znajdzie domu, ja pokryję kwotę brakujących deklaracji...

Jagna, przecież wiesz jak Gajka jest dla mnie ważna, to ostatnia uratowana przez Basie sunia .... . 

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja już dawno myślałam, żeby przenieść rozliczenia z  wieńca dla ewu na wątek maleństw. I na nim rozdzielać  w tym celu  zebrane pieniądze. I była mowa o tym, by tę pulę rozdzielać wg potrzeb dla Gajki i Sabinki.

Proszę, nie róbcie kwasów i problemów, gdzie naprawdę ich nie ma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...