Jump to content
Dogomania

Niestety! Kolejny dramat i kolejna wyrzucona jak śmieć sunia z sześcioma maleństwami !! :(( Nie ma nic. Tylko nas. Jest już bezpieczna u Jagi, ale na jej utrzymanie nie ma ani grosza. POMOCY! - Psiaczki w DS :))


agat21

Recommended Posts

Przepraszam, nie zauważyłam wcześniej wpłat Tianku i Mruczki. Poprawiłam we wcześniejszym poście i jeszcze raz wgrywam aktualny stan:

Ewa Marta - 100 zł - wpłacone
agat21 - 100 zł- wpłacone
Limonka80 - 100 zł - wpłacone
Tianku - 30 zł - wpłacone
Aldrumka - 70 zł - wpłacone
Nesiowata - 30 zł - wpłacone
Jankamałpa - 50 zł - wpłacone
Poker - 100 zł - 230 zł ( z bazarkiem) - wpłacone
Alaskan Malamutte - 50 zł - wpłacone
Lipsik - 50 zł- wpłacone
Elik - 50 zł - wpłacone
Kropka73 - 100 zł - wpłacone
Tola - 50 zł
Ellig - 100 zł - wpłacone
Anula - 100 zł
Mruczka 150 zł - wpłacone

Razem na konto wpłynęło 1.210 zł

Z kwoty, która wpłynęła 1.210 zł odejmuję opłatę grudniową 829 zł. Zostaje na ten moment  381 zł na styczeń. 

Czekamy jeszcze na 150 zł. Anula już wpłaciła 100 zł ale Jaaga musi potwierdzić. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.01.2022 o 13:48, Poker napisał:

Może, żeby uniknąć bałaganu, wpłaty na pożegnanie ewu robić na konto limonki, a za szczeniaki na konto męża Jaaga.

Nie ogarnę tego, a i tak już większosć wpłat wpłynęła do Limonki. Sprawdzę jeszcze raz konto. Mąż Toli juz dzwonił, żeby je potwierdzić. Ewa Marta w widoczny sposób zapisała rozliczenie. Potem doda się je na początek.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.01.2022 o 20:49, Jaaga napisał:

Tak. Pani była zaskoczona wielkością szczeniąt.  Nie spodziewała się, że są tak duże. Jutro szczepimy resztę drugi raz.

To edytuję opis co do szczepienia 🙂 Mam nadzieję, że reszta też się doczeka swoich Rodzin jak najszybciej.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.01.2022 o 20:50, Tyśka) napisał:

To edytuję opis co do szczepienia 🙂 Mam nadzieję, że reszta też się doczeka swoich Rodzin jak najszybciej.

Sprawdz proszę jeszcze datę urodzenia w swoim ogłoszeniu. Tu pisalam prawidłową  25.10.21 a w ogłoszeniu pomyliłam się na listopad. Poprawiłam, ale nie wiem czy ktoś nie skopiował.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.01.2022 o 20:55, Jaaga napisał:

Sprawdz proszę jeszcze datę urodzenia w swoim ogłoszeniu. Tu pisalam prawidłową  25.10.21 a w ogłoszeniu pomyliłam się na listopad. Poprawiłam, ale nie wiem czy ktoś nie skopiował.

Ja mam napisane, że to około 2-miesięczne maluchy, bez podawania daty, ale widzę że też już do poprawki.

Link to comment
Share on other sites

Doszły kolejne wpłaty dla Basi, na chwilę obecną to :

 

Ewa Marta -   50zł

alma591      -  30zł

kiyoshi        - 100zł

Gabi79       -   10zł

Isiak           -   50zł

limonka80  -   50zł

konfirm31  -    50zł

Mdk8         -    30zł

Nesiowata  -   30zł

MikAga        -  50zł

Anula           -  50zł

Livka            - 50zł

Mazowszanka13 - 50 zł

Jo37             - 30zł

Tianku          - 50zł

seramarias   - 100zł

Jaaga           - 30 zł 

danyww       -  50zł

elficzkowa   -  50zł

Keyuta         - 200zł

Poker           -  50zł

Moli@          - 100zł

Onaa            -   10zł

Ellig              -  30 zł

Alaskan malamutte - 30 zł

Mari23         -  50zł

p.Jolanta siostra elficzkowej -50zł

maarit           - 50zł

Sara2011      - 50zł

jankamałpa   - 30zł

Tyśka            - 20zł

p. Anna GR   - 50zł

Hamam         - 100zł

Aldrumka      -  30zł

razem :         1760 zł

Bardzo, bardzo dziękuję .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, gdzie to pisać, ale tu chyba najwięcej osób chce pomóc psiakom Basi. Wrzucę to jeszcze na maleństwa:

Kochani ważna wiadomość! Odnalazła się Sabinka - dzikusek będący pod opieką Basi - ewu! Jest u Pani Aleksandry, która w końcu skontaktowała się z Magdą ze Stowarzyszenia. Mówiła, że sunia nie może u niej zostać, że doszła z nią do ściany i dalej nie pójdzie. Miała jechać do pani Ewy z Krakowa jak tylko zwolni się tam miejsce. Basia na to czekała. Pani Ewa jest prywatnym DT. Magda ma do niej jakiś namiar i będzie do niej dzwonić pytać o miejsce. Jak tylko będzie, trzeba zorganizować transport. Magda mówi, że jak się nie uda, to ona sama zawiezie sunię do Krakowa. Problem jednak jest taki, że Pani Ewa nie wystawi rachunku, dlatego sunie musimy wesprzeć zbiórką prywatną. Myślę nad tym, żebyśmy jakoś wspólnie wzięły ją pod opiekę. Można jej założyć wątek i zebrać deklaracje. Nic o niej jeszcze nie wiem, ale jestem w kontakcie z Magdą i powoli dowiemy się wszystkiego. Czy ktoś z Was pomoże w jej utrzymaniu? Ja na pewno coś zadeklaruję, ale muszę się podliczyć, bo coraz więcej mam deklaracji.

Sabinka przeszłaby pod naszą dogomaniacką opiekę. Po chwili poznania suni można jej robić ogłoszenia i szukac domu.

Magda ma się skontaktować z hotelem, w którym są inne psiaki Basi, będą się starały wesprzeć ich utrzymanie, ale będą też wdzięczne za naszą pomoc.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.01.2022 o 14:13, Ewa Marta napisał:

Nie wiem, gdzie to pisać, ale tu chyba najwięcej osób chce pomóc psiakom Basi. Wrzucę to jeszcze na maleństwa:

Kochani ważna wiadomość! Odnalazła się Sabinka - dzikusek będący pod opieką Basi - ewu! Jest u Pani Aleksandry, która w końcu skontaktowała się z Magdą ze Stowarzyszenia. Mówiła, że sunia nie może u niej zostać, że doszła z nią do ściany i dalej nie pójdzie. Miała jechać do pani Ewy z Krakowa jak tylko zwolni się tam miejsce. Basia na to czekała. Pani Ewa jest prywatnym DT. Magda ma do niej jakiś namiar i będzie do niej dzwonić pytać o miejsce. Jak tylko będzie, trzeba zorganizować transport. Magda mówi, że jak się nie uda, to ona sama zawiezie sunię do Krakowa. Problem jednak jest taki, że Pani Ewa nie wystawi rachunku, dlatego sunie musimy wesprzeć zbiórką prywatną. Myślę nad tym, żebyśmy jakoś wspólnie wzięły ją pod opiekę. Można jej założyć wątek i zebrać deklaracje. Nic o niej jeszcze nie wiem, ale jestem w kontakcie z Magdą i powoli dowiemy się wszystkiego. Czy ktoś z Was pomoże w jej utrzymaniu? Ja na pewno coś zadeklaruję, ale muszę się podliczyć, bo coraz więcej mam deklaracji.

Sabinka przeszłaby pod naszą dogomaniacką opiekę. Po chwili poznania suni można jej robić ogłoszenia i szukac domu.

Magda ma się skontaktować z hotelem, w którym są inne psiaki Basi, będą się starały wesprzeć ich utrzymanie, ale będą też wdzięczne za naszą pomoc.

 

ewu Sabinkę rozliczała na tym wątku: 



- ale to taki zbiorczy, wydaje mi się że bardziej czytelnie będzie jak założy się jej nowy wątek.

Dobrze, że sunia się odnalazła. To suczka, która pojawiła się znikąd z dwoma szczeniakami, krążyła między jednym gospodarstwem a lasem pod Biłgorajem. Zanim udało się złapać psiaki, jeden szczeniak Sabinki został znaleziony martwy. Wtedy ewu podjęła decyzję, że pomoże nie tylko szczeniakowi Uli, ale również mamie... nawet jeśli jest dzika. Sabinka ma problemy z łapką. Jak będzie wątek mogę zgrać z nią filmiki i zdjęcia, które mam, jeszcze przed złapaniem. Dam znać dziewczynom z Biłgoraja to może też coś się dorzucą do pomocy.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.01.2022 o 14:13, Ewa Marta napisał:

Kochani ważna wiadomość! Odnalazła się Sabinka - dzikusek będący pod opieką Basi - ewu! Jest u Pani Aleksandry, która w końcu skontaktowała się z Magdą ze Stowarzyszenia. Mówiła, że sunia nie może u niej zostać, że doszła z nią do ściany i dalej nie pójdzie. Miała jechać do pani Ewy z Krakowa jak tylko zwolni się tam miejsce. Basia na to czekała.

Sabinka jest jedynym psem pod opieką Basi, której miejsca pobytu nie udało mi się ustalić. Pytałam też m.in. p. Ewę z Krakowa, ale nie wiedziała gdzie Basia umieściła Sabinkę.

Uzupełnię listę piesków, którymi Basia opiekowała się samodzielnie, bo Sabinka, to nie jedyny taki psiak.
Są jeszcze:
1 piesek w hotelu pod Wieliczką - właścicielka powiedziała, że sama będzie utrzymywać pieska 

2 suczki u Pani Ewy w Krakowie, tam, gdzie ewentualnie miałaby trafić Sabinka

  • Pola - około 9 letnia sunia średniej wielkości - 17 kg,
  • Lula - mała dzikuska    
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.01.2022 o 14:40, elik napisał:

Sabinka jest jedynym psem pod opieką Basi, której miejsca pobytu nie udało mi się ustalić. Pytałam też m.in. p. Ewę z Krakowa, ale nie wiedziała gdzie Basia umieściła Sabinkę.

Uzupełnię listę piesków, którymi Basia opiekowała się samodzielnie, bo Sabinka, to nie jedyny taki psiak.
Są jeszcze:
1 piesek w hotelu pod Wieliczką - właścicielka powiedziała, że sama będzie utrzymywać pieska 

2 suczki u Pani Ewy w Krakowie, tam, gdzie ewentualnie miałaby trafić Sabinka

  • Pola - około 9 letnia sunia średniej wielkości - 17 kg
  • Lula - mała dzikuska     

Boże, kto je utrzyma teraz 😞

A wiesz może jakie to są kwoty miesięczne Elu? 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.01.2022 o 14:44, Ewa Marta napisał:

Boże, kto je utrzyma teraz 😞

A wiesz może jakie to są kwoty miesięczne Elu? 

Już spieszę dopisać, bo wysłałam post za wcześnie.

 Pola jest pod opieką Fundacji Lepsieżycie z tym, że P. Ewa nie wie jaki był w tym udział w tym Basi. Natomiast dzikuska ma sponsora, ale, prośba Pani Ewy o pomoc w ogłaszaniu, gdy będzie już adopcyjna, bo sponsorka nie ma w adopcjach żadnego doświadczenia. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.01.2022 o 14:49, Tyśka) napisał:

To może założyć wspólny wątek suniom ewu (Sabinki, Luli i Poli), które potrzebują pomocy? Będzie łatwiej ją zorganizować w jednym miejscu, zwłaszcza że sunie będą w jednym DT.

Myślę, że wątek nie jest potrzebny bo sunie, jak na razie, nie potrzebują pomocy finansowej, jedynie w ogłoszeniach. Pola już, a Lula jak znormalnieje na tyle, że będzie jej można szukać domu.
Nie wiadomo czy Sabinka znajdzie miejsce u P. Ewy.  W tej chwili jest tam 7 piesków i chyba nie da rady przyjąć jeszcze jednego, ale może jak P. Magda poprosi, to miejsce się znajdzie.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawialam z p. Magdą o sterylizacji Gajki. Schronisko zwraca 100 zl na fakturę.  Reszte trzeba dopłacić.  Nie wiem, czy teraz ceny poszły w górę, ale ostatnio to byl koszt ok 350 zł. Gaja już nie karmi, wiec warto zrobić zabieg, żeby mogła szukać domu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...