Jump to content
Dogomania

Niestety! Kolejny dramat i kolejna wyrzucona jak śmieć sunia z sześcioma maleństwami !! :(( Nie ma nic. Tylko nas. Jest już bezpieczna u Jagi, ale na jej utrzymanie nie ma ani grosza. POMOCY! - Psiaczki w DS :))


agat21

Recommended Posts

Dnia 26.11.2021 o 21:20, agat21 napisał:

Tak, ona ma chyba sporo z jamniora 🙂 Ciekawe co i z kogo będą miały jej dzieci 😉

Male maja budowę nawet po mamie, ale główki wcale. Maja dość krótkie uszka i szerokie kufy. Wszystkie są prawie identyczne. Dlatego maja założone znaczniki.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie zauważyłam , żemają  obróżki w innych kolorach.

Kiedyś na dogo pomagała szczeniakom Bianka i miała czasem ósemkę szczeniąt bez mamy, na butli. Zawiązywała im kolorowe tasiemki, żeby nie mylić które już nakarmione, a które nie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.11.2021 o 21:45, Poker napisał:

Właśnie zauważyłam , że moje obróżki w innych kolorach.

Kiedyś na dogo pomagała szczeniakom Bianka i miała czasem ósemkę szczeniąt bez mamy, na butli. Zawiązywała im kolorowe tasiemki, żeby nie mylić które już nakarmione, a które nie.

Teraz jest łatwiej, bo za kilka złotych można na AliExpress zamówić znaczniki na rzep w 12 kolorach i szerokości dobranej do wielkości szczeniąt. Jak mam np 6 yoreczkow to tez je tak znakuję, żeby rozróżnić, stąd mam zapas. W tym miocie tylko jeden szczeniak ma biale znaczenia na palcach a suczka jest największa z miotu. Pozostałe 4 rozpoznaje tylko dzięki obrożkom. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.11.2021 o 22:41, Jaaga napisał:

Teraz jest łatwiej, bo za kilka złotych można na AliExpress zamówić znaczniki na rzep w 12 kolorach i szerokości dobranej do wielkości szczeniąt. Jak mam np 6 yoreczkow to tez je tak znakuję, żeby rozróżnić, stąd mam zapas. W tym miocie tylko jeden szczeniak ma biale znaczenia na palcach a suczka jest największa z miotu. Pozostałe 4 rozpoznaje tylko dzięki obrożkom. 

fajne

Link to comment
Share on other sites

Male są słodkie, ale juz kiedy nie śpią, to nie nadążam ze zbieraniem kup i siusków . Podklady wleką do legowiska i sikają na ich foliową stronę.  Mam je w kuchni, wiec pod stała kontrolą i staram się zbierać wszystko na bieżąco, a jest już co robić 😉

Link to comment
Share on other sites

 

             kopiuje wpis mdk8

ostrzeżenie !!!

https://www.facebook.com/photo?fbid=10227168901998087&set=a.10204797664651135

Dostałam od znajomych.
Info potwierdzone.

Bardzo ważna sprawa!

Nie wolno wydawać do adopcji żadnego zwierzęcia osobie :

Mirosława P.
FB to Mika Mika
Olx to mikaliwia39

Jej nr telefonu to 510005...

Osoba ta doprowadziła do stanu agonalnego swoją kotkę, walczy ona o życie w Arce😞

Drugi kot jest tzw."zaginiony".

Pani obdzwania wszystkie ogłoszenia adopcyjne, pilnie szuka następnych kociaków🤬

Wyrzucajcie wszędzie, gdzie się da! 
Pokaż mnie
Link to comment
Share on other sites

Chciałam zrobić rozliczenie  za listopad. Paragon za szczepienie jest nieważny, zwróciłam je. Maluchy sa  po 3 dawkach surowicy. Ewu obiecała dla nich załatwić szczepionki.

Gaja pobyt od 01.11.21 - 450 zł

małe są liczone od 23.11 - po 5 zł za dobę od szczeniaka - 7x30 zł - 210 zł

test na lamblie (ujemny) - 30 zł

odrobaczenie Gaja - 5 zł

odrobaczenie szczeniąt Drontal Junior 55,90 zł

razem 561,90 zł. Księgowej przekazałam jako na fakturę na Lepsie życie, bo zawsze Ewu na nich bierze faktury. Jesli ma byc inaczej rozliczone, to prosze o informację.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.11.2021 o 11:23, Aldrumka napisał:

To chyba musi trochę poczekać, bo przeczytałam na którymś wątku, że Ewu w szpitalu.

Wiem, ale faktury wystawiają nam w biurze rachunkowym, więc dlatego wstawiłam rozliczenie.

 

Dnia 30.11.2021 o 13:08, elik napisał:

Basia prosi na LePsie życie.

Dzięki Elu za potwierdzenie, na nich własnie wysłałam do księgowej.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Muszę powiedzieć, że mam z Gają spory problem w Katowicach. Ma oddzieloną połowę kuchni. Kocha mnie bardzo, kiedy wychodzę do łazienki, to po powrocie wita mnie, tańczy i piszczy. W nocy za mą piszczy, szczeka i potrafi wskoczyć na stół i po meblach przedostać się do drugiej połowy kochni , żeby być bliżej mnie w sypialni. Totalna desperacja jesli wziać pod uwagę anatomie jamnika. Jak mnie nie ma w domu np pół godziny, to na powitanie kwiczy, tańczy, liże po twarzy, ciągnie zębami za nogawki, jesli się nie pochylę. Zachowuje się jakbym wróciła z  długiej podrózy. I przy tym wszystkim nie toleruje innych osób.

Wczoraj córka wyciągnęła rekę nad zagródką, bo czekała na rzecz jaką wyciągałam z lodówki i Gaja zaatakowała ją. Żadna z dziewczyn nie może wejść na tą połowę kuchni. Atakuje na poważnie. Nie, że warczy czy szczeka, wyskakuje z zebami jak murena. To samo jak wchodzi do mieszkania ktoś obcy. Nie jesteśmy w stanie wypowidzieć słowa, tak szczeka i miota się. Karcę ją za takie zachowanie, ale ona ma to w nosie. Ja mogę brać ja na ręcę, przytulać, dawać lizać się po twarzy, a inny człowiek nie może postawić stopy na jej terenie. Obawiam się, jak to będzie, kiedy przyjadą ludzie zainteresowani jej adopcją? 

Nie wiem dlaczego tak na mnie się zafiksowała? Na wsi miała swój pokój i nie było takiego problemu, wchodziliśmy w szyscy, czasem sprzątał mój mąż, podawaliśmy małym i jej surowicę. Teraz jest w centralnej cześci mieszkania, bo z kuchni rozchodzą się drzwi do wszystkich pomieszczeń. Na wsi młodsza córka pomagała mi przy małych, nawet ją głaskała już. Tu nie ma mowy o tym. Szczególnie nienawidzi starszej córki, z którą mieszkam. Kiedy tylko pojawia się w drzwiach do kuchni, to rzuca się i jazgocze. Jakoś musiałabym je wzajemnie oswoić, bo Miriam musi mnie prosić o wyciągnięcie każdej rzeczy z lodówki, nie moze sobie podgrzać czegoś na płycie czy siąść przy stole. przyznam, ze nie miałam jeszcze takiej sytuacji. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...