Jump to content
Dogomania

TOLA I STEFCIA POKONAŁY PARWO i mają własne domy-w Krakowie i w Bytomiu:) Koffi i Bea już we własnych domach-w Bielsku B. i w Krakowie:) Cudne malizny w schronisku, nie dadzą rady w ogólnym boksie, pomóżcie zabrać je przed zimą do ciepłego miejsca.


Tola

Recommended Posts

Zastanawiam się, czy nie dałoby się kupić surowicy dla tych maluchów w schronisku? Może wet zgodzilby się im podać. Tylko problemem jest transport. Musi być przewożona w temperaturze. 2-8stopni, czyli najpewniej transportem prywatnym. Pani Karolina z hoteliku dala mi namiary na przychodnię gdzie ponoć jest dostępna. Maz musi tam jechać po  3 butelki dla Andżeli, wiec moglby wziąć 2 więcej. Jest tak bardzo zimno i mokro, że nie wyobrażam sobie ich chorowania w schronisku. Ciągle o nich myślę. Może chociaż tak udałoby się im pomóc. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.11.2021 o 22:09, Jaaga napisał:

Zastanawiam się, czy nie dałoby się kupić surowicy dla tych maluchów w schronisku? Może wet zgodzilby się im podać. Tylko problemem jest transport. Musi być przewożona w temperaturze. 2-8stopni, czyli najpewniej transportem prywatnym. Pani Karolina z hoteliku dala mi namiary na przychodnię gdzie ponoć jest dostępna. Maz musi tam jechać po  3 butelki dla Andżeli, wiec moglby wziąć 2 więcej. Jest tak bardzo zimno i mokro, że nie wyobrażam sobie ich chorowania w schronisku. Ciągle o nich myślę. Może chociaż tak udałoby się im pomóc. 

Mnie też męczy myśl o tych maleństwach  😞  Ale obawiam się, że nie ma gwarancji czy wet podałby im tę surowicę, a poza tym sama surowica to za mało. Potrzebne byłyby jeszcze kroplówki i domowe warunki, a nie zimny kojec  😞  Jedynym ratunkiem byłoby zabranie ich z tego miejsca.

Link to comment
Share on other sites

Chodzi o profilaktyczne podanie, żeby nie zachorowały. Tak jak robi się w niektórych schroniskach, kiedy są po parwo. Surowica nie powinna być w lodzie. Musi być temperatura jak w lodówce, ani wyższa ani niższa. Inaczej nie będzie skuteczna. Są specjalne preparaty schładzające w woreczkach. Tak np przychodzi z USA Azodyl.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.11.2021 o 08:18, Jaaga napisał:

U nas jest wszystko dobrze. Kupy i nastrój trzech dziewczyn idealne. Później będę dzwonić do przychodni pytać o małą. 

Dzięki Jaaga za wpis, my tu wszyscy bardzo czekamy na dobre wieści. Może i u malusiej dzisiaj odrobinę lepiej ...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.11.2021 o 10:26, Jaaga napisał:

Nie wiem dlaczego nie pojawił się mój post. Pisalam, ze suni ustala biegunka ale wymiotowała. Od niedzieli rano jest na przeciwwymiotnej cerenii. Nie dotarł dotad Fosprenil.  Marwie się małą.

Ja też, niedobrze mi że strachu😢

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.11.2021 o 10:26, Jaaga napisał:

suni ustala biegunka ale wymiotowała. Od niedzieli rano jest na przeciwwymiotnej cerenii. Nie dotarł dotad Fosprenil.  Marwie się małą.

Dostaje środki przeciwwymiotne, a i tak wymiotuje      przestraszony3.gif.179a81f47cee3e2d054e719cc50bd422.gif

Link to comment
Share on other sites

Tez mi niedobrze.

Poprosiłam weta o odsprzedanie rękawiczek, żeby były na już. Ma dopisac do faktury ze szczepionkami. W sklepie u nas są bardzo drogie. Wczoraj w Biedronce kupiłam w promocji o pół ceny taniej dwa Domestosy 11,98 zł. Dziś dokupiłam płyn do dezynfecji rąk 16,90 zł za 1 l. Staram się minimalizować wydatki, ale i tak są spore na zabezpieczenie.

Fosprenil dotarł teraz. Tylko jest problem jak go z Katowic dostarczyć do Zabrza? Mąż co dzień kursuje z sunią lub lekami.

Link to comment
Share on other sites

Z bazarku Agaty dostałam na konto 315 zł. Pięknie wszystkim dziękuję.  Faktury za wizytę w niedzielę i test z Mikołowa nadal nie doprosiłam się niestety. Jest tylko na razie dowód wpłaty, który tu wstawiłam. Bardzo wspierająca nas Limonka80 przesłała w sumie 700 zł głównie na wydatki, których nie da się rozliczyć na fundację i zabezpieczenie pozostałych psiaków. Dziś mam dostać fakturę na ZEA za surowice i pierwsze leczenie w Pawłowicach chorej szczeniaczki. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.11.2021 o 11:56, Jaaga napisał:

Bardzo wspierająca nas Limonka80 przesłała w sumie 700

Jesteś wspaniała Liomonko. Niesiesz tak wielką pomoc dla tych skrzywdzonych przez ludzi i los psiaczków. Jest bardzo wiele osób, które mogłyby to czynić, ale niewiele, które to czynią. Jesteś jedną z tych, która to czynią, nic o tym nie mówiąc.

89419481_dlaciebiebukietczerwonychr.gif.2b8ef81c1538b9439c6df3cc1ea1cc51.gif

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.11.2021 o 12:10, elik napisał:

Jesteś wspaniała Liomonko. Niesiesz tak wielką pomoc dla tych skrzywdzonych przez ludzi i los psiaczków. Jest bardzo wiele osób, które mogłyby to czynić, ale niewiele, które to czynią. Jesteś jedną z tych, która to czynią.

89419481_dlaciebiebukietczerwonychr.gif.2b8ef81c1538b9439c6df3cc1ea1cc51.gif

To prawda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...