Jump to content
Dogomania

TOLA I STEFCIA POKONAŁY PARWO i mają własne domy-w Krakowie i w Bytomiu:) Koffi i Bea już we własnych domach-w Bielsku B. i w Krakowie:) Cudne malizny w schronisku, nie dadzą rady w ogólnym boksie, pomóżcie zabrać je przed zimą do ciepłego miejsca.


Tola

Recommended Posts

Jaaga tak zapytam - czy masz może wśród swoich psów na DT jakiegoś z sierścią bez podszerstka? Siostrzenica szuka młodego psa a ponieważ jeden z domowników ma alergię więc pies musi jak najmniej gubić sierść. Nie ma problemu z wizytą PA czy umową. Warunki super dla psa, ma się nim kto zająć w razie w, rodzina na prawdę sensowna. Wolą psa że schroniska choć mogliby bez problemu kupić rasowca "z włosem".

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.12.2021 o 11:10, Poker napisał:

A czy data 22 grudnia to jest ostateczna i po świętach sunie nie będą mogły wrócić? Hoteliki teraz przyjmują psy komercyjne, ale może na parę dni znalazłoby się w którymś miejsce dla nich , i potem do czasu znalezienia DS wróciłyby do obecnego DT?

Myślę,  że to ostateczna data.  Pani Ania przyjęła szczeniaki tylko dlatego, ze szukałam im miejsca na 2 tyg - 3 tyg, bo w rozmowie z Jagną  zrozumiałam,  że to jest  ten bezpieczny czas i ze będą mogły wrócić.

Potem okazało się, że Tola i Stefcia nie mogą wrócić ze względu na pozostałe szczeniaki u Jagny, które nie są jeszcze szczepione.

Dnia 12.12.2021 o 19:22, Tyśka) napisał:

Pospamowałam dzisiaj na fejsbuku Tolcią i Stefcia, dodała je na grupach psich, na których jestem. Oby przyniosło to domek.

Bardzo dziękuję!

Dnia 13.12.2021 o 00:11, Poker napisał:

Czy dochód z bazarku mam wpłacić na konto ZEA?

Jeśli to dla szczeniaków, to tak, będzie łatwiej elik zbiera na dorosłe suczki - Beę i Kofi.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.12.2021 o 21:55, lunarmermaid napisał:

Jaaga tak zapytam - czy masz może wśród swoich psów na DT jakiegoś z sierścią bez podszerstka? Siostrzenica szuka młodego psa a ponieważ jeden z domowników ma alergię więc pies musi jak najmniej gubić sierść. Nie ma problemu z wizytą PA czy umową. Warunki super dla psa, ma się nim kto zająć w razie w, rodzina na prawdę sensowna. Wolą psa że schroniska choć mogliby bez problemu kupić rasowca "z włosem".

To tak nie działa. Nie zaryzykowałabym wzięcia psa ze schroniska, bo co jesli będzie uczulać, oddadzą go tam? Uczula nie tylko sierść, ale także  naskórek, ślina czy inne wydzieliny. To musi być czystej rasy pies, nie mieszaniec,żeby zminimalizować ryzyko. Przez 25 lat miała dwa przypadki, że alergik był uczulony na yorka. Za pierwszym razem pomogło odczulanie, za drugim mimo dwukrotnej próby, ze względu na silne objawy astmatyczne przy pierwszym kontacie z psem, pani musiała odstąpić od zakupu. Z maltańczykami nigdy nie miałam problemu. Jednak też raczej odmawiam sprzedaży alergikom, bo nie nie chcę mieszać szczeniakowi w głowie i ryzykowac, że po tygodniu czy dwóch będzie musiał wrócic. Do tego u nas są koty i psy ze zwykłą sierścią, wiec nie mam ochoty wzywać pogotowia do klienta. Starszego, kilkuletniego psiaka na pewno udałoby się załatwić, bo czasem suczki czy psy nie nadaja się z jakiegoś powodu do rozrodu, więc zawsze mogę podpytać kolezanki, ale na szczeniaka nie ma co liczyć. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.12.2021 o 23:19, Poker napisał:

Szczęściara. Szkoda, że nie obie.

Szkoda, ale cieszmy się,  ze szczęście nadal nie opuszcza dziewczynek, te przesyłane ciepłe myśli działają!

Pani Ania najpierw rano zadzwoniła,  że rozmawiała z mamą i może zostawić Tolę na czas wyjazdu świątecznego w domu rodzinnym, będzie miała czas na przemyślenia, co dalej.

Niestety w domu rodzinnym jest suczka i mama nie da rady jeszcze z dwoma szczeniakami i z temperamentem Stefci, przykro im.

Podesłała mi zdjęcia do ogłoszeń i  poszła do kina, lecz cały czas myślała, jak odda Tolę;)

No a wieczorem telefon i decyzja, że nie wyobraża sobie, jak ktoś zadzwoni i będzie trzeba oddać małą.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.12.2021 o 23:58, Poker napisał:

Obie są cudowne chociaż Tola bardziej w moim typie.

Straszne jeszcze z nich chudzinki.

Chudzinki, ale jedzą już chętnie.

Stefcia już załatwia się normalnie, Tola chyba gorzej przeszła chorobę, zdarzają się jeszcze rzadsze kupki.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.12.2021 o 23:58, Poker napisał:

Obie są cudowne chociaż Tola bardziej w moim typie.

Straszne jeszcze z nich chudzinki.

Mnie z kolei bardzo ujęła Stefcia. Aż za bardzo 😉

A co to za temperament mała ma, że na świętach można sobie nie poradzić? Coś więcej, Tolu wiesz? Edytuję wtedy ogłoszenie.

 

Z domu Toli cieszę się ogromnie 💖

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...