Jump to content
Dogomania

POMOCY. BRAKUJE 215,- DEKLARACJI .Kat czy ofiara ? Jednak ofiara nieodpowiedzialnych ludzi. Już na wolności - u Jaaga. Smutna zagubiona w schroniskowym świecie owczareczka .


mdk8

Recommended Posts

Dnia 8.05.2022 o 12:42, rozi napisał:

Już Ci kiedyś tłumaczyłam, że właśnie dlatego wzięłam psa z dobrej hodowli, są kontakty do znawców/miłośników rasy.

No to mam postępującą sklerozę.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiedziałam, że teraz jest moda na bezstresowe chowanie psa tak jak kiedyś dzieci. Dziwne i niezrozumiałe, miałam tyle lat psy duże, obronne ONki i rottki, szkolone, socjalizowane i nigdy nie miałam problemów z agresją, mogły chodzić bez smyczy i kagańca i nigdy nikomu nie zrobiły krzywdy, nawet mogłsm je wyhamowac kiedy inny pies je atakował. I nigdy nie stosowałam głupich metod dominacyjnych czyli szarpania i bicia, po prostu je wychowywałam od szczeniaka.

A teraz ten nowy wiejski nabytek już jest normalny, stres przeszedł i okazuje się, że to ogromna pieszczocha.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.05.2022 o 07:51, Jaaga napisał:

Mam nadzieję, że tym razem sie uda. To smutne, gdy Andżela ma normalne życie od miesiecy a on tam siedzi zamknięty. Gdyby nie Dylan, to wzięłabym go już, żeby poczekal u nas na miejsce w hoteliku. Jednak Dylan sobie wybiera i czasem jest w domu, a czasem idzie do budy wyspać sie w spokoju, a budy są tylko dwie. Teraz dobra buda to koszt min. 550 zł. Dla prosiaka kupilam taka za 450 zł i beznadziejnej jakości  😞

Nawet sobie nie wyobrażacie smrodu Andżeli jak przyjechała po roku siedzenia w zamknięciu. Nie szło tego wywietrzyć. Psy z wybiegów śmierdzą, ale w porównaniu z nią, to malo. On jest jeszcze długowłosy. Nie chce myśleć jaki jest jego stan. Dlatego bardzo mu kibicuję, żeby wreszcie poznał wolność.

To starszy pies, życie go nie rozpieszczało. Andżela na dłuższych trasach męczy się , nie potrafi dotrzymać tempa moim psom. Trudno jej wchodzić na kanapę czy ławkę, żeby usiąść kolo mnie. widać teraz na starość roznice w latach prowadzenia i żywienia psa. Wszystkie braki wychodzą. 

Czy ja dobrze rozumiem, że gdybyś miała budę, to brat Angeli mógłby do Ciebie przyjechać na dt?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.05.2022 o 21:14, Ewa Marta napisał:

Czy ja dobrze rozumiem, że gdybyś miała budę, to brat Angeli mógłby do Ciebie przyjechać na dt?

Myślałam, że on czeka na miejsce, ale potem doczytałam, na razie nie ma potwierdzenia, że będzie w ogóle miał hotelik. Myslałam o przetrzymaniu go do czasu, az pojedzie, bo niekiedy to trochę trwa, trzeba czekać na miejsce, a tak mógłby od razu opuścić schronisko. Niestety, nie jestem w stanie podjąć się opieki bezterminowo nad kolejnym dużym psem, o którym nic nie wiemy. I tak nie mam wolnej budy na taką sytuację. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.05.2022 o 08:03, Jaaga napisał:

Myślałam, że on czeka na miejsce, ale potem doczytałam, na razie nie ma potwierdzenia, że będzie w ogóle miał hotelik. Myslałam o przetrzymaniu go do czasu, az pojedzie, bo niekiedy to trochę trwa, trzeba czekać na miejsce, a tak mógłby od razu opuścić schronisko. Niestety, nie jestem w stanie podjąć się opieki bezterminowo nad kolejnym dużym psem, o którym nic nie wiemy. I tak nie mam wolnej budy na taką sytuację. 

Ten biedak chyba dożywocie jednak dostał 😞 😞 

bardzo mi go żal, ale przy tylu stareńkich psach nie dam rady go wziąć 😞 😞 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.05.2022 o 10:11, mari23 napisał:

Ten biedak chyba dożywocie jednak dostał 😞 😞 

bardzo mi go żal, ale przy tylu stareńkich psach nie dam rady go wziąć 😞 😞 😞

Dzisiaj byłam w schronisku,  psa znowu nie widziałam, ale rozmawiałam o nim z pracownikiem. Okazało się, że jest przeniesiony do ostatniego boksu, może już swobodnie wychodzić na wybieg, ale tego nie robi, pracownik  określił go jako obecnie  bardzo  "ociężałego". 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.05.2022 o 00:17, Tola napisał:

Dzisiaj byłam w schronisku, ale psa znowu nie widziałam, ale rozmawiałam o nim z pracownikiem. Okazało się, że jest przeniesiony do ostatniego boksu, może już swobodnie wychodzić na wybieg, ale tego nie robi, pracownik  określił go jako obecnie  bardzo  "ociężałego". 

Jeśli po 17 miesiącach zamknięcia nie wychodzi, to coś musi być grubo nie tak. To chyba już ostatni moment na danie mu szansy na życie. Może to tylko zapalenie stawów po wielomiesięcznej odsiadce w ciemnicy i wilgoci, ale może też coś poważniejszego, a może jeszcze depresja.

Skoro już i tak gości na wątku Andżeli, to może teraz jakos tu ogarniemy, co kto może dla niego zaoferować. Warto jednak info o nim wstawić na zamojskim wątek, bo u Andżeli nic się nie dzieje i pewnie mniej osób tu zagląda. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Gdyby było zarezerwowane jakieś miejsce w razie problemów, to postarałabym się go choc na początek zabrać. Wszystko w jego przypadku jest skomplikowane i u nas rozbija się głównie o finanse. Mam postawiony wybieg dla świni, ale trzeba by kupić duża budę, siatkę metalową gesta na całość panelowego ogrodzenia, bo odstępy są 8 cm i moje male psy tam przechodzą. No i może tam być pies, który nie zrobi krzywdy Babuciowi. Andżela jest jedynym psem, który zapolowalby na nią, a jej kompan moze wykazywać podobne zachowania. 

Tola zaoferowała budę, ale jest nierozkładana i w Tomaszowie Lubelskim do odbioru. Nie ma więc jak do nas trafić.  Może gdyby zebrać do kupy i oszacować nasze możliwości pomocy, to w końcu udałoby się realnie mu pomóc,zanim nie będzie za późno. 

Mysle, że kwestie ew leczenia warto ogarnąć by zbiorką, o którą można poprosić Tolę. Dotąd potrzeby zdrowotne wszystkich psów udalo sie w ten sposób zaspokoić. 

Psa pokazalam milosnikowi rasy, który prowadzi grupę na fb. Jak coś, to na tych onkowych grupach( niektorych) moge jak zawsze udostępniać zbiórkę. 

Jak wielu tutaj już mam bardzo ograniczone możliwości. Moje stado starzeje się, auto co rusz szwankuje, kredyt poszybował w górę, jak i ceny wyżywienia czy weta. Coraz trudniej wszystko połapać. No i male psy przychodza adopcyjne, ale z większymi problem; jak nie gluche, to ślepe albo kalekie.

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A jaki byłby koszt postawienia u Ciebie ogrodzenia i zakupu porządnej, dobrej dla niego budy? Obawiam się, że miejsca dla niego nie znajdzie się szybko. Może byłaby jakaś szansa doczekać na miejsce u LILUtosi, ktoś chyba tam pytał o miejsce. Dla tego psa każda zmiana byłaby na lepsze. Badanie, leczenie, wreszcie jakieś spacery... życie nabrałoby sensu.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.05.2022 o 16:30, Ewa Marta napisał:

A jaki byłby koszt postawienia u Ciebie ogrodzenia i zakupu porządnej, dobrej dla niego budy? Obawiam się, że miejsca dla niego nie znajdzie się szybko. Może byłaby jakaś szansa doczekać na miejsce u LILUtosi, ktoś chyba tam pytał o miejsce. Dla tego psa każda zmiana byłaby na lepsze. Badanie, leczenie, wreszcie jakieś spacery... życie nabrałoby sensu.

 

Buda jest, duża, dla owczarka, ocieplona, - to ta, która zakupiliśmy dla Diany i jej dzieci.

Trzeba tylko byłoby dostarczyć ją do Jagny, może przy pomocy FB udałoby sie znaleźć kogoś, kto będzie jechał z naszych stron na Śląsk.

IMG_20220516_183358.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.05.2022 o 16:30, Ewa Marta napisał:

A jaki byłby koszt postawienia u Ciebie ogrodzenia i zakupu porządnej, dobrej dla niego budy? Obawiam się, że miejsca dla niego nie znajdzie się szybko. Może byłaby jakaś szansa doczekać na miejsce u LILUtosi, ktoś chyba tam pytał o miejsce. Dla tego psa każda zmiana byłaby na lepsze. Badanie, leczenie, wreszcie jakieś spacery... życie nabrałoby sensu.

 

Niestety, bez perspektywy miejsca dla niego, gdyby pojawiły się trudności, nie jestem w stanie wziąć go do siebie. Co innego wytrzymać jakiś czas, gdyby miał  termin na stałe miejsce. ile determinacji i czasu zajęło Elik znalezienie odpowiedniego hoteliku dla Micha, a dla mnie Ela potrafi przenosić góry dla psów pod swoją opieką.  No i Miszek miał zebrane deklaracje. Ten pies ma jeszcze swoją historię, ktora tez pewnie zniechęcilaby niektóre potencjalne miejsca. Przykro mi, ale nie mogę iść na żywioł i zostać z nim, gdyby pojawiły się problemy. Na hotelik potrzebne byłoby podobnie jak u Micha ok. 700 zl miesięcznie, a na razie jest to kompletnie nierealne.

Jakby ktoś znalazł mu miejsce i dal sygnał, że np  za miesiąc jedzie, to postarałabym jakoś go zaopiekować do tego czasu.

Link to comment
Share on other sites

LiluTosi niestety nie odpowiedziała. Jeżeli ktoś ma możliwość zadzwonić do niej i porozmawiać na temat miejsca dla biedaka to ja deklaruję założenie wątku i zajęcie się prowadzeniem finansów. Nic innego już nie mogę zrobić. 😞

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.05.2022 o 17:43, mdk8 napisał:

LiluTosi niestety nie odpowiedziała. Jeżeli ktoś ma możliwość zadzwonić do niej i porozmawiać na temat miejsca dla biedaka to ja deklaruję założenie wątku i zajęcie się prowadzeniem finansów. Nic innego już nie mogę zrobić. 😞

Dziękuję. Mnie też on leży na sercu. Oby było nas więcej i oby znalazło się dla niego miejsce. 

Link to comment
Share on other sites

Dziś Andżela oprócz wypadu do lasu, zaliczyła  spacer po mieście i odprowadziła z nami Miriam do busu w dużym centrum przesiadkowym.  Autokary i busy oraz dużo ludzi z walizkami czy  wózkami nie zrobiły na niej jakiegokolwiek wrażenia. Jest świetnym psem towarzyszacym. Była też przy kfc,  co prawda zamówionymi cebulką i frytkami nie była zainteresowana,  ale też zachowywała się bardzo grzecznie przy tylu kuszacych zapachach.

Resized_20220522_162221.jpeg

Resized_20220522_170347_resized(1).jpeg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...