Jump to content
Dogomania

Otrucie psa - prewencja


chilli34

Recommended Posts

Czesc wszystkim. Pytanie jest następujące. Mieszkam na osiedlu domów, każdy ogrodzony. U sąsiadów był przypadek otrucia psa. Słyszałem, ze można nauczyć psa nie brać niczego z ziemi. Kapsułki żelowe wypełnić czymś i jak pies to rozgryzie to zły smak mu będzie przypominał żeby nic nie brać do pyska. Ale czym wypełnić takie kapsułki? Jakis pomysł?

Link to comment
Share on other sites

To może być mało skuteczne - pies najpierw kieruje się węchem.Truciciel nie zostawi trutki w kapsułce żelowej, tylko w kawałku kiełbasy. Trzeba uczyć, aby pies do jedzenia podawanego z ręki  podchodził tylko na hasło. A potem uczyć, żeby omijał leżące na ziemi wszystko co jadalne. I wszystko podrzucane przez ogrodzenie. Najpierw na smyczy, potem bez. Do tego potrzebny jest pomocnik, który podrzuci coś, co oczywiście nie jest trujące - dla treningu. Żeby to podrzucone jedzenie nie miało zapachu Twojej ręki. 

Link to comment
Share on other sites

No dobra wszystko ok rozumiem, ale jak zrobię taką ,,kapsułkę trutkę,, to będę mógł nadać jej zapach kiełbasy, kurczaka czy czegoś. Nie zawsze jestem by powiedzieć ,,NIE,,. A z tymi ,,przysmakami,, by było łatwiej mu skumać, że jedzenie tylko w domu. Chodzi o to by pies się nauczył ,że jak znajdzie coś koło śmietników, czy w trawie to niemożne jeść. Może soda oczyszczona? czy pieprz, sól?

Link to comment
Share on other sites

No wiem, chyba jak to powinno wyglądać, ale nie mam możliwości zatrudnienia osób postronnych. Gdzieś kiedyś wyczytałem o żelatynowych kapsułkach wypełnionych ,,niespodziankami,, i teraz szukam tych niespodzianek. Proszę o pomoc, nie chce stracić psa gdy ktoś poda mu ,,COŚ,, . Proszę o pomoc, jakieś sugestie, pomysły ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...