Jump to content
Dogomania

Szorstka vel Czetka zaprasza wszystkich, których boli los niewidzialnych psów w schronisku. Zamieszkała w Kobyłce pod Warszawą :)


Tola

Recommended Posts

Jak się zorientuje, że jest bezpieczna, to zmieni zachowanie.

Nie zapomnę jak mieliśmy w DT maleńką Mimi ( adoptowała ją Anecik) . Zachowywała się dokładnie jak Czetka. Pękaliśmy ze śmiechu , gdy startowała jak żmija do naszych dużo większych psów . Oczywiście korygowaliśmy ją . A nasze biedne psy bały się jej okrutnie. Potem się uspokoiła i spały razem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Za panem poszła bez oporu, bez problemu dała się zaprowadzić na zaplecze gabinetu. Na nas nawet nie spojrzała. Ale w trakcie wszystkiego się bała: wanny, wody i suszarki. Parę razy popuściła, myślę, że ze strachu. Została "wyprana" razem z szelkami i smyczą.

Wetka dała leki na biegunkę na 4 dni, kupiłam też suchą karmę gastryczną (innej nie było) Colibra Premium Line Sensitive Lamb ( 1,2 kg). Zjadła trochę suchych chrupek, resztę namoczyłam. Ugotowałam też kurczaka z warzywami i ryżem jak poradziła wetka. Zjadła z apetytem, przemyciłam proszek. Każda z Was radzi co innego, ja posłuchałam wetki, bo się nie rozdwoję. N a razie nic nie robi. Czuje się dobrze. Zwierzynę postraszyła, cała trójka przemyka pod ścianami. Dobrze, że mam dom na okragło. Ze spaceru na łąki wracała kłusem prosto do domu i na posłanko.

Wydałam 90 zł, 40 zł mycie, 50 zł karma i leki. Zostało na koncie 50 zł.

https://images90.fotosik.pl/547/2d69f9bc139601d5gen.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.10.2021 o 17:01, konfirm31 napisał:

I słusznie. Na coś się trzeba zdecydować i zobaczyć, jak będzie. 

Jaki lek na biegunkę dostała Czetka? 

Trzy różne, ale nie wiem jakie, bo były w nieopisanych opakowaniach. Na spacerze zrobiła małą kupkę, jeszcze miękką, ale nie lejącą się. Po kurczaku ?

Dnia 23.10.2021 o 17:36, seramarias napisał:

Zbadaj jej kupę,wiele psów po schronisku ma lamblie, co może powodować brzydkie kupy i biegunki.

 

 

Tak, wiem.

Link to comment
Share on other sites

Był spacer do lasu i będą piękne, eksportowe zdjęcia. Ale na razie zasygnalizuję mały (mam nadzieję) problemik. Zwróćcie uwage jak ona układa przednią, prawą łąpę. Wydawało mi się, że ona lekko kuleje na nią. Ale na spacerze do lasu przeforsowałą ją, zaczęłą bardziej kuleć, w końcu wracała na  trzech. Jak skończą się problemy z rozwolnieniem i pójdę ją zaszczepić na wirusówki to pokażę tę łąpę.

https://images92.fotosik.pl/548/59d53477e7675371gen.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.10.2021 o 19:48, Mazowszanka13 napisał:

Pazury ma za długie, ale problem jest chyba wyżej.

Jeśli pazury powodują bolesne wyginanie palców, to może całą łapę ustawiać nienaturalnie, żeby uniknąć bólu, i kwestia jak ją ustawia, bo może przenosi się to na wyższy staw,

Koniecznie trzeba ściąć pazury, nie rozumiem czemu wet tego nie zrobił, przecież to parę minut.

Może być inna przyczyna, ale trzeba wyeliminować najprostszą, zanim się psa wkrochmali w rentgeny itd.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.10.2021 o 18:44, Mazowszanka13 napisał:

...Zwróćcie uwage jak ona układa przednią, prawą łąpę. Wydawało mi się, że ona lekko kuleje na nią. Ale na spacerze do lasu przeforsowałą ją, zaczęłą bardziej kuleć, w końcu wracała na  trzech....

https://images92.fotosik.pl/548/59d53477e7675371gen.jpg

Zwróciłam uwagę na nienaturalne ułożenie prawej łapki, gdy pierwszy raz pokazałaś to zdjęcie, ale nikt nic nie mówił więc wolałam się nie wychylać. Myślę, że może to być stare, nie poskładane złamanie tej łapki w 2 miejscach. Wet z pewnością zaleci prześwietlenie i wtedy będzie wiadomo co jest powodem takiego ułożenia łapki.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.10.2021 o 18:44, Mazowszanka13 napisał:

Był spacer do lasu i będą piękne, eksportowe zdjęcia. Ale na razie zasygnalizuję mały (mam nadzieję) problemik. Zwróćcie uwage jak ona układa przednią, prawą łąpę. Wydawało mi się, że ona lekko kuleje na nią. Ale na spacerze do lasu przeforsowałą ją, zaczęłą bardziej kuleć, w końcu wracała na  trzech. Jak skończą się problemy z rozwolnieniem i pójdę ją zaszczepić na wirusówki to pokażę tę łąpę.

https://images92.fotosik.pl/548/59d53477e7675371gen.jpg

Łapa koniecznie do sprawdzenia. Moim zdaniem - problem w połączeniu łopatki i kości ramiennej. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...