Jump to content
Dogomania

Szorstka vel Czetka zaprasza wszystkich, których boli los niewidzialnych psów w schronisku. Zamieszkała w Kobyłce pod Warszawą :)


Tola

Recommended Posts

Dnia 22.10.2021 o 16:01, Mazowszanka13 napisał:

Odstąpiłam od gotowania, odzwyczaiłam się od smrodu gotowanego mięsa. Zresztą Lilek chyba jest uczulony na drób. Zapytam Tolę na PW (chyba umknął jej mój post) co Czetka jadła w schronie.

Dzisiaj po południu kupka miękka, ale uformowana. Lekko śluzowata.

Przecież od początku miała rozwolnienie, zanim ją pierwszy raz nakarmiłaś, poza tym dałaś jej pastylę na odrobaczenie dwa dni temu, poczekaj, bo teraz zmieniać karmę to nic nie będziesz wiedziała w końcu.

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Wbrew temu, co nam się wydaje, dla psów z podrażnionym pp, lepsze są dobre karmy weterynaryjne, niż gotowany kurczak z ryżem i marchewką, bo w karmie leczniczej, jest istotnie  obniżona ilość tłuszczu, a w chudym kurzym mięsie ( pierś), jest go więcej, niż w karmie leczniczej i w niekontrolowanej ilości. W dodatku, jeśli już, to mięso surowe/sparzone i  posiekane, bo w tej formie lepiej jest tolerowane przez podrażniony psi pp.

Co do smrodu gotowanego mięsa, podzielam opinię Mazowszanki 🙂

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Zaobserwowałam u Czetki zachowanie, którego się po niej nie spodziewałam. Chyba potrafię to wytłumaczyć, ale skorygujcie mnie jeżeli się mylę. Otóż posłanko Czetki w kuchni może i przymałe, ale za to z widokiem na całą okolicę. Widać na przykład drogę do sypialni, którą szedł Lilek. Było to w pewnym oddaleniu od jej posłanka. Nagle usłyszałam przeraźliwy skowyt Lilka, który jest wszystkobojący i Czetkę, która wyskoczyła z wrzaskiem z posłanka w jego kierunku. On tak się wystraszył, że okulał z wrażenia. Ona nic mu nie zrobiła, nie dotknęła go, tylko nastraszyła. Wczoraj w podobny sposób wystartowała do kota i może Małej. Powiedziałam: nie wolno ! , a ona skuliła uszy.

Podobną sytuację miałam kilkanaście lat temu z naszą nowowprowadzoną do domu Luką, która była psem bojącym się, nisko postawionym w psiej hierarchii. Wyczuła, że nasz syn jej się boi (psów generalnie) i w podobny sposób wystartowała do niego ze szczekiem.Powiedziałam to samo co Czetce i poskutkowało, bo Luka byłą psem karnym. My to wtedy tłumaczyliśmy tym (po amatorsku), że Luka chce się wepchnąć przed Olka w hierarchii. Może z Czetką jest podobnie ?

Link to comment
Share on other sites

Ona była atakowana przez inne suki w azylu. Teraz chce sobie zapewnić pewne miejsce przy Tobie, oczywiście, że chce być numerem 1 wśród zwierząt. Dotychczasowe doświadczenia nauczyły ją, że albo ona będzie numerem jeden, albo inni będą ją atakować. Czetka nie wie, że serca, jedzenia i miejsca w Twoim domu starczy dla wszystkich zwierzaków, że nie musi walczyć.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.10.2021 o 19:51, Sowa napisał:

Ona była atakowana przez inne suki w azylu. Teraz chce sobie zapewnić pewne miejsce przy Tobie, oczywiście, że chce być numerem 1 wśród zwierząt. Dotychczasowe doświadczenia nauczyły ją, że albo ona będzie numerem jeden, albo inni będą ją atakować. Czetka nie wie, że serca, jedzenia i miejsca w Twoim domu starczy dla wszystkich zwierzaków, że nie musi walczyć.

 

Dzięki 🙂 Czyli dobrze rozumowałam. Tylko Lilka szkoda, bo to jeden wielki strach.

Kto nie zna, zapraszam 🙂

https://www.dogomania.com/forum/topic/351880-kolej-na-brata-lilki-lilek-kolejny-strachulec-u-mnie-w-bdt/

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.10.2021 o 11:44, konfirm31 napisał:

Ja bym przez jakiś czas dawała karmy weterynaryjne, jelitowe, z ograniczoną ilością tłuszczu, np

Rocco Diet Care Gastro Intestinal puszki i Eukanuba intestinal (chrupki), a u weta, bym kupiła ColoCeum plus. Po normalizacji wypróżnień, stopniowy powrót do normalnej diety

Pisałam już do Mazowszanki, zamówię  któreś z tych puszkek proponowanych przez Ciebie i zobaczymy.

Dnia 22.10.2021 o 16:01, Mazowszanka13 napisał:

Odstąpiłam od gotowania, odzwyczaiłam się od smrodu gotowanego mięsa. Zresztą Lilek chyba jest uczulony na drób. Zapytam Tolę na PW (chyba umknął jej mój post) co Czetka jadła w schronie.

Dzisiaj po południu kupka miękka, ale uformowana. Lekko śluzowata.

Post mi nie umknął, tylko ja na dogo mam czas byc dłużej dopiero póżnym wieczorem, nie zaglądał,m wcześniej. Psy w boksach ogólnych na pewno dostają resztki wędlin, bo to widzę.

Większość psów, które zabierane są ze schroniska, ma na początku problemy jelitowe, które są wynikiem i zarobaczenia i złej diety.

Mogła tez tak zareagować na podane tabletki odrobaczanie...

Dnia 22.10.2021 o 16:49, Mazowszanka13 napisał:

Ona mi coraz bardziej wilka, a nie owczarka przypomina. Miałam kiedyś na tymczasie " prawie collie"  szorstkowłosego, a teraz mam wilka szorstkowłosego.

Zmęczona po spacerku z którego gnała na posłanko jak wicher.

https://images90.fotosik.pl/546/1a2a2370c6bafa1dgen.jpg

https://images90.fotosik.pl/546/1a2a2370c6bafa1dgen.jpg

Cudnaserce-ruchomy-obrazek-0594.gif 

Jak dobrze, że już nie na zimnym betonie, tylko na miękkiej podusi.

I zima też w cieple.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.10.2021 o 19:51, Sowa napisał:

Ona była atakowana przez inne suki w azylu. Teraz chce sobie zapewnić pewne miejsce przy Tobie, oczywiście, że chce być numerem 1 wśród zwierząt. Dotychczasowe doświadczenia nauczyły ją, że albo ona będzie numerem jeden, albo inni będą ją atakować. Czetka nie wie, że serca, jedzenia i miejsca w Twoim domu starczy dla wszystkich zwierzaków, że nie musi walczyć.

 

Na pewno była atakowana i miała niska pozycje w stadzie,  bo przy ostatnim pobycie w schronisku byłam świadkiem, jak zaatakowały ją dwie suki, jak tylko wyszła na wybieg. Wyglądało to tak, jakby czekały, kiedy się wychyli.

Prawdopodobnie dlatego tak rzadko wychodziła z budynku, najczęściej siedziała  w środku, to był być moze  jej sposób na przeżycie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.10.2021 o 20:04, Mazowszanka13 napisał:

Tylko Lilka szkoda, bo to jeden wielki strach.

Ale też może być tak, że kiedy suka przekona się, że on nie jest dla niej zagrożeniem, będzie dla niego tolerancyjną szefową. Miałam takiego psa, który najpierw innym samcom pokazywał bez użycia zębów, że jest silniejszy, a potem zapraszał do zabawy. I był dla tych słabszych wręcz opiekuńczy. Tego rodzaju zachowania zdarzają się wśród dzikich psowatych także - zaobserwowano u szakali ("Zabójcy bez winy").

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...