Jump to content
Dogomania

Szorstka vel Czetka zaprasza wszystkich, których boli los niewidzialnych psów w schronisku. Zamieszkała w Kobyłce pod Warszawą :)


Tola

Recommended Posts

Agat wcina obiad, a Czetka zwiedza mieszkanie. Początkowo była wystraszona (parę kropelek rozwolnionka), ogon pod siebie. Nie chce jeść, ani pić.

Kot niezainteresowany, obserwuje z kanapy. Lilek się ulotnił, a Mała popiskuje, ale nie dziamgoli.

Śmierdzi paskudnie, ale nie będę jej stresować kąpielą.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Możesz ją przetrzeć szmatką z niewielką ilością wody z octem, ale to pogorszy jej kontakt z psami domowymi (ocet). Ja Ninka czesałam i pozwalałam mu się tarzać do woli w trawie ( na szczęście, czuł taką potrzebę 😉), oczywiście na smyczy i w szelkach. U nas, zapach schroniska, zniknął po +/- tygodniu. 

Z Maksem, postępowałam przed laty podobnie, ale on nie pachniał schroniskiem, tylko tz wiatrem 

Link to comment
Share on other sites

Umówiłam ją na sobotę do grumera na kąpiel. Nie mamy wanny i nie bardzo wyobrażam sobie wciskanie jej pod prysznic. Chodzi za mną i żebrze. Zjadła mokre (Dolinę Noteci), ale suchym nie jest zainteresowana.

Dałam jej środek na robaki. Nie dostałam książeczki i nie wiem czy jest zaczipowana, zaszczepiona i odkleszczona. Napisz Tolu co i jak.

Ona jest bardzo zgrabna i ładna. Bardziej przypomina mi owczarka niż teriera. I nie wygląda staro.

Agat nakręciła super filmiki z zapoznania w ogrodzie. Jak odsapnie to je umieści.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jasne, że trzeba pytać Toli.

Z tego co wiem, to w schroniskach raczej podaje się tylko preparaty p. pchłowe - bo tanie, a pies albo mało, albo wcale ☹️, ma kontakt z Naturą i... kleszczami. Ja bym dała zwykłą  Symparicę ( nie trio), najszybciej, jak będzie wiadomo ile waży. 

Pewnie jest szczepiona p wściekliźnie, bo to konieczna konieczność ( i musisz dostać zaświadczenie o szczepieniu) , ale z chipem, nie wiadomo

Trzymaj się, Mazowszanko i Twój TZ 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.10.2021 o 17:56, Mazowszanka13 napisał:

Umówiłam ją na sobotę do grumera na kąpiel. Nie mamy wanny i nie bardzo wyobrażam sobie wciskanie jej pod prysznic. Chodzi za mną i żebrze. Zjadła mokre (Dolinę Noteci), ale suchym nie jest zainteresowana.

Dałam jej środek na robaki. Nie dostałam książeczki i nie wiem czy jest zaczipowana, zaszczepiona i odkleszczona. Napisz Tolu co i jak.

Ona jest bardzo zgrabna i ładna. Bardziej przypomina mi owczarka niż teriera. I nie wygląda staro.

Agat nakręciła super filmiki z zapoznania w ogrodzie. Jak odsapnie to je umieści.

Cieszę się, że sunia już na miejscu:)

Książeczkę ma  Agata - w schowku w aucie;)

Właśnie rozmawiałyśmy - Agata jak odsapnie to zajrzy do książeczki i sprawdzi wiek i wpis o sterylizacji.

Czip na pewno jest  i to dwa (pomyłka w lecznicy), oba są wpisane do książeczki, powinien też być wpis o szczepieniu p/ wściekliżnie.

Preparat na kleszcze ( Fiprex) sunia dostała przed spacerem parę dni temu.

Jak trzeba zamówić puszki to daj znać jakie, zamówię.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.10.2021 o 19:06, Mazowszanka13 napisał:

Jemy kolację w smrodzie, bo nie mamy serca jej wyrzucić z kuchni. Ona polubiła TZ-a, wiec on ma gorzej, bo siedzi mu w nogach.

Dzięki Tola, już wszystko jasne.

Nie zazdroszczę,  smród niepowtarzalny, zamojski.

To sunia nieżle sobie radzi, myslałam, ze ona do kobiet będzie bardziej odważna;)

Zamojskie psy w większości boją się facetów, a tutaj  coś innego.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.10.2021 o 19:06, Mazowszanka13 napisał:

Jemy kolację w smrodzie, bo nie mamy serca jej wyrzucić z kuchni. Ona polubiła TZ-a, wiec on ma gorzej, bo siedzi mu w nogach.

Dzięki Tola, już wszystko jasne.

A weź się zbierz i wsadź ją pod ten prysznic. Późno nie jest.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.10.2021 o 19:17, rozi napisał:

A weź się zbierz i wsadź ją pod ten prysznic. Późno nie jest.

Bolą mnie plecy, nie będę się gimnastykować. Użyłam szmatki z szamponem tak jak radziłaś. Pomogło, ale nie na 100 %. Poczekamy do soboty, przy okazji obejrzy ją wet, bo grumer jest u weta.

Link to comment
Share on other sites

No zapomniałam o tej książeczce, mea culpa!  Ale w książeczce jest wpisany rok urodzenia 2016, faktycznie 2 numery chipów, dzisiejsze zaświadczenie o szczepieniu przeciwko wściekliźnie, ale ani słowa o sterylce 😕

A tak w ogóle sunia przeurocza, po kilku minutach w kuchni już zamerdała do mnie ogonem i mina była już zupełnie inna niż w schronie! Bo w schronie trzęsła się jak galareta.

Tu zakładanie szelek

obraz.png.9d32ef0fbe6dbb91537e9cb1824bb70e.png

Tu w podróży

obraz.png.d4f8a2c4bd739702037d7bcee0c1ffd3.png

Tutaj poznaje ogród jeszcze lekko przerażona

obraz.png.c60bfa918390c74f8dbbe11e2006a371.png

A zaraz będzie filmik.. 😉

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To nie wiem, co się tam dzieje, sunia nie jest staruszką, do schroniska trafiła, jak zabiegi były już obowiązkowe:(

Byłam pewna, ze wpis będzie.

Może jest pod  wpięta kartką ze szczepieniem...

Agata, podeślij mi smsem te dwa nr czip, Jarek sprawdzi w lecznicy u weta.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.10.2021 o 20:15, Tola napisał:

To nie wiem, co się tam dzieje, sunia nie jest staruszką, do schroniska trafiła, jak zabiegi były już obowiązkowe:(

Byłam pewna, ze wpis będzie.

Może jest pod  wpięta kartką ze szczepieniem...

Agata, podeślij mi smsem te dwa nr czip, Jarek sprawdzi w lecznicy u weta.

Nie, pod kartką ze szczepieniem jest wpis .. o szczepieniu znowu 😞

Już wysyłam smsa z numerami chipów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...