Jump to content
Dogomania

Szorstka vel Czetka zaprasza wszystkich, których boli los niewidzialnych psów w schronisku. Zamieszkała w Kobyłce pod Warszawą :)


Tola

Recommended Posts

Dnia 9.11.2021 o 21:47, Poker napisał:

Nie wiem czy przegapiłam informację co jest konkretnie z łapką czy jej nie było. Może dobrze by było jednak zrobić RTG.

Miałam dwie tymczaski, które miały staw biodrowy  rzekomy. Nie bolało to ich, umiały sobie świetnie radzić i tak poszły do DS.

Ja też bym to rozważyła, żeby potem nie było reklamacji z powodu chorej łapki...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.11.2021 o 21:47, Poker napisał:

Nie wiem czy przegapiłam informację co jest konkretnie z łapką czy jej nie było. Może dobrze by było jednak zrobić RTG.

Miałam dwie tymczaski, które miały staw biodrowy  rzekomy. Nie bolało to ich, umiały sobie świetnie radzić i tak poszły do DS.

 

Dnia 9.11.2021 o 21:49, Tola napisał:

Ja też bym to rozważyła, żeby potem nie było reklamacji z powodu chorej łapki...

 

Dnia 9.11.2021 o 22:06, rozi napisał:

Czy ona biega jak ten chart bez smyczy? Czy na lince? Bo pies bez uwięzi wie, na co sobie może pozwolić, a na lince jest ograniczony. Mentalnie w sensie.

Jak charcica biegała luzem. Biegała tak szybko i była naraz w wielu odległych od siebie miejscach, że przestałam ją puszczać na zewnątrz bez smyczy.

 

Poker, Tola, też o tym myślałam. Dowiadywałam się o ortopedę w Ciechanowie: 140 zł konsultacja ortopedy i od 50 zł wzwyż RTG. Z tego co zrozumiałam w zależności od ilości klatek (zdjęć). Czyli cennik podobny do tego, który podała moja wetka.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.11.2021 o 10:19, konfirm31 napisał:

Słusznie 🙂. Z niecierpliwością będziemy czekać na informacje. 

 

Dnia 10.11.2021 o 11:22, Poker napisał:

Dobra decyzja. Środki płatnicze masz na tę wizytę ?

Jeśli ortopeda nie będzie robił problemu, to wizytę proszę  wziąć na ZEA, podeślę NIP do faktury.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.11.2021 o 11:22, Poker napisał:

Dobra decyzja. Środki płatnicze masz na tę wizytę ?

Dzięki Poker 🙂

Dnia 10.11.2021 o 11:50, Tola napisał:

 

Jeśli ortopeda nie będzie robił problemu, to wizytę proszę  wziąć na ZEA, podeślę NIP do faktury.

Dzięki Tola 🙂 Czyli ZEA zrobi przelew wetowi ?

Jakby był problem to zapłacę kartą. Potem będziemy się martwić.

Link to comment
Share on other sites

Czetka już po badaniu. Niestety kuleje, pewnie po tym "macaniu". Wet stwierdził, że ma bardzo małą masę mięśniową. Pewnie z braku ruchu.

Zapłaciłam 298, 00 zł. W tym mieści się : konsultacja ortopedyczna, 3 zdjęcia RTG i lek Cimlages na 8 dni na obrzęk. Dostałam płytkę z 3 zdjęciami.

Na fakturę przelewową zgodzili się bez problemu, podeślą ją mejlem, a ja podam dalej.  Czetka ma stare złamania, są też zmiany na kościach nadgarstka. Różne mogą być tego przyczyny. Łapka do obserwacji.

https://images89.fotosik.pl/552/8f24d12fe721b9aegen.jpg

https://images89.fotosik.pl/552/8f24d12fe721b9aegen.jpg

Zamówiłam na Allegro lek na stawy polecony przez konfirm31, który pomógł jej suczce w podobnej sytuacji. Caniviton forte plus 90 tabletek. 143,79 zł

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.11.2021 o 21:51, mgog napisał:

Może  podawać  galaretkę z kurzych łap.

Z kurzych i z cielęcych (jeszcze lepsza). Cielęce kości (poprzecinane, żeby szpik wypłynął) długo gotować na małym ogniu

Po galaretce z kurzych łapek mogą być luźniejsze stolce

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.11.2021 o 21:51, mgog napisał:

Może  podawać  galaretkę z kurzych łap.

 

Dnia 13.11.2021 o 08:14, Moli@ napisał:

Z kurzych i z cielęcych (jeszcze lepsza). Cielęce kości (poprzecinane, żeby szpik wypłynął) długo gotować na małym ogniu

Po galaretce z kurzych łapek mogą być luźniejsze stolce

Dzięki:) Dobry pomysł.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.11.2021 o 08:14, Moli@ napisał:

Z kurzych i z cielęcych (jeszcze lepsza). Cielęce kości (poprzecinane, żeby szpik wypłynął) długo gotować na małym ogniu

Po galaretce z kurzych łapek mogą być luźniejsze stolce

Kurze łapki są w Dino, 4,99 zł kg, ale cielęcych na wsi nie uświadczysz!... Taka galaretka to tez najlepsze lekarstwo na nasze, ludzie, stawy 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.11.2021 o 11:08, malagos napisał:

Kurze łapki są w Dino, 4,99 zł kg, ale cielęcych na wsi nie uświadczysz!... Taka galaretka to tez najlepsze lekarstwo na nasze, ludzie, stawy 🙂

Też gotowałam z kurzych łapek galarety psom bo najłatwiej dostać 🙂

Z kości cielęcych tzw wartościowsza..., jak się trafi to warto kupić ,)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...