Jump to content
Dogomania

Szorstka vel Czetka zaprasza wszystkich, których boli los niewidzialnych psów w schronisku. Zamieszkała w Kobyłce pod Warszawą :)


Tola

Recommended Posts

Zakładam  wątek Szorstkiej i bardzo proszę o pomoc dla suni.

Ona w schronisku nie ma żadnych szans,  bo od dawna właściwie nie wychodzi na zewnątrz, schowana głęboko wewnątrz boksu i w bólu swojej samotności. Takie psy żyją latami w schronie,  mają swój smutny świat, ale nie maja już nadziei 😞

Na wybiegu widziałam ją w kwietniu i kolejnym razem dopiero teraz…

Bardzo chciałabym, aby ktoś ją zobaczył, pokochał, dał dom.

Ale bez zabrania jej z tego betonowego więzienia jest to niemożliwe.

Parę miesięcy poszukiwałam dla suni  miejsca gdzieś wśród znajomych, niestety bezskutecznie;  znalazły się 2 domy, ale zaraz znalazły się też potrzebujące psy z ulicy.

Teraz robi się coraz chłodniej, a mnie serce pęka, że kolejną zimę  sunia spędzi na betonie. Pomyślałam więc o hoteliku, ale  koszty są zbyt wysokie, nie damy rady utrzymać przez dłuższy czas kolejnego psa z fundacyjnych pieniędzy.

Dlatego nadzieja w pomocy tutaj na forum, chociaż wiem, jak trudno o deklaracje stałe.

Wiem, że tych niewidzialnych, starszych psów jest ogromna ilość we wszystkich schroniskach; w zamojskim też jest ich dużo, tutaj na dogo sporo z nich znalazło pomoc, czekają kolejne, które  pokazuję na tym wątku WĄTEK i mam nadzieję, że i dla nich też przyjdzie czas wybawienia.

Może pomoc dla Szorstkiej rozpocznie ten kolejny dobry czas...

1632656172744.jpg

1632656181915.jpg

Link to comment
Share on other sites

FORMY POMOCY SZORSTKIEJ:

Deklaracje stałe:

wiolhelm170 - 20 zł serce-ruchomy-obrazek-0594.gif

Nesiowata - 10 zł serce-ruchomy-obrazek-0594.gif

konfirm31 - 20 zł serce-ruchomy-obrazek-0594.gif

limonka80 - 30 zł serce-ruchomy-obrazek-0594.gif

Karen116 - 50 zł  serce-ruchomy-obrazek-0594.gif

Razem: 140 zł

CZETKA - 100 zł - serce-ruchomy-obrazek-0594.gif

elik - bazarek serce-ruchomy-obrazek-0594.gif

Mazowszanka13 - bazarek serce-ruchomy-obrazek-0594.gif

Nadziejka  - bazarek Bazarek serce-ruchomy-obrazek-0594.gif

 

Wpłaty na konto ZEA:

130 zł - bazarek elik

60 zł - bazarek Nadziejka

Razem: 190 zł

 

Wydatki Fundacja ZEA :

245,20 zł - karma

298 zł - badanie i wizyta u ortopedy 

Razem: 543,20 zł

 

Ogłoszenia:

mari23  serce-ruchomy-obrazek-0594.gif

Katowice https://www.olx.pl/d/oferta/sliczna-sunia-szorstkowlosa-do-adopcji-CID103-IDJS0jz.html

Tyśka serce-ruchomy-obrazek-0594.gif

Warszawa https://www.olx.pl/d/oferta/lagodna-sympatyczna-czetka-ni-to-terrier-ni-owczarek-cudo-CID103-IDMe3lg.html

Tola serce-ruchomy-obrazek-0594.gif

Poznań https://m.olx.pl/d/oferta/mam-na-imie-czetka-i-czekam-na-swojego-czlowieka-CID103-IDMhoth.html

Toruń https://www.olx.pl/d/oferta/pelna-uroku-czetka-do-adopcji-CID103-IDMfPBK.html

Ellig serce-ruchomy-obrazek-0594.gif

Warszawa https://www.olx.pl/d/oferta/wyjatkowa-sunia-prosi-o-dom-CID103-IDMjFq2.html

 

POST ROZLICZENIOWY MAZOWSZANKA 13

str.15

Link to comment
Share on other sites

  • Tola changed the title to Szorstka zaprasza wszystkich, których boli los niewidzialnych psów w schronisku

Jestem u sunieczki. Ponieważ mój tymczas znalazł dom mam "do zagospodarowania" ogłoszenie promowane do 30 października - może podmienić zdjęcia i tekst? Choć nic o niej nie wiemy, może wzruszy czyjeś serce? Tysia ma talent do poruszających tekstów...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Tola napisał:

Teraz robi się coraz chłodniej, a mnie serce pęka, że kolejną zimę  sunia spędzi na betonie.

A ona ma taką "rzadką" sierść  😞  Na pewno mocno odczuje mrozy  😞        
Nie mogę dać jej stałej wpłaty, ale będzie beneficjentem w najbliższym bazarku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, mari23 napisał:

Jestem u sunieczki. Ponieważ mój tymczas znalazł dom mam "do zagospodarowania" ogłoszenie promowane do 30 października - może podmienić zdjęcia i tekst? Choć nic o niej nie wiemy, może wzruszy czyjeś serce? Tysia ma talent do poruszających tekstów...

Trzeba próbować wszystkiego, bardzo byłabym Ci mari wdzięczna, tylko nie podawaj, w jakim jest schronisku, podaj mój nr tel.

11 godzin temu, konfirm31 napisał:

Biedulka 😢. Wątek zapisuję. 

Biedna bardzo, jak wszystkie w takich miejscach. Te młode  mają szansę, a te starsze to czekają na cud.

11 godzin temu, Tyśka) napisał:

I ja jestem u cudnej!

Dziękuję:)

10 godzin temu, wiolhelm170 napisał:

Jestem.

Bardzo Ci dziękuję za deklarację, wieczorem uzupełnię 1 stronę.

5 godzin temu, Nesiowata napisał:

10,00 zł stałej na początek.

Pięknie dziękuję:)

2 godziny temu, elik napisał:

A ona ma taką "rzadką" sierść  😞  Na pewno mocno odczuje mrozy  😞        
Nie mogę dać jej stałej wpłaty, ale będzie beneficjentem w najbliższym bazarku.

Dziękuję Eluś, wiem, że pomagasz wielu psom, tym bardziej jestem wdzięczna. 🙂

1 godzinę temu, Nadziejka napisał:
Witaj dzielna witaj  niechaj sie rozpocznie lepsze zycie

Witaj Nadziejko, bardzo bym chciała, aby się udało.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo Wam wszystkim dziękuję, ze jesteście. serce-ruchomy-obrazek-0594.gif

Wieczorem pouzupełniam 1 stronę.

Trochę informacji o Szorstkiej mamy - ma ok. 9 lat, jest niezwykle delikatna, spokojna, uległa, stara się nie wadzić nikomu.

Rozmawiałam o niej w schronisku i pracownicy to potwierdzili.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I jeszcze raz ja.

Dowiedz się Tolu, proszę, jaka jest Szorstka. Czy daje sobie założyć obrożę, przypiąć smycz, coś przy sobie zrobić, dotknąć się i takie tam. I jaka jest duża. Sądząc ze zdjęcia sięga facetowi do kolan, ale może się mylę. Czy jest wysterylizowana ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Tola napisał:

Bardzo Wam wszystkim dziękuję, ze jesteście. serce-ruchomy-obrazek-0594.gif

Wieczorem pouzupełniam 1 stronę.

Trochę informacji o Szorstkiej mamy - ma ok. 9 lat, jest niezwykle delikatna, spokojna, uległa, stara się nie wadzić nikomu.

Rozmawiałam o niej w schronisku i pracownicy to potwierdzili.

Ogłoszenie już aktywne, zrobiłam "na szybko", będę edytować w miarę napływu informacji i Waszych podpowiedzi. Czy miasto zmienić? Jest na Katowice (po Opelku)

https://www.olx.pl/d/oferta/sliczna-sunia-szorstkowlosa-do-adopcji-CID103-IDJS0jz.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Mazowszanka13 napisał:

I jeszcze raz ja.

Dowiedz się Tolu, proszę, jaka jest Szorstka. Czy daje sobie założyć obrożę, przypiąć smycz, coś przy sobie zrobić, dotknąć się i takie tam. I jaka jest duża. Sądząc ze zdjęcia sięga facetowi do kolan, ale może się mylę. Czy jest wysterylizowana ?

;)))))

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, konfirm31 napisał:

Deklaruję stałą 20 zł. Od października, czyli już.

 

5 godzin temu, Mazowszanka13 napisał:

I mnie ona skradła serce.

Mogę zrobić dla niej bazarek, ale najwcześniej w listopadzie jak skończę suszyć jabłka.

 

1 godzinę temu, mari23 napisał:

Ogłoszenie już aktywne, zrobiłam "na szybko", będę edytować w miarę napływu informacji i Waszych podpowiedzi. Czy miasto zmienić? Jest na Katowice (po Opelku)

https://www.olx.pl/d/oferta/sliczna-sunia-szorstkowlosa-do-adopcji-CID103-IDJS0jz.html

 Pięknie dziękuję, to ogromna pomoc dla suniserce-ruchomy-obrazek-0594.gif

Wszystko to zaraz będzie na 1 stronie - dopiero teraz, bo pakowałam koty na wyjazd do Warszawy, własnie parę minut temu pojechały.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Nesiowata napisał:

Tylko gdzie wpłacać?

Jeszcze moment się wstrzymajmy...

9 godzin temu, agat21 napisał:

A jakieś miejsce dla niej gdziekolwiek by było? Mam na myśli hotelik lub dt?

Rozmawiałam z p. Anetą z tego hoteliku pod Chełmem, ale to spory koszt no i jednak kojec, a ja tak bardzo chciałabym dla niej domowego zacisza...

2 godziny temu, Mazowszanka13 napisał:

I jeszcze raz ja.

Dowiedz się Tolu, proszę, jaka jest Szorstka. Czy daje sobie założyć obrożę, przypiąć smycz, coś przy sobie zrobić, dotknąć się i takie tam. I jaka jest duża. Sądząc ze zdjęcia sięga facetowi do kolan, ale może się mylę. Czy jest wysterylizowana ?

Szorstka jest  średniej wielkości, taka do kolan. Jest  łagodna, p. Wiesławowi daje się dotykać, ale od razu przywiera do ziemi, widać to na zdjęciach;  podobnie zachowywała się, jak podszedł z czytnikiem. Wydaje mi się, że obrożę da sobie założyć, ale nie wiem, czy chodzi na smyczy.  

W poniedziałek jadę do schroniska, wszystkiego spróbuję się dowiedzieć.

Powinna być wysterylizowana, ale po historii z Shilą muszę to sprawdzić.

Mazowszanka13 - nie zasnę dzisiaj...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...