Jump to content
Dogomania

Kulawizna u szczeniaka


Recommended Posts

Cześć ! Od dwóch tygodni mam szczeniaka (west Highland white terrier, ma 4 miesiące i dwa tygodnie, jest to suczka, waży 3kg). Po tygodniu okazało się, że piesek ma glisdy i pchły ... podobno była odrobaczona w hodowli, ale tabletka nie zadziałała. Dwa dni temu dostała tabletkę do odrobaczenia, a wczoraj była kąpana i dostała preparat na pchły. 4 dni po przyjeździe mała obudziła się w nocy i bardzo piszczała. Bolał ją brzuch, przestała jeść i nie mogła się załatwić. Wtedy okazało się, że ma glisdy, a piszczała tamtej nocy, bo wtedy robaki się wykluwały.  Kolejną niepokojącą rzeczą było to, że po wstawaniu z legowiska młoda zaczęła kuleć (wydaje się, że na prawą przednią łapkę). Jak już trochę pochodziła to było ok i tak jest do dzisiaj. Od razu mówię, że jesteśmy już umówione do weta na jutro do ortopedy i na wizytę kontrolną. Czytałam, że może dochodzić do kulawizny po robakach, czy ktoś kiedyś o tym słyszał ? Jest to młody piesek, więc nie jestem pewna, czy już teraz może mieć problemy ze stawami itd. Mała chodziła po schodach, ale nie jakoś dużo. Może to jest przyczyna ? Bardzo o nią dbam, a teraz po tabletce na odrobaczenie apetyt wrócił, kupa jest jak najbardziej w porządku i ogolnie jest zdrowa. Dostała też na wizycie zastrzyk domięśniowy, może po tym kuleje ? Proszę o pomoc, bardzo się martwię i chce żeby była zdrowa... Proszę o pomoc ! Kocham ją z całego serca i bardzo się martwię …

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Simona-simona0949494 napisał:

Proszę o pomoc !

Ale jakiej pomocy oczekujesz?Tak bardzo zarobaczony pies nie mógł być odrobaczany."tabletka nie zadziałała" - to bzdura,na którą dałas się nabrać.Kolejny nonsens,to "wykluwanie się robaków" - kto Ci naopowiadał takich rzeczy?

Czasem się zdarza,że masywnie zarobaczony pies odchorowuje odrobaczenie,trują go neurotoksyny pasożytów,nie slyszałam,żeby z tego powodu dochodziło do kulawizny.A ten zastrzyk domięśniowy to jaki i z jakiej przyczyny? (powinnaś miec nazwę w książeczce).

Domyslam się,że sunię wzięłaś z pseudohodowli niezrzeszonej w ZKwP.Mam rację?

Daj znać,co orzeknie ortopeda.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...