Jump to content
Dogomania

Chorą psią duszę najlepiej jest leczyć wśród bliskich ludzi, a tych malutka Jeżynka nigdy nie miała. Może wspólnie uda się nam zdjąć z niej ten bagaż złych wspomnień? Udalo się, Jeżynka zamieszkała w Poznaniu:)


Tola

Recommended Posts

Jeżynka ma ok. roku i  bagaż wspomnień o tym, że człowiekowi  zaufać nie można;  jest skulonym, przerażonym stworzeniem, które przy kontakcie z człowiekiem najchętniej chciałoby przestać istnieć. 

Sunia jest jednym z 6 psów u rodziny, która nie radzi sobie z własnym życiem, więc tym bardziej zwierzakom jest tam ciężko żyć.

Gmina zadbała o sterylizację suczek, siostrze i bratu Jeżynki udało się znaleźć nowe rodziny, a Jeżynka została, wbita w głąb budy, niewidzialna.

Dostałam jej zdjęcie i już nie mogłam przestać myśleć o małej i o tym, że bardzo chciałabym zabrać ją z tej tej posesji i dać szansę na inne życie, bez strachu i poniżania, bez głodu i cierpienia.

Ze zdjęcia popatrzyły na mnie przerażone psie oczy, ale gdzieś tam na dnie zobaczyłam nadzieję na lepszy los? ciekawość świata poza deskami budy?

A może tylko to sobie wymyśliłam.

Udało się zarezerwować miejsce u szafirki i jutro około 6 rano Jeżynka wyrusza w drogę.

Czy da sobie pomóc i pokona demony, które ją prześladują? Mam ogromną nadzieję, że tak.

Jeżynka jest zaszczepiona, wysterylizowana na koszt gminy; tuż przed wyjazdem na moją prośbę udało się ją zaszczepić p/wirusówkom (na koszt ZEA).

 

Zapraszam cieplutko na wątek tego maleństwa, bo chorą psią duszę  najlepiej jest  leczyć wśród bliskich ludzi, a tych jak dotąd Jeżynka nie miała.

Wiem, ze problemów będzie sporo, natomiast nie wiem co strasznego musiało się stać, że ta mała sunia jest najbardziej przerażona z całej tej 6 psów:(

 Jednak gdzie  jak nie na dogomanii jest nadzieja na pomoc malutkiej.

1631547292164.jpg

1631547304364.jpg

1631547310868.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć oba psiaki, poproszę wpłaty na konto ZEA

Zamojska Fundacja dla Zwierząt i Środowiska ZEA

Konto: 97 2030 0045 1110 0000 0200 1700

Z DOPISKIEM "Jeżynka"

 

Pomoc dla Jeżynki:

DS zamojskiej Bezy vel Moli - 30 kg karmy serce-ruchomy-obrazek-0829.gif

MikAga - 50 zł (24.09.) serce-ruchomy-obrazek-0829.gif

limonka 80 - 50 zł  (27.09.)serce-ruchomy-obrazek-0829.gif

Anula - 100 zł  (27.09.)serce-ruchomy-obrazek-0829.gif

Nesiowata - 20 zł (27.09.) serce-ruchomy-obrazek-0829.gif

Bogusik - 100 zł (29.09.) serce-ruchomy-obrazek-0829.gif

MikAga - 50 zł (04.10.)serce-ruchomy-obrazek-0829.gif

 

Inna pomoc :

Nadziejka   - 64 zł (11.10.) bazarek   serce-ruchomy-obrazek-0829.gif

Razem: 434 zł

 

Wydatki:

 460 zł - hotelowanie (faktura str.) 

460 zł - 434 zł = 26 zł  - dopłata ZEA

 

Link to comment
Share on other sites

  • Tola changed the title to Chorą psią duszę najlepiej jest leczyć wśród bliskich ludzi, a tych malutka Jeżynka nigdy nie miała. Może wspólnie uda się nam zdjąć z niej ten bagaż złych wspomnień?

Dziękuję za zaproszenie do cudnej Jeżynki.Jeżynka u Hani powinna innym okiem spojrzeć na świat,otworzyć się.Wierzę,że Hania i Piotr zrobią wszystko aby tak się stało.Oboje mają ogromne serce do zwierząt.

Wspomogę Jeżynkę 100zł.Czy mam wpłacić na Fundację ZEA?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Nesiowata napisał:

Cudna malutka!

Cudna, ale bidulka z niej, ten strach ją paraliżuje:(

15 godzin temu, Isiak napisał:

Urocze maleństwo, kłębuszek strachu.

Mam nadzieję, że strach jest do pokonania i ze za jakiś czas zobaczymy malutką  uśmiechniątą...

13 godzin temu, Tyśka) napisał:

Dobrze, że już wyjeżdża po lepsze życie. 

Szczęśliwej drogi, malutka.

Drga była długa, Jeżynka już na miejscu:)

7 godzin temu, Anula napisał:

Dziękuję za zaproszenie do cudnej Jeżynki.Jeżynka u Hani powinna innym okiem spojrzeć na świat,otworzyć się.Wierzę,że Hania i Piotr zrobią wszystko aby tak się stało.Oboje mają ogromne serce do zwierząt.

Wspomogę Jeżynkę 100zł.Czy mam wpłacić na Fundację ZEA?

Bogusia prosiła o informację, jak wątek już będzie, może i Ona tu zajrzy. 

Tak, najlepiej na konto fundacji, bo z niego będzie opłacany pobyt suni. Bardzo dziękuję, tym bardziej że pobyt Jeżynki w hoteliku na pewno potrwa dłużej...  serce-ruchomy-obrazek-0829.gif

 

Bardzo się cieszę, że wszystkie zajrzałyście tutaj, mam nadzieję, że będziecie towarzyszyć Jeżynce w tej jej trudnej drodze do normalności serce-ruchomy-obrazek-0829.gif

Link to comment
Share on other sites

Jeżynka od paru minut już u Hani.

Jej droga po nowe życie rozpoczęła się wczoraj, gdy została złapana i przywieziona do lecznicy. Noc spędziła w klatce, była bardzo grzeczna, zjadła, a dzisiaj rano wyruszyła do hoteliku do szafirki.

Tak szybka decyzja o zabraniu Jeżynki nie byłaby możliwa bez pomocy p. Magdy i p. Grzegorza - rodziny zamojskiej  Bezy vel Moli. Wszyscy wiemy, jak trudny jest transport jednego psa na drugi koniec Polski, bo koszty są ogromne, a tutaj spotkałam się z wielką życzliwością - p. Magda jak tylko usłyszała, że mała potrzebuje transportu po prostu zadzwoniła i powiedziała, że mąż zawiezie Jeżynką gratis. No i dzisiaj wyruszył z Warszawy i przed chwilą przekazał sunię Hani.

Jestem bardzo, bardzo  wdzięczna, bo prawdopodobnie ta podróż  bardzo odwlekłaby się w czasie.

P. Magdo, p. Grzegorzu - jeszcze raz dziękuję serce-ruchomy-obrazek-0829.gif

  • Like 10
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Tola napisał:

Jeżynka od paru minut już u Hani.

Jej droga po nowe życie rozpoczęła się wczoraj, gdy została złapana i przywieziona do lecznicy. Noc spędziła w klatce, była bardzo grzeczna, zjadła, a dzisiaj rano wyruszyła do hoteliku do szafirki.

Tak szybka decyzja o zabraniu Jeżynki nie byłaby możliwa bez pomocy p. Magdy i p. Grzegorza - rodziny zamojskiej  Bezy vel Moli. Wszyscy wiemy, jak trudny jest transport jednego psa na drugi koniec Polski, bo koszty są ogromne, a tutaj spotkałam się z wielką życzliwością - p. Magda jak tylko usłyszała, że mała potrzebuje transportu po prostu zadzwoniła i powiedziała, że mąż zawiezie Jeżynką gratis. No i dzisiaj wyruszył z Warszawy i przed chwila przekazał sunię Hani.

Jestem bardzo, bardzo  wdzięczna, bo prawdopodobnie ta podróż  bardzo odwlekłaby się w czasie.

P. Magdo, p. Grzegorzu - jeszcze raz dziękuję serce-ruchomy-obrazek-0829.gif

Jednak są jeszcze ludzie...

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, Bogusik napisał:

Jestem i ja Martuniu u cudnej Jeżynki.Dobrze,że malusia już dotarła do hoteliku i jest wreszcie w godziwych warunkach.Wierzę,że pomalutku otworzy się i zaufa, widząc tyle dobra w okół siebie.Ode mnie na razie też poleci 100zł na konto Fundacji.

Bogusiu, bardzo dziękuję, potwierdzę, jak będą na koncieserce-ruchomy-obrazek-0829.gif

Cieszę się, że powoli wracasz do nas, wszyscy się stęsknili;)

23 godziny temu, Nadziejka napisał:

        Teddy Bear with Heart Printable Art Digital file | Etsy | Teddy bear  drawing, Cute bear drawings, Teddy drawing

 

22 godziny temu, Jo37 napisał:

Śliczna mała. Wzrok jeszcze przerażony ale będzie już tylko lepiej.

Mam taka nadzieję...

22 godziny temu, seramarias napisał:

Zaglądam do uroczej sunieczki 🙂

Zaglądaj, zaglądaj jak najczęściej:)

19 godzin temu, b-b napisał:

Jestem i ja.

Cieszę się Bogusiu, może przyjdzie czas, że pomożesz w ogłaszaniu...

 

Witajcie wszystkie u Jeżynki, bardzo się cieszę, że jesteście, na pewno w takiej obsadzie raźniej będzie i suni i mnieserce-ruchomy-obrazek-0829.gif

 

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, Tyśka) napisał:

Wiadomo jak Jeżynce minęła noc?

Noc minęła chyba spokojnie:).

Rano Hania mi napisała, że nie jest źle, ręce ma całe;).

Jeżynka sztywnieje przy dotyku, ale nie atakuje, a to  dobry znak.

Nie zjadła nic rano, wiadomo -  to ogromny stres te pierwsze godziny i dni:(.

Na razie mam zdjęcia, które jeszcze wczoraj zrobił p. Grzegorz

 Jeżynka w czasie podróży w kontenerze

1632593903511.jpg

1632593909406.jpg

Przyjazd do szafirki - z boku chyba zamojska Blue:)

1632593896474.jpg

1632593915523.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...