Jump to content
Dogomania

Szczeniaki z lasu: do adopcji został BENEK, PO RAZ 3 STRACIŁ DT, . Pod opieką Dogomaniaków dzika mamusia SABINKA. Kicia Uffi ma już DS.


Tyśka)

Recommended Posts

Prawda jest taka, że psy biorą się z lasu. Gdzieś między Podkarpaciem a Lubelszczyzną istnieją magiczne lasy, gdzie zamiast grzybów rosną szczeniaki 😞

A prawda jest taka, że to okolice fatalne. Kastracja to zło, gminy są nieudolne, a ludzie to zatrzymali się mentalnie na poziomie średniowiecza. I w tym wszystkim cierpią psy.

3 suki porzucone do lasu.

Dwie urodziły szczeniaki.

Jedna - ok. 4 miesiace temu.

Druga - około dwóch miesięcy temu.

Te starsze, od większej mamy wychowywały się w norze. Udało się na razie złapać tylko część szczeniat... bo tylko 3. Jeden w czasie łapania zranił sobie łapę, trzeba było ją szyć. Ale wiadomo już, że ta trójka ma jeszcze co najmniej jednego br albo siostrę i mamę. Ludzie je widują po lesie, ale złapać się nie dają. Te złapane awaryjnie trafiły do kojca w ok. Biłgoraja, ale tu nie ma mowy o socjalizacji czy w ogóle życiu:( One potrzebują człowieka, ciepła, domu... 

242211254_413159303717103_2409741161849986569_n.jpg.9511bc21beade328a02827cfdfd6cd91.jpg



EDIT: Do adopcji został BENEK, ten burasek po prawej. Ma już prawie 2 lata 😞 

Jego ogłoszenia:

Chełm: https://www.olx.pl/d/oferta/ulozony-sredniej-wielkosci-zadbany-psiak-CID103-IDWKrab.html

Poznań: https://www.olx.pl/d/oferta/max-do-pokochania-CID103-IDSvIY5.html

Warszawa:   https://www.olx.pl/d/oferta/bingo-szuka-przyjaciela-CID103-IDQJLpP.html?bs=olx_pro_listing  - ogłoszenie elik

Rzeszów: https://www.olx.pl/d/oferta/berek-mlody-zdrowy-kto-mu-da-najlepszy-dom-CID103-IDSg77d.html?bs=olx_pro_listing - ogłoszenie Poker

 

 


Zdjęcia Benka (dorosłego) są na stronach: 50, 52, 56, 61, 62.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 Drugie... było ich 8. Stan TRAGICZNY. Pchły, grzyb, robale, skrajne wychudzenie. Sześcioro zabrała Chełmska Straż. Zostały jeszcze 2 na wolności, ale jest tak zimno, że śpią pod deskami w szopie. Nie wiem nawet, które zostały, na pewno jeden biały i albo drugi też biały... albo ciemny. Aby oddać ich stan, podeślę Wam zbiórkę rodzeństwa zabranego przez Straż. 

Jestem niemal pewna, że te które zostały i marzną są w podobnym stanie. 😞 Dla nich nie ma żadnej pomocy, dziewczyny wyczerpały swoje siły przerobowe, ktoś tam naciska je, aby ten pozostały deskowy duecik umieścić do Centrum ADA. To dlatego i dlatego, że nagle wieśniaki się obudzili i próbują łapać  na własną rękę szczeniaki, aby dać komus szczęśliwie na łańcuch czasu za bardzo nie ma.... 😞 

TYMI PSIAKAMI ZAJĘŁY SIĘ OSOBY Z RÓŻNYCH ORGANIZACJI PROZWIERZĘCYCH. 

received_309975830883907.jpeg.c26e0b807974d1c5852a6270230d1faf.jpeg

 

 

MIOT 1. - częściowo wyłapany. Majlo (z przodu) oraz Alex (po lewej czarnulek) mają już Domy Stałe. Na dom czeka jeszcze rudy Benio. Przebywa pod opieką Dziewczyn z Biłgoraja.

Na pomoc, do wyłapania zostało jeszcze ich rodzeństwo (2) i mama, które chowają się w lesie i są nieuchwytni.

 

 

 

242441932_909308183032117_3666991018818459781_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

MIOT 2. Już w Domach Stałych:)

d.jpg.4151cd4ef1c7d32a6430a1e6528710b7.jpg.4cf7e3c651f369affafb01d34f5f04f1.jpg

[EDIT z dn. 12.10]: Jedno z maluchów, Mikusia po tygodniu w DT znalazła DS. Jej brat, Ralfik pojechał na swoje 12.10. 

Tymczasem ich Niebieskooka mama, Bibi 09.10. ruszyła do podkrakowskiej Fundacji Człowiek dla Zwierząt. Tym samym, cała rodzinka jest zabezpieczona ♡

-------------

[EDIT w dn. 25.09]: Udało się złapać maluchy i w dn. 26.09. jadą pod opiekę Agnieszki, która prowadzi Szczeniaczkowy DT w Starym Sączu. Zbieraliśmy na nie Fundusze na transport, ze zbiórki na FB uzbierałam 120zł + 250zł dostała Marta od naszej wspólnej znajomej (pozostałe 150zł z transportu zostanie przeznaczone na bieżące potrzeby Marty, która prowadzi wolontariacko stronę Biłgorajski Azyl i ma spooorooo podopiecznych.

received_4113183318792108.jpeg.bfabbf32a7b00459516d244809ff083e.jpeg

 

 

Tu ich rodzeństwo, które zabrała Straż... (edit: szczeniaki złapały parwo, 2 z 6 odeszło:( )

received_2981385462123454.jpeg.9cd71d78d6974ba98f75540221304365.jpeg

Tu można poczytać w jakim są stanie: 

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/maluchycsoz?fbclid=IwAR05e8oqaLZwc64vUrGr5A8ljLVOsrrYQJ8RAdkdOs55a3XjJISXC0W1uc0

Wolę nie myśleć, że te które zostały też są w takim samym stanie...

Link to comment
Share on other sites

MIOT 3.  - "dogomaniacki". Udało się uratować tylko jednego szczeniaka (drugie w dniu łapania znaleziono martwe) oraz jego mamę Sabinkę. Szczeniaczek ULI znalazł już DS, jego mama SABINKA okazała się być niestety dzikuską 😞 Jest w hoteliku pod opieką ewu.

244561306_935348373736816_3483585026722365726_n.jpg.4757a4e5b60e615a0b80a563a182898c.jpg 244599797_240746054573274_649335749927754632_n.jpg.41d65d40c9d6cf5c74cb5a125739f9a6.jpg


ROZLICZENIE RODZINKI (Sabinki - mamy oraz Uli) - kopiuję <<POST>> ewu ze str. 16.

WPŁATY:

Tyśka - pozostałość po Myszce - 216 zł

agat21 - bazarek - 320 zł 

ewu -  100 zł

agat21 - bazarek - 145 zł

Razem: 781 zł


WYDATKI:

transport - 300 zł

karma - 117 zł

 wet - 40 zł

szczepienie - 45 zł

Razem: 502 zł


SALDO: +279 zł - w dn.20.10.2021

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

9 minut temu, Nesiowata napisał:

Melduję się u kolejnych nieboraków.

Dziękuję! 

 

Ilość nieszczęścia jest przytlaczająca. Pytałam Marty i Natalii, które łapią te maluchy o to, które maluchy są priorytetem. Podobno żal tych, co złapały... ALE PRIORYTETEM SĄ TE DWA MALUSZKI SPOD DESEK, OKOLO 2-MIESIECZNE.

Jestem szalona... pomyślałam o anecik :( 

Link to comment
Share on other sites

Ja tylko dodam, że Panie trzeba koniecznie "uświadomić", że opieka nad dziczkiem może nie być ani prosta, ani przyjemna, to nie jest slodkie, ufne szczenię wychowane przy człowieku. Dodatkowo jeśli mamy grzybicę, szczeniaka trzeba będzie smarować, prać, może podawać tabletki dopuszczone, a to przy wystraszonym maluchu może być trudne i bardzo stresujące dla psiaka i dla człowieka. No i grzybica niestety lubi przeskakiwać z psa na inne zwierzęta i ludzi. Ważne zwłaszcza jeśli w domu sa dzieci lub czworonogi. Trzeba też być świadomym, codziennej walki z zarodnikami grzyba w mieszkaniu czyli dużo sprzątania i dezynfekowania. Czasem człowiek podejmuje decyzję pod wpływem chwili, a potem może okazać się, że jego wyobrażenia  odbiegają od rzeczywistości, a opieka go przerasta. Dlatego dobrze być świadomym tych gorszych ewentualność i podjąć decyzję po  zastanowieniu się, a nie w emocjach zwłaszcza jeśli podejmujemy się opieki nad żywym stworzeniem.

Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, seramarias napisał:

Ja tylko dodam, że Panie trzeba koniecznie "uświadomić", że opieka nad dziczkiem może nie być ani prosta, ani przyjemna, to nie jest slodkie, ufne szczenię wychowane przy człowieku. Dodatkowo jeśli mamy grzybicę, szczeniaka trzeba będzie smarować, prać, może podawać tabletki dopuszczone, a to przy wystraszonym maluchu może być trudne i bardzo stresujące dla psiaka i dla człowieka. No i grzybica niestety lubi przeskakiwać z psa na inne zwierzęta i ludzi. Ważne zwłaszcza jeśli w domu sa dzieci lub czworonogi. Trzeba też być świadomym, codziennej walki z zarodnikami grzyba w mieszkaniu czyli dużo sprzątania i dezynfekowania. Czasem człowiek podejmuje decyzję pod wpływem chwili, a potem może okazać się, że jego wyobrażenia  odbiegają od rzeczywistości, a opieka go przerasta. Dlatego dobrze być świadomym tych gorszych ewentualność i podjąć decyzję po  zastanowieniu się, a nie w emocjach zwłaszcza jeśli podejmujemy się opieki nad żywym stworzeniem.

Właśnie dlatego chciałabym, aby ktoś tam podjechał, aby Panie czuły też, że obok jest wsparcie, ktoś kto ma doświadczenie. Telefonicznie nie da się wszystkiego przekazać. To młode osoby, bardzo wrażliwe na los bezdomniaczków, ale widać że to będzie ich pierwszy dt.

Maluchy nie są takie dzikie jak mogłoby się wydawać. Nawet starszaki, które broniły się podczas łapania, teraz w kojcu nie gryzą. Uciekają, gdy ktoś gwałtownie się ruszy, jeden boi się bardzo, ale to strach, który uda się opanować. 

Pojawiła się jeszcze jedna opcja dla maluchów, tych spod desek. Agnieszka, która prowadzi DT dla szczeniąt w Starym Sączu może je wziąć, pod warunkiem że pomożemy w wyadoptowaniu i opłacimy transport. Prowadzi stronę na FB swojej wolontariackiej działalności.

Oby maluchy się złapały, wtedy myślę, że Paniom wybierze się najłatwiejszego, najlepiej rokującego szczeniakaze starszaków, a te dwa malutkie pojechałyby do Agnieszki.

Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, agat21 napisał:

Dobrze, że pojawiła się szansa dla maluszków. Tylko kiedy uda się je złapać? To jest pytanie. A te już złapane trzeba ogarniać skoro są. Mogę zapytać anecik o miejsce. Tylko kto je weźmie na swoją odpowiedzialność? 

Dziękuję, że jesteś na wątku :)
Tak - najważniejsze, aby maluchy teraz się złapały. Marta z Biłgoraja znalazła kogoś, kto przetrzyma w kennelu maluchy przez tydzień, to już coś.

Odpowiedzialności 100% na siebie nie mogę wziąć, ale jeśli z kimś na spółkę... to może dalibyśmy radę. Na pewno dla starszaków otrzymamy wsparcie od Dziewczyn prowadzących Biłgorajski Azyl (czyli Marty i Natalii), bo to one na razie zajmują się złapanymi szczeniakami z nory. Myślę, że mogłyby przejąć trud odbierania telefonów (dla mnie to kłopotliwe, często nie mam jak odebrać telefonu + straciłam cierpliwość do rozmawiania z ludźmi i pierwszej weryfikacji).

Jeżeli maluchy 2-miesięczne przejmie Agnieszka z DT to weźmie za nie odpowiedzialność. Tutaj jej strona na FB: https://www.facebook.com/Szczeniaczkowo-Adopcje-Stary-Sącz-262782884544009 - na głowie zostanie nam "tylko" zostanie kwestia sfinansowania transportu i wsparcia w ogłoszeniach, to tym drugim mogę się zająć :)

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Tyśka) napisał:

Zgłosił mi się DT dla jednego szczeniaka deskowego (Paniom serce podpowiada aby wziąć dwa, ale nie mają doświadczenia żadnego, boją się że sobie nie poradzą), Sucha Beskidzka. Mamy tu kogoś, aby spotkał się i porozmawiał?

Znalazłam wizytatora. Spotkanie odbędzie się najprawdopodobniej w sobotę :) 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, agat21 napisał:

Świetnie :) Oby fajne kobiety się przekonały do pomocy i "wsiąkły" w temat na dobre. Takich wciąż za mało. 

Mam nadzieję, że tak będzie:) 

Znalazł się transport do Agnieszki, DT dla dwojga 2-msc szczeniąt z pod desek. W niedzielę albo poniedziałek. Koszt 500-520zł, ale połowę opłaci znajoma Agnieszki, my musimy opłacić drugą część. To jest w jedną stronę 245km, a o transport dość ciężko. Byleby się tylko złapały, bo musimy już dzisiaj zarezerwować transport.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, agat21 napisał:

Tysiu, rezerwuj transport. Może bazar ciegiełkowy na transport? Dasz radę zrobić? Ja dopiero wieczorem mogłabym się tym zająć.

Pieniądze to nie problem, mam jeszcze zamrożone po Myszce 216 zł jakby co (chociaż myślałam, że je przeznacze już na potrzeby w dt)... pytanie czy dadzą się złapać. 

Bazarek transprotowy w sumie też można zrobić. Postaram się to ogarnąć. Potem kasa przyda się i dla tego, który pojechałby do DT z Suchej Beskidzkiej. To tez kawał drogi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Tyśka) napisał:

Mam nadzieję, że tak będzie:) 

Znalazł się transport do Agnieszki, DT dla dwojga 2-msc szczeniąt z pod desek. W niedzielę albo poniedziałek. Koszt 500-520zł, ale połowę opłaci znajoma Agnieszki, my musimy opłacić drugą część. To jest w jedną stronę 245km, a o transport dość ciężko. Byleby się tylko złapały, bo musimy już dzisiaj zarezerwować transport.

Dorzucę 30 zł. Boże żeby tylko udało się je wyłapać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...