Jump to content
Dogomania

Szczeniaki z lasu, wszystkie mają domy, Benek po 3 latach ma Rodzinę. Pod opieką Dogomaniaków dzika mamusia SABINKA. Kicia Uffi ma już DS.


Tyśka)

Recommended Posts

Starszaki dzisiaj.
242441932_909308183032117_3666991018818459781_n.jpg.f71a6106a37f31cef9f0b05ab03768f8.jpg

Ten z tyłu czarnulek Ranny Łapek warczy na swoich braci, odgania.
Ten z przodu czarnulek tri najbardziej się boi i niestety jednak podniesiony broni się, kłapie zębami, gryzie.
Ten burasek ma najbardziej adopcyjny charakter... wygląd za to najmniej :(
Oj, im też przydałby się DT.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Tyśka) napisał:

Starszaki dzisiaj.
242441932_909308183032117_3666991018818459781_n.jpg.f71a6106a37f31cef9f0b05ab03768f8.jpg

Ten z tyłu czarnulek Ranny Łapek warczy na swoich braci, odgania.
Ten z przodu czarnulek tri najbardziej się boi i niestety jednak podniesiony broni się, kłapie zębami, gryzie.
Ten burasek ma najbardziej adopcyjny charakter... wygląd za to najmniej :(
Oj, im też przydałby się DT.

Boskie są. A ja gdybym mogła wybrałabym buraska, jest absolutnie w moim typie:)

Tysiu ogłoszenia będziecie robić? Żeby ich nie wydali komukolwiek...

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, ewu napisał:

Boskie są. A ja gdybym mogła wybrałabym buraska, jest absolutnie w moim typie:)

Tysiu ogłoszenia będziecie robić? Żeby ich nie wydali komukolwiek...

Bo jesteś dogomanką :) Psiarzem z krwi i kości. :)

Te 3 ze zdjęcia są bezpieczne, tzn przebywają w kojcu u dziewczyn z Biłgoraja. Awaryjne to są warunki, bo i brak socjalizacji i osoby na miejscu, które by się nimi zajęła, ale chociaż nikt ich nigdzie nie wyda bez wiedzy Marty ;) Najgorzej że z mamą, w lesie jest jeszcze na pewno jeden albo dwa szczeniaki...

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Tyśka) napisał:

Starszaki dzisiaj.
242441932_909308183032117_3666991018818459781_n.jpg.f71a6106a37f31cef9f0b05ab03768f8.jpg

Ten z tyłu czarnulek Ranny Łapek warczy na swoich braci, odgania.
Ten z przodu czarnulek tri najbardziej się boi i niestety jednak podniesiony broni się, kłapie zębami, gryzie.
Ten burasek ma najbardziej adopcyjny charakter... wygląd za to najmniej :(
Oj, im też przydałby się DT.

Psiaki są rewelacyjne. Ja bym też wybrała buraska, chociaż oczywiście wszystkie są urody absolutnej :)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, Tyśka) napisał:

Bo jesteś dogomanką :) Psiarzem z krwi i kości. :)

Te 3 ze zdjęcia są bezpieczne, tzn przebywają w kojcu u dziewczyn z Biłgoraja. Awaryjne to są warunki, bo i brak socjalizacji i osoby na miejscu, które by się nimi zajęła, ale chociaż nikt ich nigdzie nie wyda bez wiedzy Marty ;) Najgorzej że z mamą, w lesie jest jeszcze na pewno jeden albo dwa szczeniaki...

Oby udało się je wyłapać.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie wszystkie są śliczne :) Wizyta w potencjalnym DT dla starszaka (burego albo tego z chorą łapką) już w sobotę. Panie mogą podjechać do Krakowa. Będzie potrzebne wsparcie finansowe, zakup legowiska, akcesorii itd. - mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze i chociaż jeden starszak otrzyma pomoc.

A maluchy MUSZĄ się złapać, nie widzę innej opcji. Mam obiecanych kilka wpłat na nie, jak się zaksięgują to tutaj rozliczę się. Umówiłam się z Martą z Biłgorajskiego Azylu, że jak uzbieramy pełną kwotę to jej przeleję, bo to ona ma namiary do transportu i DT u Agnieszki.

Link to comment
Share on other sites

  • Tyśka) changed the title to Szczeniaki z nory, szczeniaki śpiące pod deskami szopy... Maluchy z szopy złapane, czekają na wyjazd do DT, potrzebna pomoc dla starszaków z nory!
19 minut temu, Tyśka) napisał:

Maluchy złapane, hip hip hurra!

Do niedzieli spędzą czas u Znajomej Marty :) A potem ruszą do DT :)

242498452_982569642593178_5818784919149500400_n.jpg.f797cbd9f6fabddb4fcc28d9129eebbb.jpg

 

7 minut temu, Tyśka) napisał:

I jeszcze jeden nius. Prawdopodobnie mam całą kwotę na transport malców :)

Hurrraaaa! Z takimi niusami jak najczęściej tu bywaj :)))

Można odetchnąć :)

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Tyśka) napisał:

Maluchy były już u weta... Dostały coś na pchły i robale. Podczas łapania gryzły, ale u weta grzeczne, dają się głaskać. Będzie dobrze:)

received_586552036036992.jpeg.0bd3c9ff0cb01bae9ada4da1dfd01bc8.jpeg

received_1283469118758612.jpeg.94735b3ffd460df5619094992cb9c360.jpeg

received_2212339535570902.jpeg.72fae3763ec170296c7d41c09b99ffa4.jpeg

Cudowne! Na pewno będzie dobrze :) Szybko zrozumieją, że człowiek nie musi być groźny. Jeszcze maleńkie są, wszystkiego się dowiedzą :)

Kiedy będą jechać do dt?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, agat21 napisał:

 

Hurrraaaa! Z takimi niusami jak najczęściej tu bywaj :)))

Mówisz-masz. Szykuje się tymczas dla drugiego starszaka (albo nawet dwóch)  i to też w okolicach Krakowa :-). Chyba, że oba DT wybiorą tego samego psiulka albo wizyty przed/tymczasowe wypadną nie po naszej myśli. Oba DT chciały wcześniej pomóc terrierkowi do uśpienia. Sprawa jest w powijakach, więc trzymaj kciuki.

Link to comment
Share on other sites

Ja psiaki oglaszam jak tylko się o nich dowiedziałam.

Olx maluchów dzisiaj ściągnęłam, bo dzwonili sami "szybcy", którzy nie czytają nawet treści ogloszeń (1 - a po co wizyta i umowa, 2 - chce kochanego pieska-nie doczytałem że to psy z lasu, 3 - mojej córeczce się podoba, 4 - dzisiaj odbiorę... , 5 - ale Pani wybrzydza że najpierw jakiś DT, ja chcę psa do kochania dla siebie, 6 - ja chce ale tego ładnego białego),  ponowię ogłoszenie jak już będą w DT i będzie coś więcej wiadomo. 

 

Starszaki ogłaszam:

https://www.olx.pl/d/oferta/cudne-wystraszone-maluchy-z-nory-potrzebna-pomoc-CID103-IDLAXMC.html

Ale na razie napisały do mnie dwie Panie, które chciały pieska dla dzieci/wnuków lat 2-5... :( Oczywiście tego najbardziej bojącego się, czyli Trikolorka. Nie doczytały... 

Link to comment
Share on other sites

maluchy bardzo adopcyjne: małe i do tego w typie JRT. osoby roszczeniowe z ogloszeń mnie powalają, dlatego przy ukraińskich maluchach napisałam, że byle jakie życie to one już poznały, teraz ma byc tylko dobrze. i tak miałam dziś super ofertę dla Martiego, że ma się ze swojej kanapy przenieść do budy na podczestochowską wieś. Dziewczyna naprawdę nie rozumiała, po co psu coś więcej, niż podwórko i że on nie ma ochoty pilnowac niczyjej du..y. Fajnie czytac, że jednak udaje się stopniowo pomagać. jeśli dostałabym tekst i fotki na maila, to mogę tez zrobić ogłoszenie. 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, wiolhelm170 napisał:

A co z mamą?

Mamuśki będą stopnio wyłapywane do kastracji przez dziewczyny z Biłgoraja (mają kawałek, aby tam pojechać, ale nikogo innego nie ma) tam są aż 3 dorosłe dzikie sunie. Po kastracji niestety wypuszczane, bo nie ma dla nich żadnej opcji. Ale na razie priorytetem są maluchy, zwłaszcza że jeszcze nie wszystkie starsze szczenięta są wyłapane. Problemem jest to, że dwie sunie są większe i głównie latają po lesie, nie złapie się ich na klatkę-łapkę (dziewczyny nie mają takiej duzej). I tylko jedna ma zdjęcia, ta od maluchow 2-miesiecznych, ona odwiedza okolice szopy i jest widywana bliżej ludzi. Pozostałe dwie unikają człowieka jak ognia.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Jaaga napisał:

maluchy bardzo adopcyjne: małe i do tego w typie JRT. osoby roszczeniowe z ogloszeń mnie powalają, dlatego przy ukraińskich maluchach napisałam, że byle jakie życie to one już poznały, teraz ma byc tylko dobrze. i tak miałam dziś super ofertę dla Martiego, że ma się ze swojej kanapy przenieść do budy na podczestochowską wieś. Dziewczyna naprawdę nie rozumiała, po co psu coś więcej, niż podwórko i że on nie ma ochoty pilnowac niczyjej du..y. Fajnie czytac, że jednak udaje się stopniowo pomagać. jeśli dostałabym tekst i fotki na maila, to mogę tez zrobić ogłoszenie. 

Akurat psiaki po jrt mają tylko umaszczenie. Zwłaszcza starszy miot (zapowiada się na psiaki średniej wielkosci). Mama maluchów, tych 2-miesięcznych też jest takim mniejszym średniakiem, a ten starszak najbardziej bojący się to bardzo przypomina mi z umaszczenia beagle, ale fakt, urodziwe są mocno :) 

Te telefony mocno obciążają mnie psychicznie, nie umiem już trzymać dystansu, więc obiecałam sobie, że będę z tego rezygnować, prosić kogoś, aby odbierał telefony. Ja mogę organizacyjnie działać, byleby tylko nie być osoba pierwszego kontaktu... a w treści ogłoszenia mogę zapisać wszystko, w różnej kolejności, a ludzie i tak nie czytają ani jednego zdania. :( To okropne, że mlodzi ludzie też szukają darmowego dzwonka do budy... okropne. 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Poker napisał:

Tysiu, działasz jak burza.  Masz czas, żeby zadbać o siebie i nie tylko  ?

W ostatnich dniach tyle się dzieje, że można dostać zawrotu głowy.

Tempo nadaje Marta tak naprawdę, ona jest na miejscu, jeździ, działa... Dla mnie to niesamowite, że ona tak od paru lat żyje. Tzn. wiem jak jest jej ciężko, dlatego obiecałam sobie, że póki mogę to będę ją wspierać przez Internet organizacją pomocy dla części bezdomniaków, które spadają jej na głowę. Czasu za wiele nie mam, wiele dzieje się w drodze i z pracy, od listopada planuję iść na wolne, aby już wyhamować i złapać oddech :). Teraz chcę podziałać jak najwięcej, póki mogę.

Oby jak najwięcej działo się rzeczy dobrych :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...