Jump to content
Dogomania

Szczeniaki z lasu: do adopcji został BENEK, PO RAZ 3 STRACIŁ DT, . Pod opieką Dogomaniaków dzika mamusia SABINKA. Kicia Uffi ma już DS.


Tyśka)

Recommended Posts

Otrzymałam przed chwilą (18.10) wpłatę-niespodziankę od Figuni, 50zł zatytułowaną "dla psiaków". Pozwoliłam sobie ją przelać od razu do Marty z Biłgorajskiego Azylu, na Bruno, Melcię w hoteliku albo innego psiaka - ona już dobrze wie, który potrzebuje tych pieniędzy najbardziej. Figuniu, dziękuję! 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.10.2021 o 12:36, Tyśka) napisał:

Dla przypomnienia, to jest Melcia (dysponuje tylko tymi czterema zdjeciami + dwoma filmikami sprzed paru miesięcy, do ogłoszeń się nie nadają:( )

received_735043004046839.thumb.jpeg.ec058e63db0a560a5bf0ad5dbe8846b0.jpeg

received_817555102500954.thumb.jpeg.4841b39f40c6df5759d03285d19664e7.jpeg

received_1147976152354518.jpeg.54735fed839a95caae3f626647b1b61e.jpeg

received_330670068721830.jpeg.6910257be0078211467160ad2c0e3cec.jpeg

Nowe zdjęcia Melci - troszkę inna już 🙂 Szkoda, że nie ma dla niej domowego hoteliku...

melcia.jpg.8519bd9f94d32eaa7811c27286392feb.jpg

melcia11.jpg.ba75aee7ac7178b75c9fb05e5b950364.jpg

melcia26.jpg.17faae585605f51ed5b973feb58b6694.jpg

melcia27.jpg.44fc560d2a68ca83f8e5eadad20f9ce3.jpg

melcia28.jpg.1cf58654c3f68b27955942a056e24257.jpg
 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Fajna sunieczka i widać ze bardziej otwarta i zainteresowana tym, co się dzieje. Tylko z takimi zdjęciami trudno bedzie się przebić suni o takim typie urody na OLX. Teraz trzeba się nieźle nagimnastykować, zeby ludzie zwrócili uwagę na psiaka. Może chociaz poprosić o założenie jakiejś ozdobnej obróżki w kontrastowym kolorze i zdjęcia ze zbliżenia?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.10.2021 o 11:43, Kamila Proc napisał:

Melcia fajowa

Fajowa... 😞 

Dnia 18.10.2021 o 11:56, Jaaga napisał:

Fajna sunieczka i widać ze bardziej otwarta i zainteresowana tym, co się dzieje. Tylko z takimi zdjęciami trudno bedzie się przebić suni o takim typie urody na OLX. Teraz trzeba się nieźle nagimnastykować, zeby ludzie zwrócili uwagę na psiaka. Może chociaz poprosić o założenie jakiejś ozdobnej obróżki w kontrastowym kolorze i zdjęcia ze zbliżenia?

Nie ma na to szans... Te zdjęcia to już sukces 😞 

Melcia to suczka odłowiona jako dzika, dwa lata była łapana, teraz zrobiła postęp taki, że podchodzi do obcej osoby, nie kłapie już zębami. O dotyku przez obcych nie ma mowy, robi uniki. Do psów cudowna, ale do ludzi nadal mocno wycofana. Nie potrafi chodzić na smyczy, obroża założona była zaraz po złapaniu. Niby pozwala się dotykać właścicielowi hoteliku, ale nie lubi tego. Mieszka w kojcu, wychodzi jedynie na wybieg z innymi psami, ciężko oczekiwać cudów w postaci ekstra przełamania strachów... czy zdjęć z wybiegu (robione są telefonem). Niestety. Dlatego od paru dobrych miesięcy szukamy Melci domowego hotelu, aby tam były większe szanse na wyłapanie dobrych momentów do zdjęć i przygotowywaniu do adopcji.
 Niestety, Melcia ma codzienną, radiową urodę 😞 Małe szanse na adopcje bezpośrednio z hotelu. 

Link to comment
Share on other sites

Marta poprosiła mnie o post na fb dla staruszka z... tej samej miejscowości co wszystkie psy z tego wątku! Co za parszywa miejscowość!

Staruszek nie podnosi łebka, nie reaguje na ludzi, wygląda na mocno chorego. Ludzie go tylko mijają... w końcu ktoś się zlitował i wysłał zdjęcie Marcie, a ona nie ma jak teraz dojechać do psa i zabrać go do weta.

POST NA FB: klik.
staruszek.jpg.a33074130c056eee47b8c1df5dbd3ed7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Udostępniłam staruszka. Nie wiedziałam, że z Melcią jest taka trudna sytuacja. Rzeczywiście może utknąć na długo w tym hoteliku, bo ma małe pole do oswajania się z człowiekiem i nauczenia się normalnego domowego życia. Teraz będzie coraz zimniej, więc opiekunowie pewnie będą rzadziej się pojawiać na zewnątrz, a i ona pewnie rzadziej bedzie wychodzić. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.10.2021 o 12:24, Jaaga napisał:

Udostępniłam staruszka. Nie wiedziałam, że z Melcią jest taka trudna sytuacja. Rzeczywiście może utknąć na długo w tym hoteliku, bo ma małe pole do oswajania się z człowiekiem i nauczenia się normalnego domowego życia. Teraz będzie coraz zimniej, więc opiekunowie pewnie będą rzadziej się pojawiać na zewnątrz, a i ona pewnie rzadziej bedzie wychodzić. 

Dziękuję, masz tyle na głowie, a jeszcze udostępniasz i udzielasz się na innych wątkach ❤️

Pojawiła się szansa dla Melci i być może pojechałaby do domowego hoteliku, w którym jest Lemonek elik (był też wycofany Kajtuś), ale mam dostać odpowiedź pod koniec października. Bardzo bym chciała, aby coś dla tej suni się zmieniło.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyśka) napisał:

Dziękuję, masz tyle na głowie, a jeszcze udostępniasz i udzielasz się na innych wątkach ❤️

Pojawiła się szansa dla Melci i być może pojechałaby do domowego hoteliku, w którym jest Lemonek elik (był też wycofany Kajtuś), ale mam dostać odpowiedź pod koniec października. Bardzo bym chciała, aby coś dla tej suni się zmieniło.

To trzymam mocno kciuki.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.10.2021 o 12:09, Tyśka) napisał:

Marta poprosiła mnie o post na fb dla staruszka z... tej samej miejscowości co wszystkie psy z tego wątku! Co za parszywa miejscowość!

Staruszek nie podnosi łebka, nie reaguje na ludzi, wygląda na mocno chorego. Ludzie go tylko mijają... w końcu ktoś się zlitował i wysłał zdjęcie Marcie, a ona ma jak dojechać do psa i zabrać go do weta.

POST NA FB: klik.
staruszek.jpg.a33074130c056eee47b8c1df5dbd3ed7.jpg

Niestety, psa zabrał właściciel. Wsadził go na taczkę i wywiózł. Podobno to patologia, więc do weta z psem nie pójdą. Raczej zostawią samego sobie albo "pomogą" mu odejść. Życie jest piekielnie niesprawiedliwe.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.10.2021 o 14:16, Tyśka) napisał:

Niestety, psa zabrał właściciel. Wsadził go na taczkę i wywiózł. Podobno to patologia, więc do weta z psem nie pójdą. Raczej zostawią samego sobie albo "pomogą" mu odejść. Życie jest piekielnie niesprawiedliwe.

o boże

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.10.2021 o 12:33, Tyśka) napisał:

Koteczka powinna być już w DT Fundacji "Ja pacze sercem", tymczasem podrzucam Wam Ralfika z kocim wyrzutkiem. Ojj, przydałby się im wspólny dom 😉

244807676_1012463662909257_7222902596974361388_n.thumb.jpg.20b68b12c2952caf70dc103f01ae5d78.jpg

Specjalnie dla agat21 🙂 Koteczka wzięła przykład z Ralfika i też pojechała do swojego domu 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.10.2021 o 20:56, Tyśka) napisał:

Mam dobrą i złą wiadomość jednocześnie. Udało się zamknąć posesji psa, którego dziewczyny próbują odłowić z miejscowości dzikuskowej od przeszło roku. Psiak zaczął się błąkać jako paromiesięczny podlotek, ze sznurkiem na szyi. Próby jego odławiania spełzały na niczym, Sedalin go tylko pobudzał, a on sam trzymał dystans do ludzi. Od roku był dokarmiany pod jednym ze sklepów. Obiecałam parę miesięcy temu, że jak tylko uda się złapać psa to jakoś mu pomogę, założę wątek i spróbuję znaleźć hoteliku... nie sądziłam jednak, że w tej miejscowości nagle hurtowo zaczną być zgłaszane dzikie suczki z młodymi, że nagle pomoc w tym miejscu stanie się możliwa tylko wtedy, jeżeli zaangażuje się ludzi z całego kraju... Marta też nie spodziewała się, że z jednego psa półdzikiego nagle w tym miejscu "narośnie" jak grzybów po deszczu tyle psiaków... I dzisiaj nagle przyszła wiadomość, że pies po przeszło roku dał się złapać na posesji. Niestety, kojec zajęty jest przez Alexa i Benia. DT zajęte. Możliwości - wyczerpane. Zbiórka na operację Bruna z rakiem idzie marnie, nie ma z czego ją opłacić.  Ale co robić? Wypuścić psa, nie wiedząc czy pies przeżyje zimę albo ponownie uda się go złapać? Zgłosić go schronisku w Zamościu?Jest zdecydowanie chudszy niż był... to pies średniej wielkości, ma z półtora roku... 😞 Nie wiemy z Martą co robić, nie mamy gdzie go ulokować, jak mu pomóc... ale Obie obiecałyśmy sobie, że pomożemy temu psu jak tylko uda się go złapać. Tę obietnicę złożyłyśmy parę miesięcy temu... A teraz musimy NATYCHMIAST go zabrać z posesji i nie mamy dokąd.
Pies średniej wielkości, trochę jak miks owczarka australijskiego. Serce pęka z niemocy.

Może być zdjęciem przedstawiającym pies i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym pies i na świeżym powietrzu

Boziu trzeba mu przecież pomóc.  Biedak chudy , przerażony:(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.10.2021 o 16:12, ewu napisał:

Boziu trzeba mu przecież pomóc.  Biedak chudy , przerażony:(

Marta ma rozmawiać z właścicielami posesji czy psiak może tam zostać w zamian za karmę i opłacenie weta, przynajmniej aż uda się zorganizować dla niego pomoc... problem w tym, że to dzikus, nawet nie zje przy człowieku. Trzeba mu rzucić jedzenie i odejść:( Cała nadzieja w tym, że przejmie go jakaś Fundacja. Melcia jest dużo mniejsza, a pomocy znikąd, nie ma deklaracji i Marta opłaca ją sama w hotelu. Kolejny nieadopcyjny pies to za dużo dla prywatnych osób. 😞

Link to comment
Share on other sites

Odświeżyłam ogłoszenie Benia i Alexa: https://www.olx.pl/d/oferta/cudni-4-miesieczni-bracia-mix-terrier-foksterier-CID103-IDLAXMC.html

Mają jeszcze ogłoszenie na Lublin: https://www.olx.pl/d/oferta/3-5-miesieczny-benek-i-aleks-szukaja-domow-stalych-CID103-IDLJYTF.html

Może ktoś wyróżni olx warszawskie albo dorobi kolejne na np. Kraków albo Rzeszów? 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.10.2021 o 17:33, ewu napisał:

Przepraszam ,że tu wkleję rozliczenie:

Wpłaty:

Tyska 216 zł

agat 21 320 zł

ewu 100 zł

Razem: 636 zł

Wydatki:

transport 300 zł

karma 117 zł

 wet  40 zł

Razem 457 zł

Saldo:

179 zł

18. 10.    Uli ma pierwsze szczepienie. 

 

 

Dnia 14.10.2021 o 17:51, ewu napisał:

Dziękuję, będę bardzo wdzięczna:)

Podlinkowałam Twoje rozliczenie, ewu na pierwszej stronie. Post 4. <<KLIK>>

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...